Powiększ czcionkę:

Drukuj
Grupa LUX MED > Biuro prasowe

LUX MED Diagnostyka przejął Tomograf Sp. z o.o.

LUX MED Diagnostyka przejął Tomograf Sp. z o. o. - spółkę świadczącą usługi z zakresu diagnostyki obrazowej metodami rezonansu magnetycznego i wielorzędowej tomografii komputerowej.

Tomograf Sp. z o. o. ma dwie placówki: w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim przy ul. Batorego 17/19 w Toruniu oraz w Szpitalu Wielospecjalistycznym im dr. Ludwika Błażka przy ul. Poznańskiej 97 w Inowrocławiu. Łącznie spółka zatrudnia ponad 50 osób.
W 2012 roku wykonano w niej ponad 11 tys. badań rezonansu magnetycznego i 6 tys. badań tomografii komputerowej. Tomograf Sp. z o. o. ma podpisany kontrakt z NFZ.

W Toruniu działają pracownie wielorzędowej tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego w systemie otwartym, a także rezonansu magnetycznego wysokopolowego (1.5T) w systemie zamkniętym. W Inowrocławiu wykonywane są badania rezonansu magnetycznego wysokopolowego (1.5T) w systemie zamkniętym.

„LUX MED Diagnostyka ma już 16 placówek stacjonarnych. Łącznie Grupa LUX MED liczy 142 ośrodki, na które składają się szpitale, placówki ambulatoryjne, poradnie diagnostyczne i dom opiekuńczo-rehabilitacyjny. To zdecydowanie najwięcej ze wszystkich firm medycznych. Co roku na mapie Polski zwiększa się liczba miejsc, w których jesteśmy obecni. Tym samym, konsekwentnie realizujemy naszą strategię, dążąc do świadczenia jak najbardziej kompleksowej opieki medycznej na terenie całego kraju. Mamy bogate doświadczenia w konsolidacji rynku opieki zdrowotnej i obserwujemy, że integracja podmiotów medycznych i synergie z niej wynikające przynoszą korzyści zarówno pacjentom, jak i spółkom, które do nas dołączają." - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

Głównym doradcą przy transakcji była Vienna Capital Partners.

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności