Powiększ czcionkę:

Drukuj
Grupa LUX MED > Biuro prasowe

LUX MED buduje duży szpital

23.10.2015 r.

LUX MED uruchomi kolejny szpital, który będzie zlokalizowany przy ul. Elbląskiej w Warszawie. Inwestycja będzie miała ponad 200 łóżek i ma być ośrodkiem hospitalizacyjnym o wysokim standardzie w zakresie medycyny wysokospecjalistycznej.


LUX MED nabył już działkę wraz ze stojącymi na niej nieruchomościami. Pierwszy pacjent zostanie przyjęty w styczniu 2017 po adaptacji jednego z budynków. Dla pacjentów przeznaczonych będzie ponad 200 łóżek. Przewidziana jest również część ambulatoryjno-diagnostyczna. Powierzchnia zakupionej działki wynosi ponad 13 tysięcy m² i umożliwia rozbudowę infrastruktury - w razie potrzeby - poprzez zwiększenie liczby łóżek, rozbudowę powierzchni diagnostycznej lub uruchomienie części biurowej.

To dla nas znacząca inwestycja, która sprawi, że LUX MED zaangażuje się jeszcze mocniej w leczenie wysokospecjalistyczne. Już dziś świadczymy wiele usług na poziomie referencyjnym, a rozwijając skoordynowany model opieki, mamy ambicje by móc kompleksowo opiekować się pacjentami z poważnymi schorzeniami i podnosić jakość opieki zdrowotnej w Polsce - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

LUX MED prowadzi już siedem szpitali: dwa pod marką Endoterapia, dwa Magodent, Szpital Puławska, Carolina Medical Center i MegaMed. Łącznie Grupa LUX MED ma 180 placówek własnych w całym kraju. Pod jej opieką znajduje się 1,6 mln pacjentów.

Doradcami kupującego byli: Kancelaria Gessel oraz PwC, a doradcą finansowym transakcji po stronie sprzedającego był Upper Finance Med Consulting.

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności