Powiększ czcionkę:

Drukuj
Grupa LUX MED > Biuro prasowe

Informacje prasowe

 • LUX MED, w ramach ogólnoświatowej kampanii „Ground Miles Challenge", realizowanej przez Bupa i Światową Federację Serca (World Heart Federation), zaprasza Polaków do udziału w akcji chodzenia po zdrowie. Dla wszystkich chętnych została przygotowana specjalna aplikacja „Ground Miles", teraz dostępna także w polskiej wersji językowej.

  „Ground Miles Challenge" to globalna kampania Bupa i Światowej Federacji Serca, która ma przekonać ludzi do chodzenia - najbardziej bezpiecznej i dostępnej formy aktywności fizycznej, która jednocześnie efektywnie zmniejsza ryzyko chorób serca i udaru. Została ona zainicjowana w Światowym Dniu Serca - 29 września 2013 r., a uczestniczy w niej ponad milion osób z ponad 150 krajów, w tym 62 tysiące pracowników Bupa na całym świecie. Również w Polsce osoby pracujące w Grupie LUX MED, która jest częścią Bupa, wraz z rodzinami i przyjaciółmi oraz lokalnymi społecznościami zainspirowane ideą „Ground Miles Challenge", świadomie chodzą i spacerują. Organizatorzy i uczestnicy akcji wyznaczyli ambitny cel - po wspólnym przejściu imponujących 8 milionów kilometrów, Bupa przekaże Światowej Federacji Serca środki pieniężne na wsparcie programów, które uchronią tysiące dzieci w Afryce i Azji Południowej przed chorobami serca i przedwczesną śmiercią w wyniku reumatycznej choroby serca.

  Akcja „Ground Miles Challenge" to entuzjazm i aktywność uczestników, wspierane przez nowoczesną technologię. Bupa przygotowała specjalną aplikację na smartfony „Ground Miles", którą można bezpłatnie pobrać z Apple AppStore lub Google Play, wpisując w wyszukiwarkę hasło „Ground Miles". W GMC można wziąć udział samemu albo w grupach. Dla osób korzystających z aplikacji przygotowane zostały specjalne nagrody, a za przejście określonej liczby kilometrów lub spacerowanie w określonych porach dnia przyznawane są też specjalne odznaki. Do obsługi aplikacji wymagane są wersje oprogramowania: iOS 5.0 lub nowsza, Android 4.0 i wyższa. Aplikacja dla iOS jest kompatybilna z urządzeniami iPhone 4, 4S, 5, 5C, 5S, iPadami, iPodami Touch, została także zoptymalizowana pod kątem iPhone 5. Pełna funkcjonalność aplikacji dla Android dostępna jest na telefonach Samsung GS2, GS3, GS4, Note 1, 2, 3, Nexus 4, HTC One i Desire HD, a także Sony Xperia. Na pozostałych urządzeniach niektóre funkcjonalności mogą być ograniczone.

  Ideą Ground Miles Challenge jest inspirowanie do chodzenia zarówno indywidualnego, jak i w grupach - cenny jest każdy kilometr, który przejdziemy razem.
  O zaletach tej formy aktywności przekonuje fikcyjny bohater kampanii - Chad Strider, który uważa się za najlepszego chodziarza na świecie. Film z jego udziałem można obejrzeć na http://www.youtube.com/watch?v=kmtQ1PIhdfA.

  Choroby układu sercowo-naczyniowego (w tym choroby serca i udary) to główna przyczyna śmierci na świecie - aż 17 milionów ludzi rocznie ginie z tego powodu. Dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wskazują, że 80% wszystkich chorób serca i udarów można uniknąć, eliminując czynniki ryzyka, w tym brak ruchu i niezdrowy tryb życia. Najbardziej efektywnym sposobem na walkę z tą chorobą cywilizacyjną jest aktywność fizyczna, w tym najbardziej dostępne - chodzenie.

  Zwiń
 • Pacjenci mogą już korzystać z nowoczesnego Centrum Medycznego LUX MED w Elblągu. Jest to pierwsza placówka Grupy w tym mieście i już 119 w kraju. Centrum medyczne zlokalizowane jest przy ul. Stoczniowej 2.

  W LUX MED na pacjentów czekają lekarze następujących specjalności: lekarze rodzinni, laryngolodzy, neurolodzy, okuliści oraz lekarze medycyny pracy. Teraz mieszkańcy Elbląga mają łatwiejszy i szybszy dostęp do opieki medycznej na najwyższym poziomie. Na miejscu można także wykonać szczepienia, badania diagnostyczne i laboratoryjne, m.in. EKG i spirometrię.

  „Od lat jesteśmy obecni w największych miastach Polski, a teraz pojawiamy się w miastach średniej wielkości. Elbląg jest jednym z pierwszych miast o takiej populacji, w których otworzyliśmy centrum medyczne. Jestem przekonana, że nasza obecność znacząco poprawi dostęp do wysokiej jakości usług medycznych w Elblągu" - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  Pacjenci elbląskiej placówki korzystają z wszelkich udogodnień, które Grupa LUX MED oferuje w całej Polsce. Wśród nich są m.in. całodobowa infolinia, przypominanie o wizycie poprzez SMS i Telefoniczna Informacja Medyczna. Pacjenci mogą również rezerwować wizyty i sprawdzać wyniki badań laboratoryjnych online - także na urządzeniach mobilnych.

  Placówka i gabinet zabiegowy są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 19:00. Natomiast pobieranie materiałów do analiz laboratoryjnych odbywa się w godzinach 7.30 - 10:30.

  LUX MED zaprasza swoich pacjentów także do placówek partnerskich w Elblągu, gdzie dostępni są lekarze innych specjalności oraz można wykonać badania diagnostyczne. Rezerwacje i realizacje usług koordynuje CM LUX MED.

  Zwiń
 • Warszawa, 12.02.2010

  Ruszyło nowe Centrum Medyczne LUX MED przy al. Jana Pawła II 7 w Gdańsku. Już w marcu otwarta zostanie kolejna placówka tej samej sieci, zlokalizowana w Gdyni przy ul. Morskiej 127.

  W otwartym 10 lutego br. Centrum Medycznym LUX MED w Gdańsku pacjenci mogą korzystać z konsultacji lekarzy licznych specjalności, m. in. internistów, alergologów, kardiologów, endokrynologów, ginekologów, neurologów, okulistów, laryngologów, pulmonologów, urologów oraz specjalistów medycyny pracy. Zakres usług Centrum obejmuje również badania diagnostyczne: laboratoryjne oraz USG ogólne, USG Doppler, USG ginekologiczne, echo serca, EKG spoczynkowe, audiometrię, spirometrię, Holter RR i EKG. W placówce zlokalizowanej w dzielnicy Zaspa, przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ul. Janusza Meissnera, na powierzchni ok. 570 m2 mieści się czternaście gabinetów konsultacyjnych i zabiegowych. Atutami lokalizacji placówki są: przygotowany specjalnie dla Pacjentów LUX MED parking oraz możliwość dogodnego dojazdu środkami komunikacji miejskiej. Centrum Medyczne przyjmuje od poniedziałku do piątku w godzinach 8-20. Badania krwi realizowane są od 7.15 do 10.30.

  W kolejnej nowej placówce LUX MED, która już wkrótce zostanie otwarta w Gdyni, przyjmować będą specjaliści różnych dziedzin medycyny: alergologii, endokrynologii, chirurgii, ortopedii, gastroenterologii, ginekologii, chorób wewnętrznych, kardiologii, otolaryngologii, medycyny pracy, neurologii, okulistyki, reumatologii, urologii, dermatologii, hematologii, diabetologii, medycyny rodzinnej. W gdyńskim centrum medycznym wykonywane będą również badania diagnostyczne m.in. laboratoryjne oraz USG (internistyczne i ginekologiczne), Doppler, echo serca. Atutem nowej poradni niewątpliwie będzie również dogodna lokalizacja - ok. 500 m od trasy im. Eugeniusza Kwiatkowskiego - oraz możliwość dojazdu środkami komunikacji miejskiej (autobusy, trolejbusy), a także SKM, której stacja - Gdynia Grabówek zlokalizowana jest ok. 500 m od Centrum Medycznego.

  „Obecność Grupy LUX MED w Trójmieście była zawsze bardzo wyraźna, a dziś, już ponad 300 firm zlokalizowanych w tym obszarze korzysta z naszych usług. Inwestycje Grupy LUX MED w Trójmieście mają jednak dla nas również wymiar symboliczny - Gdańsk był pierwszym miastem poza Warszawą, w którym otworzyliśmy placówkę LUX MED. Teraz, już jako Grupa witamy nie tylko nowy rok, ale całkiem nowy etap naszego rozwoju dwiema placówkami w Gdańsku i Gdyni. Nowe centra medyczne w Trójmieście, podobnie jak pozostałe poradnie Grupy LUX MED w Polsce, korzystają ze zintegrowanego systemu informatycznego, umożliwiającego lekarzom m.in. prowadzenie elektronicznej dokumentacji medycznej a pacjentom rezerwację wizyt za pośrednictwem Internetu. Dzięki nowemu systemowi, pacjenci Grupy mogą się cieszyć jeszcze lepszą dostępnością do specjalistów - wprowadzenie jednolitych rozwiązań systemowych w całej Grupie, umożliwia swobodne korzystanie z poradni działających pod różnymi markami, a więc w przypadku Trójmiasta - nie tylko z trzech centrów Medycznych LUX MED, lecz również dwóch poradni Medycyny Rodzinnej. Wyrazem dynamicznego rozwoju Grupy są nie tylko liczne projekty zrealizowane w zakresie IT. Nasze plany na najbliższy czas zakładają m.in. otwarcie w połowie przyszłego roku szpitala chirurgii jednego dnia w Warszawie, przy którym będzie się mieścić Centrum Pomocy Doraźnej Grupy." - powiedziała Anna Rulkiewicz-Kaczyńska, Prezes Grupy LUX MED.  Zwiń
 • 04.05.2016

  W Poznaniu na terenie Szpitala Klinicznego im. Degi uruchomiono nową pracownię Rezonansu Magnetycznego prowadzoną przez LUX MED Diagnostyka. Od teraz poznańscy pacjenci mogą skorzystać z badań diagnostyki obrazowej realizowanych najnowocześniejszym sprzętem.

  Diagnostyka obrazowa MR jest obecnie stosowana w diagnostyce wielu narządów i wykorzystywana głównie pod kątem schorzeń centralnego układu nerwowego, w tym także chorób onkologicznych, zapalnych, chorób demielinizacyjnych, ale również zmian zwyrodnieniowych i degeneracyjnych kręgosłupa. Badania MR wykonuje się w szeregu schorzeń - od złamań kostnych, przez reumatyzm, choroby serca, zatok, nerek aż po choroby przewodu pokarmowego. Pozwalają one lekarzowi prowadzącemu sprawnie zdiagnozować schorzenie i podjąć odpowiednie leczenie.

  Pracownia LUX MED Diagnostyka w Poznaniu w Szpitalu Klinicznym im. Degi dysponuje najnowocześniejszym aparatem rezonansu magnetycznego GE Signa Explorer Elite 1,5T. Aparat MR wyposażony jest m.in. w dedykowane badaniom ortopedycznym sztywne cewki
  o bardzo wysokiej jakości obrazów.

  „Ponadto, nasz rezonans wykonuje tzw. ciche skany podczas badania głowy. W rezonansach magnetycznych, które nie posiadają takiej opcji, pacjent musi leżeć w słuchawkach, a i tak dźwięk pracy magnesów jest wyraźnie słyszalny" - mów Marcin Wierzbicki, Dyrektor Zarządzający LUX MED Diagnostyka.

  LUX MED Diagnostyka ma najwięcej rezonansów magnetycznych i tomografów komputerowych w całej Polsce. Wszyscy pacjenci LUX MED Diagnostyka w ramach oszczędności swojego czasu mogą również odebrać opisy badań wykonanych w centrach diagnostycznych za pośrednictwem Portalu Pacjenta. Elektroniczna dokumentacja - szybkość, pewność i niski koszt dostępu do opisów badań diagnostycznych.

  Więcej na: www.luxmed-diagnostyka.pl

  Zwiń
 • Warszawa, 14.07.2011

  Grupa LUX MED powiększyła sieć o nowe centrum medyczne. Jest to już kolejna, 33 placówka znajdująca się na terenie Warszawy, tym razem ułatwiająca dostęp do opieki medycznej mieszkańcom dzielnicy Ochota.

  W centrum medycznym, mieszczącym się przy ulicy 17 Stycznia 39, pacjenci mogą skorzystać z porady wielu specjalistów, m.in. z zakresu dermatologii, endokrynologii, ortopedii, kardiologii, chirurgii, a także internistów i psychiatrów. W placówce można wykonać również badania diagnostyczne. Konsultacje lekarskie odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 8 - 16. Dodatkowymi atutami centrum medycznego są: bezpłatny parking, przygotowany specjalnie dla pacjentów oraz dogodne połączenie komunikacją miejską. Tak jak we wszystkich placówkach Grupy, także i w tej pacjenci mogą rezerwować wizyty online - poprzez stronę www, jak również telefonicznie. Szczegółowe informacje dostępne są na www.luxmed.pl.

  Otwarcie placówki to efekt naszych obserwacji, z których wynikało, że w tej części Warszawy jest duże zapotrzebowanie na prywatną opiekę medyczną. Docelowo do dyspozycji pacjentów będą oddane 23 gabinety na powierzchni ponad 900 metrów kwadratowych. Obecnie w skład Grupy wchodzą już 72 placówki własne. Wszystkie nasze centra charakteryzują się wysokim standardem obsługi oraz nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Plany inwestycyjne Grupy są systematycznie dostosowywane do potrzeb pacjentów z myślą o zapewnieniu im jak najlepszej dostępności naszych usług. Cały czas rozwijamy sieć placówek i realizujemy kolejne etapy prac nad drugim, tym razem wieloprofilowym szpitalem. Jednocześnie wprowadzamy innowacyjne rozwiązania informatyczne, które mają na celu m.in. usprawnianie obsługi naszych pacjentów" - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  Zwiń
 • Warszawa, 25.05.2010 r.

  W ostatnich dniach odbyło się uroczyste otwarcie nowego skrzydła Domu Opieki Tabita w Konstancinie-Jeziornej. Dzięki rozbudowie Ośrodka do dyspozycji pensjonariuszy oddane zostały 33 nowe pokoje. Trzy piętra nowego skrzydła Tabity przeznaczone zostały trzem podstawowym obszarom działalności ośrodka: domowi seniora, zakładowi opiekuńczo-leczniczemu oraz ośrodkowi rehabilitacji.

  Rozbudowa Domu Opieki Tabita była jednym ze strategicznych założeń przyjętych przez LUX MED Sp. z o.o przy zawieraniu umowy warunkowej z Parafią Ewangelicko-Augsburską Św. Trójcy w Warszawie - historycznym zarządcą ośrodka. Efektem przejęcia przez LUX MED większości udziałów w spółce powołanej do prowadzenia Domu Opieki, jest dynamiczny rozwój Ośrodka zakładający m. in. otwarcie nowego skrzydła budynku i zwiększenie liczby pokoi gościnnych z 61 do obecnych 94.

  Bogata oferta Tabity obejmuje m.in. pobyty dzienne oraz stałe dla seniorów, pobyty dla osób chorych w ramach zakładu opiekuńczo-leczniczego oraz kompleksowo wyposażoną poradnię rehabilitacyjną zarówno dla pensjonariuszy Ośrodka jak i pacjentów każdorazowo płacących za pojedyncze usługi. Atutem Tabity, obok kompleksowej oferty, nowoczesnej infrastruktury i elegancko urządzonych pokoi, jest również piękne położenie Ośrodka w sosnowym lesie oraz mikroklimat uzdrowiska Konstancin-Jeziorna.

  „Dzięki merytorycznemu i inwestycyjnemu zapleczu Grupy LUX MED, funkcjonujący od ponad 80 lat Ewangelicki Ośrodek Diakonii Tabita w Konstancinie-Jeziornej, który był już modernizowany i rozbudowywany w latach 90-tych. - może dalej intensywnie się rozwijać." - podkreśla Anna Rulkiewicz-Kaczyńska, Prezes Grupy LUX MED.

  Informacje ogólne o Ewangelickim Ośrodku Diakonii Tabita:
  W styczniu 2010 roku LUX MED Sp. z o.o. przejął większościowy pakiet udziałów w spółce LUX MED TABITA, powołanej w celu prowadzenia Domu Opieki Tabita w Konstancinie-Jeziornej. Część udziałów w spółce zachowała parafia Ewangelicko - Augsburska w Warszawie, dotychczas administrująca Ośrodkiem.

  Tabita to dynamicznie rozwijająca się placówka całodobowej opieki dla osób starszych, samotnych oraz Pacjentów w każdym wieku wymagających stałej specjalistycznej opieki. Położenie w Konstancinie-Jeziornej, podwarszawskiej miejscowości o wiekowych tradycjach uzdrowiskowych sprawia, że Pensjonariusze przebywają blisko Warszawy (niecałe 20 km), a jednocześnie z dala od zgiełku wielkiej aglomeracji. Ośrodek zlokalizowany jest w pięknym, zabytkowym budynku, na kilkuhektarowej działce, pokrytej sosnowym starodrzewem. W ostatnich latach placówka została intensywnie rozbudowana i zmodernizowana.

  Od początku swojego istnienia Ośrodek prowadził intensywną działalność opiekuńczą. Przez lata stanowił zaplecze rehabilitacyjne dla Szpitala Ewangelickiego w Warszawie. W okresie okupacji był miejscem udzielania pomocy poszkodowanym. Po II wojnie światowej Parafia Ewangelicko - Augsburska prowadziła tu Dom Opieki i Dom Sierot.

  Wysokokwalifikowany personel (pielęgniarki, opiekunowie, rehabilitanci, psycholog, logopeda, lekarze rodzinni), dobierany między innymi pod kątem predyspozycji psychofizycznych, otacza Pensjonariuszy profesjonalną opieką medyczną oraz dba o ich dobre samopoczucie i zapewnia serdeczną, przyjazną atmosferę. Podopieczni Tabity mają możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu - każdy Pensjonariusz może wybrać odpowiednie dla siebie aktywności w ramach specjalnie przygotowanego programu terapii zajęciowej.

  Statutowym celem niedawno powołanej spółki LUX MED TABITA jest również szerzenie szeroko pojętej edukacji zdrowotnej zarówno dla samych Pensjonariuszy jak i ich Rodzin, tak aby stworzyć optymalne warunki dla osób w podeszłym wieku.

  W Domu Opieki oferowany jest szeroki zakres usług, na który decydujący wpływ mają indywidualne potrzeby i oczekiwania Pensjonariuszy. Dla naszych Podopiecznych przygotowaliśmy:

  · Dzienne pobyty dla Seniorów
  Opieka nad osobami starszymi lub/i niepełnosprawnymi przez kilka godzin w ciągu dnia. Ma także na celu aktywowanie społeczne osób starszych oraz działalność edukacyjno zdrowotną.

  · Dom pobytu stałego dla Seniora
  Prowadzenie działalności opiekuńczej, stacjonarnej, całodobowej w komercyjnym domu opieki o charakterze hostelowym z zabezpieczeniem odpowiedniej do tego typu zakładów opieki pielęgnacyjno - leczniczej.
  · Pobyty dla osób chorych w ramach zakładu opiekuńczo-leczniczego
  Opieka dla osób w każdym wieku, które ze względu na stan zdrowia lub stopień niepełnosprawności, brak możliwości samodzielnego bytowania i uwarunkowania społeczne (np.: brak stałej opieki osób bliskich) nie mogą przebywać w środowisku domowym. Usługa ta skierowana jest między innymi dla osób np. po wylewach, wymagających intensywnej rehabilitacji, które w ciągu kilku miesięcy pragną powrócić do całkowitej sprawności psychofizycznej a tym samym do swojej pracy zawodowej.
  · Poradnia rehabilitacyjna dysponująca wyspecjalizowaną kadrą i profesjonalnym sprzętem dla naszych Pensjonariuszy oraz Pacjentów każdorazowo płacących za pojedyncze usługi.

  Do największych atutów Domu Opieki Tabita, można zaliczyć:

  · komfortowe warunki pobytu w pokojach 1 i 2-osobowych z łazienkami
  · całodobową opiekę pielęgniarską
  · całodobową opiekę opiekunów
  · stałą opiekę lekarzy rodzinnych
  · konsultacje lekarzy innych specjalności
  · opiekę psychologa
  · opiekę logopedy
  · opiekę dietetyka
  · salę o podwyższonym nadzorze dla osób, których stan zdrowia tego wymaga
  · gabinet zabiegowy
  · gabinet pobrań
  · posługę duszpasterską
  · pełne domowe wyżywienie, z uwzględnieniem indywidualnej diety
  · pełny wachlarz zabiegów rehabilitacyjnych
  · transport medyczny
  · organizację imprez rodzinnych i okolicznościowych
  · mikroklimat uzdrowiska Konstancin-Jeziorna
  · miłą, przyjazną atmosferę ośrodka

  więcej informacji www.tabita.waw.pl

  Zwiń
 • 05.01.2015 r.

  LUX MED uruchomił platformę telemedyczną. Jedną z jej podstawowych funkcjonalności jest możliwość kontaktu z pacjentem online z wykorzystaniem video, audio i klasycznego czatu tekstowego. Pacjent może teraz nie wychodząc z domu kontaktować się z lekarzami różnych specjalności, pielęgniarkami i położnymi.

  Telemedycyna z powodzeniem rozwija się w wielu krajach świata, gdzie jest traktowana jako naturalne uzupełnienie klasycznej usługi medycznej i odpowiedź na zmniejszającą się liczbę lekarzy i pielęgniarek. Zmiany legislacyjne dotyczące telemedycyny w Polsce otwierają nowe możliwości jej rozwoju. LUX MED ma w planach uruchomienie m.in. telekonsyliów i tzw. drugiej opinii, które miałyby być wykorzystywane przez lekarzy i innych specjalistów medycznych do konsultacji procesu leczenia pacjenta online. Kolejnym krokiem jest wdrożenie programu monitorowania stanu zdrowia pacjentów ze schorzeniami przewlekłymi.

  Trudno wyobrazić sobie przyszłość medycyny bez telemedycyny. Narzędzie to jest już bardzo popularne w wielu krajach i cieszę się, że teraz może wspierać proces leczenia także w Polsce. Daje ono większe poczucie bezpieczeństwa pacjentom, a nam ułatwia koordynację opieki. Telemedycyna pozwala na stałe monitorowanie parametrów w przypadku chorób przewlekłych, co podnosi ogólną jakość i skuteczność leczenia. Wbrew powszechnej opinii doskonale sprawdza się także w opiece nad osobami w zaawansowanym wieku, co pokazują doświadczenia naszych kolegów z Wielkiej Brytanii - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  Na Portalu Pacjenta LUX MED w zakładce „Czat" widoczne są stałe grafiki specjalistów medycznych wraz z godzinami prowadzenia wirtualnej rozmowy. Specjalista ma wgląd do dokumentacji medycznej i w przypadkach uzasadnionych może zlecić określone badania lub wystawić skierowanie do innego specjalisty. Zapis rozmowy i zalecenia są częścią dokumentacji medycznej. Zalecenia są widoczne na Portalu Pacjenta. Dodatkowo pacjenci mają wgląd do materiałów edukacyjnych i najczęściej zadawanych pytań.

  Zwiń
 • Do oferty LUX MED zostało wprowadzonych 11 nowych Planów Opieki Medycznej - innowacyjnych produktów dostosowanych do różnych oczekiwań klientów indywidualnych.

  Nowe Plany łączą niezbędne konsultacje lekarskie oraz badania laboratoryjne i diagnostyczne z profilaktyką zdrowotną. Usługi wykonywane są w centrach medycznych LUX MED i Medycyny Rodzinnej. Wśród propozycji dla dzieci, dorosłych oraz seniorów są zarówno produkty oparte o system współpłacenia, jak i abonamenty w pełni przedpłacone z dodatkowym dostępem do sieci placówek współpracujących.
  Szeroki wybór Planów umożliwi każdemu odnalezienie propozycji dostosowanej do potrzeb.

  • Morelka, Brzoskwinia oraz Mango zostały stworzone specjalnie z myślą o dzieciach.
  • Klon, dedykowany osobom od 18. roku życia bez górnej granicy wiekowej, umożliwia korzystanie z wizyty u wybranego specjalisty oraz wykonanie podstawowych badań diagnostycznych;
  • Akacja, Brzoza i Dąb to zróżnicowane oferty opieki medycznej dla osób dorosłych, pomiędzy 18. a 65. rokiem życia;
  • Sosna, Jodła oraz Cyprys zaspokajają szczególne wymagania osób starszych po 65. roku życia.

  Dla pacjentów, którzy wcześniej korzystali z abonamentów pracowniczych w Grupie LUX MED, wprowadzony został Plan Opieki Medycznej Olcha, który umożliwia zapewnienie całej rodzinie ciągłości opieki u dotychczasowych specjalistów.
  Jednocześnie, wszystkie usługi nieobjęte Planami dostępne są z atrakcyjnymi rabatami.

  Zakup wybranego Planu jest możliwy telefonicznie lub poprzez stronę internetową dzięki bezpiecznemu systemowi opłat. Korzystanie z usług można rozpocząć już następnego dnia roboczego po dokonaniu płatności.

  Zwiń
 • 11.01.2016 r.

  Już w styczniu przy ul. Ułańskiej 7 w Poznaniu uruchomione zostanie nowe centrum medyczne PROFEMED. Będzie to kompleksowa placówka świadcząca usługi z zakresu specjalistyki, stomatologii, medycyny estetycznej, a także rehabilitacji. PROFEMED oferuje usługi komercyjne i został stworzony z myślą o osobach nieposiadających abonamentu medycznego. Placówka jest częścią Grupy LUX MED, która ma pod swoją opieką 1,6 mln pacjentów w całym kraju.

  Nowa centrum medyczne PROFEMED zlokalizowane jest na terenie kompleksu City Park przy ulicy Ułańskiej w Poznaniu. Na powierzchni 933 m2 działało będzie ponad 20 gabinetów medycznych, w których na pacjentów czekają m.in. audiolodzy, chirurdzy ogólni i naczyniowi, dermatolodzy, diabetolodzy, endokrynolodzy, gastroenterolodzy, ginekolodzy, hepatolodzy, kardiolodzy, laryngolodzy, ortopedzi, neurolodzy, pediatrzy, radiolodzy, reumatolodzy, rehabilitanci, seksuolodzy, stomatolodzy, urolodzy, lekarze medycyny estetycznej, zakaźnej  i podróży, a także ortodonci. Zespół PROFEMED to wielu lekarzy o drugim stopniu specjalizacji, a nawet profesorów. Placówka będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8-20.

  W poznańskim PROFEMED można szybko skorzystać z pomocy lekarzy rzadziej spotykanych specjalizacji medycznych, jak również wykonać mniej popularne zabiegi. Na przykład w ofercie centrum medycznego jest rehabilitacja niemowląt NDT Bobath, której celem jest przygotowanie dziecka z zaburzeniami ruchowymi do samodzielnego funkcjonowania. Dla osób dbających o wygląd zewnętrzny przygotowana została natomiast szeroka oferta zabiegów z zakresu medycyny estetycznej oraz kosmetologii.

  Centrum medyczne PROFEMED
  ul. Ułańska 7, 60-748 Poznań
  tel: 61 62 87 500 lub 22 33 22 844
  e-mail: cc_profemed@luxmed.pl


  Zwiń
 • 23.11.2015 r.

  W sobotę 14 listopada Grupa LUX MED zorganizowała już VII Akademię Pielęgniarek i Położnych, która odbyła się w Warszawie. Pośród ponad 370 gości Akademii znalazły się m.in. pielęgniarki i położne z Wielkiej Brytanii.


  Tegoroczna Akademia Pielęgniarek i Położnych Grupy LUX MED odbyła się pod hasłem „Nowoczesne pielęgniarstwo/położnictwo w zintegrowanym modelu opieki nad pacjentem".

  W Akademii wzięło udział ponad 370 osób, w tym m.in. pielęgniarki z Wielkiej Brytanii, Arabii Saudyjskiej oraz Nowej Zelandii, które zatrudnione są w Bupa. Uczestnicy mogli wysłuchać trzynastu prelekcji dotyczących nowoczesnego pielęgniarstwa i położnictwa, w tym np. „ICNP - czym jest i jak ją wdrożyć?", „Edukacja diabetologiczna - model zintegrowanej opieki diabetologicznej", „Model zintegrowanej opieki pielęgniarskiej nad pacjentem z chorobą onkologiczna", „Podstawy diagnostyki i profilaktyki chorób błony śluzowej jamy ustnej i przyzębia", „Nowoczesne metody leczenia ran - stopa cukrzycowa", „Nowe uprawnienia pielęgniarek i położnych - recepty", „Nowoczesne położnictwo". Wśród prelegentów znaleźli się m.in. przedstawiciele Departamentu Pielęgniarek i Położnych w Ministerstwie Zdrowia, Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego, Konsultanci Krajowi w różnych dziedzinach pielęgniarstwa, przedstawiciele uczelni medycznych, przedstawiciele Centrum Badania i Rozwoju Międzynarodowej Klasyfikacji Praktyki Pielęgniarskiej czy też Polskiego Komitetu Zwalczania Raka.

  - Aktywnie działamy na rzecz zwiększania roli pielęgniarek i położnych w procesie opieki nad pacjentem. Nasz zespół pielęgniarek i położnych ma bardzo szerokie kompetencje i jest doskonale przygotowany do zmian, nowych oczekiwań i odpowiedzialności - mówi Monika Tomaszewska, Dyrektor Departamentu Pielęgniarstwa i Położnictwa Grupy LUX MED.

  - Dzielenie się wiedzą i doświadczeniem jest zapisane w strategii Grupy LUX MED, a Akademia Pielęgniarek i Położnych stanowi doskonałe forum do dyskusji. Od lat organizujemy spotkania takie jak Akademia Medycyny Rodzinnej i Specjalistycznej, Akademia Pielęgniarek, czy też warsztaty szkoleniowe, za które przyznawane są punkty OIL. Inwestujemy w nasz zespół mając świadomość, że pracownicy medyczni są największym kapitałem każdej organizacji dbającej o zdrowie pacjentów - dodaje dr n med. Krzysztof Kurek, Członek Zarządu LUX MED.

  Zwiń
 • Oddział szwedzkiego towarzystwa LMG Försäkrings AB funkcjonujący pod nazwą LUX MED Ubezpieczenia rozpoczął już działalność operacyjną.

  Oferta ubezpieczeń jest kolejną formą finasowania opieki medycznej, którą mogą wybrać pacjenci. Tak jak dotychczas, w ofercie Grupy LUX MED ważną rolę będą odgrywały abonamenty medyczne dla klientów korporacyjnych - rozwijana latami wokół medycyny pracy oferta Pracowniczych Programów Zdrowotnych jest dzisiaj istotnym elementem polskiego systemu opieki zdrowotnej. Pacjenci Grupy mają również możliwość korzystania z tzw. usług fee for service (opłacanych każdorazowo za poszczególne wizyty), a także leczenia w ramach kontraktu z NFZ.

  Grupa LUX MED swoją działalność ubezpieczeniową rozpoczyna od ubezpieczeń grupowych, których podstawą jest ubezpieczenie ambulatoryjne. Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, ubezpieczenie kosztów leczenia szpitalnego czy ubezpieczenie w razie poważnego zachorowania oferowane są w formie dodatkowej umowy do ubezpieczenia ambulatoryjnego.

  Wejście na rynek ubezpieczeń zdrowotnych jest naturalnym uzupełnieniem naszej oferty wynikającym z ewolucji polskiego rynku opieki medycznej. Działalność ubezpieczeniowa jest odpowiedzią na potrzeby pacjentów. Przykład leczenia szpitalnego pokazuje, że są obszary rynku, które potrzebują dodatkowej formy finansowania. Dlatego docelowo w naszej ofercie znajdą się ubezpieczenia - zarówno dla klientów indywidualnych, jak i korporacyjnych - które pacjenci będą mogli wykorzystywać również jako komplementarne do abonamentów medycznych. Tym samym pacjent, który jest już objęty opieką medyczną na podstawie abonamentu, będzie mógł wykupić np. ubezpieczenie szpitalne. Uruchomione dziś ubezpieczenia grupowe są pierwszym etapem rozwoju naszej oferty. Dając klientom możliwość wyboru pomiędzy różnymi usługami, działamy z korzyścią dla pacjentów - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  Dyrektorem Zarządzającym towarzystwa ubezpieczeniowego LMG Försäkrings AB jest Anna Rulkiewicz. Jednocześnie Anna Rulkiewicz pełni funkcję Dyrektora Generalnego Oddziału LMG Försäkrings AB w Polsce, działającego pod nazwą LUX MED Ubezpieczenia. Dyrektorem Zarządzającym Oddziału LMG Försäkrings AB w Polsce jest Aniela Schreyner. Zarówno Anna Rulkiewicz, jak i Aniela Schreyner mają bogate doświadczenie w pracy w sektorze ubezpieczeń.

  Anna Rulkiewicz przez wiele lat odnosiła sukcesy na wysokich menedżerskich stanowiskach wiodących instytucji ubezpieczeniowych w Polsce, a od 2007 roku pełni funkcję Prezesa Grupy LUX MED. Aniela Schreyner związana jest z branżą ubezpieczeniową od 1997 roku, pełniąc w tym czasie obowiązki m.in. Prezesa Zarządu Inter Polska S.A. oraz Inter Życie Polska S.A. Połączenie doświadczeń lidera rynku prywatnych usług medycznych z ofertą ubezpieczeniową gwarantuje pacjentom możliwość wyboru dogodnej formy finansowania kompleksowej opieki zdrowotnej zapewnianej w ramach jednej Grupy.

  Zwiń
 • 30.11.2017

  Instruktorzy Akademii Ratownictwa Grupy LUX MED rozpoczęli szkolenia uczniów rzeszowskich szkół ponadgimnazjalnych z udzielania pierwszej pomocy. Zasady resuscytacji, postępowanie w przypadku drgawek lubzakrztuszeń, czy wykorzystanie w reanimacji automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED) to przykładowe zagadnienia poruszane w trakcie warsztatów realizowanych w ramach kampanii „Umiem Pomóc".

  Tym razem doświadczeni instruktorzy Akademii Ratownictwa Grupy LUX MED goszczą w stolicy Podkarpacia. Głównym celem ich działań jest przełamanie obaw młodych ludzi przed udzieleniem pomocyw sytuacji, w której zagrożone jest czyjeś zdrowie lub życie. Podczas teoretycznych i praktycznych warsztatów dzielą się z uczniami wiedzą i doświadczeniem, które każdego dnia wykorzystują w swojej pracy.

  Czym skorupka na młodu nasiąknie
  Warsztaty otworzyła inauguracja, która odbyła się 30 listopada w I Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Stanisława Konarskiego. Podczas uroczystości szefowie Akademii Ratownictwa Grupy LUX MED,Mariusz Pacałowski i Maciej Pająk, zaprezentowali wyniki badania przeprowadzonego przez Instytut Badawczy 4P research mix, z których wynika, że ponad połowa młodych ludzi nie udzieliłaby pierwszej pomocy samodzielnie w obawie, że mogłaby zaszkodzić poszkodowanemu. Jednocześnie aż 84 proc. badanych chciałoby nabyć tę umiejętność - najchętniej w szkole i od wykwalifikowanego ratownika.

  Kampania „Umiem Pomóc" wychodzi naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi.W każdym regionie, w którym prowadzimy akcję młodzież opowiada nam o swoich obawach związanych z udzielaniem pierwszej pomocy. Boją się, że pomimo dobrych chęci, mogą jeszcze bardziej zaszkodzić poszkodowanemu - mówi lek. Mariusz Pacałowski, Dyrektor Merytoryczny Akademii Ratownictwa Grupy LUX MED.-Dlatego niezwykle ważne jest dla nas nauczenie młodzieży jak sprawnie i prawidłowo reagować w sytuacji zagrożenia życia.Poprzez teoretyczne i praktyczne zajęcia, które oferujemy, chcemyoswoić tysiące uczniów w całej Polsce z ideą ratowania życia. Pamiętajmy - to obowiązek każdej dorosłej osoby, a uczestnicy warsztatów wkrótce przekroczą próg pełnoletności - dodaje Maciej Pająk,Zastępca Dyrektora Merytorycznego Akademii.

  „Umiem Pomóc" w Rzeszowie
  Z możliwości nauki pierwszej pomocy pod okiem czynnych zawodowych lekarzy i ratowników medycznych, do końca stycznia 2018r. skorzysta ponad 1000 uczniów klas II. Wprogramiebierze udziałosiem rzeszowskich szkół:
  • I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego
  • Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. J. Pawła II Sióstr Prezentek
  • Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie
  • Zespół Szkół Sportowych
  • Zespół Szkół Ekonomicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie
  • Zespół Szkół Energetycznychim. gen. Władysława Sikorskiego
  • Zespół Szkół Spożywczych im. Tadeusza Rylskiego
  • Zespół Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego

  Wszystkie otrzymują plakaty z zasadami pierwszej pomocy oraz certyfikaty potwierdzające przejście szkolenia. Uczniowie dostają natomiast praktyczne karty, które można schować w portfelu.Znajdują się na nich zasady postępowania z poszkodowanym oraz numery alarmowe.

  Wagę społeczną zagadnienia, jakim jest umiejętność niesienia pierwszej pomocy, dostrzegli przedstawiciele władz lokalnych, oświatowych oraz mediów, udzielając akcji wsparcia patronackiego. Kampania „Umiem Pomóc" uzyskała poparcie Marszałka Województwa Podkarpackiego, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Wojewody Podkarpackiego oraz Poseł na Sejm RP, Krystyny Wróblewskiej. Z kolei patronami medialnymi kampanii zostały redakcje TVP3 Rzeszów, Polskiego Radia Rzeszów, Gazety Codziennej Nowiny oraz portalu Nowiny24.pl.

  O kampanii słów kilka
  Stworzony przez Akademię Ratownictwa Grupy LUX MED ogólnopolski projekt „Umiem Pomóc" jest prowadzony nieprzerwanie od 2011 roku.Każdegoroku teoretyczne i praktycznezajęciarealizowane są w innym regionie Polski. Dotychczas w ramach kampanii przeszkolonych zostało 3 600 uczniów z Warszawy, Piaseczna, Krakowa, Katowic, Wrocławia, Trójmiasta, Poznania oraz Torunia. W tym roku akcja gości w Rzeszowie, gdzie do udziału w warsztatach udzielania pierwszej pomocy przystąpiła największa, spośród dotychczasowychmiast, liczba uczniów.

  Zwiń
 • 20.07.2016

  W pierwszym kwartale 2017 roku Grupa LUX MED uruchomi nowoczesny szpital onkologiczny na warszawskim Żoliborzu. W szpitalu będzie łącznie ponad 200 łóżek, w tym ponad 30 łóżek chemioterapii dziennej.

  Równo rok temu Grupa LUX MED przejęła warszawskie szpitale onkologiczne Magodent i - zgodnie z zapowiedziami - intensywnie rozwija zakres usług onkologicznych.

  Jesteśmy największym prywatnym świadczeniodawcą usług medycznych w Polsce i przygotowując ofertę odpowiadamy na potrzeby zdrowotne Polaków. Wczesna diagnostyka i skuteczne leczenie onkologiczne są dzisiaj w naszym kraju wyzwaniem, dlatego inwestujemy bardzo duże środki nie tylko w infrastrukturę, aby pomóc pacjentom onkologicznym wrócić do zdrowia - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  Szpital umożliwi kompleksową diagnostykę i leczenie pacjentów onkologicznych w unikalnym w Polsce standardzie. Będą w nim realizowane najbardziej zaawansowane procedury endoskopowe, a także badania z zakresu tomografii komputerowej. Siedem stanowisk znajdzie się na oddziale intensywnej terapii medycznej. W ośrodku będzie również oddział chemioterapii dziennej. Łączna powierzchnia użytkowa szpitala to blisko 9 000 metrów².

  Zespół medyczny ośrodka będzie rozbudowywany wokół doświadczonej kadry szpitali Magodent. Organizacja szpitala umożliwia przejście od standardowego na rynku modelu ordynatorskiego do modelu konsultanckiego, co pozwala położyć szczególny akcent na spersonalizowaną terapię i odpowiednią komunikację z pacjentem, zakładającą również wsparcie podczas adaptacji pacjenta
  w nowej, trudnej sytuacji. Dużą rolę będzie w tym odgrywać m.in. funkcja opiekuna medycznego, która zdejmie część obowiązków z personelu pielęgniarskiego i pomoże zapewnić pacjentowi pełniejszą, bardziej wszechstronną opiekę. W szpitalu będą prowadzone również badania kliniczne, które zapewnią pacjentom dostęp do leczenia najnowocześniejszymi lekami.

  Szpital przy ul. Elbląskiej to już nasz ósmy ośrodek hospitalizacyjny i trzeci specjalizujący się w onkologii. Umieralność z powodu nowotworów złośliwych jest w Polsce wyższa niż średnia w krajach Unii Europejskiej, a zachorowalność stale rośnie, więc LUX MED angażuje znaczną część swojego potencjału by sprostać potrzebom naszych pacjentów - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  Zwiń
 • W Szpitalu LUX MED uruchomiono poradnię leczenia ran. Pacjenci z ranami przewlekłymi będą pod opieką zespołu pielęgniarskiego, który czuwa nad leczeniem rany i edukacją zdrowotną. Poradnia zapewnia również diagnostykę mikrobiologiczną i konsultację lekarską.

  Leczenie ran przewlekłych, takich jak stopa cukrzycowa, owrzodzenia, odleżyny, oparzenia, trwa często miesiącami. Jest to bardzo uciążliwe zarówno dla osoby dotkniętej tym problem, jak i dla członków jej rodziny. W Szpitalu LUX MED wykwalifikowany zespół pielęgniarski zapewnia kompleksową opiekę nad pacjentem z raną przewlekłą, stosując nowoczesne metody leczenia. Pomoc obejmuje konsultację i prawidłowy dobór opatrunków, nadzór nad gojącą się raną oraz edukację zdrowotną. W razie potrzeby oferowana jest diagnostyka mikrobiologiczną (posiewy z rany) i konsultacja lekarska.

  Więcej na temat leczenia ran będzie się można dowiedzieć 27.02.14 w godz. 15-16 podczas bezpłatnego czatu z Piotrem Iwińskim i Agnieszką Szewczyk, ekspertami specjalizującymi się w terapii leczenia ran. Aby wziąć udział w czacie wystarczy kliknąć tutaj.

  Zwiń
 • 13.11.2017

  Podczas posiedzenia Rady Pracodawców RP, które odbyło się 8 listopada 2017 r. powołano nowych członków Prezydium organizacji. Do grona członków dołączyła Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED. Prezydium zostało powołane na okres kadencji 2016-2021.

  Rada do nowego składu Prezydium Pracodawców RP powoła również m.in. Iwonę Srokę, Rafała Baniaka, Tomasza Misiaka, Piotra Kamińskiego, Dariusza Bąka, Grzegorza Dzika, Mirosława Ślachciaka, Janusza Pietkiewicza i Marka Kowalskiego. Prezydium przewodniczy prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski.

  Prezydium jest organem statutowym Pracodawców RP. Wspiera Prezydenta Pracodawców RP w realizacji bieżących obowiązków oraz m.in. powołuje i odwołuje członków zwyczajnych organizacji. W skład Prezydium wchodzi Prezydent, do 5 Wiceprezydentów, Sekretarz Generalny oraz Skarbnik.

  Anna Rulkiewicz od 2016 r. jest Wiceprezydentem Pracodawców RP, w 2016 r. została również powołana przez Ministra Zdrowia do Rady ds. Zdrowia Publicznego. Jest członkiem zespołu problemowego ds. usług publicznych Rady Dialogu Społecznego, Prezesem Zarządu Związku Pracodawców Medycyny Prywatnej oraz członkiem Rady ds. Sportu przy Polskim Komitecie Olimpijskim.

  Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej są najstarszą i największą organizacją pracodawców w Polsce - reprezentują 19 000 firm, zatrudniających przeszło 5 mln pracowników. Organizacja, która powstała w listopadzie 1989 roku, działa w obszarach związanych z rozwojem przedsiębiorczości, wzrostem gospodarczym kraju i kwestiami społecznymi, w tym dotyczącymi ubezpieczeń społecznych, zdrowia, rynku i prawa pracy. Pracodawcy RP podejmują inicjatywy na rzecz przedsiębiorczości, innowacyjności, wykorzystania nauki do potrzeb gospodarki, a także w obszarze stanowienia prawa. Współtworzą Radę Dialogu Społecznego. Organizacja jest członkiem Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego (organu doradczego instytucji Unii Europejskiej).

  Zwiń
 • Rozpoczęła się kolejna edycja globalnej kampanii „Ground Miles Challenge", która w tym roku inspiruje pracowników firm do wspólnego chodzenia dla zdrowego serca. Każdy krok liczony jest przy pomocy bezpłatnej aplikacji Ground Miles. Wszyscy uczestnicy chodząc wygrywają zdrowie, a Ci którzy do 24 listopada przejdą najwięcej, dodatkowo puchar i możliwość wyboru fundacji, którą wesprze Grupa LUX MED.


  Przejście już kilku kilometrów dziennie wpływa korzystanie na stan zdrowia serca. Właśnie dlatego kampania „Ground Miles Challenge", zainaugurowana przez międzynarodową grupę medyczną BUPA, której częścią jest Grupa LUX MED, oraz Światową Federację Serca, angażuje firmy i pracowników do zwiększenia aktywności fizycznej poprzez wspólne chodzenie. Dr n. med. Grzegorz Juszczyk, Dyrektor Działu Profilaktyki Korporacyjnej Grupy LUX MED komentuje - w trakcie poprzedniej edycji kampanii osoby, które spacerowały w grupach, czuły zdecydowanie większą mobilizację i pokonywały około czterokrotnie większy dystans niż chodząc samotnie. Warto zatem podjąć wyzwanie wspólnie ze swoimi współpracownikami.

  Przygotowana na smartfony bezpłatna aplikacja „Ground Miles" pozwala tworzyć zespoły, śledzić pokonaną odległość, wyznaczać cele, porównywać wyniki i zdobywać odznaki. Dzięki temu wspólne chodzenie dla serca jest angażującą formą integracji dla uczestników kampanii. Zwycięski zespół, który łącznie w czasie trwania akcji pokona najwięcej kilometrów pieszo, zostanie nagrodzony honorowym pucharem dla firmy oraz wybierze jedną spośród zaproponowanych przez Grupę LUX MED fundacji związanych z działalnością na rzecz serca, na którą zostanie przekazane 10 000 zł. Aby wziąć udział w wyzwaniu wystarczy wysłać zgłoszenie zawierające imię i nazwisko przedstawiciela firmy, nazwę firmy i propozycję nazwy grupy na adres profilaktyka@luxmed.pl. W odpowiedzi przesłany zostanie kod grupy, który trzeba wpisać w aplikacji.

  Dlaczego chodzenie?

  To bardzo prosta, ale przede wszystkim bezpieczna aktywność fizyczna dla osób w każdym wieku i prowadzących różny tryb życia i pracy. Nie wymaga specjalistycznego treningu czy sprzętu i z łatwością można ją włączyć do codziennego planu dnia. To doskonała forma ćwiczeń aerobowych zwiększających poziom energii w organizmie, obniżających stres i korzystnie wpływających na sen - w ten sposób istotnie zmniejsza się ryzyko chorób serca. Poświęcając zaledwie 150 minut tygodniowo, można znacznie poprawić kondycję swego serca, ogólną kondycję fizyczną oraz samopoczucie.

  „Chodzenie to dla człowieka naturalna forma ruchu. Stanowi również doskonałą formę profilaktyki chorób serca tj. nadciśnienia tętniczego czy choroby niedokrwiennej serca. Chodzenie ma dodatkowo wpływ na poprawę stanu naczyń wieńcowych i sprawia, że serce staje się bardziej wydolne, a ciśnienie krwi osiąga większą stabilność. Przy okazji dotleniamy cały organizm" - komentuje dr hab. n. med. Marcin Grabowski, kardiolog, członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, zrzeszonego w Światowej Federacji Serca.

  Aplikację „Ground Miles" na smartfony i tablety można pobrać bezpłatnie z Apple AppStore lub Google Play. Aby uzyskać więcej informacji i wziąć udział w przedsięwzięciu, należy wejść na stronę groundmiles.bupa.com/challenge

  Zwiń
 • Warszawa, 19.06.2009

  LUX MED pierwszą firmą medyczną z prestiżowym Certyfikatem Użyteczna Strona.

  Celem programu „Certyfikat Użyteczna Strona" prowadzonego przez Nowoczesną Firmę i Fundację Obserwatorium Zarządzania jest wyróżnienie przedsiębiorstw, których serwisy WWW są najbardziej przyjazne użytkownikom. Podczas szczegółowego audytu prowadzonego przez wyspecjalizowane grono ekspertów sprawdzanych jest kilkadziesiąt zagadnień, takich jak m.in. intuicyjna nawigacja, czytelność i spójność treści, obecność w wyszukiwarkach, czy szybkość ładowania strony. Badania poszczególnych zakresów użyteczności wykonywane są przy wykorzystaniu najnowocześniejszych narzędzi internetowych, a także badań satysfakcji użytkowników. Ważnym elementem programu „Użyteczna Strona" jest wskazanie i nagrodzenie tych firm, które w odpowiedzi na potrzeby użytkowników, zadbały o jak najlepszą funkcjonalność swoich stron internetowych. W tegorocznej edycji kryteria te spełniły tylko trzy firmy, w tym LUX MED (jako pierwsza firma medyczna).

  Firma LUX MED obecna jest w internecie ponad 8 lat. W marcu tego roku uruchomiona została nowa strona internetowa, która stanowi centrum informacji o Grupie LUX MED oraz wszystkich markach, które ją tworzą, a także ofercie kierowanej do klienta indywidualnego i korporacyjnego. Projekt strony powstał przy wykorzystaniu danych statystycznych oraz kilku tysięcy ankiet nadesłanych przez użytkowników poprzedniego serwisu.

  "Podczas tworzenia portalu największy nacisk położyliśmy na przejrzystość, dostępność i jak najbardziej odpowiadający potrzebom naszych użytkowników zasób informacji. Na etapie projektowania strony nieocenione okazało się wsparcie użytkowników, które umożliwiło dostosowanie serwisu do określonych wymagań internautów i w znacznym stopniu przyczyniło się do uzyskania tak prestiżowego wyróżnienia jakim jest Certyfikat Użyteczna Strona. Ta nagroda cieszy nas podwójnie, ponieważ przyznawana jest przez najlepszych w branży specjalistów, ale także w oparciu m.in. o opinię codziennych użytkowników. Stale pracujemy nad rozwojem funkcjonalności strony z myślą o dalszym budowaniu jak najlepszych relacji z naszymi klientami i pacjentami. - powiedziała Marzena Kowalska, Dyrektor Marketingu i Komunikacji Grupy LUX MED i CM LIM.  Zwiń
 • Światowej sławy specjalista chirurgii ręki - Profesor Mario Igor Rossello - 6 marca przyjedzie do Polski. Celem dwudniowej wizyty jest przeprowadzenie dwóch zabiegów operacyjnych, inaugurujących jego współpracę ze Szpitalem LUX MED przy ulicy Puławskiej 455 w Warszawie.


  Profesor Rossello, światowej klasy chirurg ręki, znaczącą część swojej kariery zawodowej poświęcił przywracaniu sprawności manualnej osobom z wrodzonymi deformacjami ręki oraz osobom po ciężkich i rozległych urazach tej części ciała. Operował m.in. Roberta Kubicę po wypadku podczas rajdu we Włoszech w 2011 roku. Dzięki szybkiej interwencji i wysokim umiejętnościom Profesora sportowiec mógł chociaż częściowo wrócić do zawodowego sportu. Wiedza i doświadczenie, które prof. Rossello zgromadził podczas 35 lat pracy zawodowej, pomogą stworzyć w Szpitalu LUX MED Centrum Chirurgii Ręki gdzie znajdą pomoc zarówno osoby z typowymi schorzeniami tego narządu, jak i pacjenci z ciężkimi i rzadkimi problemami.

  Tym razem Profesor Rossello będzie również dostępny dla wszystkich osób, które szukają pomocy w związku ze schorzeniami bądź urazami ręki. Siódmego marca br., w sobotę, w Szpitalu LUX MED przy ul. Puławskiej 455 w Warszawie odbędą się konsultacje w zakresie chirurgii ręki, jak i zaawansowanej plastyki tego narządu.

  Wszyscy zainteresowani spotkaniem z Profesorem Rossello proszeni są o kontakt pod adresem: adam.tarnawski@luxmed.pl lub telefonicznie pod numerem 501 543 136.

  Środki finansowe na jedną z operacji zebrane zostały przez Fundację Splotu Ramiennego Więcej o Fundacji na stronie www.fsr.pl.

  Zwiń
 • Choroby nowotworowe to jedne z największych zagrożeń dla zdrowia i życia współczesnego człowieka. W najbliższych latach co 3 Polak zachoruje na raka, a co 4 osoba umrze. Ale z tą chorobą można skutecznie walczyć - wcześniej rozpoznany nowotwór i prawidłowo leczony daje duże szanse na wyleczenie. LUX MED opracował i wprowadza Profilowany Program Diagnostyczny Nowotworów Złośliwych, ze szczególnym uwzględnieniem nowotworu piersi i płuc, w ramach którego pacjent ma zagwarantowaną kompleksową diagnostykę, konsultacje lekarzy specjalistów oraz indywidualną opiekę.

  Głównym założeniem Profilowanego Programu Diagnostycznego Nowotworów Złośliwych LUX MED było opracowanie optymalnego projektu badań i konsultacji, który gwarantuje diagnostykę na najwyższym poziomie i efektywność w zakresie profilaktyki nowotworowej oraz szybkie procedury w sytuacji podejrzenia o chorobę.

  Pacjenci zbyt późno trafiają do lekarzy - nowotwór jest już w tak zaawansowanym stadium, że możliwości leczenia są ograniczone. Naszym celem jest jak najszybsze wykrycie choroby. A jednocześnie pokazujemy, że badań nie należy się bać, a rak nie musi być wyrokiem śmierci - powiedział prof. dr hab. n med., onkolog, chirurg ogólny ze Szpitala LUX MED.

  Pacjent jest diagnozowany w jak najszerszym aspekcie ukierunkowanym na dane schorzenie. Na każdym etapie programu jest traktowany w sposób indywidualny, co gwarantuje poczucie bezpieczeństwa i minimalizuje stres związany z podejrzeniem choroby. Doradca hospitalizacyjny jest dostępny dla pacjenta 24 godziny na dobę - udziela na bieżąco informacji związanych z przyjęciem do szpitala, zarówno w ramach świadczeń finansowanych publicznie, jak i komercyjnie. Dedykowany do każdego pacjenta asystent programu zapewnia sprawną koordynację całego procesu, umawia wizyty, ustawia szybkie terminy konsultacji, dba o jego samopoczucie i komfort.

  Profilowany Program Diagnostyczny Nowotworów Złośliwych Piersi

  Nowotwór piersi jest największym zagrożeniem dla kobiet w Polsce. Dotyczy on najczęściej pań w wieku 50-70 lat, a często w grupie ryzyka znajdują się całe rodziny. Niestety, pomimo wielu akcji edukacyjnych i promujących profilaktykę oraz samobadanie, umieralność na raka piersi wśród Polek jest na jednym z najwyższych poziomów w Europie, co jest wynikiem zbyt późnego wykrywania choroby. W zakres Profilowanego Programu Diagnostycznego Nowotworów Złośliwych Piersi wchodzą:

  • badania diagnostyczne: rezonans magnetyczny sutków,
  • konsultacja chirurga onkologa podsumowująca rezonans magnetyczny z omówieniem wyników i wydaniem zaleceń,
  • usługa doradcy hospitalizacyjnego w okresie 3 miesięcy od daty przystąpienia do programu,
  • koordynacja wykonania badań i konsultacji przez asystenta programu.

  Profilowany Program Diagnostyczny Nowotworów Złośliwych Płuc

  Rak płuc to jedno z największych zagrożeń dla zdrowia Polaków. W powszechnej świadomości jest to choroba osób palących papierosy, niestety nie są to jedyne grupy ryzyka - równie niebezpieczne jest bierne palenie i zanieczyszczenie środowiska. Wśród mężczyzn to główna przyczyna śmierci (85% chorych), a równie niebezpieczny jest dla kobiet (15% chorych). W Polsce mamy największe tempo zachorowalności na całym świecie.
  Wobec tak dużej skali zagrożenia LUX MED wraz z najwyższej klasy specjalistami opracował Profilowany Program Diagnostyczny Nowotworów Złośliwych Płuc.

  Program obejmuje:

  •  konsultację kwalifikującą do programu przeprowadzona przez lekarza chirurga onkologa,
  • badania laboratoryjne: morfologia + rozmaz automatyczny, OB,
  • badania diagnostyczne :TK(tomografia komputerowa) screeningowe klatki piersiowej,
  •  konsultację onkologa podsumowującą program z omówieniem wyników i wydaniem zaleceń na przyszłość,
  • usługę doradcy hospitalizacyjnego w okresie 3 miesięcy od daty przystąpienia do programu,
  • koordynację wykonania badań i konsultacji przez asystenta programu.
  Zwiń
 • Według danych WHO zachorowalność na raka piersi stanowi aż 22% wszystkich przypadków nowotworów wykrywanych u kobiet w Polsce . Grupa LUX MED poprzez uczestnictwo w Populacyjnym Programie Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, realizowanym w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych, intensywnie działa na rzecz edukacji w zakresie chorób onkologicznych, docierając z serią bezpłatnych badań przesiewowych do kobiet w całej Polsce. Teraz dzięki poszerzeniu programu dostęp do świadczeń jest jeszcze łatwiejszy.

  Projekt realizowany przez LUX MED Diagnostyka „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych" jest współfinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego EOG (Europejskiego Obszaru Gospodarczego) i Norweskiego Mechanizmu Finansowego i wspiera działania „Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi". Przeprowadzany jest w okresie październik 2014 - kwiecień 2016 i obejmuje obszar 15 województw.

  Realizacja programu dzięki pozyskaniu Funduszy Norweskich i Mechanizmu EOG umożliwi m.in:

  • zwiększenie dostępności do świadczeń poprzez badania kobiet między 40 a 49 oraz 70 a 75 rokiem życia (standardowo Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi obejmuje kobiety pomiędzy 50 a 69 rokiem życia),
  • wysyłkę zaproszeń na mammografię - zaproszenia imienne są najbardziej skuteczną metodą informowania o badaniach,
  • szeroko zakrojone działania edukacyjne skierowane do kobiet,
  • rozbudowę infrastruktury o kolejne mammobusy,
  • zakup i wymianę mammografów w posiadanych mammobusach,
  • szkolenia dla personelu wykonującego badania,
  • zakup systemu informatycznego do wspomagania planowania logistycznego pracy mammobusów.

  Rak piersi w Polsce
  Przewiduje się, że w 2020 r. liczba nowych przypadków raka piersi u kobiet zwiększy się do ok.19 tys. przypadków.
  Światowa Organizacja Zdrowia wskazuje, że do najczęstszych czynników ryzyka chorób onkologicznych u kobiet należą:

  • palenie tytoniu,
  • spożywanie alkoholu,
  • otyłość,
  • brak aktywności fizycznej.

  „U pacjentek już po pierwszej diagnozie nowotworowej, wskaźnik przeżyć pięcioletnich jest jednym z najniższych w Europie i wynosi ok. 94,31%. Dla porównania w Islandii jest to 96,81%. To pokazuje jak wiele jeszcze pracy przed nami i jak ważne jest budowanie świadomości na temat choroby i działań profilaktycznych. W dalszym ciągu znaczącym problemem jest zbyt późne wykrycie choroby. Nowotwór wykryty we wczesnym stadium jest bowiem wyleczalny, natomiast zaawansowanie choroby zmniejsza szanse na przeżycie." - mówi dr Małgorzata Cymerman, LUX MED Diagnostyka

  Dlaczego zgłaszamy się tak późno?
  Systematyczne badania profilaktyczne, samokontrola oraz unikanie czynników ryzyka zwiększających zachorowalność są niezbędnymi elementami wspierającymi zdrowy i aktywny styl życia. Każda kobieta powinna mieć świadomość swego ciała, kontrolować zachodzące w nim zmiany i konsultować z lekarzem niepokojące ją symptomy. A to właśnie lęk przed chorobą jest najczęstszym powodem zbyt późnego wykonania badania - tak wskazuje 65% Polek. Z kolei 54% uważa, że są zdrowe i nie muszą korzystać z kontroli medycznej. Brak wiedzy w zakresie profilaktyki raka piersi potwierdza aż 52% kobiet .

  „Mammografia jest uznawana za najlepszą metodę wczesnego wykrywania raka piersi u kobiet powyżej 40 roku życia i najskuteczniejsze badanie przesiewowe u kobiet w przedziale 50-69 lat. Jest to badanie o wysokiej czułości, które pozwala na wykrycie zmian we wczesnym stadium zaawansowania. Dzięki temu kobieta ma większe szanse na pełne wyleczenie i zachowanie piersi" - mówi dr Małgorzata Cymerman, LUX MED Diagnostyka.

  Kompetentny i doświadczony świadczeniodawca
  W ramach działalności z zakresu mammografii mobilnej i stacjonarnej LUX MED Diagnostyka wykonuje i opisuje największą liczbę zdjęć mammograficznych spośród wszystkich świadczeniodawców w Polsce. W 2014 roku w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi przebadano niemal 240 tysięcy kobiet. Każdego miesiąca mammobusy odwiedzały około 200 miejscowości, realizując program badań przesiewowych dla pań. Sieć diagnostyczna posiada 15 mammobusów, które wyposażone są w nowoczesne systemy mammografii pośredniej. W każdym mammobusie znajduje się poczekalnia, przebieralnia oraz gabinet wyposażony w mammograf. Mammobusy spełniają wszystkie wymogi określone przepisami. Najwyższą jakość udzielanych świadczeń zapewnia wykwalifikowany zespół medyczny. Opisy badań wykonywane są przez kadrę wiodących w Polsce lekarzy - skrynerów, w tym audytorów klinicznych i ekspertów z Poznania, Bydgoszczy i Trójmiasta. Specjaliści LUX MED Diagnostyka opisują największą liczbę badań skryningowych w kraju, dzięki czemu posiadają największe doświadczenie w tym zakresie w Polsce.

  Podwójny odczyt realizowany jest na nowoczesnych stacjach opisowych z monitorami o wysokiej rozdzielczości przeznaczonych do odczytu badań w technologii cyfrowej zgodnie z procedurą opracowaną na podstawie europejskich i amerykańskich wytycznych. Technicy elektroradiologii wykonujący badania odbyli wszystkie szkolenia przewidziane wymaganiami NFZ w zakresie mammografii i posiadają bogate doświadczenie potrzebne do wykonywania kilkuset badań mammograficznych miesięcznie.

  Zwiń
 • 4.02.2016 r.

  Jak wynika z badań opinii „Jak Polacy uprawiają sport" przeprowadzonego przez IQS na zlecenie LUX MED, aż 40% Polaków uprawia sport co najmniej raz w tygodniu, a ok. 8% ankietowanych co najmniej raz w miesiącu. Niestety nadal nie wiemy, czym jest bezpieczny sport i jak się do niego właściwie przygotować. Dlatego Grupa LUX MED wspiera Polaków w aktywnym trybie życia i dba o ich kompleksową opiekę w ramach programu „Medycyna dla Sportu i Aktywnych", nad którym czuwa Robert Korzeniowski.

  W rzeszowskiej placówce Grupy LUX MED Medicor została otwarta pierwsza regionalna placówka o wysokich kompetencjach w zakresie medycyny sportowej. Opieką lekarską i fizjoterapeutyczną obejmie wyczynowych sportowców oraz szeroką rzeszę aktywnych amatorów. Zespół ekspertów tworzą m.in.: uznani w świecie sportu lekarze sportowi: Dariusz Draguła i Tomasz Sikora oraz fizjoterapeuci Krzysztof Wróbel i Łukasz Żachowicz.

  „Program Medycyna dla Sportu i Aktywnych obejmuje kompleksową opieką zarówno amatorów aktywności fizycznej, jaki osoby nastawione na osiąganie wyników czy udział w zawodach sportowych. W tym celu wyselekcjonowaliśmy odpowiedni zespół m.in. ortopedów, kardiologów, internistów, dietetyków, psychologów oraz fizjoterapeutów. Wspólnie będziemy czuwać nad bezpiecznym i odpowiedzialnym sportem, aby pomóc naszym pacjentom zachować pełną motywację, pasję, ale przede wszystkim zdrowie w sporcie" - zaznacza Robert Korzeniowski, Menadżer Programu Medycyna dla Sportu i Aktywnych Grupy LUX MED.

  Aktywność fizyczna jest nieodłączną częścią życia wielu z nas. Czasem zupełnie amatorska i okazjonalna, a czasem wyczynowa i nastawiona na osiąganie coraz lepszych wyników. Niezależnie od tego, decydując się na uprawianie różnych dyscyplin, warto kompleksowo zadbać o swoje zdrowie, by nie doprowadzić do kontuzji, stanu przemęczenia czy spadku motywacji spowodowanego brakiem osiągnięć, czy po prostu lepszych wyników. Bieganie, jazda na rowerze, crossfit, triathlon to coraz bardziej popularne, ale wymagające dyscypliny, często skłaniające nas do wytężonego wysiłku i przekraczania swoich granic.

  „Zależy nam na tym, by rodzice młodych sportowców biorących udział w treningach i zawodach mieli pewność, że ich pociechy są bezpieczne dzięki stałemu - zgodnemu z najwyższymi standardami i dobrą praktyką medyczną - monitoringowi zdrowia. Niezależnie od wieku sportowca i stopnia jego zaawansowania, chcemy także pomagać w powrocie do sprawności, gdy przydarzy im się mniej lub bardziej groźny, ale zawsze przykry uraz. Cieszy nas bardzo, że kolejna placówka uruchomiona w ramach programu «Medycyna dla Sportu i Aktywnych» jest właśnie w Rzeszowie." - mówi dr Dariusz Draguła z placówki Medicor.

  Badania dla aktywnych - o czym powinniśmy pamiętać?
  Jeśli zaczynamy przygodę ze sportem lub jesteśmy już zaprawieni w regularnych treningach zdecydowaliśmy albo nasze dziecko jest członkiem klubu juniorskiego i rozpalamy w nim miłość do sportu, należy zwrócić uwagę na:

  • orzecznictwo sportowe
  • podstawowe badania laboratoryjne
  • EKG - próbę wysiłkową
  • test funkcjonalny FMS 
  • trening funkcjonalny 
  • trening motoryczny
  • konsultacje specjalistyczne: kardiologia, interna, ortopedia

  Wtedy będziemy mieć większą świadomość możliwości i ograniczeń organizmu, predyspozycji ruchowych i wydolnościowych, a sport może okazać się dla nas wielką przygodą.

  „Kiedy decydujemy się na wzmożoną aktywność fizyczną należy pamiętać, aby dobrze się do niej przygotować, znać swoje możliwości i słuchać sygnałów organizmu. Efektywne treningi to nie tylko korzystanie z dobrego sprzętu czy obuwia, ale przede wszystkim zdrowie ciała. Niestety, wg. raportu „Jak Polacy uprawiają sport" przeprowadzonego przez IQS na zlecenie LUX MED, brak przygotowania do uprawiania sportu deklarują częściej mężczyźni niż kobiety: 46% w porównaniu do 37%. Co więcej zaledwie 3% osób uprawiających sport wykonało jakiekolwiek badania lekarskie pod kątem planowanej aktywności fizycznej. Będziemy chcieli to zmienić i zaczynamy od Rzeszowa" - podkreśla Robert Korzeniowski z LUX MED.

  Teraz każdy sportowiec, amator i profesjonalista, może szukać fachowej porady w placówkach Grupy LUX MED w których realizowany jest program „Medycyna dla Sportu i Aktywnych". Dzieci i młodzież trenujący w klubach zyskają ułatwiony dostęp do wymaganego przepisami ustawowymi orzecznictwa sportowego. To nowe otwarcie w polskiej medycynie sportowej. Ponadto do dyspozycji pacjentów są lekarze różnych specjalizacji: ortopedzi, kardiolodzy, interniści, dietetycy, psycholodzy oraz fizjoterapeuci. Wszyscy mają doświadczenie w sporcie lub są lekarzami o specjalności medycyny sportowej. Dzięki ich pomocy każdy będzie mógł uprawiać sport bezpiecznie. Specjaliści LUX MED od lat troszczą się o bezpieczeństwo osób aktywnych podczas największych imprez sportowych w Polsce. W 2014 roku Grupa została Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego - dba o zdrowie najlepszych polskich sportowców - olimpijczyków i kandydatów na olimpijczyków.


  Zwiń
 • Grupa LUX MED zmienia swój wizerunek. Na przełomie czerwca i lipca lider rynku prywatnych usług medycznych wprowadza nowe logo. To zwieńczenie procesu dotychczasowej integracji i realizacja strategii Grupy. Działania związane ze zmianą oznakowania placówek będą prowadzone sukcesywnie i potrwają kilka tygodni.

  LUX MED zmienia swoje logo po 20 latach istnienia i w ten symboliczny sposób rozpoczyna nowy etap działania. „W ostatnim czasie skupialiśmy się na konsolidacji, a także rozszerzaliśmy naszą działalność o kolejne segmenty. Dzięki temu staliśmy się największą firmą na rynku prywatnych usług medycznych obejmującą całość procesu opieki zdrowotnej: od diagnostyki po kompleksowe leczenie, w tym szpitalne; od podstawowej opieki medycznej po specjalistykę. Niedawno uruchomiliśmy również działalność ubezpieczeniową, dając naszym pacjentom nową - obok abonamentów - możliwość finansowania usług" - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED. „Teraz przyszedł czas na spójne i nowoczesne zakomunikowanie, kim jesteśmy i co proponujemy naszym Pacjentom i Klientom" - dodaje.

  W zakresie opieki ambulatoryjnej działalność będzie prowadzona pod dwiema kluczowymi markami: LUX MED oraz Medycyna Rodzinna, której związek z Grupą jest mocno podkreślony już na poziomie logo. Obydwie zajmują silną pozycję w segmentach: usług abonamentowych dla firm oraz osób prywatnych. Medycyna Rodzinna obsługuje także pacjentów w ramach kontraktu z NFZ. Również inne obszary działalności zostały oznaczone według jasnej struktury i logiki grupy: Szpital LUX MED, LUX MED Diagnostyka, LUX MED Ubezpieczenia, Tabita Grupa LUX MED (dom opieki).

  Dotychczasowe placówki CM LIM zostaną przemianowane na LUX MED, natomiast te, które funkcjonowały jako PROMEDIS dołączą do sieci Medycyny Rodzinnej. Wyjątek będą stanowić dwie placówki w Warszawie przy ul. Prostej i Taśmowej, które dołączą do marki LUX MED. Do tej sieci włączona też zostanie katowicka przychodnia Medycyny Rodzinnej przy ul. Karłowicza.

  Nowe logo ma wyrażać wartości na jakie stawia firma. Zaokrąglone liternictwo symbolizuje nowoczesność i dynamizm. Nawiązująca do poprzedniej kolorystyka odzwierciedla zaufanie, profesjonalizm i przyjazne nastawienie.

  „Zmiany te przyniosą wymierne korzyści naszym Pacjentom i Klientom - łatwiej im będzie teraz poruszać się w strukturze Grupy i korzystać z bardziej przejrzystej oferty. Wyrażają one jednak nie tylko skalę działania, ale też odzwierciedlają naszą postawę. Stanowią one wyraźny sygnał dla Pacjentów, że korzystają z usług Grupy, która jest sprawdzonym i profesjonalnym partnerem w opiece zdrowotnej dostępnym w całej Polsce. Jesteśmy przekonani, że nowe logo będzie godnie reprezentować wszystkie atuty, które pod różnymi nazwami wypracowaliśmy przez lata" - podsumowuje Prezes Anna Rulkiewicz.

  Rebranding Grupy LUX MED jest zwieńczeniem procesu integracji kilku sieci medycznych rozpoczętego w 2007 roku. We wszystkich placówkach Grupy LUX MED ujednolicono procedury i standardy, wprowadzono wspólny system IT i elektroniczną historię leczenia. Spółka, jako pierwsza sieć medyczna w Polsce, wdrożyła na tak dużą skalę system elektronicznego sygnowania dokumentów medycznych - e-podpis. Ponadto, LUX MED stale rozbudowuje internetowy Portal Pacjenta, za pomocą którego jest dzisiaj rezerwowana już co 3 wizyta lekarska. Już wkrótce do dyspozycji pacjentów zostanie oddana wersja mobilna Portalu, która umożliwi rezerwację wizyty, czy też sprawdzenie grafiku pracy lekarzy za pomocą np. urządzeń typu smartphone.

  Zwiń
 • Grupa LUX MED uruchomiła właśnie wersję mobilną e-rezerwacji, czyli platformy internetowej umożliwiającej m.in. umawianie wizyt lekarskich online. Pacjenci mogą teraz rezerwować wizyty z dowolnego miejsca za pomocą smartfonów.

  Wersja mobilna e-rezerwacji dostępna jest pod adresem m.grupaluxmed.pl, a także na stronie www.luxmed.pl po przejściu do sekcji e-rezerwacja za pomocą smartfona. Użytkownik wersji mobilnej ma możliwość sprawdzenia grafiku pracy lekarzy i rezerwacji wizyty u dowolnego specjalisty, a także podglądu historii poprzednich wizyt, odwołania wcześniejszych rezerwacji, czy sprawdzenia listy zarezerwowanych konsultacji.

  Uruchomienie wersji mobilnej strony internetowej wynika z rosnącej popularności interaktywnych narzędzi komunikacyjnych wśród pacjentów. Już co trzeci pacjent Grupy LUX MED rezerwuje wizytę za pośrednictwem Internetu. To kolejne nowatorskie na rynku opieki medycznej rozwiązanie wykorzystane przez LUX MED. W minionym roku Grupa jako pierwsza sieć medyczna w Polsce wdrożyła na tak dużą skalę e-podpis - funkcjonalność, która umożliwia w pełni elektroniczne zarządzanie dokumentacją medyczną pacjentów.

  Zwiń
 • Rok temu na warszawskim Ursynowie otwarto Szpital Grupy LUX MED. Od tego momentu na sali operacyjnej przeprowadzono 1500 zabiegów, z czego blisko 1/3 wykonano w ramach kontraktu z NFZ.

  W ciągu roku działalności placówki uruchomiono 10 centrów diagnostyczno-terapeutycznych, takich jak: Centrum Leczenia Przepuklin, Chorób Żył, Proktologii, Chirurgii Plastycznej, Endoskopii Przewodu Pokarmowego, Chirurgii Ortopedycznej, Centrum Chirurgii Dziecięcej, Chirurgii Ręki, Leczenia Stóp i Dział Pomocy Doraźnej. Szpital oferuje pacjentom zabiegi świadczone w ramach kontaktu z NFZ, jak również odpłatnie. Średnio wykonywanych jest około 6 - 10 operacji dziennie i około 50 konsultacji w przychodni przyszpitalnej. Łącznie w Szpitalu przeprowadzono 3274 zabiegi.

  W ramach Działu Pomocy Doraźnej od listopada 2010 roku udzielono ponad 4 tysiące konsultacji chirurgicznych i blisko 7 tysięcy konsultacji ortopedycznych. Szpital Grupy LUX MED jest wyposażony w tomograf komputerowy, cyfrowy aparat RTG, rentgen śródoperacyjny, urządzenie do liposukcji ultradźwiękowej, a także własną sterylizatornię i call center. Ze Szpitalem współpracuje obecnie 130 lekarzy.

  „Szpital Grupy LUX MED powstał w oparciu o bogate doświadczenie 20 lat funkcjonowania naszych centrów medycznych. Podstawowym założeniem jego uruchomienia było uzupełnienie oferty Grupy, która wcześniej koncentrowała się na podstawowej i specjalistycznej opiece ambulatoryjnej, a także diagnostyce laboratoryjnej i obrazowej. Zabiegi chirurgii jednego dnia oferowaliśmy w niewielkiej skali. Wprowadzenie opieki szpitalnej do naszej oferty było więc naturalnym, kolejnym krokiem w rozwoju Grupy. Cieszy nas, że Szpital w krótkim czasie zyskał zaufanie pacjentów. Systematycznie pracujemy nad poszerzaniem zakresu oferowanych przez nas usług" - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  „W najbliższych planach rozwoju Szpitala jest uruchomienie specjalistycznego ośrodka leczenia otyłości i poszerzenie usług o tomografię dziecięcą. W placówce rozpoczęliśmy też specjalistyczne szkolenia dla lekarzy. Zamierzamy je rozwijać m.in w zakresie bariatrii, chirurgii ogólnej i urologii" - dodaje lek med. Dariusz Kuś, Dyrektor Szpitala Grupy LUX MED.

  Zwiń
 • Grupa LUX MED we współpracy z Wyższą Szkołą Informatyki, Zarządzania i Administracji w Warszawie uruchamia studia dla kadry administrującej placówkami medycznymi. Studia powstały przede wszystkim z myślą o pracownikach Grupy, jednak w zajęciach mogą uczestniczyć także zainteresowane osoby spoza firmy.

  „Prawo medyczne w administrowaniu podmiotem leczniczym - teoria i praktyka" to niestacjonarny program studiów prowadzony m.in. przez praktyków z Grupy LUX MED.
  W trakcie 210 godzin zajęć słuchacze będą mogli poznać praktyczne aspekty zarządzania podmiotem leczniczym, a także istotnie podnieść swoją wiedzę z zakresu prawa medycznego. Studia skierowane są do kadry zarządzającej, jak również wszystkich pracowników medycznych, którzy planują rozwój w tym obszarze.
  Program studiów pozwala zapoznać się z organizacją systemu ochrony zdrowia w Polsce, a także w odniesieniu do innych krajów. Wykładowcy przedstawią zasady zarządzania w organizacji i zagadnienia związane z finasowaniem podmiotów leczniczych. Bardzo ważnym elementem planu studiów będzie rozbudowany moduł prawa medycznego. Ponadto, słuchacze będą mogli nauczyć się podstaw związanych z promocją i wizerunkiem placówek medycznych. Program obejmuje zajęcia z marketingu, zarządzania marką, a nawet wystąpień publicznych.
  Obserwujemy duże zapotrzebowanie na tego typu szkolenia wśród kadry menedżerskiej placówek medycznych. Będąc liderem rynku prywatnej opieki zdrowotnej mamy wiedzę na temat zarządzania, którą chcemy dzielić się z innymi. Jest to kolejny już przykład działalności dydaktycznej, która jest dostępna również dla personelu medycznego spoza naszej firmy. Pod koniec minionego roku uruchomiliśmy cykl kursów szkoleniowych dla pielęgniarek i położnych, które według naszych przewidywań może ukończyć w ciągu roku nawet 700 osób z całej Polski - mówi lek. med. Barbara Gad - Karpierz, Członek Zarządu ds. Medycznych LUX MED.

  Zwiń
 • Rok po uruchomieniu Szpitala Grupy LUX MED na warszawskim Ursynowie, wykonano w nim tysięczny zabieg na bloku operacyjnym. Tysięcznym zabiegiem była operacja septoplastyki nosa przeprowadzona przez lek. med. Macieja Wronę.

  Procedura odbyła się niemal równo rok po tym jak 25.08.2010 wykonano pierwszą operację w szpitalu. W ciągu roku intensywnego rozwoju szpitala uruchomiono łącznie 10 centrów diagnostyczno-terapeutycznych, takich jak: Centrum Leczenia Przepuklin, Centrum Leczenia Chorób Żył, Centrum Proktologii, Centrum Chirurgii Plastycznej, Centrum Endoskopii Przewodu Pokarmowego, Centrum Chirurgii Ortopedycznej, Centrum Chirurgii Dziecięcej, Centrum Chirurgii Ręki, Centrum Leczenia Stóp oraz Dział Pomocy Doraźnej. W centrach pracuje obecnie ponad 100 specjalistów. Z usług szpitala można skorzystać odpłatnie, a także w ramach NFZ. Do tej pory w ramach NFZ przeprowadzono blisko połowę z tysiąca zabiegów.

  Najczęściej wykonywanymi w szpitalu procedurami były zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej i naczyniowej oraz chirurgii plastycznej. Ponadto w ofercie znajduje się chirurgia urologiczna, onkologiczna, plastyczna, dziecięca, a także ortopedia, ginekologia i urologia. Pacjenci szpitala mogą także skorzystać z konsultacji specjalistycznych - zarówno kwalifikujących do zabiegu jak i pooperacyjnych, a także badań diagnostycznych i endoskopii przewodu pokarmowego. Szpital prowadzi również Dział Pomocy Doraźnej, który zapewnia pomoc w stanach nagłych, takich jak: konieczność zszycia rany, oparzenie, złamanie, czy ostre stany okulistyczne.

  Zwiń
 • Już po raz piąty pracownicy Grupy LUX MED spotkali się w ramach Akademii Pielęgniarek, Położnych, Ratowników Medycznych i Asystentek Stomatologicznych. Dla uczestników przygotowano cykl interdyscyplinarnych wykładów prowadzonych przez uznanych ekspertów, którzy reprezentują firmy i organizacje zajmujące się profilaktyką i szeroko pojęta opieką nad pacjentem.

  V Akademia Pielęgniarek, Położnych, Ratowników Medycznych i Asystentek Stomatologicznych odbyła się 21 września w Warszawie. Dla uczestników przygotowano 12 wykładów o zróżnicowanej tematyce. Pielęgniarki, dowiedziały się m.in. jak pielęgnować pacjentów ze stomią, jak należy przygotować rodziców i dzieci przed pierwszą wizytą szczepienną, jak prowadzić profilaktykę zakażeń szpitalnych, jak edukować i rozmawiać z pacjentami z rozpoznaną chorobą onkologiczną. Inne prezentowane tematy to: wstęp do onkologii (dane nt. zachorowań w Polsce i na świecie), profilaktyka raka szyjki macicy, szczepienia przed podróżą, przeciwdziałanie zakażeniom ran. Oprócz kwestii medycznych został także omówiony aspekt prawny dotyczący samodzielności zawodowej pielęgniarek i położnych w kontekście obowiązujących przepisów.

  Uczestnicy zajęć mogli także dyskutować i wymieniać się doświadczeniami z ich codziennej pracy z pacjentami. „Te szkolenia i wykłady są dla mnie szczególnie cenne - bo poszerzają moją wiedzę, a na tym zyskujemy my jako personel, a także pacjenci. Równie ważne są kontakty z koleżankami z innych placówek LUX MED oraz wymiana doświadczeń" - podsumowała Ewa Zych, pielęgniarka z placówki Medycyny Rodzinnej przy ulicy Grójeckiej w Warszawie.
  - „Wszyscy wiemy jak ważna dla pacjentów jest jakość obsługi, dlatego też dbamy o kompetencje, wiedzę i umiejętności naszych pracowników. Konsekwentnie inwestujemy w ich rozwój i podnoszenie kwalifikacji, co przekłada się na standard świadczonych usług
  i satysfakcję pracowników z wykonywanej pracy
  " - powiedziała Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED, która w trakcie wydarzenia została uhonorowana przez Polski Komitet Zwalczania Raka za kampanię na rzecz wrażliwości onkologicznej „Onkonawigator". Kampania ma na celu wzmocnienie czujności w zakresie ryzyka zachorowania na nowotwór wśród lekarzy i pielęgniarek.  Zwiń
 • Szpital LUX MED jest jednym z pierwszych miejsc w Polsce, w którym pacjenci mogą obejrzeć projekcję przewidywanych efektów operacji plastycznej. Urządzenie VECTRA XT pomaga podjąć decyzję pacjentom, którzy mają obawy związane z zabiegiem. Funkcja obrazowania ciała weryfikuje także niemożliwe do spełnienia oczekiwania względem efektów operacji.

  VECTRA XT to urządzenie przeznaczone do dokładnego obrazowania kształtu, konturu oraz barwy wybranych części cała. Daje możliwość uchwycenia anatomicznych szczegółów budowy pacjenta w technologii 3D i przedstawienia ich na monitorze komputera. Symulacja wyników zabiegu uzyskiwana jest w oparciu o automatyczny pomiar piersi i proporcji twarzy, wizualizację sylwetki pacjenta w ubraniu, czy też wizualny dobór implantów. Urządzenie doskonale sprawdza się zarówno przy zabiegach chirurgii twarzy, jak i piersi. Pacjent może obejrzeć trójwymiarowy obraz, który następnie poddawany jest analizie pomiarowej i objętościowej. Cały proces generowania obrazu trwa zaledwie kilka sekund.
  - Na polskim rynku wizualizacja przewidywanych wyników zabiegu za pomocą tej technologii stanowi przełom w chirurgii plastycznej. Dzięki temu np. pacjentka może poznać naprawdę dobrze swoje ciało i zobaczyć co może przynieść operacja - mówi dr n med. Małgorzata Chomicka-Janda, specjalista chirurgii plastycznej ze Szpitala LUX MED. Urządzenie od lat z powodzeniem wykorzystują chirurdzy plastycy w USA, jednak w Polsce jest ono rozwiązaniem nowatorskim. - Dzięki dokładnej analizie ciała jesteśmy w stanie lepiej zaplanować zabieg. Często bywa tak, że nie zdajemy sobie sprawy np. z asymetrii piersi. Dopiero trójwymiarowa projekcja pokazuje jak naprawdę wygląda nasza sylwetka. Dzięki temu pacjentka może jaśniej określić swoje oczekiwania, a lekarz precyzyjnie dobrać odpowiednie implanty - dodaje dr Chomicka-Janda.
  Vectra jest także ważnym urządzeniem z perspektywy bezpieczeństwa i komfortu psychicznego pacjenta. Urządzenie pozwala na zobrazowanie realnie możliwych do uzyskania wyników operacji. Chroni pacjentów i lekarzy przed dążeniem do uzyskania niemożliwych do osiągnięcia wyników. Dzięki temu wykonujemy operacje precyzyjnie dopasowane do konkretnego pacjenta i możemy uniknąć rozczarowania osób, które zdecydują się na zabieg. Naszą maksymą jest dążenie do najwyższej satysfakcji pacjentek i pacjentów, a teraz wspomagamy się w dążeniu do tego celu najnowszą technologią - mówi dr n. med. Lubomir Lembas, specjalista chirurgii plastycznej ze Szpitala LUX MED.

  Zwiń
 • Na raka jelita grubego umiera rocznie ponad 9500 osób. To drugi najczęściej występujący nowotwór w Polsce. Polacy zbyt rzadko poddają się badaniu kolonoskopowemu. Szczecinianie mają taką możliwość - przy Al. Niepodległości 44 uruchomiono właśnie placówkę Endoterapia.

  Endoterapia to wysokospecjalistyczny ośrodek endoskopowy. W placówce wykonuje się badania diagnostyczne chorób przewodu pokarmowego - gastroskopię i kolonoskopię, gastroskopowe i kolonoskopowe usuwanie polipów, leczenie choroby wrzodowej żołądka oraz chorób jelita grubego.

  „W Polsce co roku ponad 15 000 osób zapada na raka jelita grubego, z czego ponad 9 500 umiera z powodu zbyt późnego wykrycia choroby. Ponad 90% osób chorujących na raka to osoby po 50. roku życia. Wyposażona w nowoczesny sprzęt, skupiająca wybitnych specjalistów Endoterapia jest ośrodkiem, który dysponuje wszelkimi narzędziami umożliwiającymi wczesną diagnostykę raka jelita grubego" - mówi dr n med. Marcin Faflik, specjalista z zakresu chirurgii onkologicznej, Prezes Endoterapii.

  W szczecińskiej Endoterapii pacjentów przyjmują doświadczeni specjaliści z zakresu gastroenterologii, m.in. prof. dr hab. Dariusz Bielecki, dr n med. Wojciech Marlicz, dr n med. Andrzej Białek i dr Romana Kosik-Warzyńska. Ścisła współpraca z Polską Fundacją Gastroenterologii zapewnia wysoki poziom kadry medycznej oraz świadczonych usług. Endoterapia jest uznanym ośrodkiem endoskopowym, który prowadzi szpitale w Warszawie i Łodzi, gdzie pełni także funkcję ośrodka referencyjnego i szkoleniowego - od momentu jej powstania jednym z podstawowych założeń było szkolenie lekarzy i pielęgniarek z zakresu endoskopii. Endoterapia jest częścią Grupy LUX MED.

  Zwiń
 • Warszawa, 9 listopada 2009 r.

  2 listopada br. uruchomione zostało jedno z największych Centrów Medycznych LUX MED w Polsce. W nowej placówce przy ul. Postępu 21 C w Warszawie, na powierzchni 2500 m2, mieści się ponad 60 gabinetów lekarskich i zabiegowych.

  Nowoczesna placówka zlokalizowana jest w Parku Postępu - kompleksie biurowców oddanych ostatnio do użytku. W tym samym budynku, mieści się też główna siedziba Grupy LUX MED, w której pracują działy administracyjne firmy. W nowym centrum medycznym przyjmują specjaliści dotychczas pracujący w placówce przy ul. Racławickiej 132 B, m. in.: interniści, kardiolodzy, laryngolodzy, lekarze medycyny pracy, neurolodzy, nefrolodzy, okuliści, ginekolodzy, alergolodzy, pulmonolodzy, specjaliści chorób zakaźnych i medycyny tropikalnej, dermatolodzy, diabetolodzy, endokrynolodzy, gastrolodzy, hematolodzy, hepatolodzy, reumatolodzy i urolodzy. Centrum dysponuje również gabinetami stomatologicznymi, w których realizowane są usługi z zakresu: stomatologii zachowawczej, chirurgii stomatologicznej i protetyki.

  Do dyspozycji pacjentów jest też szeroki zakres badań, w tym: EKG spoczynkowe, EKG wysiłkowe i USG oraz zabiegów rehabilitacyjnych, takich jak: elektrostymulacja, fonoforeza, galwanizacja, jonofereza, prądy diadynamiczne, prądy interferencyjne, terapia laserowa, terapia manualna, ultradźwięki i ultradźwięki w wodzie.

  Centrum Medyczne LUX MED przyjmuje od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:30 - 20:00 oraz w sobotę od 8:00 do 14:00. Pacjenci mogą również skorzystać z przeznaczonego specjalnie dla nich parkingu.

  „Jestem przekonana, że nasi Pacjenci w pełni docenią nowoczesne wyposażenie, komfortowe warunki panujące w nowej placówce oraz dogodną lokalizację największego w Warszawie centrum medycznego LUX MED. Nowa placówka LUX MED przy ul. Postępu przejęła funkcje, które przez 16 lat pełniła poradnia przy ul. Racławickiej 132 B. Historycznie pierwsze centrum medyczne LUX MED, wkrótce wyspecjalizuje się w świadczeniu doraźnej pomocy medycznej oraz diagnostyce obrazowej i laboratoryjnej. Podobnie jak placówka w Parku Postępu, również pozostałe inwestycje Grupy LUX MED spełniają najwyższe standardy jakości. W ostatnim czasie otworzyliśmy nowe placówki w Krakowie i Poznaniu. Podjęliśmy także współpracę z Parafią Ewangelicko Augsburską przy prowadzeniu domu opieki Tabita w Konstancinie-Jeziornej. Już wkrótce uruchomimy kolejne poradnie w Gdyni, Gdańsku i Lublinie. W planach mamy również otwarcie w połowie przyszłego roku szpitala chirurgii jednego dnia w Warszawie, przy którym będzie się mieścić Centrum Pomocy Doraźnej Grupy. Równolegle wprowadziliśmy zintegrowany system informatyczny, który ma kluczowe znaczenie dla podwyższenia standardów obsługi klientów Grupy. Te i inne zrealizowane inwestycje to efekt konsekwentnie wprowadzanej w życie strategii wpracowanej wspólnie z naszym inwestorem po jego wejściu do LUX MED w 2008 r." - powiedziała Anna Rulkiewicz-Kaczyńska, Prezes Grupy LUX MED.

  Zwiń

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności