Powiększ czcionkę:

Drukuj
Grupa LUX MED > Biuro prasowe

Informacje prasowe

 • LUX MED zapewni zabezpieczenie medyczne dla uczestników tegorocznej edycji Półmaratonu Warszawskiego. Uczestnicy imprezy będą pod opieką zespołów specjalistycznych i ratowniczych LUX MED na całej trasie biegu.

  Z kolei w dniach 28-29 marca na terenie galerii Stadionu Narodowego dla wszystkich chętnych osób zostanie udostępniony punkt konsultacyjny LUX MED, gdzie będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji i podstawowych badań profilaktycznych.

  Zainteresowane osoby będą mogły zasięgnąć porad fizjoterapeuty w zakresie bezpiecznego uprawiania sportu, a ponadto pod okiem specjalistów wykonać analizę składu ciała oraz pomiary poziomu glukozy, cholesterolu i ciśnienia tętniczego.

  Grupa LUX MED systematycznie angażuje się w przedsięwzięcia mające na celu promowanie bezpiecznego uprawiania sportu wśród Polaków. W tym roku już po raz kolejny zaangażowana jest we współpracę z Fundacją Maraton Warszawski. W sierpniu będzie także partnerem medycznym Herbalife Triathlon Gdynia, w którym wystartuje około 2,5 tysiąca sportowców z całego świata.  Zwiń
 • Czy o jak najlepsze wyniki można rywalizować wyłącznie na boisku lub podczas maratonów? Nie tylko. Liczą się także dobre wyniki badań i stan zdrowia, który pozwala na uprawianie sportu w sposób odpowiedzialny  i efektywny, a przede wszystkim na miarę naszych możliwości. Michał Bąkiewicz i Przemek Iwańczyk podjęli wyzwanie i pod okiem ekspertów  Grupy LUX MED stanęli do „zdrowej rywalizacji", bo każdy z nas powinien znać granice swoich możliwości bez względu na fakt, czy uprawia sport zawodowo czy amatorsko.

  Zdrowa rywalizacja
  Zdrowy i aktywny styl życia to nie tylko zbilansowana, urozmaicona dieta czy systematyczne ćwiczenia. To także odpowiednia profilaktyka i diagnostyka zdrowotna. Właściwe przygotowanie do wysiłku fizycznego jest istotne z uwagi na bezpieczne uprawianie ulubionego sportu, a przede wszystkim odpowiedzialność za swoje zdrowie.
  „Każdy, kto zaczyna przygodę ze sportem powinien zadbać o stałą kontrolę możliwości swojego organizmu. Sport trzeba uprawiać mądrze, ponieważ zmniejszamy wtedy ryzyko problemów w przyszłości." - mówi Michał Bąkiewicz, siatkarz i olimpijczyk. „Czas poświęcony na kompleksowe badania na pewno nie jest stracony. Jako zawodowy sportowiec zwracam na to szczególną uwagę".

  Należy pamiętać, że przygotowanie do uprawiania aktywności fizycznej nie kończy się na dobrych chęciach i motywacji czy zakupie profesjonalnego stroju i odpowiedniego sprzętu. Równie istotnymi elementami są dobra kondycja fizyczna i stan zdrowia, które umożliwią nam czerpanie przyjemności z uprawiania ulubionej dyscypliny. Bywa, że niektórzy podejmując wysiłek fizyczny po jakimś czasie z niego rezygnują z uwagi na pojawiające się dolegliwości np. przeciążenia stawów czy ból w klatce piersiowej. Tymczasem, dzięki właściwej profilaktyce i stałej kontroli swojego ciała, można zmniejszyć ryzyko urazów wykluczających dalszą aktywność fizyczną.

  „Teraz już wiem jak istotna jest kontrola i pełna diagnostyka sportowa. Sport to moja ogromna pasja - jako dziennikarz sportowy żyję nim w pracy i w domu. Takie dni, jak ten, spędzony na kompleksowych badaniach, przypominają mi o tym, że warto się zatrzymać, wygospodarować czas i zrobić pełny «przegląd». Wiem, na co mnie stać i mogę biegać dalej, a dzięki systematycznym treningom wzmacniam swoją kondycję każdego dnia" - mówi Przemysław Iwańczyk, dziennikarz sportowy, pasjonat sportu.

  Diagnostyka kardiologiczna i funkcjonalna dla aktywnych
  Regularna aktywność fizyczna wpływa korzystnie nie tylko na naszą kondycję, ale i na samopoczucie. Zanim jednak przystąpimy do systematycznych treningów powinniśmy wiedzieć, jakie są możliwości wydolnościowe naszego organizmu, a zwłaszcza pracy naszego serca czy poszczególnych grup mięśniowych. Kompleksowa diagnostyka pozwala skutecznie ocenić ryzyko zaburzeń i potencjalnych urazów związanych z uprawianiem wybranej dyscypliny.
  „Badania kardiologiczne pozwalają określić możliwość wystąpienia najczęstszych schorzeń układu krążenia, w tym groźnych zaburzeń rytmu serca, odpowiedzialnych za nagłe zatrzymanie krążenia podczas nasilonego wysiłku fizycznego" - mówi lek. med. Beata Przybycień-Łyszczyk, specjalista chorób wewnętrznych LUX MED.
  Z kolei dzięki diagnostyce funkcjonalnej możemy np. przeprowadzić analizę chodu, biegu
  i równowagi. Są one zalecane zarówno sportowcom zawodowym, olimpijczykom przygotowującym się do zawodów, jak też po prostu wszystkim tym, którzy cenią swoje zdrowie, chcą bezpiecznie uprawiać aktywność fizyczną i zadbać przy tym o właściwą profilaktykę.

  „Kompleksowa diagnostyka funkcjonalna jest niezwykle cennym elementem planu treningowego niezależnie od tego, czy sport jest zawodem, pasją czy dopiero zaczynamy swoją przygodę z aktywnością fizyczną" - mówi mgr Magdalena Syrek, fizjoterapeuta, specjalista diagnostyki funkcjonalnej ze szpitala Grupy LUX MED, Carolina Medical Center. „Każdy, kto chce poznać ograniczenia i możliwości swojego organizmu, wychwycić dysfunkcje i dostosować trening do indywidualnych predyspozycji powinien zadbać
  o odpowiednie przygotowanie i diagnostykę w tym zakresie" - dodaje Magdalena Syrek.

  Współczesny sport, charakteryzujący się dużymi obciążeniami treningowymi, wymaga wysokiej klasy zabezpieczenia medycznego na każdym etapie planu treningowego czy szkoleniowego. Grupa LUX MED w 2014 r. została Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i będzie wspierać polską kadrę olimpijską dostarczając opiekę zdrowotną na najwyższym poziomie. Świadome i pełne przygotowanie organizmu do treningów, zarówno sportowców zawodowych, jak i amatorów pozwoli zmniejszyć ryzyko przeciążeń wydolnościowych, urazów czy przewlekłych kontuzji i czerpać pełną satysfakcję
  z aktywności fizycznej każdego dnia.

  Więcej o programach dla osób uprawiających sport

  Zwiń
 • Startuje proekologiczna kampania Grupy LUX MED - Drzewa Życia. W jej ramach zostanie przeprowadzona niestandardowa i pierwsza tego typu akcja informacyjna zorganizowana w 8 parkach w Polsce.

  „Drzewa życia" to innowacyjna akcja informacyjno-edukacyjna, której koncept oparty jest o niestandardowe nośniki tj. minibillboardy, będące odwzorowaniem tradycyjnych billboardów, pomniejszone w skali 1:12, z zachowaniem wszystkich szczegółów. Świat mikro ma na celu poruszenie wyobraźni odbiorców i zwrócenie uwagi na to, co w życiu jest najważniejsze, czyli zdrowie.
  Dlatego w 8 parkach w Polsce pojawi się ponad 130 takich minibillboardów, które będę przekonywać spacerowiczów do szanowania zieleni i dbania o swoje zdrowie.

  „Idea akcji łączy działania na rzecz kształtowania postaw ekologicznych z informacją o naszych usługach. Nazwy Planów Opieki Medycznej dla Klientów indywidualnych pochodzą od drzew i tak w naszej ofercie mamy dąb, brzozę, jarzębinę, orzech, jodłę, sosnę i platan. Każdy nośnik nawiązuje do innego gatunku, na przykład billboard z informacjami o planie medycznym „Dąb", stanie pod dębem, tak jak „Jarzębina" pod jarzębiną etc.
  Nowatorska kampania, na którą się zdecydowaliśmy, jest przede wszystkim nieinwazyjna dla przestrzeni miejskiej. Ponadto, doskonale wpisuje się w ideę zrównoważonego rozwoju, która jest nam bardzo bliska. Zachęcając społeczeństwo do aktywnej profilaktyki nie możemy zapominać o postawach przyjaznych środowisku, gdyż oba tematy w sposób naturalny łączą się. - mówi Marzena Kowalska, Dyrektor Marketingu i Komunikacji Korporacyjnej Grupy LUX MED.

  W ramach akcji LUX MED nawiązał współpracę z Fundacją Gaja, która 10 października sadzi drzewa na Polach Mokotowskich. Następnie dzięki wsparciu LUX MED posadzone będą drzewa w Beskidzie Śląskim. Kampanię wspierać będzie duet artystyczny Minimondo, który przygotował specjalną sesję zdjęciową poruszającą wyobraźnię odbiorców i mediów. Patronami medialnymi akcji są: Wirtualna Polska, serwisy: Palapa, Purpose, Lubię Drewno. Akcja potrwa do końca października br.  Zwiń

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności