Powiększ czcionkę:

Drukuj
Grupa LUX MED > Biuro prasowe

Informacje prasowe

 • Grupa LUX MED, Główny Partner Medyczny Polskiego Komitetu Olimpijskiego, uruchamia program Medycyna dla Sportu i Aktywnych, za którego rozwój odpowiedzialny jest Robert Korzeniowski. Program realizowany będzie m.in. w specjalistycznych placówkach PROFEMED, których do 2017 roku Grupa planuje uruchomić aż sześć.


  Grupa LUX MED intensywnie rozwija swoje kompetencje w zakresie medycyny sportowej. W 2013 roku Grupa przejęła szpital Carolina Medical Center specjalizujący się w ortopedii i medycynie sportowej. Rok później została Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Dzisiaj rusza z szerokim projektem Medycyna dla Sportu i Aktywnych kierowanym zarówno do wyczynowców, jak i ambitnych amatorów, którego Menadżerem został Robert Korzeniowski.

  - Działamy w zintegrowanym modelu skoordynowanej opieki zdrowotnej i mamy wszelkie kompetencje, by uruchomić unikalny na polskim rynku program Medycyna dla Sportu i Aktywnych. Wykorzystujemy bogate doświadczenia sportowców i najlepszych lekarzy specjalizujących się w medycynie sportowej. Współpracujemy z Centralnym Ośrodkiem Medycyny Sportowej i mamy ambitne plany rozbudowy naszej infrastruktury z myślą o programie - do końca 2017 r zamierzamy prowadzić 6 specjalistycznych placówek PROFEMED - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  Pierwsza ze wspomnianych placówek już działa. Przed kilkoma dniami została uruchomiona przy ulicy Bobrowieckiej w Warszawie. W ramach programu Medycyna dla Sportu i Aktywnych oferujemy kompleksowe usługi z zakresu medycyny sportowej, począwszy od kwalifikacji do uprawiania aktywności sportowej (orzecznictwo sportowe), poprzez ocenę sprawności i wydolności, trening funkcjonalny i motoryczny, konsultacje specjalistyczne, kończąc na leczeniu i przywróceniu pełnej sprawności dzięki rehabilitacji.

  - Z własnego doświadczenia wiem, jak ważna dla sportowców, ale również aktywnych amatorów, jest skoordynowana ścieżka leczenia i fachowe poradnictwo w zakresie profilaktyki. Dotychczas takie osoby często nie wiedziały, gdzie się udać w przypadku kontuzji lub wątpliwości. LUX MED tworząc tak rozbudowaną sieć centrów leczniczo-rehabilitacyjnych, jest pionierem na polskim rynku, dlatego bardzo cieszę się, że uczestniczę w tym projekcie i mogę przyczynić się do kształtowania postaw prozdrowotnych Polaków - mówi Robert Korzeniowski, Menadżer Projektu Medycyna dla Sportu i Aktywnych.


  Zwiń
 • Światowej sławy specjalista chirurgii ręki - Profesor Mario Igor Rossello - 6 marca przyjedzie do Polski. Celem dwudniowej wizyty jest przeprowadzenie dwóch zabiegów operacyjnych, inaugurujących jego współpracę ze Szpitalem LUX MED przy ulicy Puławskiej 455 w Warszawie.


  Profesor Rossello, światowej klasy chirurg ręki, znaczącą część swojej kariery zawodowej poświęcił przywracaniu sprawności manualnej osobom z wrodzonymi deformacjami ręki oraz osobom po ciężkich i rozległych urazach tej części ciała. Operował m.in. Roberta Kubicę po wypadku podczas rajdu we Włoszech w 2011 roku. Dzięki szybkiej interwencji i wysokim umiejętnościom Profesora sportowiec mógł chociaż częściowo wrócić do zawodowego sportu. Wiedza i doświadczenie, które prof. Rossello zgromadził podczas 35 lat pracy zawodowej, pomogą stworzyć w Szpitalu LUX MED Centrum Chirurgii Ręki gdzie znajdą pomoc zarówno osoby z typowymi schorzeniami tego narządu, jak i pacjenci z ciężkimi i rzadkimi problemami.

  Tym razem Profesor Rossello będzie również dostępny dla wszystkich osób, które szukają pomocy w związku ze schorzeniami bądź urazami ręki. Siódmego marca br., w sobotę, w Szpitalu LUX MED przy ul. Puławskiej 455 w Warszawie odbędą się konsultacje w zakresie chirurgii ręki, jak i zaawansowanej plastyki tego narządu.

  Wszyscy zainteresowani spotkaniem z Profesorem Rossello proszeni są o kontakt pod adresem: adam.tarnawski@luxmed.pl lub telefonicznie pod numerem 501 543 136.

  Środki finansowe na jedną z operacji zebrane zostały przez Fundację Splotu Ramiennego Więcej o Fundacji na stronie www.fsr.pl.

  Zwiń
 • Carolina Medical Center - warszawska klinika ortopedii i medycyny sportowej należąca do Grupy LUX MED - została certyfikowana przez Międzynarodową Federację Piłkarską jako FIFA Medical Clinic of Excellence. To bezprecedensowy wyraz uznania dla kompetencji polskiej kliniki i jej personelu. Takim wyróżnieniem mogą pochwalić się jedynie 2 placówki medyczne na świecie. W Polsce - tylko CMC.


  Piłka nożna należy do grupy najbardziej urazowych sportów zespołowych. Według badań prowadzonych wśród uczestników UEFA Champions League, w ciągu jednego sezonu w zespole odnotowywanych jest aż 45 kontuzji! Zawodowy piłkarz musi liczyć się z tym, że średnio co trzeci sezon przyjdzie mu zmagać się z kontuzją, która wyłączy go z gry na co najmniej miesiąc. Straty z tego powodu odczują też oczywiście kluby, kibice i sponsorzy.

  Międzynarodowa Federacja Piłkarska ma świadomość wagi problemu i chce, aby każdy piłkarz wiedział gdzie szukać najwyższej klasy opieki medycznej - nie tylko w zakresie leczenia urazów, ale też ich prewencji, prawidłowej diety czy wytycznych antydopingowych. Dlatego FIFA rekomenduje najwyższej klasy placówki medyczne na świecie, co do których ma pewność, że świetnie rozumieją potrzeby piłkarzy i potrafią im sprostać.

  Tytuł FIFA Medical Clinic of Excellence to ogromne wyróżnienie dla Carolina Medical Center i dowód uznania dla pracy całego zespołu tej kliniki. Odpowiadając na potrzeby rynku chcemy łączyć kompleksową opiekę medyczną Grupy LUX MED z szerokimi kompetencjami CMC w zakresie ortopedii i medycyny dla sportu. Dzielimy się wiedzą i doświadczeniami z myślą o naszych pacjentach, a Carolina Medical Center to dzisiaj uznane - również na forum międzynarodowym - centrum kompetencji, wokół którego zamierzamy rozwijać naszą ofertę dla osób aktywnych i docierać z nią do jak największej liczby Polaków - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  Carolina Medical Center jest pierwszą kliniką w Polsce, która otrzymała ekskluzywną akredytację FIFA. Z wyróżnienia cieszy się też Wojciech Kowalewski, były bramkarz reprezentacji Polski.
  Mieliśmy już w Polsce EURO, mamy piękne stadiony, a teraz nawet klinikę piłkarską z prawdziwego zdarzenia. Wierzę, że wkrótce przełoży się to na sukcesy naszego futbolu - mówi były golkiper Legii i Spartaka Moskwa, dziś wychowujący młodych piłkarzy, których sportowy potencjał regularnie diagnozuje w Carolina Medical Center.

  Na swoją markę CMC pracowała od niemal 16 lat. Pomysłodawcą i współzałożycielem kliniki jest dr Robert Śmigielski, ortopeda i traumatolog sportowy, do dzisiaj blisko związany z kliniką. Od 1998 roku przeprowadziliśmy szereg pionierskich zabiegów medycznych, stworzyliśmy autorskie programy leczenia, postawiliśmy na nogi - dosłownie i w przenośni - tysiące ludzi, dla których pełna sprawność ruchowa jest sprawą najwyższej wagi. Akredytację FIFA traktuję jako dowód uznania dla zespołu specjalistów, którzy bez reszty poświęcili się ortopedii i medycynie sportowej - przyznaje dr Robert Śmigielski.

  Tytuł FIFA Medical Clinic of Excellence to nie tylko potwierdzenie najwyższych kwalifikacji leczenia urazów piłkarskich. FIFA zobowiązuje też CMC do promowania profilaktyki zdrowotnej wśród piłkarzy oraz kształcenia następnego pokolenia specjalistów medycyny piłkarskiej. CMC świetnie radzi sobie z tymi zadaniami, biorąc aktywny udział w piłkarskich inicjatywach prozdrowotnych (m.in. realizowana przez TVP Sport seria ExtraTime) i otwierając drzwi kliniki przed młodymi lekarzami z kraju i zagranicy, pragnącymi zasięgnąć wiedzy od bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek.

  Zakładając Carolina Medical Center postawiłem sobie za cel, aby uczynić z niej klinikę, na której wzorować się będą placówki z całego świata. Akredytacja FIFA pokazuje, że jesteśmy na dobrej drodze, aby ten cel osiągnąć - mówi dr Robert Śmigielski.

  Zwiń
 • 15 października 2014 r. LUX MED został partnerem ogólnopolskiego programu „Karta Dużej Rodziny". Dzięki współpracy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz Grupy LUX MED każda rodzina z co najmniej trójką dzieci od listopada będzie mogła korzystać z 15% zniżki na opiekę medyczną.

  Grupa LUX MED została nowym partnerem ogólnopolskiego programu „Karta Dużej Rodziny", który przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Już od listopada rodziny wielodzietne będą mogły korzystać z 15% ulgi na usługi medyczne w blisko 70 placówkach LUX MED i Medycyny Rodzinnej, a także Szpitalu LUX MED przy ul. Puławskiej w Warszawie.

  Karta jest wydawana bezpłatnie i bez względu na dochód każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci - do 18. roku życia lub do ukończenia nauki, a maksymalnie do osiągnięcia 25 lat. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. W ciągu najbliższych lat z Karty może korzystać 3,4 mln osób, w tym 2 mln dzieci.

  „Jako największa prywatna grupa medyczna w Polsce czujemy się współodpowiedzialni za zapewnienie odpowiedniej opieki zdrowotnej jak największej grupie Polaków, m.in. dlatego systematycznie angażujemy się w ważne i cenne społecznie inicjatywy. Tym bardziej cieszymy się, że możemy dołączyć do projektu Karty Dużej Rodziny i zapewnić opiekę medyczną na atrakcyjnych warunkach dla rodzin wielodzietnych" - powiedziała Anna Rulkiewicz Prezes Grupy LUX MED.

  „Cieszę się, że Partnerzy Karty Dużej Rodziny i oferowane przez nich zniżki tworzą co raz bardziej różnorodną ofertę dla dużych rodzin. Dzięki nim projekt Karty Dużej Rodziny staje się m.in. jednym z największych programów odpowiedzialności społecznej biznesu w Polsce" - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, Minister Pracy i Polityki Społecznej.

  Wniosek o przyznanie można wypełnić pod adresem:
  https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/karta-duzej-rodziny?dzial=pliki


  Zwiń
 • Rozpoczęła się kolejna edycja globalnej kampanii „Ground Miles Challenge", która w tym roku inspiruje pracowników firm do wspólnego chodzenia dla zdrowego serca. Każdy krok liczony jest przy pomocy bezpłatnej aplikacji Ground Miles. Wszyscy uczestnicy chodząc wygrywają zdrowie, a Ci którzy do 24 listopada przejdą najwięcej, dodatkowo puchar i możliwość wyboru fundacji, którą wesprze Grupa LUX MED.


  Przejście już kilku kilometrów dziennie wpływa korzystanie na stan zdrowia serca. Właśnie dlatego kampania „Ground Miles Challenge", zainaugurowana przez międzynarodową grupę medyczną BUPA, której częścią jest Grupa LUX MED, oraz Światową Federację Serca, angażuje firmy i pracowników do zwiększenia aktywności fizycznej poprzez wspólne chodzenie. Dr n. med. Grzegorz Juszczyk, Dyrektor Działu Profilaktyki Korporacyjnej Grupy LUX MED komentuje - w trakcie poprzedniej edycji kampanii osoby, które spacerowały w grupach, czuły zdecydowanie większą mobilizację i pokonywały około czterokrotnie większy dystans niż chodząc samotnie. Warto zatem podjąć wyzwanie wspólnie ze swoimi współpracownikami.

  Przygotowana na smartfony bezpłatna aplikacja „Ground Miles" pozwala tworzyć zespoły, śledzić pokonaną odległość, wyznaczać cele, porównywać wyniki i zdobywać odznaki. Dzięki temu wspólne chodzenie dla serca jest angażującą formą integracji dla uczestników kampanii. Zwycięski zespół, który łącznie w czasie trwania akcji pokona najwięcej kilometrów pieszo, zostanie nagrodzony honorowym pucharem dla firmy oraz wybierze jedną spośród zaproponowanych przez Grupę LUX MED fundacji związanych z działalnością na rzecz serca, na którą zostanie przekazane 10 000 zł. Aby wziąć udział w wyzwaniu wystarczy wysłać zgłoszenie zawierające imię i nazwisko przedstawiciela firmy, nazwę firmy i propozycję nazwy grupy na adres profilaktyka@luxmed.pl. W odpowiedzi przesłany zostanie kod grupy, który trzeba wpisać w aplikacji.

  Dlaczego chodzenie?

  To bardzo prosta, ale przede wszystkim bezpieczna aktywność fizyczna dla osób w każdym wieku i prowadzących różny tryb życia i pracy. Nie wymaga specjalistycznego treningu czy sprzętu i z łatwością można ją włączyć do codziennego planu dnia. To doskonała forma ćwiczeń aerobowych zwiększających poziom energii w organizmie, obniżających stres i korzystnie wpływających na sen - w ten sposób istotnie zmniejsza się ryzyko chorób serca. Poświęcając zaledwie 150 minut tygodniowo, można znacznie poprawić kondycję swego serca, ogólną kondycję fizyczną oraz samopoczucie.

  „Chodzenie to dla człowieka naturalna forma ruchu. Stanowi również doskonałą formę profilaktyki chorób serca tj. nadciśnienia tętniczego czy choroby niedokrwiennej serca. Chodzenie ma dodatkowo wpływ na poprawę stanu naczyń wieńcowych i sprawia, że serce staje się bardziej wydolne, a ciśnienie krwi osiąga większą stabilność. Przy okazji dotleniamy cały organizm" - komentuje dr hab. n. med. Marcin Grabowski, kardiolog, członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, zrzeszonego w Światowej Federacji Serca.

  Aplikację „Ground Miles" na smartfony i tablety można pobrać bezpłatnie z Apple AppStore lub Google Play. Aby uzyskać więcej informacji i wziąć udział w przedsięwzięciu, należy wejść na stronę groundmiles.bupa.com/challenge

  Zwiń
 • Grupa LUX MED została Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Największa polska sieć medyczna będzie świadczyć opiekę medyczną sportowcom i działaczom. LUX MED będzie również wspierał cele statutowe PKOl, w tym w szczególności dotyczące rozwoju Polskiego Ruchu Olimpijskiego, propagowania idei olimpijskiej i szerzenia ducha sportu.

  11 lipca br. podpisana została umowa, na mocy której LUX MED stał się Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Grupa LUX MED będzie świadczyć opiekę medyczną olimpijczykom oraz kandydatom na olimpijczyków. LUX MED to największa sieć medyczna w Polsce, która ma pod swoją opieką 1,4 mln pacjentów. Grupa ma 161 placówek medycznych w całym kraju, w tym m.in. 5 szpitali działających pod markami: LUX MED, Carolina Medical Center, Endoterapia i MegaMed. LUX MED rozwija się w skoordynowanym modelu opieki zdrowotnej, która obejmuje ambulatoria, hospitalizację, diagnostykę obrazową i opiekę długoterminową.

  Regularnie angażujemy się w liczne przedsięwzięcia, które mają na celu promocję zdrowego stylu życia, profilaktyki i aktywności fizycznej. Nasze cele są więc pod wieloma względami spójne z założeniami Polskiego Komitetu Olimpijskiego i widzimy tu ogromne pole do współpracy. Cieszymy się, że LUX MED, który coraz bardziej rozwija usługi wysokospecjalistyczne, będzie miał pod swoją opieką najlepszych polskich sportowców. Jesteśmy liderem rynku medycznego i ważne jest dla nas, że mamy okazję współpracować
  z najlepszymi. Z jednej strony współpraca ta jest dowodem uznania dla jakości oferowanych przez nas usług, z drugiej bardzo cieszymy się, że możemy wspierać polskich sportowców w drodze do Olimpijskiego sukcesu
  - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  Andrzej Kraśnicki, Prezes PKOl uzupełnia: Współczesny sport, charakteryzujący się dużymi obciążeniami treningowymi, wymaga wysokiej klasy zabezpieczenia medycznego, i to na każdym etapie procesu szkoleniowego. Współpraca z Grupą LUX MED, dysponującą doskonale przygotowanym zespołem wysokiej klasy specjalistów, na pewno umożliwi nam stworzenie grupie naszych najlepszych sportowców niezwykle fachowej opieki zdrowotnej. Oczywiście, chcielibyśmy by dotyczyła ona przede wszystkim profilaktyki i specjalistycznych badań, a w mniejszym stopniu - leczenia urazów, ale - i one w sporcie mają prawo się zdarzyć.

  LUX MED współpracując z PKOl, wspiera realizację jego działań statutowych, m.in. takich jak udział Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej w Igrzyskach Olimpijskich i Igrzyskach Europejskich, czy też udział Młodzieżowej Reprezentacji Olimpijskiej w Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich oraz Olimpijskich Festiwalach Młodzieży Europy.

  Zwiń
 • Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Centrum Medyczne ENEL-MED S.A. zawarło umowę inwestycyjną na sprzedaż spółki zależnej Centrum Medyczne Diagnostyka Sp. z o.o., w skład której wchodzi siedem placówek diagnostycznych. Umowa inwestycyjna została podpisana w celu realizacji planów rozwoju ENEL-MED na lata 2014-2016. Dla Grupy LUX MED transakcja oznacza powiększenie liczby placówek diagnostycznych do 27 i kolejny krok w realizacji strategii rozwoju kompleksowej opieki medycznej, czemu służy m.in konsolidacja rynku diagnostyki obrazowej.

  Umowa inwestycyjna przewiduje, że 100% udziałów w kapitale zakładowym spółki zależnej od Centrum Medycznego ENEL-MED S.A. - Centrum Medycznego Diagnostyka sp. z o.o. zostanie nabyte przez spółkę LUX MED Diagnostyka sp. z o.o. W ten sposób LUX MED Diagnostyka sp. z o.o. obejmie kontrolę nad placówkami diagnostycznymi zlokalizowanymi w Wołominie, Łomży, Poznaniu, Koninie, Lublinie, Mielcu oraz Oddziale Bielany w Warszawie, które nie tworzą bezpośredniej synergii z podstawową działalnością Centrum Medycznego ENEL-MED. S.A - opieką medyczną w systemie abonamentowym oraz skierowaną do pacjentów indywidualnych, a ich udział w przychodach ze sprzedaży Spółki stanowi mniej niż 11%. Cena sprzedaży została ustalona na 59 mln zł minus zadłużenie, które wynosi ok. 6,25 mln zł.

  Sprzedaż części placówek diagnostycznych jest częścią porządkowania struktury Centrum Medycznego ENEL-MED S.A. i jednocześnie pozyskaniem środków na plan inwestycyjny ogłoszony w Strategii rozwoju na lata 2014-2016. Transakcja stanowi więc optymalne rozwiązanie dla Spółki - mówi Adam Rozwadowski, Prezes Zarządu Centrum Medycznego ENEL-MED.

  ENEL-MED nadal będzie wykonywał badania z zakresu diagnostyki obrazowej przy wykorzystaniu rezonansu magnetycznego oraz tomografu komputerowego w obu szpitalach Spółki zlokalizowanych w Warszawie: w Szpitalu Centrum, Szpitalu Zacisze oraz badania rezonansu magnetycznego w przychodni wieloprofilowej w Gdańsku.

  Ponadto, w najbliższym czasie Spółka zamierza rozszerzyć działalność o nowe rynki. Zgodnie z planami ogłoszonymi w strategii rozwoju, już w 2014 roku ENEL-MED otworzy placówkę medyczną w Katowicach, drugą przychodnię we Wrocławiu oraz przychodnię profilowaną w Warszawie, dedykowaną klientom komercyjnym. Do 2016 roku ENEL-MED uruchomi placówkę w Szczecinie, utworzy nową wysokospecjalistyczną profilowaną przychodnię w Warszawie oraz w miarę zapełniania potencjału rozwijać będzie przychodnie w wybranych lokalizacjach. Spółka zamierza ponadto sukcesywnie zwiększać liczbę gabinetów stomatologicznych i tym samym zwiększać udział stomatologii w portfelu Spółki. W 2014 roku uruchomionych zostało już 5 gabinetów, a w planach jest utworzenie kolejnych ośmiu do końca 2014 roku.

  Jednocześnie ENEL-MED nadal rozwijać będzie usługi szpitalne, kontynuując działania mające na celu zwiększenie sprzedaży usług komercyjnych, z dużym naciskiem na usługi szpitalne, w szczególności z zakresu ortopedii i neurochirurgii, specjalizacji cieszących się dużym zainteresowaniem pacjentów, jednocześnie świadczonych przez wysokiej klasy specjalistów, w nowocześnie wyposażonym szpitalu ENEL-MED - dodaje Adam Rozwadowski, Prezes Zarządu Centrum Medycznego ENEL-MED.

  Ponadto, Spółka zamierza rozpocząć działania w obszarze długoterminowej opieki nad osobami starszymi. Pierwszy z ośrodków powstanie w Głuchołazach, gdzie już została zakupiona działka. Zakończenie inwestycji planowane jest na czwarty kwartał 2015 roku.

  Realizacja naszego planu inwestycyjnego na najbliższe lata pozwoli nam na dynamiczny rozwój oraz umocnienie pozycji rynkowej Centrum Medycznego ENEL-MED. Rynek prywatnych usług medycznych w dalszym ciągu znajduje się w fazie wzrostu. Zamierzamy w pełni wykorzystać ten pozytywny trend"- dodaje Adam Rozwadowski, Prezes Zarządu Centrum Medycznego ENEL-MED.

  Dzięki transakcji Grupa LUX MED powiększa swoją sieć pracowni diagnostycznych do 27 placówek i umacnia pozycję na rynku diagnostyki obrazowej.

  Jako największa grupa medyczna w Polsce koncentrujemy się na rozwoju kompleksowej opieki w skali ogólnopolskiej. Rozwijamy się organicznie i drogą fuzji oraz przejęć, tym samym wpływając na konsolidację rynku. Na tym polu zebraliśmy bogate doświadczenie. Umiemy sprawnie zarządzać tymi procesami, uzyskujemy efekty synergii, które przekładają się na korzyści dla pacjentów, współpracujących z nami szpitali i samych pracowników. W ostatnich miesiącach zwiększyliśmy skalę działalności na rynkach diagnostyki obrazowej i hospitalizacji, niezmiennie rozwijamy też opiekę ambulatoryjną. Nasze centra medyczne są otwierane w kolejnych miastach średniej wielkości. Zależy nam, aby Grupa LUX MED posiadała infrastrukturę na terenie całego kraju oferując opiekę na każdym etapie leczenia i w obszarze profilaktyki. Transakcja z ENEL-MED doskonale wpisuje się w naszą strategię - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  Dla Grupy LUX MED transakcja oznacza już szóste przejęcie w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Przed kilkoma dniami do LUX MED dołączyła sieć placówek ambulatoryjnych Centrum Zdrowia MEDYCYNA w Białymstoku. W grudniu ubiegłego roku Grupa przejęła specjalistyczny szpital medycyny sportowej i ortopedii Carolina Medical Center w Warszawie oraz spółkę diagnostyczną Tomograf w Toruniu. W tym roku - pracownie diagnostyczne Scanlab w Łodzi i Diagnostic-Med w Poznaniu.

  Zwiń
 • Do Grupy LUX MED dołącza Centrum Zdrowia Medycyna z Białegostoku, które w swoich czterech placówkach ambulatoryjnych zatrudnia 150 lekarzy wielu specjalności i pod opieką ma ponad 70 tysięcy pacjentów.

  Medycyna działa od 2006 roku. Sieć oferuje szeroki zakres specjalizacji medycznych z dostępem do pełnej diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej oraz usług stomatologicznych. Obecnie LUX MED ma już 153 własne centra medyczne - to najwięcej ze wszystkich prywatnych świadczeniodawców usług zdrowotnych w Polsce.

  Wyróżnikiem LUX MED jest kompleksowa opieka medyczna oferowana w skali ogólnopolskiej. W tym kierunku stale się rozwijamy inwestując w nowe placówki, sprzęt, systemy informatyczne, a także poprzez akwizycje. Nasza sieć placówek ambulatoryjnych jest już bardzo rozwinięta, zwłaszcza w dużych miastach centralnej i zachodniej Polski. Dołączenie Centrum Zdrowia Medycyna oznacza, że teraz pacjenci ze wschodniej części kraju będą mieli już bezpośredni dostęp do naszej sieci. Jest to kolejny krok w realizacji strategii rozwoju nie tylko w największych miastach, ale także w ośrodkach średniej wielkości, do których zalicza się Białystok - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  Dołączenie Centrum Zdrowia Medycyna do Grupy LUX MED to już piąta akwizycja w ciągu minionego półrocza. W grudniu ubiegłego roku do Grupy dołączył szpital Carolina Medical Center w Warszawie oraz spółka diagnostyczna Tomograf w Toruniu. W tym roku - pracownie diagnostyczne Scanlab w Łodzi i Diagnostic-Med w Poznaniu.

  Zwiń
 • LUX MED Diagnostyka przejął Scanlab - spółkę świadczącą usługi z zakresu diagnostyki obrazowej i teleradiologii. Sieć placówek diagnostycznych Grupy LUX MED powiększyła się także o pracownie w Szpitalu Wolskim w Warszawie i III Szpitalu Miejskim im dr. Karola Jonschera w Łodzi.

  LUX MED Diagnostyka przejął Scanlab sp. z o. o., łódzką spółkę świadczącą usługi z zakresu diagnostyki obrazowej metodą rezonansu magnetycznego oraz teleradiologii. Scanlab ma ponad 60 współpracowników medycznych. W 2013 roku w placówce wykonano prawie 10 tys. badań rezonansu magnetycznego oraz 40 tys. opisów badań diagnostycznych w ramach teleradiologii. Scanlab ma podpisany kontrakt z NFZ.

  W ramach outsourcingu usług LUX MED Diagnostyka powiększył swoją sieć o pracownie w Szpitalu Wolskim w Warszawie i III Szpitalu Miejskim im dr. Karola Jonschera w Łodzi. W Szpitalu Wolskim pracownia wyposażona jest w rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy i rtg. Z kolei w Szpitalu im. Jonschera LUX MED Diagnostyka oferuje usługi diagnostyki obrazowej wykonywane metodą rezonansu magnetycznego.

  W Łodzi oferujemy usługi ambulatoryjne w 3 placówkach, hospitalizacyjne w szpitalu Endoterapia, a teraz zakres naszych usług w tym mieście zostaje powiększony o 2 pracownie diagnostyki obrazowej. Zależy nam, aby świadczyć jak najbardziej kompleksową opiekę medyczną. Mamy już 146 placówek medycznych w całym kraju - w tym 5 szpitali i 19 pracowni diagnostycznych, dlatego w naszym przypadku możemy mówić o zintegrowanym modelu opieki zdrowotnej. Chcemy umożliwić dostęp do usług medycznych najwyższej jakości, jak największej liczbie Polaków. - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  Zwiń
 • W Szpitalu LUX MED uruchomiono poradnię leczenia ran. Pacjenci z ranami przewlekłymi będą pod opieką zespołu pielęgniarskiego, który czuwa nad leczeniem rany i edukacją zdrowotną. Poradnia zapewnia również diagnostykę mikrobiologiczną i konsultację lekarską.

  Leczenie ran przewlekłych, takich jak stopa cukrzycowa, owrzodzenia, odleżyny, oparzenia, trwa często miesiącami. Jest to bardzo uciążliwe zarówno dla osoby dotkniętej tym problem, jak i dla członków jej rodziny. W Szpitalu LUX MED wykwalifikowany zespół pielęgniarski zapewnia kompleksową opiekę nad pacjentem z raną przewlekłą, stosując nowoczesne metody leczenia. Pomoc obejmuje konsultację i prawidłowy dobór opatrunków, nadzór nad gojącą się raną oraz edukację zdrowotną. W razie potrzeby oferowana jest diagnostyka mikrobiologiczną (posiewy z rany) i konsultacja lekarska.

  Więcej na temat leczenia ran będzie się można dowiedzieć 27.02.14 w godz. 15-16 podczas bezpłatnego czatu z Piotrem Iwińskim i Agnieszką Szewczyk, ekspertami specjalizującymi się w terapii leczenia ran. Aby wziąć udział w czacie wystarczy kliknąć tutaj.

  Zwiń
 • LUX MED, w ramach ogólnoświatowej kampanii „Ground Miles Challenge", realizowanej przez Bupa i Światową Federację Serca (World Heart Federation), zaprasza Polaków do udziału w akcji chodzenia po zdrowie. Dla wszystkich chętnych została przygotowana specjalna aplikacja „Ground Miles", teraz dostępna także w polskiej wersji językowej.

  „Ground Miles Challenge" to globalna kampania Bupa i Światowej Federacji Serca, która ma przekonać ludzi do chodzenia - najbardziej bezpiecznej i dostępnej formy aktywności fizycznej, która jednocześnie efektywnie zmniejsza ryzyko chorób serca i udaru. Została ona zainicjowana w Światowym Dniu Serca - 29 września 2013 r., a uczestniczy w niej ponad milion osób z ponad 150 krajów, w tym 62 tysiące pracowników Bupa na całym świecie. Również w Polsce osoby pracujące w Grupie LUX MED, która jest częścią Bupa, wraz z rodzinami i przyjaciółmi oraz lokalnymi społecznościami zainspirowane ideą „Ground Miles Challenge", świadomie chodzą i spacerują. Organizatorzy i uczestnicy akcji wyznaczyli ambitny cel - po wspólnym przejściu imponujących 8 milionów kilometrów, Bupa przekaże Światowej Federacji Serca środki pieniężne na wsparcie programów, które uchronią tysiące dzieci w Afryce i Azji Południowej przed chorobami serca i przedwczesną śmiercią w wyniku reumatycznej choroby serca.

  Akcja „Ground Miles Challenge" to entuzjazm i aktywność uczestników, wspierane przez nowoczesną technologię. Bupa przygotowała specjalną aplikację na smartfony „Ground Miles", którą można bezpłatnie pobrać z Apple AppStore lub Google Play, wpisując w wyszukiwarkę hasło „Ground Miles". W GMC można wziąć udział samemu albo w grupach. Dla osób korzystających z aplikacji przygotowane zostały specjalne nagrody, a za przejście określonej liczby kilometrów lub spacerowanie w określonych porach dnia przyznawane są też specjalne odznaki. Do obsługi aplikacji wymagane są wersje oprogramowania: iOS 5.0 lub nowsza, Android 4.0 i wyższa. Aplikacja dla iOS jest kompatybilna z urządzeniami iPhone 4, 4S, 5, 5C, 5S, iPadami, iPodami Touch, została także zoptymalizowana pod kątem iPhone 5. Pełna funkcjonalność aplikacji dla Android dostępna jest na telefonach Samsung GS2, GS3, GS4, Note 1, 2, 3, Nexus 4, HTC One i Desire HD, a także Sony Xperia. Na pozostałych urządzeniach niektóre funkcjonalności mogą być ograniczone.

  Ideą Ground Miles Challenge jest inspirowanie do chodzenia zarówno indywidualnego, jak i w grupach - cenny jest każdy kilometr, który przejdziemy razem.
  O zaletach tej formy aktywności przekonuje fikcyjny bohater kampanii - Chad Strider, który uważa się za najlepszego chodziarza na świecie. Film z jego udziałem można obejrzeć na http://www.youtube.com/watch?v=kmtQ1PIhdfA.

  Choroby układu sercowo-naczyniowego (w tym choroby serca i udary) to główna przyczyna śmierci na świecie - aż 17 milionów ludzi rocznie ginie z tego powodu. Dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wskazują, że 80% wszystkich chorób serca i udarów można uniknąć, eliminując czynniki ryzyka, w tym brak ruchu i niezdrowy tryb życia. Najbardziej efektywnym sposobem na walkę z tą chorobą cywilizacyjną jest aktywność fizyczna, w tym najbardziej dostępne - chodzenie.

  Zwiń
 • LUX MED Diagnostyka przejął Tomograf Sp. z o. o. - spółkę świadczącą usługi z zakresu diagnostyki obrazowej metodami rezonansu magnetycznego i wielorzędowej tomografii komputerowej.

  Tomograf Sp. z o. o. ma dwie placówki: w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim przy ul. Batorego 17/19 w Toruniu oraz w Szpitalu Wielospecjalistycznym im dr. Ludwika Błażka przy ul. Poznańskiej 97 w Inowrocławiu. Łącznie spółka zatrudnia ponad 50 osób.
  W 2012 roku wykonano w niej ponad 11 tys. badań rezonansu magnetycznego i 6 tys. badań tomografii komputerowej. Tomograf Sp. z o. o. ma podpisany kontrakt z NFZ.

  W Toruniu działają pracownie wielorzędowej tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego w systemie otwartym, a także rezonansu magnetycznego wysokopolowego (1.5T) w systemie zamkniętym. W Inowrocławiu wykonywane są badania rezonansu magnetycznego wysokopolowego (1.5T) w systemie zamkniętym.

  „LUX MED Diagnostyka ma już 16 placówek stacjonarnych. Łącznie Grupa LUX MED liczy 142 ośrodki, na które składają się szpitale, placówki ambulatoryjne, poradnie diagnostyczne i dom opiekuńczo-rehabilitacyjny. To zdecydowanie najwięcej ze wszystkich firm medycznych. Co roku na mapie Polski zwiększa się liczba miejsc, w których jesteśmy obecni. Tym samym, konsekwentnie realizujemy naszą strategię, dążąc do świadczenia jak najbardziej kompleksowej opieki medycznej na terenie całego kraju. Mamy bogate doświadczenia w konsolidacji rynku opieki zdrowotnej i obserwujemy, że integracja podmiotów medycznych i synergie z niej wynikające przynoszą korzyści zarówno pacjentom, jak i spółkom, które do nas dołączają." - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  Głównym doradcą przy transakcji była Vienna Capital Partners.

  Zwiń
 • LUX MED przejął 80,9% akcji w spółce Sport Medica S.A. prowadzącej szpital Carolina Medical Center - jeden z najnowocześniejszych prywatnych szpitali ortopedycznych w Europie. Nabyty pakiet akcji daje Grupie LUX MED pełną strategiczną kontrolę w spółce oraz decydujący wpływ na kształtowanie jej rozwoju.

  Carolina Medical Center, która powstała w 1998 roku, znajduje się w Warszawie, przy ul. Pory 78. Jest najbardziej uznaną z polskich prywatnych placówek specjalizujących się w ortopedii i medycynie sportowej. Szpital świadczy przede wszystkim usługi fee-for-service (opłaty za poszczególne usługi) - stanowią one dzisiaj 90% przychodów spółki.

  Szpital ma wysokospecjalistyczne centrum diagnostyczne dedykowane ortopedii, które składa się z rezonansu magnetycznego, tomografu komputerowego, USG, dwóch aparatów RTG oraz pracowni diagnostyki funkcjonalnej. Szpital Carolina Medical Center posiada 36 łóżek, całodobowe ambulatorium urazowe, poliklinikę i centrum rehabilitacyjne.

  Carolina Medical Center prowadzi również działalność szkoleniową systematycznie rozwijaną we własnym centrum edukacyjnym, w ramach którego cyklicznie odbywają się warsztaty dla lekarzy i fizjoterapeutów. Kursy i szkolenia specjalizacyjne z zakresu ortopedii
  i traumatologii narządu ruchu realizowane od ponad dekady w CMC, w ostatnich latach zostały wzbogacone o możliwość doskonalenia praktycznego - w ramach warsztatów chirurgicznych łącznie przeszkolono ponad 1500 lekarzy z Polski i zagranicy, inicjując w ten sposób nowatorskie programy edukacyjne. Doświadczenie doskonałych specjalistów i bogata baza danych umożliwiają efektywną działalność badawczą. W ostatnim czasie w Carolina Medical Center dokonano m.in. przełomowego odkrycia w budowie wiązadeł krzyżowych.

  Carolina Medical Center doskonale wpisuje się w naszą strategię. Coraz częściej inwestujemy w rozwój usług wysokospecjalistycznych, intensyfikujemy nasze działania dedykowane klientom indywidualnym, a działalność szkoleniowa od lat jest jednym z naszych priorytetów. Będąc częścią Bupa, jesteśmy w stanie istotnie wesprzeć dalszy rozwój Carolina Medical Center. To okazja do wymiany doświadczeń i połączenia ogromnych potencjałów, które mają szansę wspomóc rozwój medycyny sportowej i ortopedii w Polsce - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  Posiadanie branżowego i strategicznego inwestora to dziś marzenie i dążenie wielu podmiotów na rynku usług medycznych w Polsce. W przypadku Carolina Medical Center urzeczywistniło się ono w sposób pełny już dziś. Nie byłoby to możliwe bez wytrwałości w realizacji celu, jakim jest dostarczanie w praktyce przez zespół medyczny CMC najwyższych światowych standardów leczenia problemów ortopedycznych. Jestem głęboko przekonany, że baza medyczna i edukacyjna szpitala Carolina Medical Center zyskując nowego strategicznego partnera, będzie mogła lepiej i pełniej służyć realizacji misji podnoszenia jakości i dostępności specjalistycznych usług medycznych, a zespół medyczny CMC uzyska dodatkowe wsparcie rozwojowe, mogąc czerpać z doświadczeń grupy Bupa i równocześnie sam współtworzyć i realizować strategię rozwoju medycyny sportowej
  i ortopedii w Grupie LUX MED
  - stwierdza Krzysztof Cetnar, Prezes Zarządu Sport Medica.

  Zwiń
 • Na raka jelita grubego umiera rocznie ponad 9500 osób. To drugi najczęściej występujący nowotwór w Polsce. Polacy zbyt rzadko poddają się badaniu kolonoskopowemu. Szczecinianie mają taką możliwość - przy Al. Niepodległości 44 uruchomiono właśnie placówkę Endoterapia.

  Endoterapia to wysokospecjalistyczny ośrodek endoskopowy. W placówce wykonuje się badania diagnostyczne chorób przewodu pokarmowego - gastroskopię i kolonoskopię, gastroskopowe i kolonoskopowe usuwanie polipów, leczenie choroby wrzodowej żołądka oraz chorób jelita grubego.

  „W Polsce co roku ponad 15 000 osób zapada na raka jelita grubego, z czego ponad 9 500 umiera z powodu zbyt późnego wykrycia choroby. Ponad 90% osób chorujących na raka to osoby po 50. roku życia. Wyposażona w nowoczesny sprzęt, skupiająca wybitnych specjalistów Endoterapia jest ośrodkiem, który dysponuje wszelkimi narzędziami umożliwiającymi wczesną diagnostykę raka jelita grubego" - mówi dr n med. Marcin Faflik, specjalista z zakresu chirurgii onkologicznej, Prezes Endoterapii.

  W szczecińskiej Endoterapii pacjentów przyjmują doświadczeni specjaliści z zakresu gastroenterologii, m.in. prof. dr hab. Dariusz Bielecki, dr n med. Wojciech Marlicz, dr n med. Andrzej Białek i dr Romana Kosik-Warzyńska. Ścisła współpraca z Polską Fundacją Gastroenterologii zapewnia wysoki poziom kadry medycznej oraz świadczonych usług. Endoterapia jest uznanym ośrodkiem endoskopowym, który prowadzi szpitale w Warszawie i Łodzi, gdzie pełni także funkcję ośrodka referencyjnego i szkoleniowego - od momentu jej powstania jednym z podstawowych założeń było szkolenie lekarzy i pielęgniarek z zakresu endoskopii. Endoterapia jest częścią Grupy LUX MED.

  Zwiń
 • Już po raz piąty pracownicy Grupy LUX MED spotkali się w ramach Akademii Pielęgniarek, Położnych, Ratowników Medycznych i Asystentek Stomatologicznych. Dla uczestników przygotowano cykl interdyscyplinarnych wykładów prowadzonych przez uznanych ekspertów, którzy reprezentują firmy i organizacje zajmujące się profilaktyką i szeroko pojęta opieką nad pacjentem.

  V Akademia Pielęgniarek, Położnych, Ratowników Medycznych i Asystentek Stomatologicznych odbyła się 21 września w Warszawie. Dla uczestników przygotowano 12 wykładów o zróżnicowanej tematyce. Pielęgniarki, dowiedziały się m.in. jak pielęgnować pacjentów ze stomią, jak należy przygotować rodziców i dzieci przed pierwszą wizytą szczepienną, jak prowadzić profilaktykę zakażeń szpitalnych, jak edukować i rozmawiać z pacjentami z rozpoznaną chorobą onkologiczną. Inne prezentowane tematy to: wstęp do onkologii (dane nt. zachorowań w Polsce i na świecie), profilaktyka raka szyjki macicy, szczepienia przed podróżą, przeciwdziałanie zakażeniom ran. Oprócz kwestii medycznych został także omówiony aspekt prawny dotyczący samodzielności zawodowej pielęgniarek i położnych w kontekście obowiązujących przepisów.

  Uczestnicy zajęć mogli także dyskutować i wymieniać się doświadczeniami z ich codziennej pracy z pacjentami. „Te szkolenia i wykłady są dla mnie szczególnie cenne - bo poszerzają moją wiedzę, a na tym zyskujemy my jako personel, a także pacjenci. Równie ważne są kontakty z koleżankami z innych placówek LUX MED oraz wymiana doświadczeń" - podsumowała Ewa Zych, pielęgniarka z placówki Medycyny Rodzinnej przy ulicy Grójeckiej w Warszawie.
  - „Wszyscy wiemy jak ważna dla pacjentów jest jakość obsługi, dlatego też dbamy o kompetencje, wiedzę i umiejętności naszych pracowników. Konsekwentnie inwestujemy w ich rozwój i podnoszenie kwalifikacji, co przekłada się na standard świadczonych usług
  i satysfakcję pracowników z wykonywanej pracy
  " - powiedziała Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED, która w trakcie wydarzenia została uhonorowana przez Polski Komitet Zwalczania Raka za kampanię na rzecz wrażliwości onkologicznej „Onkonawigator". Kampania ma na celu wzmocnienie czujności w zakresie ryzyka zachorowania na nowotwór wśród lekarzy i pielęgniarek.  Zwiń
 • Pacjenci mogą już korzystać z nowoczesnego Centrum Medycznego LUX MED w Elblągu. Jest to pierwsza placówka Grupy w tym mieście i już 119 w kraju. Centrum medyczne zlokalizowane jest przy ul. Stoczniowej 2.

  W LUX MED na pacjentów czekają lekarze następujących specjalności: lekarze rodzinni, laryngolodzy, neurolodzy, okuliści oraz lekarze medycyny pracy. Teraz mieszkańcy Elbląga mają łatwiejszy i szybszy dostęp do opieki medycznej na najwyższym poziomie. Na miejscu można także wykonać szczepienia, badania diagnostyczne i laboratoryjne, m.in. EKG i spirometrię.

  „Od lat jesteśmy obecni w największych miastach Polski, a teraz pojawiamy się w miastach średniej wielkości. Elbląg jest jednym z pierwszych miast o takiej populacji, w których otworzyliśmy centrum medyczne. Jestem przekonana, że nasza obecność znacząco poprawi dostęp do wysokiej jakości usług medycznych w Elblągu" - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  Pacjenci elbląskiej placówki korzystają z wszelkich udogodnień, które Grupa LUX MED oferuje w całej Polsce. Wśród nich są m.in. całodobowa infolinia, przypominanie o wizycie poprzez SMS i Telefoniczna Informacja Medyczna. Pacjenci mogą również rezerwować wizyty i sprawdzać wyniki badań laboratoryjnych online - także na urządzeniach mobilnych.

  Placówka i gabinet zabiegowy są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 19:00. Natomiast pobieranie materiałów do analiz laboratoryjnych odbywa się w godzinach 7.30 - 10:30.

  LUX MED zaprasza swoich pacjentów także do placówek partnerskich w Elblągu, gdzie dostępni są lekarze innych specjalności oraz można wykonać badania diagnostyczne. Rezerwacje i realizacje usług koordynuje CM LUX MED.

  Zwiń
 • LUX MED jako pierwsza sieć medyczna w Polsce wprowadza bieżący monitoring satysfakcji pacjentów. Nowatorskie rozwiązanie będzie stosowane we wszystkich placówkach LUX MED i Medycyny Rodzinnej - w ciągu 24 godzin po konsultacji każdy pacjent otrzyma drogą mailową ankietę, która pozwoli ocenić poziom zadowolenia z przebiegu wizyty lekarskiej.

  Każdy Pacjent, którego adres e-mail za jego zgodą znalazł się w bazie LUX MED, w ciągu 24 godzin od konsultacji otrzyma ankietę z sześcioma punktami badającymi poziom zadowolenia z wizyty lekarskiej. Będzie mógł ocenić między innymi czy otrzymał jasne i zrozumiałe informacje dotyczące stanu zdrowia. Wypowie się, czy lekarz podczas wizyty poświęcił mu tyle uwagi i zainteresowania, ile potrzebował, a także czy rozwiał wszelkie jego wątpliwości. Będzie mógł również wyrazić swoją opinię na temat warunków prywatności i intymności - czy były one odpowiednie do sytuacji i wreszcie odpowiedzieć na pytanie, czy poleciłby swojej rodzinie i przyjaciołom lekarza, który go przyjął. Następnie pacjent do każdego pytania przypisuje ocenę od 0 do 10.

  - Bardzo zależy nam na stałym podnoszeniu jakości obsługi pacjentów. Robimy to tym skuteczniej, im lepiej znamy ich opinie. Dlatego teraz wprowadzamy rozwiązanie, które pozwoli nam jeszcze bardziej precyzyjnie wskazać obszary, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Zależy nam na tym, aby pacjent czuł, że jest pod odpowiednią opieką od momentu wejścia do placówki, aż do jej opuszczenia, ale standardy medyczne i odpowiednia komunikacja na linii „lekarz - pacjent" są najważniejsze - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  Nowa ankieta to jeden z wielu elementów tworzących system stałego monitoringu jakości usług LUX MED. W jego skład wchodzą również prowadzone regularnie wywiady telefoniczne, badania realizowane przez niezależne firmy zewnętrzne, a także audyty tzw. Tajemniczego Klienta. W minionym roku uruchomiony został również tzw. System Zintegrowanego Audytu Nadzoru Nad Standardami Medycznymi. Projekt ten ma na celu ocenę jakości standardów medycznych w placówkach Grupy LUX MED.


  Zwiń
 • Największa polska sieć medyczna uruchomiła centrum medyczne w Gorzowie Wielkopolskim - to pierwszy w województwie lubuskim ośrodek Grupy LUX MED.
  Grupa prowadzi obecnie ponad 100 placówek ambulatoryjnych w całym kraju.


  LUX MED zlokalizowany jest przy ulicy Górczyńskiej 17 w Gorzowie Wielkopolskim. Pacjenci mogą korzystać z opieki lekarzy internistów, pediatrów, laryngologów, okulistów, neurologów, chirurgów, ortopedów, nefrologów, ginekologów, specjalistów medycyny rodzinnej
  i medycyny pracy. W najbliższych tygodniach do centrum medycznego dołączą także lekarze specjalizujący się w dermatologii, urologii i kardiologii. W placówce wykonywane są badania laboratoryjne, ginekologiczne, EKG, USG, a także spirometria i audiometria. Poradnia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8 - 20. Do dyspozycji pacjentów jest także bezpłatny parking.

  Cieszymy się, że Gorzów Wielkopolski dołącza do miast, w których jesteśmy obecni. Od 20 lat działamy na rynku opieki medycznej. Sukcesywnie otwieramy kolejne placówki w największych miastach Polski. Chcemy się rozwijać także w miastach średniej wielkości,
  a otwarcie centrum medycznego w Gorzowie Wielkopolskim jest kolejnym krokiem w tym kierunku
  - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  Grupa LUX MED ma pod swoją opieką ponad milion osób w całym kraju. Pacjentami gorzowskiej placówki mogą być klienci indywidualni, a także osoby zatrudnione w firmach, które zapewniają swoim pracownikom opiekę medyczną w centrach medycznych Grupy LUX MED. Klienci indywidualni mogą korzystać z usług płatnych każdorazowo przed wizytą lub też z tzw. Planów Opieki Medycznej opisanych szerzej tutaj. Ceny Planów Opieki Medycznej dla klientów indywidualnych zaczynają się już od 330 zł rocznie.

  Pacjenci Grupy LUX MED mają dostęp do wielu udogodnień, takich jak ogólnopolska infolinia, internetowa rezerwacja wizyt (dostępna także za pośrednictwem smartfonów), przypomnienie o terminie wizyty poprzez sms, czy też internetowy sklep. Grupa kładzie bardzo duży nacisk na standard obsługi pacjentów, dzięki czemu została nagrodzona m.in. godłem Jakość Obsługi 2012.

  Zwiń
 • LUX MED Diagnostyka przejął działalność diagnostyki obrazowej Szpitala Swissmed w Gdańsku. Grupa LUX MED kończy tym samym 2012 rok dokonując kolejnej integracji. W tym roku do największej polskiej sieci medycznej dołączyły już spółki Endoterapia, MegaMed oraz działalność mammograficzna CM Św. Jerzego.

  Nowy ośrodek diagnostyczny LUX MED Diagnostyka umożliwia wykonywanie badań ultrasonograficznych, tomografii komputerowej oraz RTG. Warunki transakcji zakładają również możliwość przyszłego rozszerzenia zakresu świadczeń pracowni o wykonywanie badań rezonansem magnetycznym. Przejęcie działalności diagnostyki obrazowej Szpitala Swissmed nie wpływa na bieżącą obsługę pacjentów spółki.

  Gdańska placówka LUX MED Diagnostyka przyjmuje pacjentów korporacyjnych i indywidualnych. Ośrodek ma także podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wraz z przejęciem działalności diagnostyki obrazowej gdańskiego szpitala, została zawarta także umowa długoterminowej współpracy, która gwarantuje usługi z zakresu diagnostyki obrazowej pacjentom Swissmed.

  „Przejęcie działalności diagnostyki obrazowej Szpitala Swissmed oznacza, że zyskujemy doskonale wyposażoną placówkę w jednym z największych ośrodków miejskich w kraju. Kontynuujemy konsolidację, bardzo rozdrobnionego dotychczas, rynku usług medycznych w Polsce przynosząc wiele korzyści naszym pacjentom. Mamy bardzo duże doświadczenie w integracji podmiotów medycznych, a diagnostyka jest - po opiece ambulatoryjnej - kolejnym bardzo ważnym obszarem, w którym jesteśmy czołowym świadczeniodawcą na rynku. Planujemy rozwijać się jeszcze bardziej w zakresie opieki wysokospecjalistycznej, dążąc do ukształtowania jak najpełniejszej oferty Grupy" - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  Zwiń
 • Największa polska sieć medyczna kontynuuje konsolidację rynku opieki zdrowotnej i umacnia pozycję lidera. Do Grupy LUX MED dołącza obsługująca ponad 55 tysięcy pacjentów spółka MegaMed. Dotychczasowym właścicielem MegaMedu była Polska Grupa Energetyczna GIEK SA.

  MegaMed oferuje opiekę medyczną klientom korporacyjnym i indywidualnym. Pacjenci mogą również korzystać z usług spółki w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, który obejmuje zarówno opiekę ambulatoryjną, jak i chirurgię jednego dnia. Spośród 55 tysięcy pacjentów, ponad 20 tysięcy to pracownicy PGE S.A. MegaMed prowadzi 14 ośrodków, w których zatrudnia ponad 330 osób. LUX MED tym samym umacnia pozycję lidera w prywatnej opiece zdrowotnej - z usług sieci liczącej dotychczas 96 placówek własnych i przyzakładowych korzysta już ponad 1 milion klientów. Kwota transakcji nie została ujawniona przez strony.
  „Cieszymy się, że LUX MED cały czas jest aktywnym graczem na rynku i kontynuuje akwizycję. Dzięki większej sieci placówek możemy świadczyć usługi jeszcze większej liczbie pacjentów" - mówi Paweł Padusiński, Dyrektor w Mid Europa Partners - firmie, która jest właścicielem LUX MED.
  Placówki MegaMed działają na terenie 4 województw: łódzkiego, zachodniopomorskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Spółka prowadzi dwa ośrodki w Bełchatowie, trzy w Bogatyni i po jednym w Łodzi, Opolu, Rogowcu, Chabielicach, Borkach, Czarnowąsach, Dobrzeniu Wielkim, Nowym Czarnowie i Gryfinie.
  „MegaMed doskonale wpisuje się w profil naszej działalności - oferta tej spółki w dużej mierze pokrywa się z obszarami, w których rozwija się Grupa. W ostatnich latach z powodzeniem konsolidujemy rynek opieki zdrowotnej, tworząc największą sieć medyczną w Polsce. Nasze dotychczasowe doświadczenia pokazują, że takie zmiany przynoszą wiele korzyści świadczeniodawcom, którzy dołączają do naszej Grupy, jak również ich pacjentom. Integracja ze spółką MegaMed oznacza, że mamy już ponad 100 centrów medycznych własnych i przyzakładowych. Ponadto, współpracujemy z ponad 1500 placówkami zapewniając naszym pacjentom opiekę medyczną na terenie całego kraju. Konsekwentnie realizujemy długofalową strategię opartą zarówno na integracji rynku, jak i rozwoju organicznym. W ciągu najbliższych 3 lat planujemy m.in. otworzyć nowe centra medyczne w Białymstoku, Rzeszowie i Toruniu, a już
  w najbliższych miesiącach w Gorzowie Wielkopolskim i Szczecinie" - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  Zwiń
 • Po Warszawie i Gdańsku, Poznań będzie trzecim ośrodkiem mammografii stacjonarnej LUX MED Diagnostyka. Przejęcie działalności mammograficznej Centrum Medycznego Świętego Jerzego w Poznaniu to kolejny element konsolidacji rynku usług mammograficznych.

  Działalność mammograficzna LUX MED Diagnostyka jest prowadzona w ośrodkach stacjonarnych i mobilnych FADO. „Mamy duże doświadczenie w konsolidacji rynku usług medycznych. Poparta sukcesami dotychczasowa aktywność na tym polu przyniosła wiele korzyści pacjentom w całej Polsce. Przejęcie poznańskiej pracowni oznacza zwiększenie zasięgu bezpłatnych badań profilaktycznych prowadzonych w ramach współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia" - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  Centrum Medyczne Św. Jerzego bierze udział w Populacyjnym Programie Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Usługi świadczone są w poznańskiej pracowni stacjonarnej - gdzie możliwe jest wykonanie pogłębionej diagnostyki - jak również w mammobusie działającym na terenie kilku województw. Program umożliwia bezpłatne badania kobietom w wieku 50-69 lat. Od początku zaangażowania Centrum Medycznego Św. Jerzego w programy profilaktyczne wykonano i opisano w nim około 200 tysięcy badań, z czego aż 60 tys. odbyło się w ciągu ostatnich 2 lat.

  Pacjentki, które nie mieszczą się w przedziale wiekowym umożliwiającym skorzystanie z bezpłatnego badania w ramach programu profilaktycznego mogą skorzystać z usług odpłatnych.

  Zwiń
 • „Umiem pomóc" - akcja edukacyjna Akademii Ratownictwa LUX MED rozszerza się na kolejne miasta. Po sukcesie etapu pilotażowego w Warszawie, szkolenia z zakresu pierwszej pomocy odbędą się w tym semestrze w Krakowie i Katowicach. Wykwalifikowani ratownicy odwiedzą w sumie 10 szkół średnich, w których poprowadzą praktyczne zajęcia i pokażą jak reagować w sytuacjach zagrożenia życia. „Umiem pomóc" uzyskała patronat władz lokalnych - Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz Prezydenta Katowic Piotra Uszoka. Od początku akcja prowadzona jest pod patronatem Ministra Zdrowia.

  „Umiem Pomóc" to innowacyjny program edukacyjny stworzony przez Akademię Ratownictwa LUX MED, który został zainicjowany w Warszawie we wrześniu 2011 r. W stolicy wzięło w nim udział 11 szkół, w sumie ponad 1 200 uczniów. Zajęcia zostały bardzo pozytywnie ocenione zarówno przez nauczycieli jak i uczniów, wszyscy docenili praktyczną formę nauki oraz materiały edukacyjne akcji. „Profesjonalnie prowadzony kurs (...) Wiedza niezbędna i przekazywana młodzieży w atrakcyjny sposób" - tak podsumowała szkolenia Dyrektor XIV LO im. St. Staszica w Warszawie - Regina Lewkowicz. Warszawska edycja „Umiem pomóc" zyskała również aprobatę i patronat Prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz - Waltz.

  „Entuzjastyczna reakcja szkół i młodych ludzi potwierdziła wartość programu „Umiem pomóc". Dlatego zdecydowaliśmy się na rozszerzenie akcji i zaprosiliśmy do współpracy kolejne szkoły, tym razem z Krakowa i Katowic" - mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy LUX MED. „Wspieramy je tym samym w wysiłkach edukacyjnych z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Dając młodzieży możliwość uczenia się od wykwalifikowanych ratowników, którzy na co dzień ratują ludzkie życie, nie tylko przekazujemy wiedzę i prezentujemy podstawowe techniki ratownicze, ale też staramy się kształtować postawy zaangażowania i odpowiedzialności" - dodaje Anna Rulkiewicz.

  Szkolenia w ramach akcji „Umiem pomóc" trwają cztery godziny. Praktyczne zajęcia z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu prowadzone są w ramach przedmiotu Przysposobienie Obronne lub Edukacja dla Bezpieczeństwa. Akademia Ratownictwa LUX MED zapewnia także materiały: plansze szkoleniowe, certyfikaty dla szkół poświadczające udział w zajęciach, a dla uczniów spersonalizowane karty, zawierające podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy oraz najważniejsze numery telefonów do służb ratowniczych. Akcja jest obecna także w internecie - na www.umiempomoc.pl znajdują się wszelkie informacje o samym programie, materiały szkoleniowe oraz odbywają się konkursy promujące wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy. Naklejki z kodami QR, które otrzymują uczniowie, automatycznie przekierowują zainteresowanych z telefonu komórkowego na www.umiempomoc.pl.

  Akcja „Umiem pomóc" została poprzedzona badaniami dotyczącymi poziomu wiedzy i umiejętności uczniów z pierwszej pomocy, które przeprowadził Instytut 4P reaserch mix. Wyniki pokazały, że młodzi ludzie wiedzą, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy, ale aż 63 procent nie podjęłaby żadnego działania samodzielnie, głównie ze względu na obawę o bezpieczeństwo poszkodowanego. Aż 75 procent respondentów nie jest do końca pewnych jak właściwie reagować. Jednocześnie prawie cała młodzież - 99 procent - jest przekonana, że każdy człowiek, a nie tylko wykwalifikowany personel, powinien umieć podjąć działania ratujące życie. Uczniowie deklarują, że to właśnie w szkole chcą uczyć się pierwszej pomocy, nie tylko od nauczycieli, ale przede wszystkim od wykwalifikowanych instruktorów.

  Zwiń
 • Do oferty LUX MED zostało wprowadzonych 11 nowych Planów Opieki Medycznej - innowacyjnych produktów dostosowanych do różnych oczekiwań klientów indywidualnych.

  Nowe Plany łączą niezbędne konsultacje lekarskie oraz badania laboratoryjne i diagnostyczne z profilaktyką zdrowotną. Usługi wykonywane są w centrach medycznych LUX MED i Medycyny Rodzinnej. Wśród propozycji dla dzieci, dorosłych oraz seniorów są zarówno produkty oparte o system współpłacenia, jak i abonamenty w pełni przedpłacone z dodatkowym dostępem do sieci placówek współpracujących.
  Szeroki wybór Planów umożliwi każdemu odnalezienie propozycji dostosowanej do potrzeb.

  • Morelka, Brzoskwinia oraz Mango zostały stworzone specjalnie z myślą o dzieciach.
  • Klon, dedykowany osobom od 18. roku życia bez górnej granicy wiekowej, umożliwia korzystanie z wizyty u wybranego specjalisty oraz wykonanie podstawowych badań diagnostycznych;
  • Akacja, Brzoza i Dąb to zróżnicowane oferty opieki medycznej dla osób dorosłych, pomiędzy 18. a 65. rokiem życia;
  • Sosna, Jodła oraz Cyprys zaspokajają szczególne wymagania osób starszych po 65. roku życia.

  Dla pacjentów, którzy wcześniej korzystali z abonamentów pracowniczych w Grupie LUX MED, wprowadzony został Plan Opieki Medycznej Olcha, który umożliwia zapewnienie całej rodzinie ciągłości opieki u dotychczasowych specjalistów.
  Jednocześnie, wszystkie usługi nieobjęte Planami dostępne są z atrakcyjnymi rabatami.

  Zakup wybranego Planu jest możliwy telefonicznie lub poprzez stronę internetową dzięki bezpiecznemu systemowi opłat. Korzystanie z usług można rozpocząć już następnego dnia roboczego po dokonaniu płatności.

  Zwiń
 • W najbliższą sobotę w Hotelu Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim ponad 500 lekarzy Grupy LUX MED weźmie udział w Akademii Medycyny Rodzinnej i Specjalistycznej. Akademia będzie podzielona na 3 sesje - ogólnomedyczną, pediatryczną i dentystyczną.

  Organizator Akademii, Grupa LUX MED, zaplanował aż 20 prelekcji lekarzy i ekspertów zajmujących się na co dzień tematyką ochrony zdrowia. Uczestnicy spotkania będą mogli wysłuchać m.in. wykładu „Rak głównym zabójcą ludzi XXI wieku?" dr. n med. Janusza Medera. prelekcji nt. wykorzystywania nowoczesnej diagnostyki obrazowej dr. n med. Marka Waligóry, czy też wykładu pt. „Zgoda pacjenta w praktyce lekarskiej" mecenasa Wojciecha Wojtala. Zaplanowano również panel dyskusyjny dotyczący „Bezpiecznego zlecania leków refundowanych".

  Wysoko wykwalifikowany personel jest największym kapitałem każdej firmy medycznej, dlatego regularnie organizujemy akcje dydaktyczne, które mają na celu podnoszenie kompetencji zawodowych naszej kadry. Dla lekarzy, oprócz Akademii Medycyny Rodzinnej i Specjalistycznej, mamy także warsztaty szkoleniowe w naszym Szpitalu. Pielęgniarki z kolei, chętnie biorą udział w organizowanych przez nas specjalistycznych kursach szkoleniowych i Akademii Pielęgniarek i Położnych - mówi lek. med. Barbara Gad-Karpierz, Dyrektor Medyczny Grupy LUX MED.

  Zwiń
 • Grupa LUX MED wprowadza kolejne mobilne narzędzie ułatwiające pacjentom umawianie wizyt lekarskich. Dla użytkowników iPhone'ów, iPad'ów oraz telefonów i tabletów z systemem Android jest już dostępna darmowa aplikacja o nazwie „Portal Pacjenta LUX MED".

  Dzięki aplikacji pacjenci mogą umówić się na wizytę lekarską jeszcze łatwiej, szybciej i z dowolnego miejsca. Zyskują też dostęp do wielu innych praktycznych funkcji. Mają m.in. możliwość umówienia się do dowolnego specjalisty, odwołania wizyty, przeglądania historii poprzednich konsultacji, czy sprawdzenia grafików pracy lekarzy. Aplikacja zawiera także informacje o lokalizacji placówek należących do Grupy.

  Wersję na telefony z systemem Android można pobrać ze sklepu Google Play, natomiast na iPhone'y oraz iPad'y z AppStore. Wystarczy wykonać trzy proste kroki. Najpierw wpisać w wyszukiwarkę nazwę „Portal Pacjenta LUX MED", a następnie wybrać przycisk „bezpłatnie" oraz „OK". Wówczas aplikacja zostanie pobrana i zainstalowana na urządzeniu.

  Uruchomienie aplikacji to kolejne nowoczesne rozwiązanie wdrożone przez Grupę LUX MED, która wychodzi naprzeciw potrzebom osób na co dzień korzystających z mobilnych urządzeń. Firma stale rozbudowuje Portal Pacjenta i dzięki zastosowanym użytecznym i intuicyjnym funkcjom już co trzeci pacjent rezerwuje wizytę za pośrednictwem Internetu. W czerwcu uruchomiona została wersja mobilna e-rezerwacji. Jest ona dostępna po wejściu do sekcji e-rezerwacja lub bezpośrednio z telefonów komórkowych pod adresem m.grupaluxmed.pl. W ubiegłym roku Grupa LUX MED, jako pierwsza sieć medyczna w Polsce, wdrożyła na tak dużą skalę e-podpis - funkcjonalność, która umożliwia w pełni elektroniczne zarządzanie dokumentacją pacjentów.

  Zwiń
 • Grupa LUX MED uruchomiła właśnie wersję mobilną e-rezerwacji, czyli platformy internetowej umożliwiającej m.in. umawianie wizyt lekarskich online. Pacjenci mogą teraz rezerwować wizyty z dowolnego miejsca za pomocą smartfonów.

  Wersja mobilna e-rezerwacji dostępna jest pod adresem m.grupaluxmed.pl, a także na stronie www.luxmed.pl po przejściu do sekcji e-rezerwacja za pomocą smartfona. Użytkownik wersji mobilnej ma możliwość sprawdzenia grafiku pracy lekarzy i rezerwacji wizyty u dowolnego specjalisty, a także podglądu historii poprzednich wizyt, odwołania wcześniejszych rezerwacji, czy sprawdzenia listy zarezerwowanych konsultacji.

  Uruchomienie wersji mobilnej strony internetowej wynika z rosnącej popularności interaktywnych narzędzi komunikacyjnych wśród pacjentów. Już co trzeci pacjent Grupy LUX MED rezerwuje wizytę za pośrednictwem Internetu. To kolejne nowatorskie na rynku opieki medycznej rozwiązanie wykorzystane przez LUX MED. W minionym roku Grupa jako pierwsza sieć medyczna w Polsce wdrożyła na tak dużą skalę e-podpis - funkcjonalność, która umożliwia w pełni elektroniczne zarządzanie dokumentacją medyczną pacjentów.

  Zwiń
 • Szpital LUX MED jest jednym z pierwszych miejsc w Polsce, w którym pacjenci mogą obejrzeć projekcję przewidywanych efektów operacji plastycznej. Urządzenie VECTRA XT pomaga podjąć decyzję pacjentom, którzy mają obawy związane z zabiegiem. Funkcja obrazowania ciała weryfikuje także niemożliwe do spełnienia oczekiwania względem efektów operacji.

  VECTRA XT to urządzenie przeznaczone do dokładnego obrazowania kształtu, konturu oraz barwy wybranych części cała. Daje możliwość uchwycenia anatomicznych szczegółów budowy pacjenta w technologii 3D i przedstawienia ich na monitorze komputera. Symulacja wyników zabiegu uzyskiwana jest w oparciu o automatyczny pomiar piersi i proporcji twarzy, wizualizację sylwetki pacjenta w ubraniu, czy też wizualny dobór implantów. Urządzenie doskonale sprawdza się zarówno przy zabiegach chirurgii twarzy, jak i piersi. Pacjent może obejrzeć trójwymiarowy obraz, który następnie poddawany jest analizie pomiarowej i objętościowej. Cały proces generowania obrazu trwa zaledwie kilka sekund.
  - Na polskim rynku wizualizacja przewidywanych wyników zabiegu za pomocą tej technologii stanowi przełom w chirurgii plastycznej. Dzięki temu np. pacjentka może poznać naprawdę dobrze swoje ciało i zobaczyć co może przynieść operacja - mówi dr n med. Małgorzata Chomicka-Janda, specjalista chirurgii plastycznej ze Szpitala LUX MED. Urządzenie od lat z powodzeniem wykorzystują chirurdzy plastycy w USA, jednak w Polsce jest ono rozwiązaniem nowatorskim. - Dzięki dokładnej analizie ciała jesteśmy w stanie lepiej zaplanować zabieg. Często bywa tak, że nie zdajemy sobie sprawy np. z asymetrii piersi. Dopiero trójwymiarowa projekcja pokazuje jak naprawdę wygląda nasza sylwetka. Dzięki temu pacjentka może jaśniej określić swoje oczekiwania, a lekarz precyzyjnie dobrać odpowiednie implanty - dodaje dr Chomicka-Janda.
  Vectra jest także ważnym urządzeniem z perspektywy bezpieczeństwa i komfortu psychicznego pacjenta. Urządzenie pozwala na zobrazowanie realnie możliwych do uzyskania wyników operacji. Chroni pacjentów i lekarzy przed dążeniem do uzyskania niemożliwych do osiągnięcia wyników. Dzięki temu wykonujemy operacje precyzyjnie dopasowane do konkretnego pacjenta i możemy uniknąć rozczarowania osób, które zdecydują się na zabieg. Naszą maksymą jest dążenie do najwyższej satysfakcji pacjentek i pacjentów, a teraz wspomagamy się w dążeniu do tego celu najnowszą technologią - mówi dr n. med. Lubomir Lembas, specjalista chirurgii plastycznej ze Szpitala LUX MED.

  Zwiń
 • Grupa LUX MED zmienia swój wizerunek. Na przełomie czerwca i lipca lider rynku prywatnych usług medycznych wprowadza nowe logo. To zwieńczenie procesu dotychczasowej integracji i realizacja strategii Grupy. Działania związane ze zmianą oznakowania placówek będą prowadzone sukcesywnie i potrwają kilka tygodni.

  LUX MED zmienia swoje logo po 20 latach istnienia i w ten symboliczny sposób rozpoczyna nowy etap działania. „W ostatnim czasie skupialiśmy się na konsolidacji, a także rozszerzaliśmy naszą działalność o kolejne segmenty. Dzięki temu staliśmy się największą firmą na rynku prywatnych usług medycznych obejmującą całość procesu opieki zdrowotnej: od diagnostyki po kompleksowe leczenie, w tym szpitalne; od podstawowej opieki medycznej po specjalistykę. Niedawno uruchomiliśmy również działalność ubezpieczeniową, dając naszym pacjentom nową - obok abonamentów - możliwość finansowania usług" - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED. „Teraz przyszedł czas na spójne i nowoczesne zakomunikowanie, kim jesteśmy i co proponujemy naszym Pacjentom i Klientom" - dodaje.

  W zakresie opieki ambulatoryjnej działalność będzie prowadzona pod dwiema kluczowymi markami: LUX MED oraz Medycyna Rodzinna, której związek z Grupą jest mocno podkreślony już na poziomie logo. Obydwie zajmują silną pozycję w segmentach: usług abonamentowych dla firm oraz osób prywatnych. Medycyna Rodzinna obsługuje także pacjentów w ramach kontraktu z NFZ. Również inne obszary działalności zostały oznaczone według jasnej struktury i logiki grupy: Szpital LUX MED, LUX MED Diagnostyka, LUX MED Ubezpieczenia, Tabita Grupa LUX MED (dom opieki).

  Dotychczasowe placówki CM LIM zostaną przemianowane na LUX MED, natomiast te, które funkcjonowały jako PROMEDIS dołączą do sieci Medycyny Rodzinnej. Wyjątek będą stanowić dwie placówki w Warszawie przy ul. Prostej i Taśmowej, które dołączą do marki LUX MED. Do tej sieci włączona też zostanie katowicka przychodnia Medycyny Rodzinnej przy ul. Karłowicza.

  Nowe logo ma wyrażać wartości na jakie stawia firma. Zaokrąglone liternictwo symbolizuje nowoczesność i dynamizm. Nawiązująca do poprzedniej kolorystyka odzwierciedla zaufanie, profesjonalizm i przyjazne nastawienie.

  „Zmiany te przyniosą wymierne korzyści naszym Pacjentom i Klientom - łatwiej im będzie teraz poruszać się w strukturze Grupy i korzystać z bardziej przejrzystej oferty. Wyrażają one jednak nie tylko skalę działania, ale też odzwierciedlają naszą postawę. Stanowią one wyraźny sygnał dla Pacjentów, że korzystają z usług Grupy, która jest sprawdzonym i profesjonalnym partnerem w opiece zdrowotnej dostępnym w całej Polsce. Jesteśmy przekonani, że nowe logo będzie godnie reprezentować wszystkie atuty, które pod różnymi nazwami wypracowaliśmy przez lata" - podsumowuje Prezes Anna Rulkiewicz.

  Rebranding Grupy LUX MED jest zwieńczeniem procesu integracji kilku sieci medycznych rozpoczętego w 2007 roku. We wszystkich placówkach Grupy LUX MED ujednolicono procedury i standardy, wprowadzono wspólny system IT i elektroniczną historię leczenia. Spółka, jako pierwsza sieć medyczna w Polsce, wdrożyła na tak dużą skalę system elektronicznego sygnowania dokumentów medycznych - e-podpis. Ponadto, LUX MED stale rozbudowuje internetowy Portal Pacjenta, za pomocą którego jest dzisiaj rezerwowana już co 3 wizyta lekarska. Już wkrótce do dyspozycji pacjentów zostanie oddana wersja mobilna Portalu, która umożliwi rezerwację wizyty, czy też sprawdzenie grafiku pracy lekarzy za pomocą np. urządzeń typu smartphone.

  Zwiń
 • W placówkach Grupy LUX MED zainstalowano ekrany Digital Dynamic Signage. LUX MED jako pierwsza sieć medyczna w Polsce wykorzystał ten nośnik informacji na tak dużą skalę. Ekrany mają służyć m.in. obsłudze klienta i wsparciu działań marketingowych.

  Ponad 200 ekranów Digital Dynamic Signage (DDS) zamontowano w 71 placówkach Grupy LUX MED na terenie całego kraju. Na ekranach wyświetlane są 12-minutowe materiały wideo o charakterze informacyjno - edukacyjnym. Nagrania dotyczą tematów z zakresu zdrowia, ekologii, turystyki i kultury. Ekrany mają być przede wszystkim nowoczesnym kanałem komunikacji z pacjentami, który umożliwia przekazywanie zawsze aktualnych informacji dotyczących oferty, a także pozwala zrelaksować się odwiedzającym, którzy oczekują na wizytę u specjalisty.

  Montaż ekranów DDS to także wsparcie działań informacyjnych Grupy. Wyświetlane na nich komunikaty ograniczą z czasem konieczność wykorzystywania materiałów drukowanych. Ponadto, zastosowanie tego nośnika informacji pozwala na dużą elastyczność i możliwość szybkiej edycji treści.

  Zwiń
 • Grupa LUX MED wzmacnia swoją pozycję w zakresie działalności wysokospecjalistycznej. Lider rynku opieki medycznej właśnie nabył 100 % udziałów spółki Endoterapia - czołowego ośrodka endoskopowego w Polsce.

  Endoterapia Sp. z o.o. jest wieloprofilowym podmiotem szpitalnym specjalizującym się w gastroenterologii. Spółka prowadzi dwa oddziały w Warszawie i Łodzi, w których świadczy usługi zarówno w trybie hospitalizacji planowej, jak i chirurgii jednego dnia. Ośrodki wykonują procedury endoskopowe, takie jak gastroskopia, kolonoskopia i ECPW, a także procedury wspierające i konsultacje gastroenterologiczne. Ponadto, spółka dynamicznie rozwija swoją działalność w zakresie chirurgii ogólnej oraz otolaryngologii. Ścisła współpraca z Polską Fundacją Gastroenterologii zapewnia wysoki poziom kadry medycznej oraz świadczonych usług. Endoterapia pełni także funkcję ośrodka referencyjnego i szkoleniowego - od momentu jej powstania jednym z podstawowych założeń było szkolenie lekarzy i pielęgniarek z zakresu endoskopii.

  Pacjenci Endoterapii mogą korzystać zarówno z usług odpłatnych, jak i z leczenia w ramach kontraktu z NFZ. Ponadto, spółka oferuje świadczenia pacjentom skierowanym z innych szpitali i klinik, a także biorącym udział w Narodowym Programie Wczesnego Wykrywania Raka Jelita Grubego finansowanym przez Ministerstwo Zdrowia.

  Włączenie spółki Endoterapia w struktury Grupy LUX MED to kolejny etap rozwoju naszej firmy w zakresie działalności wysokospecjalistycznej i szpitalnej. Minęły już niemal dwa lata odkąd uruchomiliśmy nasz Szpital w Warszawie, teraz nabywając Endoterapię liczymy na dalszy rozwój świadczeń wysokospecjalistycznych, które zamierzamy intensywnie wspierać. Jednocześnie uzupełniając ofertę, realizujemy jedno z naszych podstawowych założeń - świadczenie kompleksowej opieki medycznej z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  Przejęcie udziałów naszej spółki przez Grupę LUX MED znosi istniejące bariery w rozwoju Endoterapii, co w krótkim czasie zaowocuje wdrożeniem najnowszych technik i procedur endoskopowych realizowanych jedynie w nielicznych ośrodkach w Polsce i Europie. Uważamy, że małoinwazyjne techniki endoskopowe są przyszłością medycyny zabiegowej. Współdziałanie z Grupą LUX MED zwiększy dostępność wysokospecjalistycznych usług szpitalnych dla pacjentów w naszym kraju - mówi Tomasz Nowowiejski, Prezes spółki Endoterapia.

  Zwiń

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności