Powiększ czcionkę:

Drukuj
Grupa LUX MED > Biuro prasowe

Informacje prasowe

 • 13.11.2017

  Podczas posiedzenia Rady Pracodawców RP, które odbyło się 8 listopada 2017 r. powołano nowych członków Prezydium organizacji. Do grona członków dołączyła Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED. Prezydium zostało powołane na okres kadencji 2016-2021.

  Rada do nowego składu Prezydium Pracodawców RP powoła również m.in. Iwonę Srokę, Rafała Baniaka, Tomasza Misiaka, Piotra Kamińskiego, Dariusza Bąka, Grzegorza Dzika, Mirosława Ślachciaka, Janusza Pietkiewicza i Marka Kowalskiego. Prezydium przewodniczy prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski.

  Prezydium jest organem statutowym Pracodawców RP. Wspiera Prezydenta Pracodawców RP w realizacji bieżących obowiązków oraz m.in. powołuje i odwołuje członków zwyczajnych organizacji. W skład Prezydium wchodzi Prezydent, do 5 Wiceprezydentów, Sekretarz Generalny oraz Skarbnik.

  Anna Rulkiewicz od 2016 r. jest Wiceprezydentem Pracodawców RP, w 2016 r. została również powołana przez Ministra Zdrowia do Rady ds. Zdrowia Publicznego. Jest członkiem zespołu problemowego ds. usług publicznych Rady Dialogu Społecznego, Prezesem Zarządu Związku Pracodawców Medycyny Prywatnej oraz członkiem Rady ds. Sportu przy Polskim Komitecie Olimpijskim.

  Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej są najstarszą i największą organizacją pracodawców w Polsce - reprezentują 19 000 firm, zatrudniających przeszło 5 mln pracowników. Organizacja, która powstała w listopadzie 1989 roku, działa w obszarach związanych z rozwojem przedsiębiorczości, wzrostem gospodarczym kraju i kwestiami społecznymi, w tym dotyczącymi ubezpieczeń społecznych, zdrowia, rynku i prawa pracy. Pracodawcy RP podejmują inicjatywy na rzecz przedsiębiorczości, innowacyjności, wykorzystania nauki do potrzeb gospodarki, a także w obszarze stanowienia prawa. Współtworzą Radę Dialogu Społecznego. Organizacja jest członkiem Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego (organu doradczego instytucji Unii Europejskiej).

  Zwiń
 • 30.11.2017

  Instruktorzy Akademii Ratownictwa Grupy LUX MED rozpoczęli szkolenia uczniów rzeszowskich szkół ponadgimnazjalnych z udzielania pierwszej pomocy. Zasady resuscytacji, postępowanie w przypadku drgawek lubzakrztuszeń, czy wykorzystanie w reanimacji automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED) to przykładowe zagadnienia poruszane w trakcie warsztatów realizowanych w ramach kampanii „Umiem Pomóc".

  Tym razem doświadczeni instruktorzy Akademii Ratownictwa Grupy LUX MED goszczą w stolicy Podkarpacia. Głównym celem ich działań jest przełamanie obaw młodych ludzi przed udzieleniem pomocyw sytuacji, w której zagrożone jest czyjeś zdrowie lub życie. Podczas teoretycznych i praktycznych warsztatów dzielą się z uczniami wiedzą i doświadczeniem, które każdego dnia wykorzystują w swojej pracy.

  Czym skorupka na młodu nasiąknie
  Warsztaty otworzyła inauguracja, która odbyła się 30 listopada w I Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Stanisława Konarskiego. Podczas uroczystości szefowie Akademii Ratownictwa Grupy LUX MED,Mariusz Pacałowski i Maciej Pająk, zaprezentowali wyniki badania przeprowadzonego przez Instytut Badawczy 4P research mix, z których wynika, że ponad połowa młodych ludzi nie udzieliłaby pierwszej pomocy samodzielnie w obawie, że mogłaby zaszkodzić poszkodowanemu. Jednocześnie aż 84 proc. badanych chciałoby nabyć tę umiejętność - najchętniej w szkole i od wykwalifikowanego ratownika.

  Kampania „Umiem Pomóc" wychodzi naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi.W każdym regionie, w którym prowadzimy akcję młodzież opowiada nam o swoich obawach związanych z udzielaniem pierwszej pomocy. Boją się, że pomimo dobrych chęci, mogą jeszcze bardziej zaszkodzić poszkodowanemu - mówi lek. Mariusz Pacałowski, Dyrektor Merytoryczny Akademii Ratownictwa Grupy LUX MED.-Dlatego niezwykle ważne jest dla nas nauczenie młodzieży jak sprawnie i prawidłowo reagować w sytuacji zagrożenia życia.Poprzez teoretyczne i praktyczne zajęcia, które oferujemy, chcemyoswoić tysiące uczniów w całej Polsce z ideą ratowania życia. Pamiętajmy - to obowiązek każdej dorosłej osoby, a uczestnicy warsztatów wkrótce przekroczą próg pełnoletności - dodaje Maciej Pająk,Zastępca Dyrektora Merytorycznego Akademii.

  „Umiem Pomóc" w Rzeszowie
  Z możliwości nauki pierwszej pomocy pod okiem czynnych zawodowych lekarzy i ratowników medycznych, do końca stycznia 2018r. skorzysta ponad 1000 uczniów klas II. Wprogramiebierze udziałosiem rzeszowskich szkół:
  • I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego
  • Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. J. Pawła II Sióstr Prezentek
  • Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie
  • Zespół Szkół Sportowych
  • Zespół Szkół Ekonomicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie
  • Zespół Szkół Energetycznychim. gen. Władysława Sikorskiego
  • Zespół Szkół Spożywczych im. Tadeusza Rylskiego
  • Zespół Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego

  Wszystkie otrzymują plakaty z zasadami pierwszej pomocy oraz certyfikaty potwierdzające przejście szkolenia. Uczniowie dostają natomiast praktyczne karty, które można schować w portfelu.Znajdują się na nich zasady postępowania z poszkodowanym oraz numery alarmowe.

  Wagę społeczną zagadnienia, jakim jest umiejętność niesienia pierwszej pomocy, dostrzegli przedstawiciele władz lokalnych, oświatowych oraz mediów, udzielając akcji wsparcia patronackiego. Kampania „Umiem Pomóc" uzyskała poparcie Marszałka Województwa Podkarpackiego, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Wojewody Podkarpackiego oraz Poseł na Sejm RP, Krystyny Wróblewskiej. Z kolei patronami medialnymi kampanii zostały redakcje TVP3 Rzeszów, Polskiego Radia Rzeszów, Gazety Codziennej Nowiny oraz portalu Nowiny24.pl.

  O kampanii słów kilka
  Stworzony przez Akademię Ratownictwa Grupy LUX MED ogólnopolski projekt „Umiem Pomóc" jest prowadzony nieprzerwanie od 2011 roku.Każdegoroku teoretyczne i praktycznezajęciarealizowane są w innym regionie Polski. Dotychczas w ramach kampanii przeszkolonych zostało 3 600 uczniów z Warszawy, Piaseczna, Krakowa, Katowic, Wrocławia, Trójmiasta, Poznania oraz Torunia. W tym roku akcja gości w Rzeszowie, gdzie do udziału w warsztatach udzielania pierwszej pomocy przystąpiła największa, spośród dotychczasowychmiast, liczba uczniów.

  Zwiń
 • 6.12.2017

  W najbliższy czwartek, 7 grudnia, do Szpitala Powiatowego w Mielcu przy ul. Żeromskiego 22 trafi nowoczesny aparat rezonansu magnetycznego. Pacjenci będą mogli wykonać badania w ciągu 48 godzin od zgłoszenia się do rejestracji. Wyniki zaś odbiorą online, bez konieczności ponownej wizyty w placówce.

  Aparat Siemens Magnetom Avanto 1.5 T, który będzie służył mieszkańcom Mielca i okolic to sprzęt nowej generacji - mówi Maciej Siczek, lekarz radiolog i Dyrektor Medyczny pracowni LUX MED Diagnostyka w Mielcu. Za jego pomocą można wykonać szerokie spektrum badań: od neurologicznych, przez naczyniowe aż do ortopedycznych - dodaje.

  Pacjenci za pomocą rezonansu mogą wykonać:

  • badania neurologiczne (w ich trakcie obrazowane może być mózgowie, rdzeń kręgowy, wszystkie odcinki kręgosłupa, dyfuzja i perfuzja mózgu)
  • badania ortopedyczne (stawy, kości, mięśnie, ścięgna, więzadła, tkanki miękkie, obrazowanie - mapowanie chrząstki)
  • badania narządów jamy brzusznej (ocena narządów miąższowych: wątroba, trzustka, śledziona, nerki, nadnercza, ocena dróg żółciowych)
  • badania narządów miednicy mniejszej (pęcherz moczowy, gruczoł krokowy, macica, jajniki)
  • badania końcowego odcinka jelita grubego
  • badania narządów klatki piersiowej (ściana klatki piersiowej, śródpiersie - np. ocena węzłów chłonnych
  • badania naczyniowe (angiografia) - w zależności od potrzeb bez lub z kontrastem (naczynia mózgowe, naczynia jamy brzusznej i kończyn)

  Pracownia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 18:00.

  Centra LUX MED Diagnostyka działają jako samodzielne ośrodki oraz na terenie publicznych szpitali w całym kraju. Świadczą usługi medyczne w zakresie diagnostyki obrazowej dla pacjentów, lekarzy oraz partnerów prywatnych i publicznych. Wykonują badania z zakresu rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, mammografii, USG, RTG oraz w ramach teleradiologii.

  Zwiń
 • 6.02.2018 r.

  Grupa LUX MED została wyróżniona nagrodą Wektora 25-lecia. Wektory przyznawane są przez Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej od 2002 roku osobom oraz podmiotom, które swoją działalnością i postawą wyznaczają kierunki godne naśladowania.

  Andrzej Malinowski, Prezydent Pracodawców RP wręczył nagrodę Annie Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED podczas Balu Pracodawców, który odbył się 13 stycznia br. Kapituła konkursu, w której skład wchodzą laureaci z lat ubiegłych doceniła tych, którzy przecierają szlaki przedsiębiorcom i pracodawcom, wskazując nowatorskie rozwiązania i koncepcje szczególnie istotne dla polskiej gospodarki, a także przyczyniają się do rozwoju społecznego. - Nagrody Wektorów trafiają do osób wybitnych - powiedział Prezydent Pracodawców RP. - Tych, którzy wyjątkowo przysłużyli się polskiej gospodarce. Którzy swoją działalnością wyznaczyli godne naśladowania standardy albo wypracowali nowatorskie rozwiązania gospodarcze lub społeczne - podkreślił Andrzej Malinowski.

  Grupa LUX MED została nagrodzona Wektorem 25-lecia „za 25 lat działalności opartej na założeniu, że w leczeniu dobro Pacjenta jest priorytetem, a inwestycja w jakość leczenia jest opłacalna dla wszystkich\".

  - Pod naszą opieką znajduje się już prawie 2 miliony pacjentów, na których zaufanie pracujemy od 25 lat. Nasz sukces nie byłby możliwy bez pasji i codziennego zaangażowania 14 tysięcy naszych pracowników. Dzięki nim konsekwentnie realizujemy naszą strategię rozwoju, wyznaczamy trendy i standardy na polskim rynku usług medycznych. A wszystko właśnie po to, aby jak najlepiej zadbać o dobro naszych pacjentów - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  Prestiżowe nagrody trafiły tym razem do 12 laureatów - osobistości oraz instytucji, które w ubiegłym roku osiągnęły szczególnie znaczące sukcesy lub zaważyły na rozwoju polskiej gospodarki. Laureatem Super Wektora 2017 został Premier Mateusz Morawiecki.

  Zwiń
 • 3.01.2018 r.

  LUX MED kupił sieć trzech specjalistycznych placówek Prima-Dent zlokalizowanych na terenie Warszawy. Tym samym Grupa LUX MED powiększa liczbę swoich centrów medycznych do 200 i umacnia kompetencje w stomatologii.

  Prima-Dent to jedna z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych sieci stomatologicznych w Warszawie, która działa od początku lat 90-tych. Jej przychodnie mieszczą się w dzielnicach Ochota, Mokotów i Praga-Północ. Firma zatrudnia ponad 70 osób, w tym 40 lekarzy stomatologów. W placówkach wykonywane są profesjonalne usługi stomatologiczne w pełnym zakresie.

  - To kolejne po sieci EURODENTAL ważne dla nas przejęcie. Placówki Prima-Dent umocnią pozycję Grupy LUX MED na terenie Warszawy i pozwolą nam dalej rozwijać infrastrukturę dentystyczną. Do naszego zespołu dołączają doświadczeni profesjonaliści, a nasi Pacjenci będą mogli korzystać z kolejnych usług wysokiej jakości dostępnych w atrakcyjnych lokalizacjach. Transakcja to dowód konsekwencji z jaką realizujemy naszą strategię rozwoju w obszarze stomatologii - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  Przy transakcji Grupę LUX MED wspierała Kancelaria GESSEL, TS Partners oraz Deloitte a sprzedającego CET Polska oraz Kancelaria NOERR.

  Zwiń
 • 9.01.2018

  Grupa LUX MED ponownie została Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Największa polska sieć medyczna nadal będzie zapewniać kompleksową opiekę medyczną polskim sportowcom. Umowa została podpisana na kolejne cztery i pół roku. Grupa LUX MED już od ponad trzech lat wspiera polskich Olimpijczyków.

  W poniedziałek, 8 stycznia br. podczas uroczystego Noworocznego Spotkania Polskiej Rodziny Olimpijskiej została podpisana umowa, na mocy której Grupa LUX MED pozostaje Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego do 2022 r. Grupa LUX MED będzie nadal otaczać opieką medyczną olimpijczyków oraz kandydatów na olimpijczyków. Na uroczystości był obecny Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej - Pan Andrzej Duda wraz z małżonką - Panią Agatą Kornhauser-Dudą, a także minister sportu i turystyki Witold Bańka, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki oraz prezes Grupy LUX MED Anna Rulkiewicz.

  Ponad trzy lata temu Grupa LUX MED zdecydowała się na współpracę z Polskim Komitetem Olimpijskim i wsparcie polskich sportowców - tych, którzy są w drodze na olimpiadę, jak i tych, którzy dopiero w przyszłości mogą zawalczyć o udział w igrzyskach i olimpijskie laury. Dotychczas Grupa LUX MED pomogła już prawie 1 200 sportowcom, realizując przy tym blisko 10 000 procedur medycznych. Firma zamierza rozwijać partnerstwo z PKOI.

  - Od 2014 roku Grupa LUX MED otacza profesjonalną i kompleksową opieką medyczną polskich Olimpijczyków. Jestem przekonana, że nasza współpraca z Polskim Komitetem Olimpijskim przynosi polskim sportowcom wiele korzyści i bardzo się cieszę, że będziemy ją kontynuować. Zwłaszcza, że wspieramy nie tylko mistrzów, ale także tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją drogę na olimpijskie szczyty. Jesteśmy bardzo dumni, że jako Główny Partner Medyczny PKOl możemy być częścią Polskiej Rodziny Olimpijskiej i tym samym współtworzyć historię polskiego sportu - mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy LUX MED.

  Zwiń
 • 26.10.2017

  Grupa LUX MED otrzymała prestiżową nagrodę „Złoty Laur Super Biznesu" w kategorii Zdrowie i Medycyna. „Złote Laury" to nagrody, którymi redakcja wyróżnia osoby, firmy i instytucje, których działalność przynosi szczególne korzyści polskiej gospodarce oraz za osiągnięcia sprzyjające rozwojowi rodzimej przedsiębiorczości.

  Wczoraj, 25 października br., podczas uroczystej Gali zorganizowanej przez Super Biznes, ekonomiczny dodatek Super Expressu, wyłoniono zwycięzców tegorocznej edycji. W tym roku Kapituła złożona z przedstawicieli redakcji Super Biznesu przyznała nagrody w 13 kategoriach - w każdej z nich, wyjątkowa osoba bądź instytucja, została uhonorowana statuetką. „Złoty Laur Super Biznesu" przyznawany jest przez grono dziennikarzy, którzy wnikliwie obserwują polski rynek. Laureaci w poszczególnych kategoriach, to firmy, które odnoszą sukcesy, nie unikając ryzyka i wprowadzając śmiałe innowacje. Przy tym działają uczciwie i odpowiedzialnie, niejednokrotnie podejmując inicjatywy na rzecz społeczeństwa czy lokalnych społeczności.

  Grupa LUX MED została wyróżniona za konsekwentne rozszerzanie oferty dla pacjentów oraz za udoskonalanie standardów opieki medycznej, w szczególności za innowacyjny na polskim rynku model skoordynowanej opieki nad pacjentem onkologicznym, stosowany w nowo otwartym szpitalu Grupy LUX MED Magodent.

  - „Nagroda ta, to dla nas powód do dumy, ale też wielkie zobowiązanie wobec prawie 2 milionów naszych pacjentów. Na ich zaufanie pracujemy już 25 lat. W LUX MED bardzo dużą wagę przykładamy do nadzoru nad procesem medycznym, jakości i bezpieczeństwa. Ściśle koordynujemy leczenie pacjenta, aby się nie gubił w naszym systemie opieki " - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Zarządu Grupy LUX MED. - „Jesteśmy też przekonani, że jako lider prywatnej opieki medycznej w Polsce, powinniśmy wziąć współodpowiedzialność za zdrowie Polaków. Chcemy zwiększyć szanse polskich pacjentów onkologicznych na powrót do normalnego życia, a możemy to zrobić poprzez poprawę dostępu do diagnostyki i leczenia. W procesie leczenia ważne są zarówno zaawansowane metody terapii, jak również indywidualna pomoc, w tym wsparcie psychologiczne. Dlatego szpital Magodent działa w modelu wzorowanym na anglosaskim systemie primary nursing, który łączy najlepsze terapie z indywidualną opieką pielęgniarską" - dodaje.

  Nagroda „Złoty Laur Super Biznesu" została powołana w 2014 roku z okazji 25-lecia wolności gospodarczej Polski i 10-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Polskie Towarzystwo Gospodarcze, Business Centre Club, Krajowa Izba Gospodarcza, Pracodawcy RP, Związek Banków Polskich.

  Zwiń
 • W środę, 29 marca br. odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie nowoczesnego szpitala onkologicznego Magodent na warszawskim Żoliborzu. W placówce znajduje się łącznie 178 łóżek oraz 38 stanowisk chemioterapii dziennej. Nowy szpital Grupy LUX MED zaoferuje pacjentom kompleksową diagnostykę i leczenie chorób onkologicznych w unikanym w Polsce modelu primarynursing. Magodent, będący częścią Grupy LUX MED, od wielu lat posiada kontrakt z NFZ i będzie kontynuować realizację tych umów.

  Choroby onkologiczne to problem, który dotknie co czwartego Polaka, bo tak według statystyk kształtować się będzie zachorowalność na raka w nadchodzących latach. Jednocześnie badania pokazują, że polski pacjent onkologiczny ma dużo mniejsze szanse na przeżycie, niż obywatele innych krajów europejskich. Według prognoz, co piąta osoba w Polsce umrze z powodu nowotworu. W dużej mierze jest to konsekwencją problemów z dostępem do diagnozy i leczenia.

  Nasze zaangażowanie w onkologię, w tym wybudowanie nowego szpitala, ma nie tylko charakter biznesowy, związany z rozwojem Grupy LUX MED, ale także wymiar misyjny. Jesteśmy głęboko przekonani, że jako lider prywatnej opieki medycznej w Polsce, powinniśmy wziąć współodpowiedzialność za zdrowie Polaków i w miarę naszych możliwości reagować na największe bolączki polskiego sytemu ochrony zdrowia - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  Profesjonalną opiekę medyczną w nowym szpitalu sprawuje zespół rozbudowywany wokół doświadczonej kadry szpitali Magodent. W centrum uwagi znajduje się pacjent, a o jego zdrowie troszczą się doświadczeni lekarze wraz z zespołami asystentów oraz wysoko wykwalifikowany personel.

  Każdy pacjent nowego szpitala onkologicznego będzie otoczony specjalną opieką w modelu primarynursing - dedykowanej pacjentowi Pielęgniarki Prowadzącej, która przyjmuje pełną odpowiedzialność za ciągłość opieki nad chorym w trakcie całego pobytu w szpitalu, od przyjęcia, aż do wypisu. Pielęgniarki Prowadzące wraz ze wspierającymi je w opiece nad pacjentem Opiekunami Medycznymi oraz Pielęgniarkami Odcinkowymi, realizują działania wynikające z postawionej diagnozy pielęgniarskiej. Taki sposób pracy pozwala dostosować działania do indywidualnych potrzeb i wymagań chorego.

  Czas, w którym pacjent zmaga się z chorobą jest trudny nie tylko dla niego, ale też dla jego rodziny. Dlatego w nowo powstałym szpitalu chory i jego najbliżsi uzyskają pomoc psychologiczną w postaci konsultacji z psychoonkologiem i możliwości skorzystania z grup wsparcia, prowadzonych przez organizacje zrzeszające pacjentów onkologicznych. W przyjętym modelu, pacjent będzie miał zapewnioną koordynację i kontynuację opieki, również po opuszczeniu szpitala, tak aby chory nie czuł się pozostawiony sam sobie.

  Nowy szpital Grupy LUX MED na Żoliborzu zaoferuje swoim pacjentom pomoc diagnostyczno-terapeutyczną zgodną z najwyższymi standardami opieki onkologicznej na świecie. Magodent wykorzystuje w diagnostyce badania molekularne, dzięki czemu może proponować pacjentom terapie spersonalizowane, z wykorzystaniem wielu innowacyjnych leków onkologicznych. Pacjenci korzystają też z terapii immunologicznych, które w ostatnich latach otwierają nową erę leczenia nowotworów. Lekarze Magodentu, dzięki uczestnictwu w wielu prestiżowych projektach badawczych wraz z partnerami krajowymi i zagranicznymi, stosują nowoczesne metody leczenia, w tym również w ramach badań klinicznych i programów wczesnego dostępu do terapii.

  Pacjenci nowego szpitala będą mieli dostęp do zaawansowanych procedur endoskopowych, badań z zakresu tomografii komputerowejz możliwością znacznej redukcji dawki promieniowania. Dzięki oddziałom Chemioterapii Dziennej, Onkologii Klinicznej, Hematoonkologii, Gastroenterologii i Intensywnej Opieki Medycznej, pacjenci będą mieli zagwarantowaną kompleksową pomoc.

  Na uroczystości otwarcia szpitala obecna była Evelyn Bourke, Prezes Bupa, międzynarodowej grupy ubezpieczeniowo-medycznej, w skład której od 2013 r. wchodzi LUX MED.

  Jestem szczęśliwa, że dzięki nowemu szpitalowi Grupa LUX MED będzie w stanie pomóc kolejnym tysiącom polskich pacjentów. Trudno sobie wyobrazić lepszy sposób na świętowanie 25 lat historii LUX MED. Historii, która doskonale odzwierciedla wielkie osiągnięcia polskiego społeczeństwa i sukcesy polskiej gospodarki w ostatnich dziesięcioleciach. Chciałabym podziękować wszystkim pracownikom LUX MED za ich zaangażowanie w realizację w Polsce najważniejszego celu Bupa, czyli niesienia pomocy ludziom w tym, aby mogli wieść zdrowsze, dłuższe i szczęśliwsze życie.

  W środowym otwarciu udział wzięli m.in. Marek Tomabarkiewicz, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia i Jonathan Knott, Ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce. Poświęcenia nowego szpitala dokonał ks. Kard. Kazimierz Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski.

  Nowy szpital onkologiczny Magodent przy ul. Szamockiej to już ósmy ośrodek hospitalizacyjny Grupy LUX MED i trzeci specjalizujący się w onkologii.

  Zwiń
 • 18.10.2016

  Nowe centrum medyczne LUX MED, wraz z całodobowym Działem Pomocy Doraźnej, mieści się w Wiśniowym Business Park przy ul. 1 Sierpnia 8 w Warszawie. Jest to obecnie największa placówka LUX MED.

  Na terenie Centrum Medycznego przy ul. 1 Sierpnia znajduje się obecnie aż 50 gabinetów konsultacyjnych, zabiegowych i diagnostyczno-zabiegowych. Do dyspozycji warszawiaków pozostaje także działający dotychczas przy ul. Racławickiej Dział Pomocy Doraźnej - dostępny 24 godziny na dobę i obejmujący: dyżury lekarzy rodzinnych, dyżury pediatryczne oraz dyżury chirurgiczne dla dzieci i dorosłych.
  Nasz dotychczasowy 24 godzinny Dział Pomocy Doraźnej zlokalizowany był w placówce przy ul. Racławickiej, czyli w pierwszym centrum medycznym Grupy LUX MED uruchomionym na początku lat 90. Przez te blisko 25 lat liczba naszych placówek wzrosła do niemal 200. Korzysta z nich ponad 1,7 mln pacjentów w całym kraju. Potrzebowaliśmy dziś nowoczesnego działu pomocy doraźnej w Warszawie i właśnie taki oddajemy do dyspozycji pacjentów przy ul. 1 Sierpnia 8 - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.
  Centrum Medyczne LUX MED w Wiśniowym Business Park będzie przyjmować pacjentów od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00 umożliwiając konsultacje lekarzy kilkunastu specjalizacji, dostęp do badań diagnostycznych oraz usług z zakresu stomatologii. Tuż przy głównej recepcji zostało przygotowanie specjalne stanowisko pielęgniarskie przyjmujące pacjentów w nagłych przypadkach, wymagających udzielenia szybkiej pomocy.
  Na pacjentów czeka także bezpłatny parking na ponad 100 miejsc, a do dyspozycji rodziców oczekujących na wizytę udostępniono komfortowe przestrzenie do przewijania i nakarmienia dziecka z możliwością podgrzania posiłku. Starsze dzieci mogą spędzić czas w specjalnie wydzielonej strefie, gdzie czekają na nich zabawki interaktywne. Z kolei strefa relaksu umożliwia spokojne oczekiwanie na konsultację przy kawie i codziennej prasie.

  Zwiń
 • 3.07.2017

  Nowa pracownia - zlokalizowana na terenie Centrum Medycznego LUX MED przy ul. 1 Sierpnia 8 w Warszawie - wyposażona jest w wysokopolowy aparat Siemens Avanto o sile pola magnetycznego 1,5 Tesli. Będzie on wykorzystywany do badań głowy, szyi, kręgosłupa, jamy brzusznej, miednicy mniejszej, badań naczyniowych (angiografii), cholangiografii (MRCP), układu kostno-stawowego oraz tkanek miękkich.

  Centrum Medyczne Wiśniowy Business Park, w którym mieści się nowa pracownia, jest największą w Polsce placówką LUX MED. Pacjenci mają do dyspozycji 50 gabinetów konsultacyjnych, zabiegowych i diagnostyczno-zabiegowych na powierzchni blisko 3000 m2.

  Wizytę w pracowni można umówić pod numerem 22 880 90 80 lub 22 276 24 40. Wydawanie wyników badań odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00.

  Zwiń
 • 20.07.2016

  W pierwszym kwartale 2017 roku Grupa LUX MED uruchomi nowoczesny szpital onkologiczny na warszawskim Żoliborzu. W szpitalu będzie łącznie ponad 200 łóżek, w tym ponad 30 łóżek chemioterapii dziennej.

  Równo rok temu Grupa LUX MED przejęła warszawskie szpitale onkologiczne Magodent i - zgodnie z zapowiedziami - intensywnie rozwija zakres usług onkologicznych.

  Jesteśmy największym prywatnym świadczeniodawcą usług medycznych w Polsce i przygotowując ofertę odpowiadamy na potrzeby zdrowotne Polaków. Wczesna diagnostyka i skuteczne leczenie onkologiczne są dzisiaj w naszym kraju wyzwaniem, dlatego inwestujemy bardzo duże środki nie tylko w infrastrukturę, aby pomóc pacjentom onkologicznym wrócić do zdrowia - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  Szpital umożliwi kompleksową diagnostykę i leczenie pacjentów onkologicznych w unikalnym w Polsce standardzie. Będą w nim realizowane najbardziej zaawansowane procedury endoskopowe, a także badania z zakresu tomografii komputerowej. Siedem stanowisk znajdzie się na oddziale intensywnej terapii medycznej. W ośrodku będzie również oddział chemioterapii dziennej. Łączna powierzchnia użytkowa szpitala to blisko 9 000 metrów².

  Zespół medyczny ośrodka będzie rozbudowywany wokół doświadczonej kadry szpitali Magodent. Organizacja szpitala umożliwia przejście od standardowego na rynku modelu ordynatorskiego do modelu konsultanckiego, co pozwala położyć szczególny akcent na spersonalizowaną terapię i odpowiednią komunikację z pacjentem, zakładającą również wsparcie podczas adaptacji pacjenta
  w nowej, trudnej sytuacji. Dużą rolę będzie w tym odgrywać m.in. funkcja opiekuna medycznego, która zdejmie część obowiązków z personelu pielęgniarskiego i pomoże zapewnić pacjentowi pełniejszą, bardziej wszechstronną opiekę. W szpitalu będą prowadzone również badania kliniczne, które zapewnią pacjentom dostęp do leczenia najnowocześniejszymi lekami.

  Szpital przy ul. Elbląskiej to już nasz ósmy ośrodek hospitalizacyjny i trzeci specjalizujący się w onkologii. Umieralność z powodu nowotworów złośliwych jest w Polsce wyższa niż średnia w krajach Unii Europejskiej, a zachorowalność stale rośnie, więc LUX MED angażuje znaczną część swojego potencjału by sprostać potrzebom naszych pacjentów - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  Zwiń
 • 08.06.2016

  Niemal połowa Polaków uprawia sport. Najnowsze badania TNS Polska „Aktywność sportowa Polaków" pokazują, że Polakom brakuje odpowiedniego przygotowania do uprawiania sportu. 54 proc. respondentów opiera plan treningu wyłącznie na własnej wiedzy i doświadczeniu, a tylko 6 procent uprawiających sport Polaków konsultuje się z lekarzem medycyny sportowej. Co 3. respondent uważa, że badania z zakresu medycyny sportowej są przeznaczone wyłącznie dla zawodowych sportowców. Polscy Olimpijczycy oraz Grupa LUX MED rozpoczynają kampanię edukacyjną „Zdrowi - gotowi - sport!", by uświadamiać społeczeństwu potrzebę regularnych badań i kontroli stanu zdrowia, które są podstawą bezpiecznego treningu i właściwą drogą do osiągnięcia osobistych celów związanych z aktywnością fizyczną i sportem.

  Aktywni, ale nie przygotowani - to kluczowy wniosek z badań przeprowadzonych przez TNS Polska w ramach kampanii „Zdrowi - gotowi - sport!", prowadzonej przez Grupę LUX MED. Do profesjonalnego, odpowiedzialnego podejścia do zdrowia i treningów przekonują Polaków olimpijczycy: badmintoniści, szermierze, wioślarze i kolarze. Wyczynowi sportowcy doskonale zdają sobie sprawę z wagi regularnych badań towarzyszących intensywnej aktywności fizycznej. Stała i profesjonalna kontrola medyczna jest dla nich nie tylko kwestią zdrowia i samopoczucia, ale także zawodowych osiągnięć.

  - Jesteśmy bardzo zaangażowani w kształtowanie postaw prozdrowotnych Polaków. W Polsce wiele mówimy o leczeniu, ale zdecydowanie za mało o profilaktyce. Zdrowy sport to klucz do zdrowia, dlatego tak bardzo wierzę w naszą akcję. Jesteśmy Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i największym prywatnym świadczeniodawcą w kraju, dlatego czujemy się w obowiązku by wspierać Polaków w bezpiecznym uprawianiu sportu - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  Trenujesz jak amator? Badaj się jak zawodowiec
  O sportowej kondycji i zdrowiu decydują - częstotliwość treningów, ich objętość i stopień intensywności. Olimpijczycy zaangażowani w kampanię odkreślają, że w przygotowaniach do zawodów nie koncentrują się jedynie na zadaniach sportowych. Ich intensywny trening wymaga bowiem przełączenia stylu życia na sportowy tryb wysokiej dbałości o organizm. Oznacza to świadome planowanie odżywiania, odpowiednio wyważone proporcje pomiędzy wysiłkiem, a regeneracją, stałą kontrolę medyczną, regularne konsultacje ze specjalistami z zakresu medycyny, fizjoterapii i ergonomii ruchu.

  Aleksandra Socha, polska szablistka, olimpijka, wielokrotna Mistrzyni Polski, Europy i Świata, jest pod stałą opieką lekarzy i fizjoterapeutów, ale jak sama podkreśla najważniejsza jest profilaktyka:
  - Profilaktyka to klucz do sukcesu, to dzięki niej możemy się uchronić od kontuzji i poznać nasz organizm. Sprawdzając kondycję, zwiększamy szanse, by cieszyć się sportem przez długie lata. Dziś możemy zbadać właściwie wszystko, dzięki rozszerzonej morfologii możemy dobrać odpowiednią dietę i suplementację. Ważne jest, aby decyzje dotyczące diety i treningu podejmować na podstawie wyników badań i konsultacji z lekarzem. Każdy organizm jest inny, dlatego lepiej nie dobierać diety, suplementów oraz planu treningowego samemu, czy też za radą koleżanki lub na podstawie informacji znalezionych w intrenecie.

  Robert Korzeniowski, menedżer programu Medycyna dla Sportu i Aktywnych Grupy LUX MED, sugeruje, by badać się dwa razy w roku, wykonując podstawowe badania laboratoryjne parametrów krwi i moczu oraz konsultując się ze specjalistami medycyny sportowej z dziedzin, takich jak interna, kardiologia czy ortopedia. Warto także na drodze testów sprawdzić wydolność i sprawność funkcjonalną organizmu. W czasie intensywnej aktywności fizycznej bezcenna jest opieka fizjoterapeutów:
  - Porady fizjoterapeutów są szczególnie cenione przez profesjonalnych sportowców. Fizjoterapeuci umieją w porę dostrzec pierwsze symptomy przeciążenia i zapobiec kontuzji. Poradzą, jak odbierać sygnały od własnego organizmu i kiedy warto odpuścić - a to zarówno dla sportowca zawodowego, jak i ambitnego amatora bywa bardzo trudne! - zauważa Robert Korzeniowski.

  Polacy wiedzą najlepiej
  Z najnowszego raportu „Zdrowi - gotowi - sport!" wynika, że Polacy coraz więcej czasu spędzają aktywnie, przy czym najczęściej decydują się na jazdę na rowerze (45 proc.), bieganie (25 proc.), grę w piłkę nożną (17 proc.), trening siłowy (16 proc.) oraz pływanie (14 proc.). Co 4. Polak trenuje z dużą częstotliwością: 7 proc. uprawia sport codziennie lub prawie codziennie, a 17 proc. kilka razy w tygodniu.

  Ponad połowa Polaków uprawiających sport przyznaje, że swoje treningi opiera na własnej wiedzy oraz doświadczeniu (54 proc.). Rzadziej przy planowaniu treningu brane są pod uwagę wskazania trenera (16 proc.), bezpłatne programy i porady treningowe z różnych źródeł  (11 proc.).

  Niewiele lepiej wyglądają statystyki dotyczące wykonywania specjalistycznych badań lekarskich przez aktywnych Polaków. Na badanie serca i kręgosłupa zdecydowało się jedynie 19 proc. respondentów, badaniom układu oddechowego i wydolnościowym poddało się 16 proc. Często, ale nie zawsze, dopiero pojawienie się urazu, kontuzji lub bólu uniemożliwiającego trening motywuje Polaków do odwiedzenia lekarza.

  Z badań wynika, że w przypadku pojawienia się dolegliwości utrudniających aktywność fizyczną, 34 proc. Polaków decyduje się skorzystać z porady lekarza, 30 proc. przerywa trening do czasu ustąpienia dolegliwości, 25 proc. zażywa suplementy diety lub leki bez recepty, a jedynie 15 proc. udaje się do fizjoterapeuty. Podsumowując - mniej niż połowa aktywnych Polaków korzysta z profesjonalnych porad w przypadku wystąpienia bólu, kontuzji, urazu lub wyczerpania fizycznego.

  Badanie opinii
  Ogólnopolskie badanie TNS Polska „Aktywność sportowa Polaków" zostało przeprowadzone w dniach 20-25 maja 2016 r. na próbie reprezentatywnej dla populacji Polaków w wieku 18-50 lat. Badanie wykonano metodą wywiadów bezpośrednich CAPI. Badanie zostało zrealizowane przy wsparciu Grupy LUX MED.

  Strona kampanii: www.luxmed.pl/sport

  Zwiń
 • 25.09.2016

  Grupa LUX MED została nagrodzona prestiżowym tytułem Lidera Informatyki w ochronie zdrowia przyznawanym przez magazyn Computerworld. Największa w kraju sieć medyczna została laureatem konkursu już po razu drugi. Wcześniej Computerworld przyznał ten tytuł LUX MED w 2011 roku.

  Grupa LUX MED została nagrodzona tytułem Lidera Informatyki 2016 przyznawanym przez magazyn Computerworld za wdrożenie autorskiej platformy 4Net. Nowoczesny system wspiera niemal wszystkie kluczowe procesy biznesowe firmy, a jego kompleksowość pozwala na kreatywną realizację kolejnych projektów IT z myślą o pacjentach.

  Dynamiczny rozwój Grupy LUX MED spowodował, że musieliśmy sięgnąć po zupełnie nowe technologie informatyczne, które zaspokoją bieżące potrzeby organizacji i umożliwią dalszy rozwój funkcjonalności. Postęp technologiczny otwiera nowe możliwości, ale zastosowanie cyfrowych rozwiązań w opiece zdrowotnej wymaga uwzględnienia delikatnej specyfiki procesów medycznych, a to z kolei wymaga zbudowania zespołu o unikalnych kompetencjach i kulturze pracy - mówi Andrzej Osuch, Dyrektor ds. Transformacji Biznesowej LUX MED. W projekcie opracowaliśmy autorskie rozwiązanie dostosowane do potrzeb świadczeniodawcy medycznego działającego w nowoczesnym, skoordynowanym modelu opieki i w dużej skali. Sukces wdrożenia zapewnił własny zespół IT, który liczy dziś przeszło 300 osób i jest w stanie niezależnie rozwijać posiadane platformy oraz projektować kolejne rozwiązania - opisuje Tomasz Garbowski, Członek Zarządu LUX MED ds. IT i Projektów.

  Computerworld docenił już LUX MED w przeszłości. Grupa została nagrodzona tytułem Lidera Informatyki w ochronie zdrowia w 2011 roku. LUX MED od lat rozwija innowacyjne na polskim rynku medycznym rozwiązania technologiczne, które mają wspierać bezpieczeństwo i jakość obsługi pacjentów. Przykładem jest prowadzenie przez lekarzy dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej, zaś pacjenci większość spraw organizacyjnych mogą obsłużyć przez Internet. W ostatnim czasie Grupa uruchomiła m.in. rozbudowaną platformę telemedyczną, która stanowi dodatkowy kanał komunikacji z pacjentami, a także pozwala tworzyć wirtualne konsylia lekarzy.

  Zwiń
 • 09.04.2016

  10 maja obchodzimy Europejski Dzień Profilaktyki Udarowej. Warto przy tej okazji przypomnieć na co zwrócić uwagę w codziennych czynnościach, aby zadbać o swoje zdrowie i naszych najbliższych będących w grupie ryzyka. Razem z ekspertami ośrodka opiekuńczo-rehabilitacyjnego Tabita Grupy LUX MED podpowiadamy złote zasady profilaktyki udarowej.
  Udar - kto jest w grupie ryzyka?

  Udar mózgu zazwyczaj dotyka osoby starsze. Ryzyko udaru zwiększa się znacznie
  po przekroczeniu 55. roku życia. Im człowiek starszy tym niestety ryzyko jest coraz większe. W grupie ryzyka są również osoby:
  • z predyspozycją genetyczną, gdzie był już przypadek udarowy
  • z nadwagą lub otyłością, co wynika najczęściej z nieprawidłowego żywienia i braku ruchu; nierzadko otyłość również towarzyszy innym schorzeniom,
  • z nadciśnieniem tętniczym,
  • osoby chorujące na serce tj. migotanie przedsionków lub mające wady zastawek serca,
  • osoby chorujące na cukrzycę
  • osoby palące tytoń.

  Jeśli w naszej rodzinie występowały przypadki udaru powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę na monitorowanie ciśnienia krwi. Częste podwyższone ciśnienie tętnicze jest sygnałem,
  że musimy zadbać o swój układ krwionośny i zastosować profilaktykę udarową. Zmiana diety, rzucenie palenia, odstawienie alkoholu, a przede wszystkim zwiększona aktywność fizyczna to obowiązkowe czynniki, które nie tylko zmniejszą ryzyko udaru, ale korzystnie wpłyną na jakość naszego życia i minimalizację ryzyka innych chorób np. cukrzycy typu
  2. czy chorób serca - podkreśla dr n med. Mirosław Wróbel, Członek Zarządu Ośrodka
  LUX MED Tabita.

  Jak zapobiegać udarom?

  Podstawowe zasady profilaktyki udarowej:

  1. Badaj regularnie ciśnienie sobie i bliskim

  Prawidłowe ciśnienie skurczowe, tak zwane górne, powinno wynosić maksymalnie
  140 mmHg, a rozkurczowe, dolne, 90 mmHg. Nadciśnienie, które degraduje nasz układ krążenia można stwierdzić, gdy co najmniej dwa razy zaobserwujemy przekroczenie granicy 140/90. Gdy nasze pomiary stale nie mieszczą się w obrębie dopuszczalnej normy powinniśmy zastanowić się nad zmianą trybu życia i skonsultować wyniki ciśnienia
  z lekarzem.

  2. Uzupełnij dietę o witaminę B i czekoladę!

  Witamina B niweluje szkodliwe aminokwasy odpowiedzialne za zwiększenie ryzyka udarowego. Czekolada również ma pozytywny wpływ na zdrowie i jej jedzenie można rozgrzeszyć pod warunkiem, że jest spożywana w małych ilościach. 1 kostka bogatej
  w polifenole ciemnej czekolady dziennie może znacząco obniżyć ciśnienie oraz ryzyko udaru.

  3. Eliminuj stres poprzez ruch

  Stres jest jednym z głównych czynników przyczyniających się do powstawania nadciśnienia a zatem i udarów. Wypróbuj medytację, jogę, pilates, nordic walking albo Qi Gong, starożytną chińską sztukę ćwiczeń, która pozwala zapanować nad stresem i obniża ciśnienie i ogromnie zmniejsza ryzyko udaru.

  4. Utrzymaj prawidłową masę ciała

  Sprawdź swój wskaźnik BMI względem wagi i wzrostu i staraj się go utrzymać
  na prawidłowym poziomie. Jeśli potrzebujesz skonsultuj zmiany w diecie z dietetykiem
  i ćwicz min. 30 minut dziennie. To niezastąpiony klucz do sukcesu, aby utrzymać swe zdrowie i zmniejszyć ryzyko wszelkich schorzeń, w tym także udarowych.

  Osoby w grupie ryzyka udarowego powinny zwrócić uwagę na dietę i ruch wspomagający układ krążenia. Zmniejszone spożycie czerwonego mięsa oraz tłuszczów zwierzęcych znacznie wpływa na krzepliwość krwi i kondycję naczyń krwionośnych, które są tak ważne w przeciwdziałaniu chorobom naczyniowo-mózgowym. Na dobre ukrwienie mózgu i całego organizmu korzystnie wpływa częste uprawianie sportu i rezygnacja z siedzącego trybu życia - zaznacza dr n med. Mirosław Wróbel, Członek Zarządu Ośrodka LUX MED Tabita.

  Mój bliski jest po udarze - jak mogę mu pomóc?

  Pamiętajmy, że udar mózgu nie jest równoznaczny z wyrokiem, a wczesne rozpoznanie
  i podjęcie leczenia oraz nowoczesnej rehabilitacji poudarowej znacznie zwiększa możliwość powrotu do samodzielności. W Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjny Tabita w Konstancinie pod Warszawą otwarta została pierwsza w Polsce pracownia ergoterapii pomagająca pacjentom, również w ramach NFZ, powrócić do większej sprawności. Nowoczesna pracownia ergoterapii odtwarza wyposażenie standardowej kuchni, łazienki i sypialni,
  w której pacjenci wykonują czynności dnia codziennego tj.: podstawowe prace domowe, higiena osobista, poruszanie się w przestrzeni domowej. Terapia musi być procesem skoordynowanej opieki wielu specjalistów, takich jak: lekarze, rehabilitanci, psychologowie, neurologopedzi, dietetycy - dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie znacznej poprawy stanu pacjenta zarówno pod względem psychicznym, jak i fizycznym.
  W Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym Tabita zostanie również uruchomiony specjalny cykl spotkań specjalistów rehabilitacji z rodzinami opiekującymi się osobami starszymi
  i niesamodzielnymi zorganizowany w formie Dni Otwartych i dostępnych dla każdego.
  „Chcemy nie tylko prowadzić terapię naszych pacjentów, ale również pomagać ich rodzinom. Wsparcie i zrozumienie najbliższych jest kluczowe. Pozwala chorym nie tylko uwierzyć
  w siebie, szybciej przywrócić sprawność, ale jest też elementem kompleksowej rehabilitacji. Nasi specjaliści m.in.: fizjoterapeuta, psycholog, pielęgniarka będą mogli udzielić zainteresowanym wszelkich porad, jak pracować z pacjentem na co dzień i jak właściwie pomagać mu w powrocie do zdrowia i życia w społeczeństwie"- dodaje dr n med. Mirosław Wróbel, Członek Zarządu Ośrodka LUX MED Tabita.

  Więcej informacji na: www.tabita.waw.pl


  Zwiń
 • 04.05.2016

  W Poznaniu na terenie Szpitala Klinicznego im. Degi uruchomiono nową pracownię Rezonansu Magnetycznego prowadzoną przez LUX MED Diagnostyka. Od teraz poznańscy pacjenci mogą skorzystać z badań diagnostyki obrazowej realizowanych najnowocześniejszym sprzętem.

  Diagnostyka obrazowa MR jest obecnie stosowana w diagnostyce wielu narządów i wykorzystywana głównie pod kątem schorzeń centralnego układu nerwowego, w tym także chorób onkologicznych, zapalnych, chorób demielinizacyjnych, ale również zmian zwyrodnieniowych i degeneracyjnych kręgosłupa. Badania MR wykonuje się w szeregu schorzeń - od złamań kostnych, przez reumatyzm, choroby serca, zatok, nerek aż po choroby przewodu pokarmowego. Pozwalają one lekarzowi prowadzącemu sprawnie zdiagnozować schorzenie i podjąć odpowiednie leczenie.

  Pracownia LUX MED Diagnostyka w Poznaniu w Szpitalu Klinicznym im. Degi dysponuje najnowocześniejszym aparatem rezonansu magnetycznego GE Signa Explorer Elite 1,5T. Aparat MR wyposażony jest m.in. w dedykowane badaniom ortopedycznym sztywne cewki
  o bardzo wysokiej jakości obrazów.

  „Ponadto, nasz rezonans wykonuje tzw. ciche skany podczas badania głowy. W rezonansach magnetycznych, które nie posiadają takiej opcji, pacjent musi leżeć w słuchawkach, a i tak dźwięk pracy magnesów jest wyraźnie słyszalny" - mów Marcin Wierzbicki, Dyrektor Zarządzający LUX MED Diagnostyka.

  LUX MED Diagnostyka ma najwięcej rezonansów magnetycznych i tomografów komputerowych w całej Polsce. Wszyscy pacjenci LUX MED Diagnostyka w ramach oszczędności swojego czasu mogą również odebrać opisy badań wykonanych w centrach diagnostycznych za pośrednictwem Portalu Pacjenta. Elektroniczna dokumentacja - szybkość, pewność i niski koszt dostępu do opisów badań diagnostycznych.

  Więcej na: www.luxmed-diagnostyka.pl

  Zwiń
 • 06.04.2016 r.

  7 kwietnia w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym Tabita w Konstancinie-Jeziornie pod Warszawą, będącym częścią Grupy LUX MED, otwarta zostanie nowatorska pracownia ergoterapii. Projekt ma na celu rozwój nowoczesnych metod rehabilitacji neurologicznej i opieki długoterminowej nad osobami starszymi i niesamodzielnymi.

  Od kwietnia w ośrodku Tabita udostępniona zostanie pacjentom innowacyjna pracownia ergoterapii, która pozwoli zwiększyć możliwości motoryczne i samodzielność osobom niepełnosprawnym, po udarach mózgu i innych urazach mózgowo-naczyniowych.
  To krok milowy w terapii pacjentów neurologicznych w Polsce.

  - Jak szacuje Światowa Organizacja Zdrowia udar mózgu jest drugą, najczęstszą przyczyną zgonów na świecie. Średnio blisko połowa chorych, którzy przeżyją ostrą fazę udaru mózgu, nie jest w stanie samodzielnie wykonywać codziennych, podstawowych czynności. Pacjenci są wtedy całkowicie zależni od pomocy innych osób. Jedyną drogą odzyskania sprawności i powrotu do zdrowia jest niezwłoczne rozpoczęcie rehabilitacji neurologicznej, której jednym z ważnych elementów powinna być ergoterapia - podkreśla dr n med. Mirosław Wróbel, Członek Zarządu ośrodka LUX MED Tabita.


  Ergoterapia - powrót do sprawności


  Ergoterapia jest nowoczesną formą rehabilitacji, która dzięki wykorzystaniu różnorodnych metod i materiałów, pozwala chorym i niepełnosprawnym w uzyskaniu niezależności. Poza ćwiczeniami ruchowymi i nauką wykonywania codziennych czynności w ergoterapii wykorzystuje się również zajęcia plastyczne, techniczne, a nawet rzemieślnicze. Terapia musi być procesem skoordynowanej opieki wielu specjalistów, takich jak: lekarze, rehabilitanci, psychologowie, neurologopedzi, dietetycy - dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie znacznej poprawy stanu pacjenta zarówno pod względem psychicznym, jak i fizycznym.

  Nowoczesna pracownia ergoterapii w Tabicie będzie odtwarzać wyposażenie standardowej kuchni, łazienki i sypialni, w której pacjenci wykonują czynności dnia codziennego
  tj.: podstawowe prace domowe, higiena osobista, poruszanie się w przestrzeni domowej.

  - Tym samym zwiększamy sprawność i samodzielność pacjentów - poprzez usprawnienie ruchomości kończyn i naukę wykonywania konkretnych czynności, jak np. samodzielne ubieranie czy przygotowanie posiłku - dodaje dr n med. Mirosław Wróbel .


  Informacje o Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym LUX MED Tabita:


  Projekt „Nowa jakość rehabilitacji neurologicznej oraz opieki długoterminowej w ośrodku Tabita" jest wspófinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego EOG i NMF w ramach Programu PL 07 „Poprawa i lepsze dostosowanie ochrony zdrowia do trendów demograficzno-epidemiologicznych"
  Ośrodek Opiekuńczo-Rehabilitacyjny LUX MED Tabita posiada wieloletnie doświadczenie w świadczeniu usług medycznych z zakresu rehabilitacji neurologicznej, ogólnoustrojowej i psychosomatycznej, realizowanych w trybie stacjonarnym i dziennym. Świadczenia są realizowane w ramach kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oraz komercyjnie. Ośrodek dysponuje wysoko wykwalifikowaną kadrą obejmującą lekarzy, fizjoterapeutów i personel pomocniczy oraz nowoczesną aparaturą medyczną, która wspiera proces terapeutyczny.
  W ramach Ośrodka funkcjonuje także Zakład Opiekuńczo-Leczniczy świadczący usługi z zakresu opieki długoterminowej.

  Więcej informacji: na: www.tabita.waw.pl.


  Zwiń
 • 15.02.2016 r.

  LUX MED kupił sieć pięciu specjalistycznych placówek Centrum Stomatologicznego EURODENTAL zlokalizowanych na terenie Warszawy i okolic. Tym samym Grupa LUX MED powiększa liczbę swoich centrów medycznych do 192 i umacnia kompetencje w stomatologii.

  Centrum Stomatologiczne EURODENTAL prowadzi działalność medyczną od 1989 roku. Oferta przychodni CS EURODENTAL jest skoncentrowana na wysokospecjalistycznych usługach dentystycznych obejmujących m.in.: implanty, protetykę, rekonstrukcje, periodontologię, ortodoncję, diagnostykę. Poza korzystną lokalizacją placówek oraz nowoczesną infrastrukturą jednym z głównych atutów CS EURODENTAL jest wysoko wykwalifikowany i doświadczony personel medyczny. Rocznie przychodnie EURODENTAL przyjmują kilkanaście tysięcy pacjentów.

  - Usługi stomatologiczne oferowaliśmy dotychczas głównie w naszych centrach medycznych LUX MED i PROFEMED. Przejmując EURODENTAL, znacząco rozwijamy naszą infrastrukturę dentystyczną na terenie Warszawy. Siłą Grupy LUX MED jest jakość usług, rozbudowana sieć blisko naszych pacjentów, a także szeroki zakres usług. Mamy już ośrodki specjalizujące się w onkologii, procedurach endoskopowych, medycynie estetycznej, medycynie sportowej, a teraz także ośrodki stomatologiczne. Wraz z rozwojem Grupy LUX MED zwiększamy liczbę nie tylko placówek ambulatoryjnych o ogólnym profilu, ale także wysokospecjalistycznych centrów kompetencyjnych rozwijanych z myślą o bezpieczeństwie naszych pacjentów - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  - Specjalistyczne usługi na wysokim poziomie, jakie oferuje EURODENTAL, mogą być rozwijane tylko przy silnym inwestorze o wysokiej pozycji i możliwościach inwestycyjnych. Dlatego właśnie LUX MED rekomendowaliśmy do zawarcia tej transakcji. Wymagało to odpowiedniego przygotowania spółki do sprzedaży i wsparcia w negocjacjach warunków transakcji. Doświadczenie współpracy z kluczowymi inwestorami pomaga doprowadzać takie transakcje do korzystnego dla stron finału - dodaje Tatiana Piechota, Prezes Upper Finance Med Consulting, który doradzał w procesie po stronie Eurodental.


  Zwiń
 • 4.02.2016 r.

  Nowotwory stały się jednym z największych zdrowotnych zagrożeń cywilizacyjnych naszych czasów. Pamiętajmy, że stała obserwacja organizmu, profilaktyka i systematyczna kontrola są najlepszymi narzędziami walki z rakiem. Na co zwrócić uwagę i o czym pamiętać, aby zachować czujność onkologiczną?

  Profilaktyka i czujność onkologiczna to najważniejsze kroki do zmniejszenia ryzyka poważnych skutków choroby nowotworowej. I choć świadomość społeczeństwa na temat ich roli systematycznie rośnie, to w Polsce nadal za mało osób zgłasza się na badania przesiewowe w kierunku wykrywania raka lub wykonują je w zaawansowanej fazie rozwoju choroby. A jak wskazuje WHO, ok. 30% zachorowań na raka można uniknąć również poprzez właściwe zachowanie prozdrowotne.

  Czujność to podstawa
  Wg danych Krajowego Rejestru Nowotworów najwyższa zachorowalność wśród Polaków dotyczy przede wszystkim raka płuca, piersi i jelita grubego.
  -To najczęstsze lokalizacje nowotworu, jednak co ważne, bardzo często mamy wpływ na zmniejszenie ryzyka ich wystąpienia lub całkowitą wyleczalność przy wykryciu w początkowej fazie choroby. Bardzo ważna jest jednak stała współpraca pacjenta z lekarzem oraz chęć do szybkiej konsultacji niepokojących objawów. Niestety, w naszym kraju wciąż znacznie mniej chorych z nowotworem zaczyna być leczonych we wczesnej fazie choroby, podczas gdy w USA i krajach Unii Europejskiej standardem są wczesne wykrycia. To pokazuje jak wiele pracy jeszcze przed nami i jak wiele obaw czy barier społecznych wpływa na niechęć do diagnostyki  - mówi dr n med. Grzegorz Juszczyk, Dyrektor Biura Edukacji Zdrowotnej Grupy LUX MED.

  Objawy, których nie można zlekceważyć
  Nasz organizm bardzo często wcześnie zaczyna wysyłać sygnały, które mają wzbudzić naszą czujność w celu poszukiwania przyczyny zaburzeń. Dlatego powinniśmy być wyczuleni na niepokojące objawy i nie lekceważyć różnorodnych symptomów, aby zareagować wcześnie i skutecznie chronić swoje zdrowie.

  Najczęściej występujące objawy to m.in.:
  Rak płuc:
  Objawy: przewlekły suchy kaszel, ból w klatce piersiowej, powracające zapalenia płuc, ciężki i świszczący oddech, wypluwana krew.
  Rak jelit grubego:
  Objawy: zmiany rytmu wypróżnień, stały dyskomfort okolicy brzusznej, duży spadek wagi
  Rak piersi:
  Objawy: zmiany kształtu lub koloru gruczołu sutkowego, wyczuwalne guzki, wydzielina z brodawki, ból piersi

  - Kształtowanie właściwych postaw i nawyków prozdrowotnych należy zacząć od najmłodszych lat, ponieważ im dłużej pozwolimy działać szkodliwym czynnikom, tym większe niekorzystne zmiany zajdą w naszym organizmie. W przypadku choroby nowotworowej profilaktyka jest więc szczególnie istotna. Programy wsparcia są również istotne w pracy jako element kompleksowej opieki medycznej. Tylko wspólny wysiłek na wielu poziomach może przynieść oczekiwane efekty, a Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem skutecznie nam
  o tym przypomina - podkreśla dr n med. Grzegorz Juszczyk.


  Zwiń
 • 4.02.2016 r.

  Jak wynika z badań opinii „Jak Polacy uprawiają sport" przeprowadzonego przez IQS na zlecenie LUX MED, aż 40% Polaków uprawia sport co najmniej raz w tygodniu, a ok. 8% ankietowanych co najmniej raz w miesiącu. Niestety nadal nie wiemy, czym jest bezpieczny sport i jak się do niego właściwie przygotować. Dlatego Grupa LUX MED wspiera Polaków w aktywnym trybie życia i dba o ich kompleksową opiekę w ramach programu „Medycyna dla Sportu i Aktywnych", nad którym czuwa Robert Korzeniowski.

  W rzeszowskiej placówce Grupy LUX MED Medicor została otwarta pierwsza regionalna placówka o wysokich kompetencjach w zakresie medycyny sportowej. Opieką lekarską i fizjoterapeutyczną obejmie wyczynowych sportowców oraz szeroką rzeszę aktywnych amatorów. Zespół ekspertów tworzą m.in.: uznani w świecie sportu lekarze sportowi: Dariusz Draguła i Tomasz Sikora oraz fizjoterapeuci Krzysztof Wróbel i Łukasz Żachowicz.

  „Program Medycyna dla Sportu i Aktywnych obejmuje kompleksową opieką zarówno amatorów aktywności fizycznej, jaki osoby nastawione na osiąganie wyników czy udział w zawodach sportowych. W tym celu wyselekcjonowaliśmy odpowiedni zespół m.in. ortopedów, kardiologów, internistów, dietetyków, psychologów oraz fizjoterapeutów. Wspólnie będziemy czuwać nad bezpiecznym i odpowiedzialnym sportem, aby pomóc naszym pacjentom zachować pełną motywację, pasję, ale przede wszystkim zdrowie w sporcie" - zaznacza Robert Korzeniowski, Menadżer Programu Medycyna dla Sportu i Aktywnych Grupy LUX MED.

  Aktywność fizyczna jest nieodłączną częścią życia wielu z nas. Czasem zupełnie amatorska i okazjonalna, a czasem wyczynowa i nastawiona na osiąganie coraz lepszych wyników. Niezależnie od tego, decydując się na uprawianie różnych dyscyplin, warto kompleksowo zadbać o swoje zdrowie, by nie doprowadzić do kontuzji, stanu przemęczenia czy spadku motywacji spowodowanego brakiem osiągnięć, czy po prostu lepszych wyników. Bieganie, jazda na rowerze, crossfit, triathlon to coraz bardziej popularne, ale wymagające dyscypliny, często skłaniające nas do wytężonego wysiłku i przekraczania swoich granic.

  „Zależy nam na tym, by rodzice młodych sportowców biorących udział w treningach i zawodach mieli pewność, że ich pociechy są bezpieczne dzięki stałemu - zgodnemu z najwyższymi standardami i dobrą praktyką medyczną - monitoringowi zdrowia. Niezależnie od wieku sportowca i stopnia jego zaawansowania, chcemy także pomagać w powrocie do sprawności, gdy przydarzy im się mniej lub bardziej groźny, ale zawsze przykry uraz. Cieszy nas bardzo, że kolejna placówka uruchomiona w ramach programu «Medycyna dla Sportu i Aktywnych» jest właśnie w Rzeszowie." - mówi dr Dariusz Draguła z placówki Medicor.

  Badania dla aktywnych - o czym powinniśmy pamiętać?
  Jeśli zaczynamy przygodę ze sportem lub jesteśmy już zaprawieni w regularnych treningach zdecydowaliśmy albo nasze dziecko jest członkiem klubu juniorskiego i rozpalamy w nim miłość do sportu, należy zwrócić uwagę na:

  • orzecznictwo sportowe
  • podstawowe badania laboratoryjne
  • EKG - próbę wysiłkową
  • test funkcjonalny FMS 
  • trening funkcjonalny 
  • trening motoryczny
  • konsultacje specjalistyczne: kardiologia, interna, ortopedia

  Wtedy będziemy mieć większą świadomość możliwości i ograniczeń organizmu, predyspozycji ruchowych i wydolnościowych, a sport może okazać się dla nas wielką przygodą.

  „Kiedy decydujemy się na wzmożoną aktywność fizyczną należy pamiętać, aby dobrze się do niej przygotować, znać swoje możliwości i słuchać sygnałów organizmu. Efektywne treningi to nie tylko korzystanie z dobrego sprzętu czy obuwia, ale przede wszystkim zdrowie ciała. Niestety, wg. raportu „Jak Polacy uprawiają sport" przeprowadzonego przez IQS na zlecenie LUX MED, brak przygotowania do uprawiania sportu deklarują częściej mężczyźni niż kobiety: 46% w porównaniu do 37%. Co więcej zaledwie 3% osób uprawiających sport wykonało jakiekolwiek badania lekarskie pod kątem planowanej aktywności fizycznej. Będziemy chcieli to zmienić i zaczynamy od Rzeszowa" - podkreśla Robert Korzeniowski z LUX MED.

  Teraz każdy sportowiec, amator i profesjonalista, może szukać fachowej porady w placówkach Grupy LUX MED w których realizowany jest program „Medycyna dla Sportu i Aktywnych". Dzieci i młodzież trenujący w klubach zyskają ułatwiony dostęp do wymaganego przepisami ustawowymi orzecznictwa sportowego. To nowe otwarcie w polskiej medycynie sportowej. Ponadto do dyspozycji pacjentów są lekarze różnych specjalizacji: ortopedzi, kardiolodzy, interniści, dietetycy, psycholodzy oraz fizjoterapeuci. Wszyscy mają doświadczenie w sporcie lub są lekarzami o specjalności medycyny sportowej. Dzięki ich pomocy każdy będzie mógł uprawiać sport bezpiecznie. Specjaliści LUX MED od lat troszczą się o bezpieczeństwo osób aktywnych podczas największych imprez sportowych w Polsce. W 2014 roku Grupa została Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego - dba o zdrowie najlepszych polskich sportowców - olimpijczyków i kandydatów na olimpijczyków.


  Zwiń
 • 11.01.2016 r.

  Już w styczniu przy ul. Ułańskiej 7 w Poznaniu uruchomione zostanie nowe centrum medyczne PROFEMED. Będzie to kompleksowa placówka świadcząca usługi z zakresu specjalistyki, stomatologii, medycyny estetycznej, a także rehabilitacji. PROFEMED oferuje usługi komercyjne i został stworzony z myślą o osobach nieposiadających abonamentu medycznego. Placówka jest częścią Grupy LUX MED, która ma pod swoją opieką 1,6 mln pacjentów w całym kraju.

  Nowa centrum medyczne PROFEMED zlokalizowane jest na terenie kompleksu City Park przy ulicy Ułańskiej w Poznaniu. Na powierzchni 933 m2 działało będzie ponad 20 gabinetów medycznych, w których na pacjentów czekają m.in. audiolodzy, chirurdzy ogólni i naczyniowi, dermatolodzy, diabetolodzy, endokrynolodzy, gastroenterolodzy, ginekolodzy, hepatolodzy, kardiolodzy, laryngolodzy, ortopedzi, neurolodzy, pediatrzy, radiolodzy, reumatolodzy, rehabilitanci, seksuolodzy, stomatolodzy, urolodzy, lekarze medycyny estetycznej, zakaźnej  i podróży, a także ortodonci. Zespół PROFEMED to wielu lekarzy o drugim stopniu specjalizacji, a nawet profesorów. Placówka będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8-20.

  W poznańskim PROFEMED można szybko skorzystać z pomocy lekarzy rzadziej spotykanych specjalizacji medycznych, jak również wykonać mniej popularne zabiegi. Na przykład w ofercie centrum medycznego jest rehabilitacja niemowląt NDT Bobath, której celem jest przygotowanie dziecka z zaburzeniami ruchowymi do samodzielnego funkcjonowania. Dla osób dbających o wygląd zewnętrzny przygotowana została natomiast szeroka oferta zabiegów z zakresu medycyny estetycznej oraz kosmetologii.

  Centrum medyczne PROFEMED
  ul. Ułańska 7, 60-748 Poznań
  tel: 61 62 87 500 lub 22 33 22 844
  e-mail: cc_profemed@luxmed.pl


  Zwiń
 • 05.01.2015 r.

  LUX MED uruchomił platformę telemedyczną. Jedną z jej podstawowych funkcjonalności jest możliwość kontaktu z pacjentem online z wykorzystaniem video, audio i klasycznego czatu tekstowego. Pacjent może teraz nie wychodząc z domu kontaktować się z lekarzami różnych specjalności, pielęgniarkami i położnymi.

  Telemedycyna z powodzeniem rozwija się w wielu krajach świata, gdzie jest traktowana jako naturalne uzupełnienie klasycznej usługi medycznej i odpowiedź na zmniejszającą się liczbę lekarzy i pielęgniarek. Zmiany legislacyjne dotyczące telemedycyny w Polsce otwierają nowe możliwości jej rozwoju. LUX MED ma w planach uruchomienie m.in. telekonsyliów i tzw. drugiej opinii, które miałyby być wykorzystywane przez lekarzy i innych specjalistów medycznych do konsultacji procesu leczenia pacjenta online. Kolejnym krokiem jest wdrożenie programu monitorowania stanu zdrowia pacjentów ze schorzeniami przewlekłymi.

  Trudno wyobrazić sobie przyszłość medycyny bez telemedycyny. Narzędzie to jest już bardzo popularne w wielu krajach i cieszę się, że teraz może wspierać proces leczenia także w Polsce. Daje ono większe poczucie bezpieczeństwa pacjentom, a nam ułatwia koordynację opieki. Telemedycyna pozwala na stałe monitorowanie parametrów w przypadku chorób przewlekłych, co podnosi ogólną jakość i skuteczność leczenia. Wbrew powszechnej opinii doskonale sprawdza się także w opiece nad osobami w zaawansowanym wieku, co pokazują doświadczenia naszych kolegów z Wielkiej Brytanii - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  Na Portalu Pacjenta LUX MED w zakładce „Czat" widoczne są stałe grafiki specjalistów medycznych wraz z godzinami prowadzenia wirtualnej rozmowy. Specjalista ma wgląd do dokumentacji medycznej i w przypadkach uzasadnionych może zlecić określone badania lub wystawić skierowanie do innego specjalisty. Zapis rozmowy i zalecenia są częścią dokumentacji medycznej. Zalecenia są widoczne na Portalu Pacjenta. Dodatkowo pacjenci mają wgląd do materiałów edukacyjnych i najczęściej zadawanych pytań.

  Zwiń
 • 23.11.2015 r.

  W sobotę 14 listopada Grupa LUX MED zorganizowała już VII Akademię Pielęgniarek i Położnych, która odbyła się w Warszawie. Pośród ponad 370 gości Akademii znalazły się m.in. pielęgniarki i położne z Wielkiej Brytanii.


  Tegoroczna Akademia Pielęgniarek i Położnych Grupy LUX MED odbyła się pod hasłem „Nowoczesne pielęgniarstwo/położnictwo w zintegrowanym modelu opieki nad pacjentem".

  W Akademii wzięło udział ponad 370 osób, w tym m.in. pielęgniarki z Wielkiej Brytanii, Arabii Saudyjskiej oraz Nowej Zelandii, które zatrudnione są w Bupa. Uczestnicy mogli wysłuchać trzynastu prelekcji dotyczących nowoczesnego pielęgniarstwa i położnictwa, w tym np. „ICNP - czym jest i jak ją wdrożyć?", „Edukacja diabetologiczna - model zintegrowanej opieki diabetologicznej", „Model zintegrowanej opieki pielęgniarskiej nad pacjentem z chorobą onkologiczna", „Podstawy diagnostyki i profilaktyki chorób błony śluzowej jamy ustnej i przyzębia", „Nowoczesne metody leczenia ran - stopa cukrzycowa", „Nowe uprawnienia pielęgniarek i położnych - recepty", „Nowoczesne położnictwo". Wśród prelegentów znaleźli się m.in. przedstawiciele Departamentu Pielęgniarek i Położnych w Ministerstwie Zdrowia, Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego, Konsultanci Krajowi w różnych dziedzinach pielęgniarstwa, przedstawiciele uczelni medycznych, przedstawiciele Centrum Badania i Rozwoju Międzynarodowej Klasyfikacji Praktyki Pielęgniarskiej czy też Polskiego Komitetu Zwalczania Raka.

  - Aktywnie działamy na rzecz zwiększania roli pielęgniarek i położnych w procesie opieki nad pacjentem. Nasz zespół pielęgniarek i położnych ma bardzo szerokie kompetencje i jest doskonale przygotowany do zmian, nowych oczekiwań i odpowiedzialności - mówi Monika Tomaszewska, Dyrektor Departamentu Pielęgniarstwa i Położnictwa Grupy LUX MED.

  - Dzielenie się wiedzą i doświadczeniem jest zapisane w strategii Grupy LUX MED, a Akademia Pielęgniarek i Położnych stanowi doskonałe forum do dyskusji. Od lat organizujemy spotkania takie jak Akademia Medycyny Rodzinnej i Specjalistycznej, Akademia Pielęgniarek, czy też warsztaty szkoleniowe, za które przyznawane są punkty OIL. Inwestujemy w nasz zespół mając świadomość, że pracownicy medyczni są największym kapitałem każdej organizacji dbającej o zdrowie pacjentów - dodaje dr n med. Krzysztof Kurek, Członek Zarządu LUX MED.

  Zwiń
 • 29.10.2015 r.

  LUX MED przejął spółkę Euro-Clinic świadczącą usługi z zakresu diagnostyki obrazowej, rehabilitacji i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. To już 23 akwizycja dokonana przez LUX MED w ciągu ostatnich ośmiu lat.


  LUX MED nabył 100% udziałów spółki Euro-Clinic, która świadczy usługi w placówce przy ul. Pilotów 2 w Krakowie. To pierwsza własna placówka Grupy LUX MED oferująca diagnostykę obrazową w Krakowie. „Działając w skoordynowanym modelu opieki zdrowotnej zależy nam, aby mieć własne pracownie diagnostyczne w każdym mieście, gdzie mamy rozbudowaną sieć placówek ambulatoryjnych" - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED. Oprócz diagnostyki obrazowej, Euro-Clinic świadczy także usługi z zakresu rehabilitacji i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia stanowi blisko połowę przychodów spółki. Euro-Clinic działa od 2010 roku.

  - „Euro-Clinic to 23 akwizycja, której dokonaliśmy w ciągu ostatnich ośmiu lat. W ostatnim czasie jesteśmy bardzo zaangażowani w integrację rynku diagnostyki obrazowej, wcześniej wykazywaliśmy tę samą skuteczność konsolidując placówki ambulatoryjne. Segment diagnostyki obrazowej jest jeszcze bardziej rozdrobniony niż centra ambulatoryjne 8 lat temu, dlatego konsolidacja tego rynku to długotrwały proces. Równolegle - z równie dużym rozmachem - rozwijamy naszą linię szpitalną" - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  LUX MED w ostatnich latach przejął min. szpitale Magodent, Endoterapia, Carolina Medical Center; spółki diagnostyczne, Centrum Medyczne Diagnostyka, Diagnostic-Med, Scanlab, Tomograf, TK Medyk oraz sieci ambulatoryjne MegaMed, Medicor i Centrum Zdrowia Medycyna.

  Doradcami kupującego byli: Kancelaria Krassowski oraz PwC.

  Zwiń
 • 23.10.2015 r.

  LUX MED uruchomi kolejny szpital, który będzie zlokalizowany przy ul. Elbląskiej w Warszawie. Inwestycja będzie miała ponad 200 łóżek i ma być ośrodkiem hospitalizacyjnym o wysokim standardzie w zakresie medycyny wysokospecjalistycznej.


  LUX MED nabył już działkę wraz ze stojącymi na niej nieruchomościami. Pierwszy pacjent zostanie przyjęty w styczniu 2017 po adaptacji jednego z budynków. Dla pacjentów przeznaczonych będzie ponad 200 łóżek. Przewidziana jest również część ambulatoryjno-diagnostyczna. Powierzchnia zakupionej działki wynosi ponad 13 tysięcy m² i umożliwia rozbudowę infrastruktury - w razie potrzeby - poprzez zwiększenie liczby łóżek, rozbudowę powierzchni diagnostycznej lub uruchomienie części biurowej.

  To dla nas znacząca inwestycja, która sprawi, że LUX MED zaangażuje się jeszcze mocniej w leczenie wysokospecjalistyczne. Już dziś świadczymy wiele usług na poziomie referencyjnym, a rozwijając skoordynowany model opieki, mamy ambicje by móc kompleksowo opiekować się pacjentami z poważnymi schorzeniami i podnosić jakość opieki zdrowotnej w Polsce - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  LUX MED prowadzi już siedem szpitali: dwa pod marką Endoterapia, dwa Magodent, Szpital Puławska, Carolina Medical Center i MegaMed. Łącznie Grupa LUX MED ma 180 placówek własnych w całym kraju. Pod jej opieką znajduje się 1,6 mln pacjentów.

  Doradcami kupującego byli: Kancelaria Gessel oraz PwC, a doradcą finansowym transakcji po stronie sprzedającego był Upper Finance Med Consulting.

  Zwiń
 • LUX MED nabył właśnie 80% udziałów Magodent Sp. z o.o. Spółka prowadzi dwa szpitale w Warszawie specjalizujące się w onkologii - przy ul. Fieldorfa oraz Św. Wincentego w Warszawie, a także ambulatoryjną placówkę onkologiczną przy ul. Narbutta.

  Magodent działa od 1996 roku, a w Warszawie od 2008 roku i prowadzi dwa szpitale specjalizujące się w leczeniu pacjentów z chorobami onkologicznymi, a także ambulatoryjną placówkę onkologiczną. Szpital onkologiczno-kardiologiczny przy ul. Fieldorfa 40 ma 75 łóżek. Oferuje przede wszystkim kompleksowe leczenie onkologiczne, w tym chirurgię onkologiczną i chemioterapię, a także opiekę nad chorymi również z innymi schorzeniami tj. kardiologicznymi, hematologicznymi, ginekologicznymi i urologicznymi. W ośrodku tym przyjmowani są także pacjenci w ramach POZ, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, a także diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej. Drugi szpital - onkologiczno-hematologiczny - zlokalizowany jest przy ul św. Wincentego 103 i ma 45 łóżek. Przy ulicy Narbutta 83 działa zakład rehabilitacji z przychodnią specjalistyczną. Zespół Magodent liczy 400 osób. Rocznie realizuje około 60 tysięcy wizyt - zdecydowaną większość w ramach kontraktu z NFZ. W sumie około 90% przychodów Magodent pochodzi z kontraktu z NFZ.

  - Dzięki nabyciu 80% udziałów Magodent Grupa LUX MED będzie mogła otoczyć pacjenta onkologicznego opieką na każdym etapie - od podstawowej opieki zdrowotnej, diagnostyki przez leczenie onkologiczne, aż po dalsze prowadzenie go po zakończonym leczeniu. Jako świadczeniodawca o bardzo rozbudowanej sieci diagnostycznej i ambulatoryjnej chcemy być jak najbardziej skuteczni we wczesnym wykrywaniu chorób nowotworowych, co wspiera m.in. uruchomiony przez nas program na rzecz czujności onkologicznej Onkonawigator. Teraz po dołączeniu do nas spółki Magodent, możemy opiekować się naszymi pacjentami również na etapie leczenia onkologicznego. Transakcja doskonale wpisuje się w zintegrowany model skoordynowanej opieki zdrowotnej, w którym działamy. Jednocześnie Magodent zyskuje zaplecze silnej grupy Bupa, której jesteśmy częścią - mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy LUX MED.

  - Magodent jest atrakcyjnym podmiotem medycznym. Zdecydowałem o sprzedaży Magodentu Grupie LUX MED mając pewność, że dla naszych placówek będzie to oznaczało rozwój z silnym międzynarodowym partnerem - mówi Maciej Sadowski, prezes i właściciel Magodent Sp. z o.o.

  Przejęcie Magodent przez LUX MED jest największą akwizycją bieżącego roku na rynku opieki zdrowotnej. Wyłącznym doradcą finansowym transakcji po stronie sprzedającego był Upper Finance Med Consulting, a doradcą prawnym Kancelaria DZP. Doradcami kupującego byli: Kancelaria Gessel oraz PwC.

  Finalizacja transakcji oznacza, że niespełna pięć lat po uruchomieniu pierwszej placówki, w której prowadzona jest hospitalizacja, Grupa LUX MED prowadzi już 7 szpitali, a plany stworzenia w pełni kompleksowej sieci medycznej są konsekwentnie realizowane.

  Zwiń
 • Grupa LUX MED uruchomiła dla swoich pacjentów specjalistyczne czaty z doradcą medycznym w eGabinecie, które umożliwiają bieżące wsparcie w problemach ze zdrowiem.


  LUX MED, wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów, uruchomił usługę online - eGabinet na Portalu Pacjenta. Takie rozwiązanie pozwoli przyśpieszyć i zdecydowanie ułatwi konsultację z ekspertem w danym obszarze. Nowa zakładka umożliwia pacjentom dostęp do grafików doradców medycznych wraz z godzinami ich dyżurowania na czacie. Nowoczesna forma konsultacji pozwala na uzyskanie informacji od specjalisty w krótkim czasie i niezależnie od miejsca przebywania pacjenta. Każdy specjalista dyżurujący na czacie ma wgląd do dokumentacji medycznej i w uzasadnionych medycznie przypadkach może zlecić określone badania laboratoryjne. Zapis rozmowy i zalecenia są częścią całościowej dokumentacji medycznej pacjenta. Dodatkowo każdy pacjent ma wgląd do materiałów edukacyjnych przygotowanych przez specjalistów Grupy LUX MED, a także ma możliwość zapoznania się z najczęściej zadawanymi pytaniami.

  Obecnie pacjenci LUX MED mogą korzystać z porad online, których udzielają położne, pielęgniarki alergologiczne, pielęgniarki pediatryczne oraz pielęgniarki diabetologiczne.

  W następnych etapach konsultacje w eGabinecie będą poszerzone o kolejnych pracowników medycznych Grupy LUX MED. Wszyscy czatujący doradcy medyczni są samodzielnymi specjalistami w określonych dziedzinach pielęgniarstwa i położnictwa, posiadają duże doświadczenie zawodowe i stale aktualizują swoją wiedzę, co zapewnia pacjentom bezpieczeństwo i najwyższą jakość udzielanych zaleceń w zakresie zdrowia.

  Zwiń
 • Czerwiec 2015 r.

  Według danych WHO udar mózgu jest drugą najczęstszą przyczyną zgonów na świecie. Szacuje się, że „blisko połowa chorych, którzy przeżyją ostrą fazę udaru mózgu, nie jest w stanie samodzielnie wykonywać czynności dnia codziennego i zależy od pomocy innych osób" . Warunkiem odzyskania sprawności i powrotu do zdrowia jest niezwłoczne rozpoczęcie rehabilitacji neurologicznej. Ośrodek LUX MED Tabita realizuje projekt, który pozwoli m.in. na wdrożenie innowacyjnej formy rehabilitacji - ergoterapii.

  Projekt „Nowa jakość rehabilitacji neurologicznej oraz opieki długoterminowej w Ośrodku Tabita" jest współfinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego w ramach Programu PL 07 „Poprawa i lepsze dostosowanie ochrony zdrowia do trendów demograficzno-epidemiologicznych". Celem projektu jest zwiększenie dostępności do wysokiej jakości rehabilitacji neurologicznej dla osób po udarach mózgu i innych ostrych incydentach mózgowych oraz do świadczeń opieki długoterminowej.

  Efektem realizacji projektu będzie:

  • utworzenie nowoczesnej pracowni ergoterapii,
  • doposażenie istniejących oddziałów i pracowni ośrodka w sprzęt medyczny najnowszej generacji,
  • modernizacja infrastruktury ośrodka,
  • szkolenie personelu medycznego z zakresu innowacyjnych metod rehabilitacji,
  • przeprowadzenie działań informacyjno-szkoleniowych z zakresu opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi.


  Udary mózgu w Polsce

  Z danych epidemiologicznych wynika, że w Polsce na udary mózgu zapada co roku ok. 70 000 osób . Obserwuje się także wysokie wskaźniki umieralności w tym obszarze - roczna liczba zgonów z powodu udarów mózgu wynosi ok. 30 000.

  Niepokojąco wysoka jest w porównaniu z innymi krajami śmiertelność z powodu udaru mózgu. Ta częstość nie ulegała poprawie w latach 2004-2010 zarówno z powodu zatoru mózgu 12,6% w 2010 jak i krwotoku mózgowego (31,4% w 2009). Notuje się nadal stale wysoki odsetek śmiertelności z powodu zatoru nieokreślonego (16,5%) .

  Z przeprowadzonych analiz statystycznych wynika, że od roku 1990 umieralność z powodu chorób mózgowo-naczyniowych zmniejszyła się we wszystkich państwach członkowskich OECD, jednakże w Polsce i na Słowacji jedynie w stopniu marginalnym. Prognozy dotyczące zapadalności na udary mózgu w kolejnych latach także są niekorzystne - zakłada się wzrost liczby zachorowań, m.in. ze względu na starzenie się społeczeństwa.

  Udary mózgu stanowią poważny problem społeczny i ekonomiczny. Eksperci szacują, że roczny koszt związany z leczeniem i rehabilitacją chorych po udarach oraz absencją chorobową i świadczeniami rentowymi wynosi ok. 1,4 mld złotych . Oznacza to, że udary mózgu stanowią ogromne obciążenie zarówno dla systemu opieki zdrowotnej w Polsce, jak i dla budżetów domowych rodzin dotkniętych tym problemem zdrowotnym.


  Ergoterapia, czyli rehabilitacja poprzez pracę

  Osiągnięcie jak największej samodzielności oraz powrót do niezależności w życiu codziennym to marzenie pacjentów po przebytym udarze. Ergoterapia (gr. ergo - czynię, działam, robię) jest formą terapii, która dzięki różnorodności metod i materiałów (między innymi z zastosowaniem technik rzemieślniczych) pozwala chorym i niepełnosprawnym w uzyskaniu niezależności.

  Już wkrótce w ośrodku LUX MED Tabita powstanie unikatowa pracownia ergoterapii. Pracownia ta składać się będzie z „przykładowej" kuchni, łazienki i sypialni, w której pacjenci będą się rehabilitować poprzez pracę. Praca ta dotyczy sfery samodzielności w wykonywaniu czynności dnia codziennego jak prace domowe, higiena osobista. Ergoterapia jest nowatorską metodą rehabilitacji, która jest nastawiona na efekt, pacjent nie tylko ćwiczy niesprawną kończynę, ale przede wszystkim umie wykonać konkretną czynność, jak np. samodzielne ubranie się, przygotowanie posiłku.


  Kompetentny i doświadczony świadczeniodawca

  Ośrodek Opiekuńczo-Rehabilitacyjny LUX MED Tabita posiada wieloletnie doświadczenie w świadczeniu usług medycznych z zakresu rehabilitacji neurologicznej, ogólnoustrojowej i psychosomatycznej, realizowanych w trybie stacjonarnym i dziennym. Świadczenia są realizowane w ramach kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oraz odpłatnie. Ośrodek dysponuje wysoko wykwalifikowaną kadrą obejmującą lekarzy, fizjoterapeutów i personel pomocniczy oraz nowoczesną aparaturą medyczną, która wspiera proces terapeutyczny. W ramach Ośrodka funkcjonuje także Zakład Opiekuńczo-Leczniczy świadczący usługi z zakresu opieki długoterminowej.  Zwiń
 • LUX MED przejmuje sieć czterech placówek medycznych w Rzeszowie. Medicor świadczy usługi ambulatoryjne i diagnostyczne, a więc doskonale wpisuje się w zintegrowany model skoordynowanej opieki zdrowotnej, w którym działa Grupa LUX MED.

  Medicor uruchomiono w 1993 roku. Sieć składa się z czterech placówek medycznych: przy ulicy Jabłońskiego, Kochanowskiego, Piłsudskiego i Wyzwolenia. Centrum medyczne przy ul. Jabłońskiego świadczy usługi z zakresu medycyny rodzinnej, konsultacji specjalistycznych, diagnostyki, rehabilitacji i stomatologii. Znajduje się w nim również Apteka Medicor również przejęta przez LUX MED. Poradnia przy ul. Piłsudskiego oferuje stomatologię i rezonans magnetyczny, a placówka przy ul. Wyzwolenia świadczenia z zakresu medycyny pracy. Centrum medyczne przy ul. Kochanowskiego zapewnia opiekę lekarzy medycyny rodzinnej.

  Sieć medyczna Medicor oferuje świadczenia na podstawie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, jak również komercyjnie klientom korporacyjnym i indywidualnym. Z siecią współpracuje obecnie ponad 120 lekarzy.

  "Konsekwentnie rozbudowujemy naszą sieć centrów medycznych działając w zintegrowanym modelu skoordynowanej opieki zdrowotnej. Medicor oferując usługi ambulatoryjne, a także z zakresu diagnostyki obrazowej doskonale wpisuje się w naszą strategię. Chcemy uzyskiwać naturalne synergie z myślą o pacjentach, dlatego jesteśmy zainteresowani akwizycjami w miastach, gdzie nasze ośrodki diagnostyczne i ambulatoryjne mogą się wzajemnie uzupełniać. Medicor był dotychczas naszym podwykonawcą, dzięki czemu mogliśmy lepiej poznać standard oferowanej tam opieki medycznej i z pełnym przekonaniem podjąć decyzję o przejęciu" - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  "Połączenie lokalnego potencjału z siłą ogólnopolskiej marki będzie dużą korzyścią dla naszych pacjentów i pracowników. Jesteśmy przekonani, że to właściwy krok, z którego obie strony będą w pełni zadowolone" - mówi Taduesz Mazurek, Prezes Zarządu spółki Medicor.

  W Rzeszowie działa już centrum medyczne LUX MED przy al. Kopisto 1. Dołączenie sieci Medicor do Grupy LUX MED oznacza zwiększenie liczby rzeszowskich placówek Grupy do pięciu i łącznie 172 na terenie całego kraju.

  Sprzedającemu doradzali bank inwestycyjny BESI oraz Kancelaria Krassowski, natomiast doradcami kupującego byli Kancelaria Gessel oraz PwC.

  Zwiń
 • Według danych WHO zachorowalność na raka piersi stanowi aż 22% wszystkich przypadków nowotworów wykrywanych u kobiet w Polsce . Grupa LUX MED poprzez uczestnictwo w Populacyjnym Programie Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, realizowanym w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych, intensywnie działa na rzecz edukacji w zakresie chorób onkologicznych, docierając z serią bezpłatnych badań przesiewowych do kobiet w całej Polsce. Teraz dzięki poszerzeniu programu dostęp do świadczeń jest jeszcze łatwiejszy.

  Projekt realizowany przez LUX MED Diagnostyka „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych" jest współfinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego EOG (Europejskiego Obszaru Gospodarczego) i Norweskiego Mechanizmu Finansowego i wspiera działania „Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi". Przeprowadzany jest w okresie październik 2014 - kwiecień 2016 i obejmuje obszar 15 województw.

  Realizacja programu dzięki pozyskaniu Funduszy Norweskich i Mechanizmu EOG umożliwi m.in:

  • zwiększenie dostępności do świadczeń poprzez badania kobiet między 40 a 49 oraz 70 a 75 rokiem życia (standardowo Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi obejmuje kobiety pomiędzy 50 a 69 rokiem życia),
  • wysyłkę zaproszeń na mammografię - zaproszenia imienne są najbardziej skuteczną metodą informowania o badaniach,
  • szeroko zakrojone działania edukacyjne skierowane do kobiet,
  • rozbudowę infrastruktury o kolejne mammobusy,
  • zakup i wymianę mammografów w posiadanych mammobusach,
  • szkolenia dla personelu wykonującego badania,
  • zakup systemu informatycznego do wspomagania planowania logistycznego pracy mammobusów.

  Rak piersi w Polsce
  Przewiduje się, że w 2020 r. liczba nowych przypadków raka piersi u kobiet zwiększy się do ok.19 tys. przypadków.
  Światowa Organizacja Zdrowia wskazuje, że do najczęstszych czynników ryzyka chorób onkologicznych u kobiet należą:

  • palenie tytoniu,
  • spożywanie alkoholu,
  • otyłość,
  • brak aktywności fizycznej.

  „U pacjentek już po pierwszej diagnozie nowotworowej, wskaźnik przeżyć pięcioletnich jest jednym z najniższych w Europie i wynosi ok. 94,31%. Dla porównania w Islandii jest to 96,81%. To pokazuje jak wiele jeszcze pracy przed nami i jak ważne jest budowanie świadomości na temat choroby i działań profilaktycznych. W dalszym ciągu znaczącym problemem jest zbyt późne wykrycie choroby. Nowotwór wykryty we wczesnym stadium jest bowiem wyleczalny, natomiast zaawansowanie choroby zmniejsza szanse na przeżycie." - mówi dr Małgorzata Cymerman, LUX MED Diagnostyka

  Dlaczego zgłaszamy się tak późno?
  Systematyczne badania profilaktyczne, samokontrola oraz unikanie czynników ryzyka zwiększających zachorowalność są niezbędnymi elementami wspierającymi zdrowy i aktywny styl życia. Każda kobieta powinna mieć świadomość swego ciała, kontrolować zachodzące w nim zmiany i konsultować z lekarzem niepokojące ją symptomy. A to właśnie lęk przed chorobą jest najczęstszym powodem zbyt późnego wykonania badania - tak wskazuje 65% Polek. Z kolei 54% uważa, że są zdrowe i nie muszą korzystać z kontroli medycznej. Brak wiedzy w zakresie profilaktyki raka piersi potwierdza aż 52% kobiet .

  „Mammografia jest uznawana za najlepszą metodę wczesnego wykrywania raka piersi u kobiet powyżej 40 roku życia i najskuteczniejsze badanie przesiewowe u kobiet w przedziale 50-69 lat. Jest to badanie o wysokiej czułości, które pozwala na wykrycie zmian we wczesnym stadium zaawansowania. Dzięki temu kobieta ma większe szanse na pełne wyleczenie i zachowanie piersi" - mówi dr Małgorzata Cymerman, LUX MED Diagnostyka.

  Kompetentny i doświadczony świadczeniodawca
  W ramach działalności z zakresu mammografii mobilnej i stacjonarnej LUX MED Diagnostyka wykonuje i opisuje największą liczbę zdjęć mammograficznych spośród wszystkich świadczeniodawców w Polsce. W 2014 roku w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi przebadano niemal 240 tysięcy kobiet. Każdego miesiąca mammobusy odwiedzały około 200 miejscowości, realizując program badań przesiewowych dla pań. Sieć diagnostyczna posiada 15 mammobusów, które wyposażone są w nowoczesne systemy mammografii pośredniej. W każdym mammobusie znajduje się poczekalnia, przebieralnia oraz gabinet wyposażony w mammograf. Mammobusy spełniają wszystkie wymogi określone przepisami. Najwyższą jakość udzielanych świadczeń zapewnia wykwalifikowany zespół medyczny. Opisy badań wykonywane są przez kadrę wiodących w Polsce lekarzy - skrynerów, w tym audytorów klinicznych i ekspertów z Poznania, Bydgoszczy i Trójmiasta. Specjaliści LUX MED Diagnostyka opisują największą liczbę badań skryningowych w kraju, dzięki czemu posiadają największe doświadczenie w tym zakresie w Polsce.

  Podwójny odczyt realizowany jest na nowoczesnych stacjach opisowych z monitorami o wysokiej rozdzielczości przeznaczonych do odczytu badań w technologii cyfrowej zgodnie z procedurą opracowaną na podstawie europejskich i amerykańskich wytycznych. Technicy elektroradiologii wykonujący badania odbyli wszystkie szkolenia przewidziane wymaganiami NFZ w zakresie mammografii i posiadają bogate doświadczenie potrzebne do wykonywania kilkuset badań mammograficznych miesięcznie.

  Zwiń
 • Jak wynika z badań aż 2/3 Polaków uprawia sport. Potwierdza to rosnące zainteresowanie kolarstwem po sukcesie Michała Kwiatkowskiego w Mistrzostwach Świata UCI czy ogromna liczba zawodników, którzy pojawiają się na starcie coraz częściej organizowanych maratonów. Grupa LUX MED wspiera Polaków w aktywnym trybie życia i dba o to, aby uprawiali sport bezpiecznie. Dlatego też powstał specjalny program dla aktywnych, nad którym czuwa Robert Korzeniowski.


  Aktywność fizyczna jest nieodłączną częścią życia wielu z nas. Czasem zupełnie amatorska i okazjonalna, a czasem wyczynowa i nastawiona na osiąganie coraz lepszych wyników. Niezależnie od tego, decydując się na uprawianie różnych dyscyplin, warto kompleksowo zadbać o swoje zdrowie, by nie doprowadzić do kontuzji, stanu przemęczenia czy spadku motywacji spowodowanego brakiem osiągnięć, czy po prostu lepszych wyników. Bieganie, jazda na rowerze, crossfit, triathlon to popularne, ale wymagające dyscypliny, często skłaniające nas do wytężonego wysiłku i przekraczania swoich granic.

  - Decydując się na wzmożoną aktywność fizyczną należy się do tego dobrze przygotować, znać swoje możliwości i słuchać sygnałów organizmu. Dzięki temu łatwiej jest podejmować świadome decyzje. Zawsze podkreślamy jak ważna jest współpraca z ortopedą, kardiologiem czy fizjoterapeutą - to ważni specjaliści, którzy są w stanie bardzo pomóc każdemu miłośnikowi sportu. Gdy aktywny człowiek korzysta z ich wiedzy i umiejętności, sport staje się bezpieczny, co jednoznacznie przyczynia się do osiągania coraz lepszych wyników - podkreśla Paweł Daroszewski, fizjoterapeuta i trener przygotowania motorycznego Grupy LUX MED.

  Jeśli zdecydowaliśmy się na trenowanie wybranej dyscypliny lub nasze dziecko jest członkiem klubu juniorskiego i rozpalamy w nim miłość do sportu, należy zwrócić uwagę na przeprowadzenie takich badań jak: ocena zdolności tlenowych sportowca, ocena zdolności beztlenowych, test funkcjonalny FMS, trening funkcjonalny czy trening motoryczny. Wtedy będziemy mieć większą świadomość możliwości i ograniczeń organizmu, predyspozycji ruchowych i wydolnościowych, a sport może okazać się dla nas wielką przygodą.

  - To bardzo ważne, by wspierać wszystkich sportowców na każdym etapie ich rozwoju. I małych i dużych. Odpowiednia troska i opieka pozwoli im bezpiecznie odnosić sukcesy oraz osiągać jak najlepsze rezultaty. Cieszę się, że potrzeba edukacji prozdrowotnej Polaków jest dostrzegana, a przez nasze działania możemy przyczynić się do popularyzowania sportu - mówi Robert Korzeniowski, Menadżer Projektu Medycyna dla Sportu i Aktywnych.


  Grupa LUX MED coraz bardziej angażuje się w sport, o czym świadczy chociażby partnerstwo z Polskim Komitetem Olimpijskim. Do Grupy należy m.in. renomowany szpital specjalizujący się w ortopedii i medycynie sportowej Carolina Medical Center, któremu - jako jednemu z dwóch na świecie - przyznano tytuł FIFA Medical Clinic of Excellence.

  - Mamy bogate doświadczenie w przywracaniu sportowców do pełni sprawności ruchowej i wspieraniu ich w dążeniu do optymalnej dyspozycji fizycznej i olimpijskiej formy sportowej. Sport wyczynowy wiąże się ogromnymi przeciążeniami, a naszym zadaniem jest czuwanie nad zdrowiem zawodowców poprzez indywidualne podejście do każdego z nich. Teraz ścieżka ta będzie dostępna dla szerokiego grona osób aktywnych fizycznie - mówi o programie dr Robert Śmigielski, ortopeda Carolina Medical Center.


  W Warszawie ruszyła także - pierwsza z planowanych sześciu - placówka PROFEMED Rehabilitacja świadcząca usługi z zakresu Medycyny dla Sportu i Aktywnych. Do udziału w projekcie, obok Roberta Korzeniowskiego, zaproszono także znanego kardiologa - biegacza Roberta Gajdę. W zakresie standaryzacji prób wysiłkowych oraz procesu orzecznictwa medycyny sportowej Grupa LUX MED nawiązała współpracę z kierowanym przez dr. Huberta Krysztofiaka Centralnym Ośrodkiem Medycyny Sportowej.

  Teraz każdy sportowiec, amator i profesjonalista, będzie mógł szukać fachowej porady w placówkach Grupy LUX MED poza abonamentem. Do dyspozycji pacjentów są lekarze różnych specjalizacji: ortopedzi, kardiolodzy, interniści, dietetycy, psycholodzy oraz fizjoterapeuci. Wszyscy oni mają doświadczenie w sporcie lub są lekarzami o specjalności medycyny sportowej. Dzięki ich pomocy każdy będzie mógł uprawiać sport bezpiecznie.


  Zwiń

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności