Powiększ czcionkę:

Drukuj
Grupa LUX MED > Biuro prasowe

Grupa LUX MED Liderem Informatyki 2011

Grupa LUX MED została nagrodzona tytułem Lidera Informatyki 2011 w kategorii Opieka Zdrowotna. Wyróżnienie zostało przyznane za szerokie zastosowanie nowoczesnych rozwiązań IT, które przekładają się na efektywność i jakość działalności Grupy.

System informatyczny w Grupie LUX MED jest obecnie w pełni zintegrowany. Jego ujednolicenie nastąpiło po zakończonej w 2009 roku integracji sieci medycznych wchodzących w skład Grupy. Od tego momentu systematycznie wdrażane są nowe funkcjonalności, które przekładają się na bezpieczeństwo i standard obsługi pacjentów.

„W tak dużej organizacji niezwykle ważne jest, aby maksymalnie wykorzystać wszelkie dostępne rozwiązania technologiczne, które przekładają się na jeszcze bardziej efektywne funkcjonowanie firmy. Integracja systemu informatycznego w Grupie LUX MED była dla nas dużym wyzwaniem i bardzo nas cieszy, że zakończyła się sukcesem" - mówi Andrzej Osuch, Dyrektor Pionu IT Grupy LUX MED.
W Pionie IT Grupy pracuje obecnie 53 specjalistów, począwszy od specjalistów zajmujących się analizą, przez programowanie i prace developerskie, aż po bieżące utrzymanie aplikacji i sprzętu technicznego. Jedną z najważniejszych innowacji wdrożonych w ostatnim czasie była elektroniczna dokumentacja medyczna (EHR) wraz z podpisem elektronicznym. Rozwiązania te pozwalają przechowywać dane medyczne wyłącznie w formie elektronicznej na specjalnie zabezpieczonych serwerach.

„Wdrożenie tego typu funkcjonalności w Grupie, w której rocznie powstaje blisko 7 milionów elektronicznych dokumentów medycznych było znaczącym usprawnieniem m.in. procesu obsługi pacjentów. Jesteśmy pierwszą w Polsce firmą medyczną, której udało się zastosować to rozwiązanie na tak dużą skalę. Obecnie ponad 2 tysiące lekarzy z całej Polski korzysta z podpisu elektronicznego. Należy podkreślić, że tak efektywna realizacja projektów IT nie byłaby możliwa bez wsparcia lekarzy, którzy zgłaszają własne pomysły oraz konsultują praktyczne zastosowanie wdrażanych projektów" - dodaje Andrzej Osuch.

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności