Powiększ czcionkę:

Drukuj
Grupa LUX MED > Biuro prasowe

Informacje prasowe

 • W najbliższą sobotę w Hotelu Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim ponad 500 lekarzy Grupy LUX MED weźmie udział w Akademii Medycyny Rodzinnej i Specjalistycznej. Akademia będzie podzielona na 3 sesje - ogólnomedyczną, pediatryczną i dentystyczną.

  Organizator Akademii, Grupa LUX MED, zaplanował aż 20 prelekcji lekarzy i ekspertów zajmujących się na co dzień tematyką ochrony zdrowia. Uczestnicy spotkania będą mogli wysłuchać m.in. wykładu „Rak głównym zabójcą ludzi XXI wieku?" dr. n med. Janusza Medera. prelekcji nt. wykorzystywania nowoczesnej diagnostyki obrazowej dr. n med. Marka Waligóry, czy też wykładu pt. „Zgoda pacjenta w praktyce lekarskiej" mecenasa Wojciecha Wojtala. Zaplanowano również panel dyskusyjny dotyczący „Bezpiecznego zlecania leków refundowanych".

  Wysoko wykwalifikowany personel jest największym kapitałem każdej firmy medycznej, dlatego regularnie organizujemy akcje dydaktyczne, które mają na celu podnoszenie kompetencji zawodowych naszej kadry. Dla lekarzy, oprócz Akademii Medycyny Rodzinnej i Specjalistycznej, mamy także warsztaty szkoleniowe w naszym Szpitalu. Pielęgniarki z kolei, chętnie biorą udział w organizowanych przez nas specjalistycznych kursach szkoleniowych i Akademii Pielęgniarek i Położnych - mówi lek. med. Barbara Gad-Karpierz, Dyrektor Medyczny Grupy LUX MED.

  Zwiń
 • Warszawa, 17.09.2009 r.

  W pierwszych dniach września uruchomiona została druga placówka LUX MED w Krakowie. W nowym centrum medycznym, przy ul. Mehoffera 10, na powierzchni ok. 1100 m2 mieści się 27 gabinetów konsultacyjnych oraz zabiegowych.

  W nowej pełnoprofilowej poradni konsultacji medycznych udzielają specjaliści w zakresie: alergologii, chirurgii (w tym dziecięcej i plastycznej), dermatologii, diabetologii, endokrynologii, ginekologii, hematologii, interny, kardiologii, laryngologii, audiologii, specjaliści medycyny pracy, neurologii, okulistyki, pulmonologii (również dziecięcej), reumatologii, stomatologii oraz urologii.

  Pacjenci placówki mogą korzystać z pełnego zakresu usług rehabilitacyjnych, zabiegów chirurgicznych w znieczuleniu miejscowym (m.in. drobnych zabiegów chirurgii plastycznej, drobnych zabiegów ortopedycznych, w tym z zakresu chirurgii ręki np. leczenia zespołu cieśni nadgarstka), ginekologicznej i dermatologicznej krioterapii miejscowej oraz leczenia żylaków odbytu metodą HEMORON. W poradni mieszczą się kompleksowo wyposażone gabinety stomatologiczne umożliwiające leczenie zachowawcze, chirurgiczne oraz ortodontyczne. Placówka dysponuje również sprzętem do wykonywania badań kolposkopowych, rektoskopowych, audiometrycznych oraz USG w pełnym zakresie.

  Centrum Medyczne LUX MED przy ulicy Mehoffera 10 przyjmuje od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 20.00. Pobrania krwi wykonywane są między 7.30 a 12.00.

  Ostatnie miesiące były dla Grupy LUX MED czasem intensywnego rozwoju i wzmożonej pracy. Wprowadzenie zintegrowanego systemu informatycznego we wszystkich placówkach Grupy, połączenie spółek LUX MED i CM LIM czy otwarcia kolejnych centrów medycznych, to tylko niektóre z wielu projektów, które zrealizowaliśmy z powodzeniem. Nie zamierzamy jednak spocząć na laurach - oprócz nowej placówki w Krakowie, w najbliższym czasie planujemy uruchomienie kolejnych centrów medycznych LUX MED w Poznaniu, Warszawie, Gdyni, Gdańsku i Lublinie oraz rozbudowę istniejących już poradni CM LIM i LUX MED w Poznaniu. Równocześnie pracujemy nad szpitalem chirurgii jednego dnia, który zostanie otwarty w Warszawie w pierwszej połowie przyszłego roku. Poprzez dynamiczny rozwój sieci placówek oraz pogłębianie zakresu świadczonych usług, staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych pacjentów, tak aby mogli się cieszyć coraz łatwiej dostępną i jeszcze bardziej kompleksową opieką medyczną." - przekonuje Anna Rulkiewicz-Kaczyńska, Prezes Grupy LUX MED i CM LIM.  Zwiń
 • LUX MED jako pierwsza sieć medyczna w Polsce wprowadza bieżący monitoring satysfakcji pacjentów. Nowatorskie rozwiązanie będzie stosowane we wszystkich placówkach LUX MED i Medycyny Rodzinnej - w ciągu 24 godzin po konsultacji każdy pacjent otrzyma drogą mailową ankietę, która pozwoli ocenić poziom zadowolenia z przebiegu wizyty lekarskiej.

  Każdy Pacjent, którego adres e-mail za jego zgodą znalazł się w bazie LUX MED, w ciągu 24 godzin od konsultacji otrzyma ankietę z sześcioma punktami badającymi poziom zadowolenia z wizyty lekarskiej. Będzie mógł ocenić między innymi czy otrzymał jasne i zrozumiałe informacje dotyczące stanu zdrowia. Wypowie się, czy lekarz podczas wizyty poświęcił mu tyle uwagi i zainteresowania, ile potrzebował, a także czy rozwiał wszelkie jego wątpliwości. Będzie mógł również wyrazić swoją opinię na temat warunków prywatności i intymności - czy były one odpowiednie do sytuacji i wreszcie odpowiedzieć na pytanie, czy poleciłby swojej rodzinie i przyjaciołom lekarza, który go przyjął. Następnie pacjent do każdego pytania przypisuje ocenę od 0 do 10.

  - Bardzo zależy nam na stałym podnoszeniu jakości obsługi pacjentów. Robimy to tym skuteczniej, im lepiej znamy ich opinie. Dlatego teraz wprowadzamy rozwiązanie, które pozwoli nam jeszcze bardziej precyzyjnie wskazać obszary, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Zależy nam na tym, aby pacjent czuł, że jest pod odpowiednią opieką od momentu wejścia do placówki, aż do jej opuszczenia, ale standardy medyczne i odpowiednia komunikacja na linii „lekarz - pacjent" są najważniejsze - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  Nowa ankieta to jeden z wielu elementów tworzących system stałego monitoringu jakości usług LUX MED. W jego skład wchodzą również prowadzone regularnie wywiady telefoniczne, badania realizowane przez niezależne firmy zewnętrzne, a także audyty tzw. Tajemniczego Klienta. W minionym roku uruchomiony został również tzw. System Zintegrowanego Audytu Nadzoru Nad Standardami Medycznymi. Projekt ten ma na celu ocenę jakości standardów medycznych w placówkach Grupy LUX MED.


  Zwiń
 • Grupa LUX MED uruchomiła dla swoich pacjentów specjalistyczne czaty z doradcą medycznym w eGabinecie, które umożliwiają bieżące wsparcie w problemach ze zdrowiem.


  LUX MED, wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów, uruchomił usługę online - eGabinet na Portalu Pacjenta. Takie rozwiązanie pozwoli przyśpieszyć i zdecydowanie ułatwi konsultację z ekspertem w danym obszarze. Nowa zakładka umożliwia pacjentom dostęp do grafików doradców medycznych wraz z godzinami ich dyżurowania na czacie. Nowoczesna forma konsultacji pozwala na uzyskanie informacji od specjalisty w krótkim czasie i niezależnie od miejsca przebywania pacjenta. Każdy specjalista dyżurujący na czacie ma wgląd do dokumentacji medycznej i w uzasadnionych medycznie przypadkach może zlecić określone badania laboratoryjne. Zapis rozmowy i zalecenia są częścią całościowej dokumentacji medycznej pacjenta. Dodatkowo każdy pacjent ma wgląd do materiałów edukacyjnych przygotowanych przez specjalistów Grupy LUX MED, a także ma możliwość zapoznania się z najczęściej zadawanymi pytaniami.

  Obecnie pacjenci LUX MED mogą korzystać z porad online, których udzielają położne, pielęgniarki alergologiczne, pielęgniarki pediatryczne oraz pielęgniarki diabetologiczne.

  W następnych etapach konsultacje w eGabinecie będą poszerzone o kolejnych pracowników medycznych Grupy LUX MED. Wszyscy czatujący doradcy medyczni są samodzielnymi specjalistami w określonych dziedzinach pielęgniarstwa i położnictwa, posiadają duże doświadczenie zawodowe i stale aktualizują swoją wiedzę, co zapewnia pacjentom bezpieczeństwo i najwyższą jakość udzielanych zaleceń w zakresie zdrowia.

  Zwiń
 • 06.04.2016 r.

  7 kwietnia w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym Tabita w Konstancinie-Jeziornie pod Warszawą, będącym częścią Grupy LUX MED, otwarta zostanie nowatorska pracownia ergoterapii. Projekt ma na celu rozwój nowoczesnych metod rehabilitacji neurologicznej i opieki długoterminowej nad osobami starszymi i niesamodzielnymi.

  Od kwietnia w ośrodku Tabita udostępniona zostanie pacjentom innowacyjna pracownia ergoterapii, która pozwoli zwiększyć możliwości motoryczne i samodzielność osobom niepełnosprawnym, po udarach mózgu i innych urazach mózgowo-naczyniowych.
  To krok milowy w terapii pacjentów neurologicznych w Polsce.

  - Jak szacuje Światowa Organizacja Zdrowia udar mózgu jest drugą, najczęstszą przyczyną zgonów na świecie. Średnio blisko połowa chorych, którzy przeżyją ostrą fazę udaru mózgu, nie jest w stanie samodzielnie wykonywać codziennych, podstawowych czynności. Pacjenci są wtedy całkowicie zależni od pomocy innych osób. Jedyną drogą odzyskania sprawności i powrotu do zdrowia jest niezwłoczne rozpoczęcie rehabilitacji neurologicznej, której jednym z ważnych elementów powinna być ergoterapia - podkreśla dr n med. Mirosław Wróbel, Członek Zarządu ośrodka LUX MED Tabita.


  Ergoterapia - powrót do sprawności


  Ergoterapia jest nowoczesną formą rehabilitacji, która dzięki wykorzystaniu różnorodnych metod i materiałów, pozwala chorym i niepełnosprawnym w uzyskaniu niezależności. Poza ćwiczeniami ruchowymi i nauką wykonywania codziennych czynności w ergoterapii wykorzystuje się również zajęcia plastyczne, techniczne, a nawet rzemieślnicze. Terapia musi być procesem skoordynowanej opieki wielu specjalistów, takich jak: lekarze, rehabilitanci, psychologowie, neurologopedzi, dietetycy - dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie znacznej poprawy stanu pacjenta zarówno pod względem psychicznym, jak i fizycznym.

  Nowoczesna pracownia ergoterapii w Tabicie będzie odtwarzać wyposażenie standardowej kuchni, łazienki i sypialni, w której pacjenci wykonują czynności dnia codziennego
  tj.: podstawowe prace domowe, higiena osobista, poruszanie się w przestrzeni domowej.

  - Tym samym zwiększamy sprawność i samodzielność pacjentów - poprzez usprawnienie ruchomości kończyn i naukę wykonywania konkretnych czynności, jak np. samodzielne ubieranie czy przygotowanie posiłku - dodaje dr n med. Mirosław Wróbel .


  Informacje o Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym LUX MED Tabita:


  Projekt „Nowa jakość rehabilitacji neurologicznej oraz opieki długoterminowej w ośrodku Tabita" jest wspófinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego EOG i NMF w ramach Programu PL 07 „Poprawa i lepsze dostosowanie ochrony zdrowia do trendów demograficzno-epidemiologicznych"
  Ośrodek Opiekuńczo-Rehabilitacyjny LUX MED Tabita posiada wieloletnie doświadczenie w świadczeniu usług medycznych z zakresu rehabilitacji neurologicznej, ogólnoustrojowej i psychosomatycznej, realizowanych w trybie stacjonarnym i dziennym. Świadczenia są realizowane w ramach kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oraz komercyjnie. Ośrodek dysponuje wysoko wykwalifikowaną kadrą obejmującą lekarzy, fizjoterapeutów i personel pomocniczy oraz nowoczesną aparaturą medyczną, która wspiera proces terapeutyczny.
  W ramach Ośrodka funkcjonuje także Zakład Opiekuńczo-Leczniczy świadczący usługi z zakresu opieki długoterminowej.

  Więcej informacji: na: www.tabita.waw.pl.


  Zwiń
 • 23.10.2015 r.

  LUX MED uruchomi kolejny szpital, który będzie zlokalizowany przy ul. Elbląskiej w Warszawie. Inwestycja będzie miała ponad 200 łóżek i ma być ośrodkiem hospitalizacyjnym o wysokim standardzie w zakresie medycyny wysokospecjalistycznej.


  LUX MED nabył już działkę wraz ze stojącymi na niej nieruchomościami. Pierwszy pacjent zostanie przyjęty w styczniu 2017 po adaptacji jednego z budynków. Dla pacjentów przeznaczonych będzie ponad 200 łóżek. Przewidziana jest również część ambulatoryjno-diagnostyczna. Powierzchnia zakupionej działki wynosi ponad 13 tysięcy m² i umożliwia rozbudowę infrastruktury - w razie potrzeby - poprzez zwiększenie liczby łóżek, rozbudowę powierzchni diagnostycznej lub uruchomienie części biurowej.

  To dla nas znacząca inwestycja, która sprawi, że LUX MED zaangażuje się jeszcze mocniej w leczenie wysokospecjalistyczne. Już dziś świadczymy wiele usług na poziomie referencyjnym, a rozwijając skoordynowany model opieki, mamy ambicje by móc kompleksowo opiekować się pacjentami z poważnymi schorzeniami i podnosić jakość opieki zdrowotnej w Polsce - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  LUX MED prowadzi już siedem szpitali: dwa pod marką Endoterapia, dwa Magodent, Szpital Puławska, Carolina Medical Center i MegaMed. Łącznie Grupa LUX MED ma 180 placówek własnych w całym kraju. Pod jej opieką znajduje się 1,6 mln pacjentów.

  Doradcami kupującego byli: Kancelaria Gessel oraz PwC, a doradcą finansowym transakcji po stronie sprzedającego był Upper Finance Med Consulting.

  Zwiń
 • Warszawa, 21.10.2009 r.

  W październiku uruchomione zostało drugie centrum medyczne LUX MED w Poznaniu. W nowocześnie wyposażonej placówce zlokalizowanej w budynku West Point przy ul. Wichrowej 1A mieści się 13 gabinetów lekarskich oraz 2 zabiegowe pielęgniarskie.

  W nowym centrum medycznym, na powierzchni ponad 530 m2 przyjmują lekarze następujących specjalności: laryngologii, chirurgii, dermatologii, radiologii, urologii, neurologii, ginekologii, gastroenterologii, medycyny rodzinnej, interny, a także specjaliści medycyny pracy. Placówka dysponuje również kompleksowo wyposażonym gabinetem okulistycznym oraz laryngologicznym umożliwiającym leczenie profilaktyczne i chirurgiczne. W nowym centrum medycznym wykonywane są też badania USG w pełnym zakresie: ginekologiczne, urologiczne, doppler, piersi oraz jamy brzusznej. Placówka LUX MED przy ulicy Wichrowej 1A jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 20:00. Pobrania krwi wykonywane są między 08:00 a 17:00. Do dyspozycji pacjentów jest również bezpłatny parking.

  „Nowe centrum medyczne przy ul. Wichrowej jest już kolejną inwestycją Grupy LUX MED w Poznaniu. W ostatnim czasie, w placówce przy ul. Roosevelta 18 oddaliśmy do dyspozycji pacjentów kompleksowo wyposażony oddział rehabilitacji oferujący pełen zakres usług. W planach mamy również rozbudowę poradni CM LIM w Starym Browarze przy ul. Półwiejskiej. Rozwój poznańskiej sieci placówek jest odpowiedzią na potrzeby naszych pacjentów z Poznania i okolic oraz częścią planu inwestycyjnego obejmującego całą Polskę, przewidującego w najbliższym czasie uruchomienie kolejnych centrów medycznych LUX MED w Warszawie, Gdyni, Gdańsku, Lublinie oraz otwarcie w połowie przyszłego roku szpitala chirurgii jednego dnia w Warszawie, przy którym będzie się mieścić Centrum Mammografii i Endoskopii, a także Centrum Pomocy Doraźnej Grupy." - mówi Anna Rulkiewicz-Kaczyńska, Prezes Grupy LUX MED.

  Zwiń
 • Po Warszawie i Gdańsku, Poznań będzie trzecim ośrodkiem mammografii stacjonarnej LUX MED Diagnostyka. Przejęcie działalności mammograficznej Centrum Medycznego Świętego Jerzego w Poznaniu to kolejny element konsolidacji rynku usług mammograficznych.

  Działalność mammograficzna LUX MED Diagnostyka jest prowadzona w ośrodkach stacjonarnych i mobilnych FADO. „Mamy duże doświadczenie w konsolidacji rynku usług medycznych. Poparta sukcesami dotychczasowa aktywność na tym polu przyniosła wiele korzyści pacjentom w całej Polsce. Przejęcie poznańskiej pracowni oznacza zwiększenie zasięgu bezpłatnych badań profilaktycznych prowadzonych w ramach współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia" - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  Centrum Medyczne Św. Jerzego bierze udział w Populacyjnym Programie Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Usługi świadczone są w poznańskiej pracowni stacjonarnej - gdzie możliwe jest wykonanie pogłębionej diagnostyki - jak również w mammobusie działającym na terenie kilku województw. Program umożliwia bezpłatne badania kobietom w wieku 50-69 lat. Od początku zaangażowania Centrum Medycznego Św. Jerzego w programy profilaktyczne wykonano i opisano w nim około 200 tysięcy badań, z czego aż 60 tys. odbyło się w ciągu ostatnich 2 lat.

  Pacjentki, które nie mieszczą się w przedziale wiekowym umożliwiającym skorzystanie z bezpłatnego badania w ramach programu profilaktycznego mogą skorzystać z usług odpłatnych.

  Zwiń
 • LUX MED Diagnostyka przejął Tomograf Sp. z o. o. - spółkę świadczącą usługi z zakresu diagnostyki obrazowej metodami rezonansu magnetycznego i wielorzędowej tomografii komputerowej.

  Tomograf Sp. z o. o. ma dwie placówki: w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim przy ul. Batorego 17/19 w Toruniu oraz w Szpitalu Wielospecjalistycznym im dr. Ludwika Błażka przy ul. Poznańskiej 97 w Inowrocławiu. Łącznie spółka zatrudnia ponad 50 osób.
  W 2012 roku wykonano w niej ponad 11 tys. badań rezonansu magnetycznego i 6 tys. badań tomografii komputerowej. Tomograf Sp. z o. o. ma podpisany kontrakt z NFZ.

  W Toruniu działają pracownie wielorzędowej tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego w systemie otwartym, a także rezonansu magnetycznego wysokopolowego (1.5T) w systemie zamkniętym. W Inowrocławiu wykonywane są badania rezonansu magnetycznego wysokopolowego (1.5T) w systemie zamkniętym.

  „LUX MED Diagnostyka ma już 16 placówek stacjonarnych. Łącznie Grupa LUX MED liczy 142 ośrodki, na które składają się szpitale, placówki ambulatoryjne, poradnie diagnostyczne i dom opiekuńczo-rehabilitacyjny. To zdecydowanie najwięcej ze wszystkich firm medycznych. Co roku na mapie Polski zwiększa się liczba miejsc, w których jesteśmy obecni. Tym samym, konsekwentnie realizujemy naszą strategię, dążąc do świadczenia jak najbardziej kompleksowej opieki medycznej na terenie całego kraju. Mamy bogate doświadczenia w konsolidacji rynku opieki zdrowotnej i obserwujemy, że integracja podmiotów medycznych i synergie z niej wynikające przynoszą korzyści zarówno pacjentom, jak i spółkom, które do nas dołączają." - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  Głównym doradcą przy transakcji była Vienna Capital Partners.

  Zwiń
 • LUX MED Diagnostyka przejął Scanlab - spółkę świadczącą usługi z zakresu diagnostyki obrazowej i teleradiologii. Sieć placówek diagnostycznych Grupy LUX MED powiększyła się także o pracownie w Szpitalu Wolskim w Warszawie i III Szpitalu Miejskim im dr. Karola Jonschera w Łodzi.

  LUX MED Diagnostyka przejął Scanlab sp. z o. o., łódzką spółkę świadczącą usługi z zakresu diagnostyki obrazowej metodą rezonansu magnetycznego oraz teleradiologii. Scanlab ma ponad 60 współpracowników medycznych. W 2013 roku w placówce wykonano prawie 10 tys. badań rezonansu magnetycznego oraz 40 tys. opisów badań diagnostycznych w ramach teleradiologii. Scanlab ma podpisany kontrakt z NFZ.

  W ramach outsourcingu usług LUX MED Diagnostyka powiększył swoją sieć o pracownie w Szpitalu Wolskim w Warszawie i III Szpitalu Miejskim im dr. Karola Jonschera w Łodzi. W Szpitalu Wolskim pracownia wyposażona jest w rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy i rtg. Z kolei w Szpitalu im. Jonschera LUX MED Diagnostyka oferuje usługi diagnostyki obrazowej wykonywane metodą rezonansu magnetycznego.

  W Łodzi oferujemy usługi ambulatoryjne w 3 placówkach, hospitalizacyjne w szpitalu Endoterapia, a teraz zakres naszych usług w tym mieście zostaje powiększony o 2 pracownie diagnostyki obrazowej. Zależy nam, aby świadczyć jak najbardziej kompleksową opiekę medyczną. Mamy już 146 placówek medycznych w całym kraju - w tym 5 szpitali i 19 pracowni diagnostycznych, dlatego w naszym przypadku możemy mówić o zintegrowanym modelu opieki zdrowotnej. Chcemy umożliwić dostęp do usług medycznych najwyższej jakości, jak największej liczbie Polaków. - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  Zwiń
 • LUX MED Diagnostyka przejął działalność diagnostyki obrazowej Szpitala Swissmed w Gdańsku. Grupa LUX MED kończy tym samym 2012 rok dokonując kolejnej integracji. W tym roku do największej polskiej sieci medycznej dołączyły już spółki Endoterapia, MegaMed oraz działalność mammograficzna CM Św. Jerzego.

  Nowy ośrodek diagnostyczny LUX MED Diagnostyka umożliwia wykonywanie badań ultrasonograficznych, tomografii komputerowej oraz RTG. Warunki transakcji zakładają również możliwość przyszłego rozszerzenia zakresu świadczeń pracowni o wykonywanie badań rezonansem magnetycznym. Przejęcie działalności diagnostyki obrazowej Szpitala Swissmed nie wpływa na bieżącą obsługę pacjentów spółki.

  Gdańska placówka LUX MED Diagnostyka przyjmuje pacjentów korporacyjnych i indywidualnych. Ośrodek ma także podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wraz z przejęciem działalności diagnostyki obrazowej gdańskiego szpitala, została zawarta także umowa długoterminowej współpracy, która gwarantuje usługi z zakresu diagnostyki obrazowej pacjentom Swissmed.

  „Przejęcie działalności diagnostyki obrazowej Szpitala Swissmed oznacza, że zyskujemy doskonale wyposażoną placówkę w jednym z największych ośrodków miejskich w kraju. Kontynuujemy konsolidację, bardzo rozdrobnionego dotychczas, rynku usług medycznych w Polsce przynosząc wiele korzyści naszym pacjentom. Mamy bardzo duże doświadczenie w integracji podmiotów medycznych, a diagnostyka jest - po opiece ambulatoryjnej - kolejnym bardzo ważnym obszarem, w którym jesteśmy czołowym świadczeniodawcą na rynku. Planujemy rozwijać się jeszcze bardziej w zakresie opieki wysokospecjalistycznej, dążąc do ukształtowania jak najpełniejszej oferty Grupy" - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  Zwiń
 • Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Centrum Medyczne ENEL-MED S.A. zawarło umowę inwestycyjną na sprzedaż spółki zależnej Centrum Medyczne Diagnostyka Sp. z o.o., w skład której wchodzi siedem placówek diagnostycznych. Umowa inwestycyjna została podpisana w celu realizacji planów rozwoju ENEL-MED na lata 2014-2016. Dla Grupy LUX MED transakcja oznacza powiększenie liczby placówek diagnostycznych do 27 i kolejny krok w realizacji strategii rozwoju kompleksowej opieki medycznej, czemu służy m.in konsolidacja rynku diagnostyki obrazowej.

  Umowa inwestycyjna przewiduje, że 100% udziałów w kapitale zakładowym spółki zależnej od Centrum Medycznego ENEL-MED S.A. - Centrum Medycznego Diagnostyka sp. z o.o. zostanie nabyte przez spółkę LUX MED Diagnostyka sp. z o.o. W ten sposób LUX MED Diagnostyka sp. z o.o. obejmie kontrolę nad placówkami diagnostycznymi zlokalizowanymi w Wołominie, Łomży, Poznaniu, Koninie, Lublinie, Mielcu oraz Oddziale Bielany w Warszawie, które nie tworzą bezpośredniej synergii z podstawową działalnością Centrum Medycznego ENEL-MED. S.A - opieką medyczną w systemie abonamentowym oraz skierowaną do pacjentów indywidualnych, a ich udział w przychodach ze sprzedaży Spółki stanowi mniej niż 11%. Cena sprzedaży została ustalona na 59 mln zł minus zadłużenie, które wynosi ok. 6,25 mln zł.

  Sprzedaż części placówek diagnostycznych jest częścią porządkowania struktury Centrum Medycznego ENEL-MED S.A. i jednocześnie pozyskaniem środków na plan inwestycyjny ogłoszony w Strategii rozwoju na lata 2014-2016. Transakcja stanowi więc optymalne rozwiązanie dla Spółki - mówi Adam Rozwadowski, Prezes Zarządu Centrum Medycznego ENEL-MED.

  ENEL-MED nadal będzie wykonywał badania z zakresu diagnostyki obrazowej przy wykorzystaniu rezonansu magnetycznego oraz tomografu komputerowego w obu szpitalach Spółki zlokalizowanych w Warszawie: w Szpitalu Centrum, Szpitalu Zacisze oraz badania rezonansu magnetycznego w przychodni wieloprofilowej w Gdańsku.

  Ponadto, w najbliższym czasie Spółka zamierza rozszerzyć działalność o nowe rynki. Zgodnie z planami ogłoszonymi w strategii rozwoju, już w 2014 roku ENEL-MED otworzy placówkę medyczną w Katowicach, drugą przychodnię we Wrocławiu oraz przychodnię profilowaną w Warszawie, dedykowaną klientom komercyjnym. Do 2016 roku ENEL-MED uruchomi placówkę w Szczecinie, utworzy nową wysokospecjalistyczną profilowaną przychodnię w Warszawie oraz w miarę zapełniania potencjału rozwijać będzie przychodnie w wybranych lokalizacjach. Spółka zamierza ponadto sukcesywnie zwiększać liczbę gabinetów stomatologicznych i tym samym zwiększać udział stomatologii w portfelu Spółki. W 2014 roku uruchomionych zostało już 5 gabinetów, a w planach jest utworzenie kolejnych ośmiu do końca 2014 roku.

  Jednocześnie ENEL-MED nadal rozwijać będzie usługi szpitalne, kontynuując działania mające na celu zwiększenie sprzedaży usług komercyjnych, z dużym naciskiem na usługi szpitalne, w szczególności z zakresu ortopedii i neurochirurgii, specjalizacji cieszących się dużym zainteresowaniem pacjentów, jednocześnie świadczonych przez wysokiej klasy specjalistów, w nowocześnie wyposażonym szpitalu ENEL-MED - dodaje Adam Rozwadowski, Prezes Zarządu Centrum Medycznego ENEL-MED.

  Ponadto, Spółka zamierza rozpocząć działania w obszarze długoterminowej opieki nad osobami starszymi. Pierwszy z ośrodków powstanie w Głuchołazach, gdzie już została zakupiona działka. Zakończenie inwestycji planowane jest na czwarty kwartał 2015 roku.

  Realizacja naszego planu inwestycyjnego na najbliższe lata pozwoli nam na dynamiczny rozwój oraz umocnienie pozycji rynkowej Centrum Medycznego ENEL-MED. Rynek prywatnych usług medycznych w dalszym ciągu znajduje się w fazie wzrostu. Zamierzamy w pełni wykorzystać ten pozytywny trend"- dodaje Adam Rozwadowski, Prezes Zarządu Centrum Medycznego ENEL-MED.

  Dzięki transakcji Grupa LUX MED powiększa swoją sieć pracowni diagnostycznych do 27 placówek i umacnia pozycję na rynku diagnostyki obrazowej.

  Jako największa grupa medyczna w Polsce koncentrujemy się na rozwoju kompleksowej opieki w skali ogólnopolskiej. Rozwijamy się organicznie i drogą fuzji oraz przejęć, tym samym wpływając na konsolidację rynku. Na tym polu zebraliśmy bogate doświadczenie. Umiemy sprawnie zarządzać tymi procesami, uzyskujemy efekty synergii, które przekładają się na korzyści dla pacjentów, współpracujących z nami szpitali i samych pracowników. W ostatnich miesiącach zwiększyliśmy skalę działalności na rynkach diagnostyki obrazowej i hospitalizacji, niezmiennie rozwijamy też opiekę ambulatoryjną. Nasze centra medyczne są otwierane w kolejnych miastach średniej wielkości. Zależy nam, aby Grupa LUX MED posiadała infrastrukturę na terenie całego kraju oferując opiekę na każdym etapie leczenia i w obszarze profilaktyki. Transakcja z ENEL-MED doskonale wpisuje się w naszą strategię - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  Dla Grupy LUX MED transakcja oznacza już szóste przejęcie w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Przed kilkoma dniami do LUX MED dołączyła sieć placówek ambulatoryjnych Centrum Zdrowia MEDYCYNA w Białymstoku. W grudniu ubiegłego roku Grupa przejęła specjalistyczny szpital medycyny sportowej i ortopedii Carolina Medical Center w Warszawie oraz spółkę diagnostyczną Tomograf w Toruniu. W tym roku - pracownie diagnostyczne Scanlab w Łodzi i Diagnostic-Med w Poznaniu.

  Zwiń
 • Startuje proekologiczna kampania Grupy LUX MED - Drzewa Życia. W jej ramach zostanie przeprowadzona niestandardowa i pierwsza tego typu akcja informacyjna zorganizowana w 8 parkach w Polsce.

  „Drzewa życia" to innowacyjna akcja informacyjno-edukacyjna, której koncept oparty jest o niestandardowe nośniki tj. minibillboardy, będące odwzorowaniem tradycyjnych billboardów, pomniejszone w skali 1:12, z zachowaniem wszystkich szczegółów. Świat mikro ma na celu poruszenie wyobraźni odbiorców i zwrócenie uwagi na to, co w życiu jest najważniejsze, czyli zdrowie.
  Dlatego w 8 parkach w Polsce pojawi się ponad 130 takich minibillboardów, które będę przekonywać spacerowiczów do szanowania zieleni i dbania o swoje zdrowie.

  „Idea akcji łączy działania na rzecz kształtowania postaw ekologicznych z informacją o naszych usługach. Nazwy Planów Opieki Medycznej dla Klientów indywidualnych pochodzą od drzew i tak w naszej ofercie mamy dąb, brzozę, jarzębinę, orzech, jodłę, sosnę i platan. Każdy nośnik nawiązuje do innego gatunku, na przykład billboard z informacjami o planie medycznym „Dąb", stanie pod dębem, tak jak „Jarzębina" pod jarzębiną etc.
  Nowatorska kampania, na którą się zdecydowaliśmy, jest przede wszystkim nieinwazyjna dla przestrzeni miejskiej. Ponadto, doskonale wpisuje się w ideę zrównoważonego rozwoju, która jest nam bardzo bliska. Zachęcając społeczeństwo do aktywnej profilaktyki nie możemy zapominać o postawach przyjaznych środowisku, gdyż oba tematy w sposób naturalny łączą się. - mówi Marzena Kowalska, Dyrektor Marketingu i Komunikacji Korporacyjnej Grupy LUX MED.

  W ramach akcji LUX MED nawiązał współpracę z Fundacją Gaja, która 10 października sadzi drzewa na Polach Mokotowskich. Następnie dzięki wsparciu LUX MED posadzone będą drzewa w Beskidzie Śląskim. Kampanię wspierać będzie duet artystyczny Minimondo, który przygotował specjalną sesję zdjęciową poruszającą wyobraźnię odbiorców i mediów. Patronami medialnymi akcji są: Wirtualna Polska, serwisy: Palapa, Purpose, Lubię Drewno. Akcja potrwa do końca października br.  Zwiń
 • LUX MED nabył właśnie 80% udziałów Magodent Sp. z o.o. Spółka prowadzi dwa szpitale w Warszawie specjalizujące się w onkologii - przy ul. Fieldorfa oraz Św. Wincentego w Warszawie, a także ambulatoryjną placówkę onkologiczną przy ul. Narbutta.

  Magodent działa od 1996 roku, a w Warszawie od 2008 roku i prowadzi dwa szpitale specjalizujące się w leczeniu pacjentów z chorobami onkologicznymi, a także ambulatoryjną placówkę onkologiczną. Szpital onkologiczno-kardiologiczny przy ul. Fieldorfa 40 ma 75 łóżek. Oferuje przede wszystkim kompleksowe leczenie onkologiczne, w tym chirurgię onkologiczną i chemioterapię, a także opiekę nad chorymi również z innymi schorzeniami tj. kardiologicznymi, hematologicznymi, ginekologicznymi i urologicznymi. W ośrodku tym przyjmowani są także pacjenci w ramach POZ, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, a także diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej. Drugi szpital - onkologiczno-hematologiczny - zlokalizowany jest przy ul św. Wincentego 103 i ma 45 łóżek. Przy ulicy Narbutta 83 działa zakład rehabilitacji z przychodnią specjalistyczną. Zespół Magodent liczy 400 osób. Rocznie realizuje około 60 tysięcy wizyt - zdecydowaną większość w ramach kontraktu z NFZ. W sumie około 90% przychodów Magodent pochodzi z kontraktu z NFZ.

  - Dzięki nabyciu 80% udziałów Magodent Grupa LUX MED będzie mogła otoczyć pacjenta onkologicznego opieką na każdym etapie - od podstawowej opieki zdrowotnej, diagnostyki przez leczenie onkologiczne, aż po dalsze prowadzenie go po zakończonym leczeniu. Jako świadczeniodawca o bardzo rozbudowanej sieci diagnostycznej i ambulatoryjnej chcemy być jak najbardziej skuteczni we wczesnym wykrywaniu chorób nowotworowych, co wspiera m.in. uruchomiony przez nas program na rzecz czujności onkologicznej Onkonawigator. Teraz po dołączeniu do nas spółki Magodent, możemy opiekować się naszymi pacjentami również na etapie leczenia onkologicznego. Transakcja doskonale wpisuje się w zintegrowany model skoordynowanej opieki zdrowotnej, w którym działamy. Jednocześnie Magodent zyskuje zaplecze silnej grupy Bupa, której jesteśmy częścią - mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy LUX MED.

  - Magodent jest atrakcyjnym podmiotem medycznym. Zdecydowałem o sprzedaży Magodentu Grupie LUX MED mając pewność, że dla naszych placówek będzie to oznaczało rozwój z silnym międzynarodowym partnerem - mówi Maciej Sadowski, prezes i właściciel Magodent Sp. z o.o.

  Przejęcie Magodent przez LUX MED jest największą akwizycją bieżącego roku na rynku opieki zdrowotnej. Wyłącznym doradcą finansowym transakcji po stronie sprzedającego był Upper Finance Med Consulting, a doradcą prawnym Kancelaria DZP. Doradcami kupującego byli: Kancelaria Gessel oraz PwC.

  Finalizacja transakcji oznacza, że niespełna pięć lat po uruchomieniu pierwszej placówki, w której prowadzona jest hospitalizacja, Grupa LUX MED prowadzi już 7 szpitali, a plany stworzenia w pełni kompleksowej sieci medycznej są konsekwentnie realizowane.

  Zwiń
 • 15.02.2016 r.

  LUX MED kupił sieć pięciu specjalistycznych placówek Centrum Stomatologicznego EURODENTAL zlokalizowanych na terenie Warszawy i okolic. Tym samym Grupa LUX MED powiększa liczbę swoich centrów medycznych do 192 i umacnia kompetencje w stomatologii.

  Centrum Stomatologiczne EURODENTAL prowadzi działalność medyczną od 1989 roku. Oferta przychodni CS EURODENTAL jest skoncentrowana na wysokospecjalistycznych usługach dentystycznych obejmujących m.in.: implanty, protetykę, rekonstrukcje, periodontologię, ortodoncję, diagnostykę. Poza korzystną lokalizacją placówek oraz nowoczesną infrastrukturą jednym z głównych atutów CS EURODENTAL jest wysoko wykwalifikowany i doświadczony personel medyczny. Rocznie przychodnie EURODENTAL przyjmują kilkanaście tysięcy pacjentów.

  - Usługi stomatologiczne oferowaliśmy dotychczas głównie w naszych centrach medycznych LUX MED i PROFEMED. Przejmując EURODENTAL, znacząco rozwijamy naszą infrastrukturę dentystyczną na terenie Warszawy. Siłą Grupy LUX MED jest jakość usług, rozbudowana sieć blisko naszych pacjentów, a także szeroki zakres usług. Mamy już ośrodki specjalizujące się w onkologii, procedurach endoskopowych, medycynie estetycznej, medycynie sportowej, a teraz także ośrodki stomatologiczne. Wraz z rozwojem Grupy LUX MED zwiększamy liczbę nie tylko placówek ambulatoryjnych o ogólnym profilu, ale także wysokospecjalistycznych centrów kompetencyjnych rozwijanych z myślą o bezpieczeństwie naszych pacjentów - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  - Specjalistyczne usługi na wysokim poziomie, jakie oferuje EURODENTAL, mogą być rozwijane tylko przy silnym inwestorze o wysokiej pozycji i możliwościach inwestycyjnych. Dlatego właśnie LUX MED rekomendowaliśmy do zawarcia tej transakcji. Wymagało to odpowiedniego przygotowania spółki do sprzedaży i wsparcia w negocjacjach warunków transakcji. Doświadczenie współpracy z kluczowymi inwestorami pomaga doprowadzać takie transakcje do korzystnego dla stron finału - dodaje Tatiana Piechota, Prezes Upper Finance Med Consulting, który doradzał w procesie po stronie Eurodental.


  Zwiń
 • 25.09.2016

  Grupa LUX MED została nagrodzona prestiżowym tytułem Lidera Informatyki w ochronie zdrowia przyznawanym przez magazyn Computerworld. Największa w kraju sieć medyczna została laureatem konkursu już po razu drugi. Wcześniej Computerworld przyznał ten tytuł LUX MED w 2011 roku.

  Grupa LUX MED została nagrodzona tytułem Lidera Informatyki 2016 przyznawanym przez magazyn Computerworld za wdrożenie autorskiej platformy 4Net. Nowoczesny system wspiera niemal wszystkie kluczowe procesy biznesowe firmy, a jego kompleksowość pozwala na kreatywną realizację kolejnych projektów IT z myślą o pacjentach.

  Dynamiczny rozwój Grupy LUX MED spowodował, że musieliśmy sięgnąć po zupełnie nowe technologie informatyczne, które zaspokoją bieżące potrzeby organizacji i umożliwią dalszy rozwój funkcjonalności. Postęp technologiczny otwiera nowe możliwości, ale zastosowanie cyfrowych rozwiązań w opiece zdrowotnej wymaga uwzględnienia delikatnej specyfiki procesów medycznych, a to z kolei wymaga zbudowania zespołu o unikalnych kompetencjach i kulturze pracy - mówi Andrzej Osuch, Dyrektor ds. Transformacji Biznesowej LUX MED. W projekcie opracowaliśmy autorskie rozwiązanie dostosowane do potrzeb świadczeniodawcy medycznego działającego w nowoczesnym, skoordynowanym modelu opieki i w dużej skali. Sukces wdrożenia zapewnił własny zespół IT, który liczy dziś przeszło 300 osób i jest w stanie niezależnie rozwijać posiadane platformy oraz projektować kolejne rozwiązania - opisuje Tomasz Garbowski, Członek Zarządu LUX MED ds. IT i Projektów.

  Computerworld docenił już LUX MED w przeszłości. Grupa została nagrodzona tytułem Lidera Informatyki w ochronie zdrowia w 2011 roku. LUX MED od lat rozwija innowacyjne na polskim rynku medycznym rozwiązania technologiczne, które mają wspierać bezpieczeństwo i jakość obsługi pacjentów. Przykładem jest prowadzenie przez lekarzy dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej, zaś pacjenci większość spraw organizacyjnych mogą obsłużyć przez Internet. W ostatnim czasie Grupa uruchomiła m.in. rozbudowaną platformę telemedyczną, która stanowi dodatkowy kanał komunikacji z pacjentami, a także pozwala tworzyć wirtualne konsylia lekarzy.

  Zwiń
 • Grupa LUX MED wzmacnia swoją pozycję w zakresie działalności wysokospecjalistycznej. Lider rynku opieki medycznej właśnie nabył 100 % udziałów spółki Endoterapia - czołowego ośrodka endoskopowego w Polsce.

  Endoterapia Sp. z o.o. jest wieloprofilowym podmiotem szpitalnym specjalizującym się w gastroenterologii. Spółka prowadzi dwa oddziały w Warszawie i Łodzi, w których świadczy usługi zarówno w trybie hospitalizacji planowej, jak i chirurgii jednego dnia. Ośrodki wykonują procedury endoskopowe, takie jak gastroskopia, kolonoskopia i ECPW, a także procedury wspierające i konsultacje gastroenterologiczne. Ponadto, spółka dynamicznie rozwija swoją działalność w zakresie chirurgii ogólnej oraz otolaryngologii. Ścisła współpraca z Polską Fundacją Gastroenterologii zapewnia wysoki poziom kadry medycznej oraz świadczonych usług. Endoterapia pełni także funkcję ośrodka referencyjnego i szkoleniowego - od momentu jej powstania jednym z podstawowych założeń było szkolenie lekarzy i pielęgniarek z zakresu endoskopii.

  Pacjenci Endoterapii mogą korzystać zarówno z usług odpłatnych, jak i z leczenia w ramach kontraktu z NFZ. Ponadto, spółka oferuje świadczenia pacjentom skierowanym z innych szpitali i klinik, a także biorącym udział w Narodowym Programie Wczesnego Wykrywania Raka Jelita Grubego finansowanym przez Ministerstwo Zdrowia.

  Włączenie spółki Endoterapia w struktury Grupy LUX MED to kolejny etap rozwoju naszej firmy w zakresie działalności wysokospecjalistycznej i szpitalnej. Minęły już niemal dwa lata odkąd uruchomiliśmy nasz Szpital w Warszawie, teraz nabywając Endoterapię liczymy na dalszy rozwój świadczeń wysokospecjalistycznych, które zamierzamy intensywnie wspierać. Jednocześnie uzupełniając ofertę, realizujemy jedno z naszych podstawowych założeń - świadczenie kompleksowej opieki medycznej z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  Przejęcie udziałów naszej spółki przez Grupę LUX MED znosi istniejące bariery w rozwoju Endoterapii, co w krótkim czasie zaowocuje wdrożeniem najnowszych technik i procedur endoskopowych realizowanych jedynie w nielicznych ośrodkach w Polsce i Europie. Uważamy, że małoinwazyjne techniki endoskopowe są przyszłością medycyny zabiegowej. Współdziałanie z Grupą LUX MED zwiększy dostępność wysokospecjalistycznych usług szpitalnych dla pacjentów w naszym kraju - mówi Tomasz Nowowiejski, Prezes spółki Endoterapia.

  Zwiń
 • 18.10.2016

  Nowe centrum medyczne LUX MED, wraz z całodobowym Działem Pomocy Doraźnej, mieści się w Wiśniowym Business Park przy ul. 1 Sierpnia 8 w Warszawie. Jest to obecnie największa placówka LUX MED.

  Na terenie Centrum Medycznego przy ul. 1 Sierpnia znajduje się obecnie aż 50 gabinetów konsultacyjnych, zabiegowych i diagnostyczno-zabiegowych. Do dyspozycji warszawiaków pozostaje także działający dotychczas przy ul. Racławickiej Dział Pomocy Doraźnej - dostępny 24 godziny na dobę i obejmujący: dyżury lekarzy rodzinnych, dyżury pediatryczne oraz dyżury chirurgiczne dla dzieci i dorosłych.
  Nasz dotychczasowy 24 godzinny Dział Pomocy Doraźnej zlokalizowany był w placówce przy ul. Racławickiej, czyli w pierwszym centrum medycznym Grupy LUX MED uruchomionym na początku lat 90. Przez te blisko 25 lat liczba naszych placówek wzrosła do niemal 200. Korzysta z nich ponad 1,7 mln pacjentów w całym kraju. Potrzebowaliśmy dziś nowoczesnego działu pomocy doraźnej w Warszawie i właśnie taki oddajemy do dyspozycji pacjentów przy ul. 1 Sierpnia 8 - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.
  Centrum Medyczne LUX MED w Wiśniowym Business Park będzie przyjmować pacjentów od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00 umożliwiając konsultacje lekarzy kilkunastu specjalizacji, dostęp do badań diagnostycznych oraz usług z zakresu stomatologii. Tuż przy głównej recepcji zostało przygotowanie specjalne stanowisko pielęgniarskie przyjmujące pacjentów w nagłych przypadkach, wymagających udzielenia szybkiej pomocy.
  Na pacjentów czeka także bezpłatny parking na ponad 100 miejsc, a do dyspozycji rodziców oczekujących na wizytę udostępniono komfortowe przestrzenie do przewijania i nakarmienia dziecka z możliwością podgrzania posiłku. Starsze dzieci mogą spędzić czas w specjalnie wydzielonej strefie, gdzie czekają na nich zabawki interaktywne. Z kolei strefa relaksu umożliwia spokojne oczekiwanie na konsultację przy kawie i codziennej prasie.

  Zwiń
 • 3.07.2017

  Nowa pracownia - zlokalizowana na terenie Centrum Medycznego LUX MED przy ul. 1 Sierpnia 8 w Warszawie - wyposażona jest w wysokopolowy aparat Siemens Avanto o sile pola magnetycznego 1,5 Tesli. Będzie on wykorzystywany do badań głowy, szyi, kręgosłupa, jamy brzusznej, miednicy mniejszej, badań naczyniowych (angiografii), cholangiografii (MRCP), układu kostno-stawowego oraz tkanek miękkich.

  Centrum Medyczne Wiśniowy Business Park, w którym mieści się nowa pracownia, jest największą w Polsce placówką LUX MED. Pacjenci mają do dyspozycji 50 gabinetów konsultacyjnych, zabiegowych i diagnostyczno-zabiegowych na powierzchni blisko 3000 m2.

  Wizytę w pracowni można umówić pod numerem 22 880 90 80 lub 22 276 24 40. Wydawanie wyników badań odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00.

  Zwiń
 • 15 października 2014 r. LUX MED został partnerem ogólnopolskiego programu „Karta Dużej Rodziny". Dzięki współpracy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz Grupy LUX MED każda rodzina z co najmniej trójką dzieci od listopada będzie mogła korzystać z 15% zniżki na opiekę medyczną.

  Grupa LUX MED została nowym partnerem ogólnopolskiego programu „Karta Dużej Rodziny", który przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Już od listopada rodziny wielodzietne będą mogły korzystać z 15% ulgi na usługi medyczne w blisko 70 placówkach LUX MED i Medycyny Rodzinnej, a także Szpitalu LUX MED przy ul. Puławskiej w Warszawie.

  Karta jest wydawana bezpłatnie i bez względu na dochód każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci - do 18. roku życia lub do ukończenia nauki, a maksymalnie do osiągnięcia 25 lat. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. W ciągu najbliższych lat z Karty może korzystać 3,4 mln osób, w tym 2 mln dzieci.

  „Jako największa prywatna grupa medyczna w Polsce czujemy się współodpowiedzialni za zapewnienie odpowiedniej opieki zdrowotnej jak największej grupie Polaków, m.in. dlatego systematycznie angażujemy się w ważne i cenne społecznie inicjatywy. Tym bardziej cieszymy się, że możemy dołączyć do projektu Karty Dużej Rodziny i zapewnić opiekę medyczną na atrakcyjnych warunkach dla rodzin wielodzietnych" - powiedziała Anna Rulkiewicz Prezes Grupy LUX MED.

  „Cieszę się, że Partnerzy Karty Dużej Rodziny i oferowane przez nich zniżki tworzą co raz bardziej różnorodną ofertę dla dużych rodzin. Dzięki nim projekt Karty Dużej Rodziny staje się m.in. jednym z największych programów odpowiedzialności społecznej biznesu w Polsce" - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, Minister Pracy i Polityki Społecznej.

  Wniosek o przyznanie można wypełnić pod adresem:
  https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/karta-duzej-rodziny?dzial=pliki


  Zwiń
 • LUX MED zapewni zabezpieczenie medyczne dla uczestników tegorocznej edycji Półmaratonu Warszawskiego. Uczestnicy imprezy będą pod opieką zespołów specjalistycznych i ratowniczych LUX MED na całej trasie biegu.

  Z kolei w dniach 28-29 marca na terenie galerii Stadionu Narodowego dla wszystkich chętnych osób zostanie udostępniony punkt konsultacyjny LUX MED, gdzie będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji i podstawowych badań profilaktycznych.

  Zainteresowane osoby będą mogły zasięgnąć porad fizjoterapeuty w zakresie bezpiecznego uprawiania sportu, a ponadto pod okiem specjalistów wykonać analizę składu ciała oraz pomiary poziomu glukozy, cholesterolu i ciśnienia tętniczego.

  Grupa LUX MED systematycznie angażuje się w przedsięwzięcia mające na celu promowanie bezpiecznego uprawiania sportu wśród Polaków. W tym roku już po raz kolejny zaangażowana jest we współpracę z Fundacją Maraton Warszawski. W sierpniu będzie także partnerem medycznym Herbalife Triathlon Gdynia, w którym wystartuje około 2,5 tysiąca sportowców z całego świata.  Zwiń
 • LUX MED przejął 80,9% akcji w spółce Sport Medica S.A. prowadzącej szpital Carolina Medical Center - jeden z najnowocześniejszych prywatnych szpitali ortopedycznych w Europie. Nabyty pakiet akcji daje Grupie LUX MED pełną strategiczną kontrolę w spółce oraz decydujący wpływ na kształtowanie jej rozwoju.

  Carolina Medical Center, która powstała w 1998 roku, znajduje się w Warszawie, przy ul. Pory 78. Jest najbardziej uznaną z polskich prywatnych placówek specjalizujących się w ortopedii i medycynie sportowej. Szpital świadczy przede wszystkim usługi fee-for-service (opłaty za poszczególne usługi) - stanowią one dzisiaj 90% przychodów spółki.

  Szpital ma wysokospecjalistyczne centrum diagnostyczne dedykowane ortopedii, które składa się z rezonansu magnetycznego, tomografu komputerowego, USG, dwóch aparatów RTG oraz pracowni diagnostyki funkcjonalnej. Szpital Carolina Medical Center posiada 36 łóżek, całodobowe ambulatorium urazowe, poliklinikę i centrum rehabilitacyjne.

  Carolina Medical Center prowadzi również działalność szkoleniową systematycznie rozwijaną we własnym centrum edukacyjnym, w ramach którego cyklicznie odbywają się warsztaty dla lekarzy i fizjoterapeutów. Kursy i szkolenia specjalizacyjne z zakresu ortopedii
  i traumatologii narządu ruchu realizowane od ponad dekady w CMC, w ostatnich latach zostały wzbogacone o możliwość doskonalenia praktycznego - w ramach warsztatów chirurgicznych łącznie przeszkolono ponad 1500 lekarzy z Polski i zagranicy, inicjując w ten sposób nowatorskie programy edukacyjne. Doświadczenie doskonałych specjalistów i bogata baza danych umożliwiają efektywną działalność badawczą. W ostatnim czasie w Carolina Medical Center dokonano m.in. przełomowego odkrycia w budowie wiązadeł krzyżowych.

  Carolina Medical Center doskonale wpisuje się w naszą strategię. Coraz częściej inwestujemy w rozwój usług wysokospecjalistycznych, intensyfikujemy nasze działania dedykowane klientom indywidualnym, a działalność szkoleniowa od lat jest jednym z naszych priorytetów. Będąc częścią Bupa, jesteśmy w stanie istotnie wesprzeć dalszy rozwój Carolina Medical Center. To okazja do wymiany doświadczeń i połączenia ogromnych potencjałów, które mają szansę wspomóc rozwój medycyny sportowej i ortopedii w Polsce - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  Posiadanie branżowego i strategicznego inwestora to dziś marzenie i dążenie wielu podmiotów na rynku usług medycznych w Polsce. W przypadku Carolina Medical Center urzeczywistniło się ono w sposób pełny już dziś. Nie byłoby to możliwe bez wytrwałości w realizacji celu, jakim jest dostarczanie w praktyce przez zespół medyczny CMC najwyższych światowych standardów leczenia problemów ortopedycznych. Jestem głęboko przekonany, że baza medyczna i edukacyjna szpitala Carolina Medical Center zyskując nowego strategicznego partnera, będzie mogła lepiej i pełniej służyć realizacji misji podnoszenia jakości i dostępności specjalistycznych usług medycznych, a zespół medyczny CMC uzyska dodatkowe wsparcie rozwojowe, mogąc czerpać z doświadczeń grupy Bupa i równocześnie sam współtworzyć i realizować strategię rozwoju medycyny sportowej
  i ortopedii w Grupie LUX MED
  - stwierdza Krzysztof Cetnar, Prezes Zarządu Sport Medica.

  Zwiń
 • LUX MED przejmuje sieć czterech placówek medycznych w Rzeszowie. Medicor świadczy usługi ambulatoryjne i diagnostyczne, a więc doskonale wpisuje się w zintegrowany model skoordynowanej opieki zdrowotnej, w którym działa Grupa LUX MED.

  Medicor uruchomiono w 1993 roku. Sieć składa się z czterech placówek medycznych: przy ulicy Jabłońskiego, Kochanowskiego, Piłsudskiego i Wyzwolenia. Centrum medyczne przy ul. Jabłońskiego świadczy usługi z zakresu medycyny rodzinnej, konsultacji specjalistycznych, diagnostyki, rehabilitacji i stomatologii. Znajduje się w nim również Apteka Medicor również przejęta przez LUX MED. Poradnia przy ul. Piłsudskiego oferuje stomatologię i rezonans magnetyczny, a placówka przy ul. Wyzwolenia świadczenia z zakresu medycyny pracy. Centrum medyczne przy ul. Kochanowskiego zapewnia opiekę lekarzy medycyny rodzinnej.

  Sieć medyczna Medicor oferuje świadczenia na podstawie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, jak również komercyjnie klientom korporacyjnym i indywidualnym. Z siecią współpracuje obecnie ponad 120 lekarzy.

  "Konsekwentnie rozbudowujemy naszą sieć centrów medycznych działając w zintegrowanym modelu skoordynowanej opieki zdrowotnej. Medicor oferując usługi ambulatoryjne, a także z zakresu diagnostyki obrazowej doskonale wpisuje się w naszą strategię. Chcemy uzyskiwać naturalne synergie z myślą o pacjentach, dlatego jesteśmy zainteresowani akwizycjami w miastach, gdzie nasze ośrodki diagnostyczne i ambulatoryjne mogą się wzajemnie uzupełniać. Medicor był dotychczas naszym podwykonawcą, dzięki czemu mogliśmy lepiej poznać standard oferowanej tam opieki medycznej i z pełnym przekonaniem podjąć decyzję o przejęciu" - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  "Połączenie lokalnego potencjału z siłą ogólnopolskiej marki będzie dużą korzyścią dla naszych pacjentów i pracowników. Jesteśmy przekonani, że to właściwy krok, z którego obie strony będą w pełni zadowolone" - mówi Taduesz Mazurek, Prezes Zarządu spółki Medicor.

  W Rzeszowie działa już centrum medyczne LUX MED przy al. Kopisto 1. Dołączenie sieci Medicor do Grupy LUX MED oznacza zwiększenie liczby rzeszowskich placówek Grupy do pięciu i łącznie 172 na terenie całego kraju.

  Sprzedającemu doradzali bank inwestycyjny BESI oraz Kancelaria Krassowski, natomiast doradcami kupującego byli Kancelaria Gessel oraz PwC.

  Zwiń
 • Warszawa, 14 stycznia 2010 r.

  Centrum Medyczne LUX MED przy ul. Migdałowej w Warszawie, jako jedyna placówka medyczna w Polsce, wyróżnione zostało tytułem „Miejsca Przyjaznego Przyszłej Mamie". Ranking przeprowadzony został w ramach akcji „Odmienny stan - odmienne traktowanie", zorganizowanej pod patronatem merytorycznym Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Głosowaniem internautów oraz członków kapituły konkursu objęte zostały zarówno urzędy, instytucje publiczne jak i firmy komercyjne. Spośród zgłoszonych instytucji wyróżnienie otrzymało jedynie 10.

  Celem kampanii edukacyjnej „Odmienny stan - odmienne traktowanie" jest uwrażliwienie społeczeństwa na szczególne potrzeby kobiet w ciąży. Założeniem akcji jest zmiana postaw społecznych oraz zwrócenie uwagi na konieczność troskliwego i odpowiedzialnego traktowania przyszłych mam i ich dzieci w przestrzeni publicznej.

  Przy współpracy Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego opracowany został też apel przyszłych mam - zbiór postulatów zawierający m. in. zestaw kilkunastu wskazówek dotyczących właściwego traktowania kobiet w ciąży, zakładającego pełne poszanowanie dla ich zdrowia.

  Oprócz warszawskiej placówki LUX MED wyróżnione zostały m. in. Urząd Miasta Legionowo, Urząd Skarbowy w Mińsku Mazowieckim czy Kino Muranów w Warszawie.

  Tytuł Miejsca Przyjaznego Przyszłej Mamie jest dla naszej placówki wyjątkowym powodem do dumy, ponieważ przyznany nam został przez kobiety, które ze względu na swój stan, oczekują szczególnej uwagi i wyczucia, zarówno ze strony personelu medycznego jak i obsługowego. Placówka LUX MED przy ul. Migdałowej zgłoszona została do rankingu przez nasze Pacjentki, które doświadczyły najwyższej jakości usług i obsługi. Pozytywne opinie przyszłych mam potwierdziła Kapituła, w której zasiadali lekarze, matki oraz przedstawiciele mediów." - powiedziała Elżbieta Cytrycka, Dyrektor Centrum Medycznego LUX MED przy ul. Migdałowej 1A.  Zwiń
 • Warszawa, 31.03.2009 r.

  Centrum Medyczne TEPEMED prowadzone przez TP Med sp. z o.o. działa od około 40 lat, początkowo jako przychodnia zakładowa pracowników łączności. Dysponuje placówką w centrum Warszawy, gdzie na ponad 1 800 m2 powierzchni oferuje kompleksową opiekę medyczną od szeroko pojętej profilaktyki poprzez pełną diagnostykę, drobne zabiegi chirurgiczne, rehabilitację i leczenie stomatologiczne. Zatrudnia lekarzy ponad 20 specjalizacji medycznych. Spółka obsługuje ponad 20 tys. pacjentów.

  Transakcja ta to duża korzyść dla obu stron. Zakup Centrum Medycznego TEPEMED wpisuje się w realizowaną przez Grupę LUX MED strategię rozwoju sieci placówek wysokiej jakości oferującej kompleksowe usługi medyczne. Jednocześnie, dotychczas tylko część pracowników Telekomunikacji Polskiej zatrudnionych w Warszawie i Katowicach miała możliwość realizacji usług medycznych w ramach Grupy TP, a  dzięki porozumieniu podpisanemu z LUX MED opieką objęci zostaną wszyscy pracownicy TP, którzy będą mogli korzystać z każdego z Centrów Medycznych Grupy LUX MED  oraz  naszych placówek partnerskich w całej Polsce." - powiedziała Anna Rulkiewicz - Kaczyńska Prezes Grupy LUX MED i Centrum Medycznego LIM.


  Zawarta transakcja jest częścią strategii Grupy TP, zgodnie z którą zamierzamy koncentrować się na rozwoju oferty zintegrowanych usług multimedialnych oraz tworzeniu innowacyjnych usług konwergentnych - a obsługę tych obszarów, które pozostają poza głównym kierunkiem rozwoju jak np.: usługi medyczne pozostawić firmom, dla których jest to podstawowy profil działalności." - powiedział Jacek Kałłaur, Członek Zarządu ds. Zasobów Ludzkich TP SA.

  Podobne umowy na korzystanie z usług medycznych Spółka LUX MED zawarła również z PTK Centertel Sp. z o.o. oraz TP EmiTel Sp z o.o.

  Zwiń
 • 6.02.2018 r.

  Grupa LUX MED została wyróżniona nagrodą Wektora 25-lecia. Wektory przyznawane są przez Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej od 2002 roku osobom oraz podmiotom, które swoją działalnością i postawą wyznaczają kierunki godne naśladowania.

  Andrzej Malinowski, Prezydent Pracodawców RP wręczył nagrodę Annie Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED podczas Balu Pracodawców, który odbył się 13 stycznia br. Kapituła konkursu, w której skład wchodzą laureaci z lat ubiegłych doceniła tych, którzy przecierają szlaki przedsiębiorcom i pracodawcom, wskazując nowatorskie rozwiązania i koncepcje szczególnie istotne dla polskiej gospodarki, a także przyczyniają się do rozwoju społecznego. - Nagrody Wektorów trafiają do osób wybitnych - powiedział Prezydent Pracodawców RP. - Tych, którzy wyjątkowo przysłużyli się polskiej gospodarce. Którzy swoją działalnością wyznaczyli godne naśladowania standardy albo wypracowali nowatorskie rozwiązania gospodarcze lub społeczne - podkreślił Andrzej Malinowski.

  Grupa LUX MED została nagrodzona Wektorem 25-lecia „za 25 lat działalności opartej na założeniu, że w leczeniu dobro Pacjenta jest priorytetem, a inwestycja w jakość leczenia jest opłacalna dla wszystkich\".

  - Pod naszą opieką znajduje się już prawie 2 miliony pacjentów, na których zaufanie pracujemy od 25 lat. Nasz sukces nie byłby możliwy bez pasji i codziennego zaangażowania 14 tysięcy naszych pracowników. Dzięki nim konsekwentnie realizujemy naszą strategię rozwoju, wyznaczamy trendy i standardy na polskim rynku usług medycznych. A wszystko właśnie po to, aby jak najlepiej zadbać o dobro naszych pacjentów - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  Prestiżowe nagrody trafiły tym razem do 12 laureatów - osobistości oraz instytucji, które w ubiegłym roku osiągnęły szczególnie znaczące sukcesy lub zaważyły na rozwoju polskiej gospodarki. Laureatem Super Wektora 2017 został Premier Mateusz Morawiecki.

  Zwiń
 • Grupa LUX MED, Główny Partner Medyczny Polskiego Komitetu Olimpijskiego, uruchamia program Medycyna dla Sportu i Aktywnych, za którego rozwój odpowiedzialny jest Robert Korzeniowski. Program realizowany będzie m.in. w specjalistycznych placówkach PROFEMED, których do 2017 roku Grupa planuje uruchomić aż sześć.


  Grupa LUX MED intensywnie rozwija swoje kompetencje w zakresie medycyny sportowej. W 2013 roku Grupa przejęła szpital Carolina Medical Center specjalizujący się w ortopedii i medycynie sportowej. Rok później została Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Dzisiaj rusza z szerokim projektem Medycyna dla Sportu i Aktywnych kierowanym zarówno do wyczynowców, jak i ambitnych amatorów, którego Menadżerem został Robert Korzeniowski.

  - Działamy w zintegrowanym modelu skoordynowanej opieki zdrowotnej i mamy wszelkie kompetencje, by uruchomić unikalny na polskim rynku program Medycyna dla Sportu i Aktywnych. Wykorzystujemy bogate doświadczenia sportowców i najlepszych lekarzy specjalizujących się w medycynie sportowej. Współpracujemy z Centralnym Ośrodkiem Medycyny Sportowej i mamy ambitne plany rozbudowy naszej infrastruktury z myślą o programie - do końca 2017 r zamierzamy prowadzić 6 specjalistycznych placówek PROFEMED - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  Pierwsza ze wspomnianych placówek już działa. Przed kilkoma dniami została uruchomiona przy ulicy Bobrowieckiej w Warszawie. W ramach programu Medycyna dla Sportu i Aktywnych oferujemy kompleksowe usługi z zakresu medycyny sportowej, począwszy od kwalifikacji do uprawiania aktywności sportowej (orzecznictwo sportowe), poprzez ocenę sprawności i wydolności, trening funkcjonalny i motoryczny, konsultacje specjalistyczne, kończąc na leczeniu i przywróceniu pełnej sprawności dzięki rehabilitacji.

  - Z własnego doświadczenia wiem, jak ważna dla sportowców, ale również aktywnych amatorów, jest skoordynowana ścieżka leczenia i fachowe poradnictwo w zakresie profilaktyki. Dotychczas takie osoby często nie wiedziały, gdzie się udać w przypadku kontuzji lub wątpliwości. LUX MED tworząc tak rozbudowaną sieć centrów leczniczo-rehabilitacyjnych, jest pionierem na polskim rynku, dlatego bardzo cieszę się, że uczestniczę w tym projekcie i mogę przyczynić się do kształtowania postaw prozdrowotnych Polaków - mówi Robert Korzeniowski, Menadżer Projektu Medycyna dla Sportu i Aktywnych.


  Zwiń
 • Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED, została nagrodzona tytułem Manager Award 2012. Wyróżnienie zostało nadane za innowacje na rynku medycznym i zdrowotnym.

  Nagrody Manager Award przyznawane są wybitnym managerom działającym na polskim rynku. Kapituła konkursu wyróżniła m.in. Prezes Grupy LUX MED, Annę Rulkiewicz. „Obchodząca w tym roku swoje 20 - lecie Grupa LUX MED jest dzisiaj największym prywatnym dostawcą opieki zdrowotnej w Polsce. Osiągnęliśmy to dzięki innowacyjnemu podejściu do obsługi klientów i wyjątkowo zróżnicowanej gamie usług, które zostały niedawno poszerzone o działalność ubezpieczeniową. Ostanie lata to okres niezwykle intensywnego rozwoju naszej firmy. Sukcesem zakończył się długofalowy proces integracji marek i ujednolicenie funkcjonujących w nich systemów informatycznych. Rok temu wdrożyliśmy w naszych placówkach elektroniczny podpis - jesteśmy pierwszą siecią medyczną, której udało się wprowadzić to rozwiązanie na tak dużą skalę. Każdego dnia staramy się umacniać naszą firmę na pozycji lidera polskiego rynku opieki medycznej " - mówi Anna Rulkiewicz.

  Nagrody Manager Award przyznawane są przez Wydawnictwo Business Magazine Manager. W tym roku Jury uhonorowało najlepszych menedżerów w kategoriach: innowacje, nowe technologie, ekologia, kultura, CSR, a także produkcja, handel i usługi.

  Nota biograficzna Anny Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED

  Absolwentka Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu (równoległe studia na Uniwersytecie w Hamburgu), studiów podyplomowych w Polsko-Francuskim Instytucie Ubezpieczeń przy Instytucie Francuskim oraz cyklu szkoleń z zakresu m.in. zarządzania, sprzedaży, komunikacji, marketingu (w tym 3-letnich studiów menedżerskich) w ramach certyfikowanego programu branży ubezpieczeniowej LIMRA "Marketing Strategies for Executive Advancement" (LIMRA Executive Development Group). Ukończyła również wiele kursów z zakresu zarządzania, sprzedaży, finansów, marketingu oraz bankowości. Z LUX MED związana jest od 2002 r., gdzie początkowo pełniła funkcję Członka Zarządu, Dyrektora Sprzedaży i Marketingu. W 2007 r. została Prezesem Grupy LUX MED. Pełni również funkcję Prezesa Zarządu Związku Pracodawców Medycyny Prywatnej.

  Jej doświadczenie zawodowe obejmuje też m.in. zarządzanie w latach 2001-2002 Pionem Sprzedaży i Marketingu w Credit Suisse Life & Pensions Towarzystwie Ubezpieczeń na Życie oraz Powszechnym Towarzystwie Emerytalnym / Winterthur, gdzie nadzorowała pracę departamentów: sprzedaży wewnętrznej, sprzedaży zewnętrznej, ubezpieczeń grupowych, marketingu i komunikacji. W latach 1998 - 2001 pracowała dla Zurich Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. i Zurich Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A. Pełniąc funkcję Dyrektora Ubezpieczeń Grupowych i Szkoleń odpowiadała m.in. za segment ubezpieczeń grupowych, w tym również za tworzenie usług, system rekrutacji oraz zarządzanie szkoleniami. Po powierzeniu jej funkcji Dyrektora Segmentu Klienta Korporacyjnego i uzyskaniu nominacji na członka zarządu Zurich Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. odpowiadała za segment klienta z sektora small business i klienta korporacyjnego. W latach 1995 - 1998 pracowała w Commercial Union Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A, gdzie na ostatniej pełnionej funkcji odpowiadała za rozwój sprzedaży ubezpieczeń grupowych i indywidualnych w ramach bankassurance.

  Zwiń
 • Największa polska sieć medyczna kontynuuje konsolidację rynku opieki zdrowotnej i umacnia pozycję lidera. Do Grupy LUX MED dołącza obsługująca ponad 55 tysięcy pacjentów spółka MegaMed. Dotychczasowym właścicielem MegaMedu była Polska Grupa Energetyczna GIEK SA.

  MegaMed oferuje opiekę medyczną klientom korporacyjnym i indywidualnym. Pacjenci mogą również korzystać z usług spółki w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, który obejmuje zarówno opiekę ambulatoryjną, jak i chirurgię jednego dnia. Spośród 55 tysięcy pacjentów, ponad 20 tysięcy to pracownicy PGE S.A. MegaMed prowadzi 14 ośrodków, w których zatrudnia ponad 330 osób. LUX MED tym samym umacnia pozycję lidera w prywatnej opiece zdrowotnej - z usług sieci liczącej dotychczas 96 placówek własnych i przyzakładowych korzysta już ponad 1 milion klientów. Kwota transakcji nie została ujawniona przez strony.
  „Cieszymy się, że LUX MED cały czas jest aktywnym graczem na rynku i kontynuuje akwizycję. Dzięki większej sieci placówek możemy świadczyć usługi jeszcze większej liczbie pacjentów" - mówi Paweł Padusiński, Dyrektor w Mid Europa Partners - firmie, która jest właścicielem LUX MED.
  Placówki MegaMed działają na terenie 4 województw: łódzkiego, zachodniopomorskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Spółka prowadzi dwa ośrodki w Bełchatowie, trzy w Bogatyni i po jednym w Łodzi, Opolu, Rogowcu, Chabielicach, Borkach, Czarnowąsach, Dobrzeniu Wielkim, Nowym Czarnowie i Gryfinie.
  „MegaMed doskonale wpisuje się w profil naszej działalności - oferta tej spółki w dużej mierze pokrywa się z obszarami, w których rozwija się Grupa. W ostatnich latach z powodzeniem konsolidujemy rynek opieki zdrowotnej, tworząc największą sieć medyczną w Polsce. Nasze dotychczasowe doświadczenia pokazują, że takie zmiany przynoszą wiele korzyści świadczeniodawcom, którzy dołączają do naszej Grupy, jak również ich pacjentom. Integracja ze spółką MegaMed oznacza, że mamy już ponad 100 centrów medycznych własnych i przyzakładowych. Ponadto, współpracujemy z ponad 1500 placówkami zapewniając naszym pacjentom opiekę medyczną na terenie całego kraju. Konsekwentnie realizujemy długofalową strategię opartą zarówno na integracji rynku, jak i rozwoju organicznym. W ciągu najbliższych 3 lat planujemy m.in. otworzyć nowe centra medyczne w Białymstoku, Rzeszowie i Toruniu, a już
  w najbliższych miesiącach w Gorzowie Wielkopolskim i Szczecinie" - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  Zwiń
 • 6.12.2017

  W najbliższy czwartek, 7 grudnia, do Szpitala Powiatowego w Mielcu przy ul. Żeromskiego 22 trafi nowoczesny aparat rezonansu magnetycznego. Pacjenci będą mogli wykonać badania w ciągu 48 godzin od zgłoszenia się do rejestracji. Wyniki zaś odbiorą online, bez konieczności ponownej wizyty w placówce.

  Aparat Siemens Magnetom Avanto 1.5 T, który będzie służył mieszkańcom Mielca i okolic to sprzęt nowej generacji - mówi Maciej Siczek, lekarz radiolog i Dyrektor Medyczny pracowni LUX MED Diagnostyka w Mielcu. Za jego pomocą można wykonać szerokie spektrum badań: od neurologicznych, przez naczyniowe aż do ortopedycznych - dodaje.

  Pacjenci za pomocą rezonansu mogą wykonać:

  • badania neurologiczne (w ich trakcie obrazowane może być mózgowie, rdzeń kręgowy, wszystkie odcinki kręgosłupa, dyfuzja i perfuzja mózgu)
  • badania ortopedyczne (stawy, kości, mięśnie, ścięgna, więzadła, tkanki miękkie, obrazowanie - mapowanie chrząstki)
  • badania narządów jamy brzusznej (ocena narządów miąższowych: wątroba, trzustka, śledziona, nerki, nadnercza, ocena dróg żółciowych)
  • badania narządów miednicy mniejszej (pęcherz moczowy, gruczoł krokowy, macica, jajniki)
  • badania końcowego odcinka jelita grubego
  • badania narządów klatki piersiowej (ściana klatki piersiowej, śródpiersie - np. ocena węzłów chłonnych
  • badania naczyniowe (angiografia) - w zależności od potrzeb bez lub z kontrastem (naczynia mózgowe, naczynia jamy brzusznej i kończyn)

  Pracownia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 18:00.

  Centra LUX MED Diagnostyka działają jako samodzielne ośrodki oraz na terenie publicznych szpitali w całym kraju. Świadczą usługi medyczne w zakresie diagnostyki obrazowej dla pacjentów, lekarzy oraz partnerów prywatnych i publicznych. Wykonują badania z zakresu rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, mammografii, USG, RTG oraz w ramach teleradiologii.

  Zwiń

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności