Powiększ czcionkę:

Drukuj
Grupa LUX MED > Biuro prasowe

Informacje prasowe

 • Grupa LUX MED, największa prywatna sieć medyczna w Polsce, wprowadziła podpis elektroniczny, który przyczyni się do usprawnienia systemu obsługi pacjentów. W zestawy do składania bezpiecznego e-podpisu zostało wyposażonych 2 tys. lekarzy z 54 placówek Grupy, zlokalizowanych na terenie całego kraju. Certyfikaty kwalifikowane dostarczyła Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A. Grupa LUX MED jest pierwszą siecią medyczną w Polsce, która wdrożyła podpis elektroniczny na tak dużą skalę.

  Z dokumentacji medycznej w Grupie LUX MED korzysta 5 tys. lekarzy, pracujących w blisko 100 lokalizacjach. W 2010 roku, przy użyciu systemów IT powstało 6,9 mln dokumentów medycznych. W godzinach szczytu co sekundę powstaje nawet do 20 dokumentów.

  Dzięki wprowadzeniu e-podpisu, dokumentację medyczną pacjentów można tworzyć i przechowywać wyłącznie w formie elektronicznej - na odpowiednio zabezpieczonym serwerze LUX MED Sp. z o.o. Oznacza to szybszy dostęp do dokumentów, a także prostą i mniej kosztowną archiwizację. - Jesteśmy przekonani, że wdrożenie podpisu elektronicznego w Grupie LUX MED przyczyni się do znacznego usprawnienia procesu obsługi pacjentów, a w dłuższej perspektywie liczymy także na obniżenie kosztów wytwarzania i przechowywania dokumentacji medycznej - wyjaśnia Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  Bezpieczniej i wygodniej

  Grupa LUX MED od dawna korzysta z Elektronicznej Historii Choroby, jednak pełne wykorzystanie zalet systemu ograniczała konieczność odręcznego podpisywania dokumentów medycznych, a więc także ich drukowania. - Mając na uwadze przede wszystkim zapewnienie pełnego bezpieczeństwa, a także spójności danych, zdecydowaliśmy się na wprowadzenie w Grupie LUX MED podpisu z certyfikatem kwalifikowanym, wraz ze znacznikiem czasu. Pomimo, że nowe Rozporządzenie Ministra Zdrowia dopuszcza tworzenie elektronicznej dokumentacji medycznej bez potrzeby stosowania tego rozwiązania, naszym zdaniem jego wprowadzenie zapewnia znacznie wyższy stopień bezpieczeństwa dokumentacji, co przy wrażliwości i skali przetwarzanych danych uznajemy za niezwykle istotne - wyjaśnia Andrzej Osuch, Dyrektor Pionu IT Grupy LUX MED.

  Podpis elektroniczny to obecnie najbezpieczniejszy sposób autoryzacji wszelkiego rodzaju dokumentów. Jest on traktowany jako odpowiednik podpisu własnoręcznego, jednak zapewnia znacznie większe bezpieczeństwo niż podpis własnoręczny. - W przypadku dokumentu papierowego nawet po jego podpisaniu możliwe jest dokonanie zmian. Podpis elektroniczny możliwość wprowadzania zmian w dokumentach elektronicznych całkowicie wyklucza - wyjaśnia Elżbieta Włodarczyk, dyrektor linii biznesowej podpis elektroniczny w KIR S.A.

  2 tysiące lekarzy z e-podpisem

  Wdrożenie e-podpisu w Grupie LUX MED rozpoczął pilotaż, który objął zespół 100 lekarzy z warszawskiej placówki LUX MED przy ul. Postępu 21 C. Aby zapewnić właściwe bezpieczeństwo danych, podczas trzymiesięcznych testów dokumentacja medyczna była tworzona zarówno w sposób tradycyjny, jak i elektroniczny. - Do wdrożenia elektronicznej dokumentacji podeszliśmy z dużą starannością. W fazie pilotażowej zdecydowaliśmy się na opatrywanie plików elektronicznych bezpiecznym e-podpisem, przy równoczesnym tworzeniu tradycyjnych, papierowych dokumentów - tłumaczy Andrzej Osuch. - Takie rozwiązanie dało nam poczucie, że w przypadku nawet najmniejszych problemów technicznych, będziemy mieli w każdej chwili dostęp do dokumentacji papierowej. Ku naszemu zadowoleniu szczegółowe testy dowiodły poprawności działania systemu i w efekcie zdecydowaliśmy się na wdrożenie podpisu elektronicznego w kilkudziesięciu placówkach Grupy LUX MED - dodaje.

  W produkcji systemu wykorzystano biblioteki kryptograficzne dostarczone przez Krajową Izbę Rozliczeniową S.A. Wdrożenie obejmowało m.in. szkolenie personelu i dystrybucję certyfikatów kwalifikowanych. Obecnie z podpisu elektronicznego korzysta 2 tys. lekarzy, pracujących w 54 placówkach zlokalizowanych w całej Polsce. Liczby te będą systematycznie wzrastać.

  Zarząd LUX MED Sp. z o.o. zdecydował się na współpracę z KIR S.A., ze względu na kompleksowość oferty Izby. - Zaoferowane przez Krajową Izbę Rozliczeniową S.A. rozwiązanie charakteryzowało się dużą elastycznością, co pozwoliło na sprawną integrację bibliotek kryptograficznych z wykorzystywanym w Grupie LUX MED systemem informatycznym - mówi Andrzej Osuch.

  Zwiń
 • 29.10.2015 r.

  LUX MED przejął spółkę Euro-Clinic świadczącą usługi z zakresu diagnostyki obrazowej, rehabilitacji i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. To już 23 akwizycja dokonana przez LUX MED w ciągu ostatnich ośmiu lat.


  LUX MED nabył 100% udziałów spółki Euro-Clinic, która świadczy usługi w placówce przy ul. Pilotów 2 w Krakowie. To pierwsza własna placówka Grupy LUX MED oferująca diagnostykę obrazową w Krakowie. „Działając w skoordynowanym modelu opieki zdrowotnej zależy nam, aby mieć własne pracownie diagnostyczne w każdym mieście, gdzie mamy rozbudowaną sieć placówek ambulatoryjnych" - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED. Oprócz diagnostyki obrazowej, Euro-Clinic świadczy także usługi z zakresu rehabilitacji i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia stanowi blisko połowę przychodów spółki. Euro-Clinic działa od 2010 roku.

  - „Euro-Clinic to 23 akwizycja, której dokonaliśmy w ciągu ostatnich ośmiu lat. W ostatnim czasie jesteśmy bardzo zaangażowani w integrację rynku diagnostyki obrazowej, wcześniej wykazywaliśmy tę samą skuteczność konsolidując placówki ambulatoryjne. Segment diagnostyki obrazowej jest jeszcze bardziej rozdrobniony niż centra ambulatoryjne 8 lat temu, dlatego konsolidacja tego rynku to długotrwały proces. Równolegle - z równie dużym rozmachem - rozwijamy naszą linię szpitalną" - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  LUX MED w ostatnich latach przejął min. szpitale Magodent, Endoterapia, Carolina Medical Center; spółki diagnostyczne, Centrum Medyczne Diagnostyka, Diagnostic-Med, Scanlab, Tomograf, TK Medyk oraz sieci ambulatoryjne MegaMed, Medicor i Centrum Zdrowia Medycyna.

  Doradcami kupującego byli: Kancelaria Krassowski oraz PwC.

  Zwiń
 • 4.02.2016 r.

  Nowotwory stały się jednym z największych zdrowotnych zagrożeń cywilizacyjnych naszych czasów. Pamiętajmy, że stała obserwacja organizmu, profilaktyka i systematyczna kontrola są najlepszymi narzędziami walki z rakiem. Na co zwrócić uwagę i o czym pamiętać, aby zachować czujność onkologiczną?

  Profilaktyka i czujność onkologiczna to najważniejsze kroki do zmniejszenia ryzyka poważnych skutków choroby nowotworowej. I choć świadomość społeczeństwa na temat ich roli systematycznie rośnie, to w Polsce nadal za mało osób zgłasza się na badania przesiewowe w kierunku wykrywania raka lub wykonują je w zaawansowanej fazie rozwoju choroby. A jak wskazuje WHO, ok. 30% zachorowań na raka można uniknąć również poprzez właściwe zachowanie prozdrowotne.

  Czujność to podstawa
  Wg danych Krajowego Rejestru Nowotworów najwyższa zachorowalność wśród Polaków dotyczy przede wszystkim raka płuca, piersi i jelita grubego.
  -To najczęstsze lokalizacje nowotworu, jednak co ważne, bardzo często mamy wpływ na zmniejszenie ryzyka ich wystąpienia lub całkowitą wyleczalność przy wykryciu w początkowej fazie choroby. Bardzo ważna jest jednak stała współpraca pacjenta z lekarzem oraz chęć do szybkiej konsultacji niepokojących objawów. Niestety, w naszym kraju wciąż znacznie mniej chorych z nowotworem zaczyna być leczonych we wczesnej fazie choroby, podczas gdy w USA i krajach Unii Europejskiej standardem są wczesne wykrycia. To pokazuje jak wiele pracy jeszcze przed nami i jak wiele obaw czy barier społecznych wpływa na niechęć do diagnostyki  - mówi dr n med. Grzegorz Juszczyk, Dyrektor Biura Edukacji Zdrowotnej Grupy LUX MED.

  Objawy, których nie można zlekceważyć
  Nasz organizm bardzo często wcześnie zaczyna wysyłać sygnały, które mają wzbudzić naszą czujność w celu poszukiwania przyczyny zaburzeń. Dlatego powinniśmy być wyczuleni na niepokojące objawy i nie lekceważyć różnorodnych symptomów, aby zareagować wcześnie i skutecznie chronić swoje zdrowie.

  Najczęściej występujące objawy to m.in.:
  Rak płuc:
  Objawy: przewlekły suchy kaszel, ból w klatce piersiowej, powracające zapalenia płuc, ciężki i świszczący oddech, wypluwana krew.
  Rak jelit grubego:
  Objawy: zmiany rytmu wypróżnień, stały dyskomfort okolicy brzusznej, duży spadek wagi
  Rak piersi:
  Objawy: zmiany kształtu lub koloru gruczołu sutkowego, wyczuwalne guzki, wydzielina z brodawki, ból piersi

  - Kształtowanie właściwych postaw i nawyków prozdrowotnych należy zacząć od najmłodszych lat, ponieważ im dłużej pozwolimy działać szkodliwym czynnikom, tym większe niekorzystne zmiany zajdą w naszym organizmie. W przypadku choroby nowotworowej profilaktyka jest więc szczególnie istotna. Programy wsparcia są również istotne w pracy jako element kompleksowej opieki medycznej. Tylko wspólny wysiłek na wielu poziomach może przynieść oczekiwane efekty, a Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem skutecznie nam
  o tym przypomina - podkreśla dr n med. Grzegorz Juszczyk.


  Zwiń
 • „Umiem pomóc" - akcja edukacyjna Akademii Ratownictwa LUX MED rozszerza się na kolejne miasta. Po sukcesie etapu pilotażowego w Warszawie, szkolenia z zakresu pierwszej pomocy odbędą się w tym semestrze w Krakowie i Katowicach. Wykwalifikowani ratownicy odwiedzą w sumie 10 szkół średnich, w których poprowadzą praktyczne zajęcia i pokażą jak reagować w sytuacjach zagrożenia życia. „Umiem pomóc" uzyskała patronat władz lokalnych - Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz Prezydenta Katowic Piotra Uszoka. Od początku akcja prowadzona jest pod patronatem Ministra Zdrowia.

  „Umiem Pomóc" to innowacyjny program edukacyjny stworzony przez Akademię Ratownictwa LUX MED, który został zainicjowany w Warszawie we wrześniu 2011 r. W stolicy wzięło w nim udział 11 szkół, w sumie ponad 1 200 uczniów. Zajęcia zostały bardzo pozytywnie ocenione zarówno przez nauczycieli jak i uczniów, wszyscy docenili praktyczną formę nauki oraz materiały edukacyjne akcji. „Profesjonalnie prowadzony kurs (...) Wiedza niezbędna i przekazywana młodzieży w atrakcyjny sposób" - tak podsumowała szkolenia Dyrektor XIV LO im. St. Staszica w Warszawie - Regina Lewkowicz. Warszawska edycja „Umiem pomóc" zyskała również aprobatę i patronat Prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz - Waltz.

  „Entuzjastyczna reakcja szkół i młodych ludzi potwierdziła wartość programu „Umiem pomóc". Dlatego zdecydowaliśmy się na rozszerzenie akcji i zaprosiliśmy do współpracy kolejne szkoły, tym razem z Krakowa i Katowic" - mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy LUX MED. „Wspieramy je tym samym w wysiłkach edukacyjnych z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Dając młodzieży możliwość uczenia się od wykwalifikowanych ratowników, którzy na co dzień ratują ludzkie życie, nie tylko przekazujemy wiedzę i prezentujemy podstawowe techniki ratownicze, ale też staramy się kształtować postawy zaangażowania i odpowiedzialności" - dodaje Anna Rulkiewicz.

  Szkolenia w ramach akcji „Umiem pomóc" trwają cztery godziny. Praktyczne zajęcia z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu prowadzone są w ramach przedmiotu Przysposobienie Obronne lub Edukacja dla Bezpieczeństwa. Akademia Ratownictwa LUX MED zapewnia także materiały: plansze szkoleniowe, certyfikaty dla szkół poświadczające udział w zajęciach, a dla uczniów spersonalizowane karty, zawierające podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy oraz najważniejsze numery telefonów do służb ratowniczych. Akcja jest obecna także w internecie - na www.umiempomoc.pl znajdują się wszelkie informacje o samym programie, materiały szkoleniowe oraz odbywają się konkursy promujące wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy. Naklejki z kodami QR, które otrzymują uczniowie, automatycznie przekierowują zainteresowanych z telefonu komórkowego na www.umiempomoc.pl.

  Akcja „Umiem pomóc" została poprzedzona badaniami dotyczącymi poziomu wiedzy i umiejętności uczniów z pierwszej pomocy, które przeprowadził Instytut 4P reaserch mix. Wyniki pokazały, że młodzi ludzie wiedzą, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy, ale aż 63 procent nie podjęłaby żadnego działania samodzielnie, głównie ze względu na obawę o bezpieczeństwo poszkodowanego. Aż 75 procent respondentów nie jest do końca pewnych jak właściwie reagować. Jednocześnie prawie cała młodzież - 99 procent - jest przekonana, że każdy człowiek, a nie tylko wykwalifikowany personel, powinien umieć podjąć działania ratujące życie. Uczniowie deklarują, że to właśnie w szkole chcą uczyć się pierwszej pomocy, nie tylko od nauczycieli, ale przede wszystkim od wykwalifikowanych instruktorów.

  Zwiń
 • Jak wynika z badań aż 2/3 Polaków uprawia sport. Potwierdza to rosnące zainteresowanie kolarstwem po sukcesie Michała Kwiatkowskiego w Mistrzostwach Świata UCI czy ogromna liczba zawodników, którzy pojawiają się na starcie coraz częściej organizowanych maratonów. Grupa LUX MED wspiera Polaków w aktywnym trybie życia i dba o to, aby uprawiali sport bezpiecznie. Dlatego też powstał specjalny program dla aktywnych, nad którym czuwa Robert Korzeniowski.


  Aktywność fizyczna jest nieodłączną częścią życia wielu z nas. Czasem zupełnie amatorska i okazjonalna, a czasem wyczynowa i nastawiona na osiąganie coraz lepszych wyników. Niezależnie od tego, decydując się na uprawianie różnych dyscyplin, warto kompleksowo zadbać o swoje zdrowie, by nie doprowadzić do kontuzji, stanu przemęczenia czy spadku motywacji spowodowanego brakiem osiągnięć, czy po prostu lepszych wyników. Bieganie, jazda na rowerze, crossfit, triathlon to popularne, ale wymagające dyscypliny, często skłaniające nas do wytężonego wysiłku i przekraczania swoich granic.

  - Decydując się na wzmożoną aktywność fizyczną należy się do tego dobrze przygotować, znać swoje możliwości i słuchać sygnałów organizmu. Dzięki temu łatwiej jest podejmować świadome decyzje. Zawsze podkreślamy jak ważna jest współpraca z ortopedą, kardiologiem czy fizjoterapeutą - to ważni specjaliści, którzy są w stanie bardzo pomóc każdemu miłośnikowi sportu. Gdy aktywny człowiek korzysta z ich wiedzy i umiejętności, sport staje się bezpieczny, co jednoznacznie przyczynia się do osiągania coraz lepszych wyników - podkreśla Paweł Daroszewski, fizjoterapeuta i trener przygotowania motorycznego Grupy LUX MED.

  Jeśli zdecydowaliśmy się na trenowanie wybranej dyscypliny lub nasze dziecko jest członkiem klubu juniorskiego i rozpalamy w nim miłość do sportu, należy zwrócić uwagę na przeprowadzenie takich badań jak: ocena zdolności tlenowych sportowca, ocena zdolności beztlenowych, test funkcjonalny FMS, trening funkcjonalny czy trening motoryczny. Wtedy będziemy mieć większą świadomość możliwości i ograniczeń organizmu, predyspozycji ruchowych i wydolnościowych, a sport może okazać się dla nas wielką przygodą.

  - To bardzo ważne, by wspierać wszystkich sportowców na każdym etapie ich rozwoju. I małych i dużych. Odpowiednia troska i opieka pozwoli im bezpiecznie odnosić sukcesy oraz osiągać jak najlepsze rezultaty. Cieszę się, że potrzeba edukacji prozdrowotnej Polaków jest dostrzegana, a przez nasze działania możemy przyczynić się do popularyzowania sportu - mówi Robert Korzeniowski, Menadżer Projektu Medycyna dla Sportu i Aktywnych.


  Grupa LUX MED coraz bardziej angażuje się w sport, o czym świadczy chociażby partnerstwo z Polskim Komitetem Olimpijskim. Do Grupy należy m.in. renomowany szpital specjalizujący się w ortopedii i medycynie sportowej Carolina Medical Center, któremu - jako jednemu z dwóch na świecie - przyznano tytuł FIFA Medical Clinic of Excellence.

  - Mamy bogate doświadczenie w przywracaniu sportowców do pełni sprawności ruchowej i wspieraniu ich w dążeniu do optymalnej dyspozycji fizycznej i olimpijskiej formy sportowej. Sport wyczynowy wiąże się ogromnymi przeciążeniami, a naszym zadaniem jest czuwanie nad zdrowiem zawodowców poprzez indywidualne podejście do każdego z nich. Teraz ścieżka ta będzie dostępna dla szerokiego grona osób aktywnych fizycznie - mówi o programie dr Robert Śmigielski, ortopeda Carolina Medical Center.


  W Warszawie ruszyła także - pierwsza z planowanych sześciu - placówka PROFEMED Rehabilitacja świadcząca usługi z zakresu Medycyny dla Sportu i Aktywnych. Do udziału w projekcie, obok Roberta Korzeniowskiego, zaproszono także znanego kardiologa - biegacza Roberta Gajdę. W zakresie standaryzacji prób wysiłkowych oraz procesu orzecznictwa medycyny sportowej Grupa LUX MED nawiązała współpracę z kierowanym przez dr. Huberta Krysztofiaka Centralnym Ośrodkiem Medycyny Sportowej.

  Teraz każdy sportowiec, amator i profesjonalista, będzie mógł szukać fachowej porady w placówkach Grupy LUX MED poza abonamentem. Do dyspozycji pacjentów są lekarze różnych specjalizacji: ortopedzi, kardiolodzy, interniści, dietetycy, psycholodzy oraz fizjoterapeuci. Wszyscy oni mają doświadczenie w sporcie lub są lekarzami o specjalności medycyny sportowej. Dzięki ich pomocy każdy będzie mógł uprawiać sport bezpiecznie.


  Zwiń
 • Podczas 33. Maratonu Warszawskiego każdy zainteresowany będzie mógł skorzystać z nieodpłatnych badań profilaktycznych organizowanych przez Grupę LUX MED, która zadba też o zabezpieczenie medyczne wszystkich uczestników wydarzenia.

  Grupa LUX MED, która jest partnerem medycznym zaplanowanego na 25. września 33. Maratonu Warszawskiego, m.in. przygotowała dla wszystkich chętnych możliwość odbycia darmowych badań profilaktycznych. W Miasteczku Maratońskim w Parku Agrykola od godziny 9 do 16 będzie można zmierzyć poziom glukozy i cholesterolu, czy przeanalizować skład ciała. Drugim obszarem działań Grupy będzie opieka medyczna nad uczestnikami wydarzenia. Zadba o nią ponad 20-osobowy personel medyczny i pomocniczy, w tym 6 zespołów ratownictwa medycznego, 2 zespoły „szybkiego reagowania", a także specjaliści stacjonujący w namiocie medycznym w okolicach mety Maratonu Warszawskiego.

  Grupa LUX MED systematycznie angażuje się w opiekę nad organizatorami i uczestnikami licznych wydarzeń sportowych, kulturalnych i charytatywnych. Specjaliści Grypy LUX MED zabezpieczają imprezy w różnych dyscyplinach - kolarstwie, piłce nożnej, boksie, zapasach, żużlu, jeździectwie, narciarstwie, fitness, czy tenisie. Tour de Pologne, Międzynarodowy Turniej Tenisowy Kobiet J&S Cup, wyścigi kolarskie dookoła Mazowsza, Piknik Olimpijski PKOl, koncerty Rolling Stones i Andrea Bocelliego - to wydarzenia sportowe i kulturalne o zasięgu nie tylko ogólnopolskim, ale i międzynarodowym, podczas których Grupa LUX MED zapewniała opiekę medyczną. Z jej usług korzysta też klub sportowy Gwardia w zakresie zabezpieczenia meczów piłki nożnej, zapasów i walk bokserskich. Udziałem ekip medycznych Grupy LUX MED zainteresowani są także organizatorzy tak elitarnych dyscyplin jak golf czy windsurfing.

  Zwiń
 • Nos jest jedną z najbardziej widocznych części twarzy człowieka. Jego wyraźna dysproporcja lub nieprawidłowa budowa może być przyczyną zmiany wyglądu całej twarzy i co za tym idzie wielu kompleksów a także kłopotów ze zdrowiem. Decyzja o zabiegu chirurgicznym wiąże się jednak z wątpliwościami i pytaniami, na które musi odpowiedzieć specjalista.

  Wszystkie te obawy będzie można rozwiać już 15 lipca podczas nieodpłatnej konsultacji ze specjalistą chirurgii plastycznej w Szpitalu Grupy LUX MED, przy ul. Puławskiej 455 na warszawskim Ursynowie. Konsultacji będzie udzielać dr n. med. Lubomir Lembas, autorytet w dziedzinie chirurgii plastycznej.

  Zgłoszenia będą przyjmowane do 12.07.2011 r. pod adresem mailowym aneta.pochec@luxmed.pl - przyjętych zostanie 16 pierwszych osób. W mailu prosimy o podanie imienia, nazwiska, telefonu kontaktowego oraz numeru PESEL.

  Szpital Grupy LUX MED oferuje pełną gamę zabiegów związanych z plastyką nosa oraz poprawą jego drożności. Operacje nosa pozwalają na zmniejszenie nosa, usunięcie garbu, wyprostowanie grzbietu nosa, korekcję skrzywionej przegrody nosa, czy też zmniejszenie czubka nosa.
  Zabiegi wykonywane są w znieczuleniu ogólnym często również w obecności lekarza laryngologa. Pacjent po zabiegu pozostaje pod kontrolą w szpitalu do następnego dnia. Okres rekonwalescencji wynosi około 10 dni.

  Zwiń
 • Wiele kobiet przynajmniej raz w życiu pomyślało o operacji plastycznej swojego biustu. Tylko niewielka część decyduje się jednak poddać chirurgii korekcyjnej, często z powodu lęku, jaki towarzyszy planom związanym z operacją. Konsultacje z profesjonalistą są doskonałym rozwiązaniem. Zwłaszcza teraz, kiedy można je odbyć za darmo.

  14 czerwca 2011 r. od godziny 15:00 każda pani zainteresowana tematyką chirurgii plastycznej piersi będzie mogła zaczerpnąć nieodpłatnej porady profesjonalisty w Szpitalu Grupy LUX MED, przy ul. Puławskiej 455 na warszawskim Ursynowie. Konsultacji będzie udzielać dr n.med. Małgorzata Chomicka-Janda, autorytet w dziedzinie chirurgii plastycznej piersi. Oczywiście same konsultacje nie obligują Pań do zabiegu, natomiast z pewnością pomogą rozwiać wątpliwości. Zgłoszenia będą przyjmowane do 12.06.2011 r. pod adresem mailowym aneta.pochec@luxmed.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona.

  W ofercie Szpitala są trzy metody powiększania piersi. Jedną z nich jest operacja biustu poprzez wczepienie implantów. Jej zaletą jest przede wszystkim trwałość efektów. Druga polega na przeszczepieniu własnej tkanki tłuszczowej. Po pobraniu odpowiedniej ilości i odpowiednim przygotowaniu, wszczepia się ją w piersi. Trzecia metoda to nieoperacyjne powiększenie biustu poprzez wstrzyknięcie preparatu Macrolane. Efekty zabiegu utrzymują się od kilku do kilkunastu miesięcy. Metoda ta jest doskonała dla pań, które nie są do końca przekonane co do długotrwałych zmian.
  W najbliższym czasie planowane są kolejne bezpłatne konsultacje w Szpitalu Grupy LUX MED, również z lekarzami innych specjalności.

  Zwiń
 • Warszawa 25.06.2009 r.

  LUX MED już po raz drugi otrzymał tytuł jednej z najsilniejszych marek biznesowych - Business Superbrand przyznawany przez niezależną Radę Marek skupiającą ekspertów w dziedzinie marketingu.

  W tym roku, w kategorii „Business Superbrands", ocenie poddanych zostało 1200 marek reprezentujących różne branże sektora B2B. Spośród nich tytuł otrzymała tylko niewielka liczba - poniżej 5 procent marek.
  Nagroda Superbrands jest jedynym na rynku wyróżnieniem przyznawanym działom marketingu, za konsekwentną pracę na rzecz silnej marki. Tytuł przyznaje niezależny panel ekspertów, zwany Radą Marek. W jego skład wchodzą przedstawiciele rożnych środowisk: dziennikarze, eksperci z agencji marketingowych i PR oraz specjaliści marketingu największych firm.

  Superbrands jest międzynarodową organizacją działającą od 14 lat w ponad 80 krajach. Jej celem jest promowanie brandingu, poprzez szczegółową analizę studiów przypadku marek, które odniosły największy sukces. Są to brandy, które w danej branży wypracowały sobie niezwykle silną pozycję i dają konsumentowi świadomie lub podświadomie wyczuwalną przewagę nad konkurencyjnymi markami. Na całym świecie wyróżnienia wręczane w ramach projektów organizowanych pod patronatem organizacji Superbrands traktowane są jako dowody świadczące o wyjątkowej sile i rozpoznawalności nagrodzonych marek.

  Zwiń
 • Carolina Medical Center - warszawska klinika ortopedii i medycyny sportowej należąca do Grupy LUX MED - została certyfikowana przez Międzynarodową Federację Piłkarską jako FIFA Medical Clinic of Excellence. To bezprecedensowy wyraz uznania dla kompetencji polskiej kliniki i jej personelu. Takim wyróżnieniem mogą pochwalić się jedynie 2 placówki medyczne na świecie. W Polsce - tylko CMC.


  Piłka nożna należy do grupy najbardziej urazowych sportów zespołowych. Według badań prowadzonych wśród uczestników UEFA Champions League, w ciągu jednego sezonu w zespole odnotowywanych jest aż 45 kontuzji! Zawodowy piłkarz musi liczyć się z tym, że średnio co trzeci sezon przyjdzie mu zmagać się z kontuzją, która wyłączy go z gry na co najmniej miesiąc. Straty z tego powodu odczują też oczywiście kluby, kibice i sponsorzy.

  Międzynarodowa Federacja Piłkarska ma świadomość wagi problemu i chce, aby każdy piłkarz wiedział gdzie szukać najwyższej klasy opieki medycznej - nie tylko w zakresie leczenia urazów, ale też ich prewencji, prawidłowej diety czy wytycznych antydopingowych. Dlatego FIFA rekomenduje najwyższej klasy placówki medyczne na świecie, co do których ma pewność, że świetnie rozumieją potrzeby piłkarzy i potrafią im sprostać.

  Tytuł FIFA Medical Clinic of Excellence to ogromne wyróżnienie dla Carolina Medical Center i dowód uznania dla pracy całego zespołu tej kliniki. Odpowiadając na potrzeby rynku chcemy łączyć kompleksową opiekę medyczną Grupy LUX MED z szerokimi kompetencjami CMC w zakresie ortopedii i medycyny dla sportu. Dzielimy się wiedzą i doświadczeniami z myślą o naszych pacjentach, a Carolina Medical Center to dzisiaj uznane - również na forum międzynarodowym - centrum kompetencji, wokół którego zamierzamy rozwijać naszą ofertę dla osób aktywnych i docierać z nią do jak największej liczby Polaków - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  Carolina Medical Center jest pierwszą kliniką w Polsce, która otrzymała ekskluzywną akredytację FIFA. Z wyróżnienia cieszy się też Wojciech Kowalewski, były bramkarz reprezentacji Polski.
  Mieliśmy już w Polsce EURO, mamy piękne stadiony, a teraz nawet klinikę piłkarską z prawdziwego zdarzenia. Wierzę, że wkrótce przełoży się to na sukcesy naszego futbolu - mówi były golkiper Legii i Spartaka Moskwa, dziś wychowujący młodych piłkarzy, których sportowy potencjał regularnie diagnozuje w Carolina Medical Center.

  Na swoją markę CMC pracowała od niemal 16 lat. Pomysłodawcą i współzałożycielem kliniki jest dr Robert Śmigielski, ortopeda i traumatolog sportowy, do dzisiaj blisko związany z kliniką. Od 1998 roku przeprowadziliśmy szereg pionierskich zabiegów medycznych, stworzyliśmy autorskie programy leczenia, postawiliśmy na nogi - dosłownie i w przenośni - tysiące ludzi, dla których pełna sprawność ruchowa jest sprawą najwyższej wagi. Akredytację FIFA traktuję jako dowód uznania dla zespołu specjalistów, którzy bez reszty poświęcili się ortopedii i medycynie sportowej - przyznaje dr Robert Śmigielski.

  Tytuł FIFA Medical Clinic of Excellence to nie tylko potwierdzenie najwyższych kwalifikacji leczenia urazów piłkarskich. FIFA zobowiązuje też CMC do promowania profilaktyki zdrowotnej wśród piłkarzy oraz kształcenia następnego pokolenia specjalistów medycyny piłkarskiej. CMC świetnie radzi sobie z tymi zadaniami, biorąc aktywny udział w piłkarskich inicjatywach prozdrowotnych (m.in. realizowana przez TVP Sport seria ExtraTime) i otwierając drzwi kliniki przed młodymi lekarzami z kraju i zagranicy, pragnącymi zasięgnąć wiedzy od bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek.

  Zakładając Carolina Medical Center postawiłem sobie za cel, aby uczynić z niej klinikę, na której wzorować się będą placówki z całego świata. Akredytacja FIFA pokazuje, że jesteśmy na dobrej drodze, aby ten cel osiągnąć - mówi dr Robert Śmigielski.

  Zwiń
 • Największa polska sieć medyczna uruchomiła centrum medyczne w Gorzowie Wielkopolskim - to pierwszy w województwie lubuskim ośrodek Grupy LUX MED.
  Grupa prowadzi obecnie ponad 100 placówek ambulatoryjnych w całym kraju.


  LUX MED zlokalizowany jest przy ulicy Górczyńskiej 17 w Gorzowie Wielkopolskim. Pacjenci mogą korzystać z opieki lekarzy internistów, pediatrów, laryngologów, okulistów, neurologów, chirurgów, ortopedów, nefrologów, ginekologów, specjalistów medycyny rodzinnej
  i medycyny pracy. W najbliższych tygodniach do centrum medycznego dołączą także lekarze specjalizujący się w dermatologii, urologii i kardiologii. W placówce wykonywane są badania laboratoryjne, ginekologiczne, EKG, USG, a także spirometria i audiometria. Poradnia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8 - 20. Do dyspozycji pacjentów jest także bezpłatny parking.

  Cieszymy się, że Gorzów Wielkopolski dołącza do miast, w których jesteśmy obecni. Od 20 lat działamy na rynku opieki medycznej. Sukcesywnie otwieramy kolejne placówki w największych miastach Polski. Chcemy się rozwijać także w miastach średniej wielkości,
  a otwarcie centrum medycznego w Gorzowie Wielkopolskim jest kolejnym krokiem w tym kierunku
  - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  Grupa LUX MED ma pod swoją opieką ponad milion osób w całym kraju. Pacjentami gorzowskiej placówki mogą być klienci indywidualni, a także osoby zatrudnione w firmach, które zapewniają swoim pracownikom opiekę medyczną w centrach medycznych Grupy LUX MED. Klienci indywidualni mogą korzystać z usług płatnych każdorazowo przed wizytą lub też z tzw. Planów Opieki Medycznej opisanych szerzej tutaj. Ceny Planów Opieki Medycznej dla klientów indywidualnych zaczynają się już od 330 zł rocznie.

  Pacjenci Grupy LUX MED mają dostęp do wielu udogodnień, takich jak ogólnopolska infolinia, internetowa rezerwacja wizyt (dostępna także za pośrednictwem smartfonów), przypomnienie o terminie wizyty poprzez sms, czy też internetowy sklep. Grupa kładzie bardzo duży nacisk na standard obsługi pacjentów, dzięki czemu została nagrodzona m.in. godłem Jakość Obsługi 2012.

  Zwiń
 • Grupa LUX MED wprowadza kolejne mobilne narzędzie ułatwiające pacjentom umawianie wizyt lekarskich. Dla użytkowników iPhone'ów, iPad'ów oraz telefonów i tabletów z systemem Android jest już dostępna darmowa aplikacja o nazwie „Portal Pacjenta LUX MED".

  Dzięki aplikacji pacjenci mogą umówić się na wizytę lekarską jeszcze łatwiej, szybciej i z dowolnego miejsca. Zyskują też dostęp do wielu innych praktycznych funkcji. Mają m.in. możliwość umówienia się do dowolnego specjalisty, odwołania wizyty, przeglądania historii poprzednich konsultacji, czy sprawdzenia grafików pracy lekarzy. Aplikacja zawiera także informacje o lokalizacji placówek należących do Grupy.

  Wersję na telefony z systemem Android można pobrać ze sklepu Google Play, natomiast na iPhone'y oraz iPad'y z AppStore. Wystarczy wykonać trzy proste kroki. Najpierw wpisać w wyszukiwarkę nazwę „Portal Pacjenta LUX MED", a następnie wybrać przycisk „bezpłatnie" oraz „OK". Wówczas aplikacja zostanie pobrana i zainstalowana na urządzeniu.

  Uruchomienie aplikacji to kolejne nowoczesne rozwiązanie wdrożone przez Grupę LUX MED, która wychodzi naprzeciw potrzebom osób na co dzień korzystających z mobilnych urządzeń. Firma stale rozbudowuje Portal Pacjenta i dzięki zastosowanym użytecznym i intuicyjnym funkcjom już co trzeci pacjent rezerwuje wizytę za pośrednictwem Internetu. W czerwcu uruchomiona została wersja mobilna e-rezerwacji. Jest ona dostępna po wejściu do sekcji e-rezerwacja lub bezpośrednio z telefonów komórkowych pod adresem m.grupaluxmed.pl. W ubiegłym roku Grupa LUX MED, jako pierwsza sieć medyczna w Polsce, wdrożyła na tak dużą skalę e-podpis - funkcjonalność, która umożliwia w pełni elektroniczne zarządzanie dokumentacją pacjentów.

  Zwiń
 • Warszawa, 02 kwietnia 2009 r.

  Grupa LUX MED otworzyła dwie nowe placówki: w Olsztynie, działającą pod marką LUX MED i Warszawie, uruchomioną pod marką PROMEDIS.

  W ostatnim czasie otwarta została 3. w Warszawie i 10. w Polsce poradnia PROMEDIS. Nowe Centrum Medyczne mieści się przy ulicy Taśmowej 7, w kompleksie biurowym Marynarska Business Park. W placówce o powierzchni ponad 600 m2 znajduje się 11 gabinetów lekarskich, 2 zabiegowe oraz wyposażona w wysokiej klasy sprzęt pracownia USG. Przyjmują w niej lekarze specjalizujący się m.in. w: kardiologii, internie, laryngologii, alergologii, ginekologii, dermatologii, okulistyce, neurologii, pulmonologii czy gastrologii. Poradnia oferuje także szeroki zakres badań diagnostycznych: laboratoryjnych oraz ultrasonograficznych.

  W tym samym czasie otwarte zostało również 19. Centrum Medyczne LUX MED w Polsce. Poradnia mieści się w Olsztynie przy ul Głowackiego 28. Na około 300 m2 znajduje się 5 gabinetów lekarskich, a także gabinet zabiegowy. W nowej placówce pacjenci mogą skorzystać z porady lekarzy specjalistów m.in. medycyny rodzinnej, medycyny pracy, internisty, neurologa, laryngologa, foniatry, ginekologa, chirurga ogólnego, kardiologa, gastrologa, okulisty, alergologa i dermatologa. Można w niej też wykonać badania laboratoryjne, spirometryczne oraz EKG spoczynkowe.

  „Dzięki uruchamianiu kolejnych centrów stale zwiększamy dostępność usług. W ramach Grupy LUX MED i Centrum Medycznego LIM dysponujemy już 64 placówkami własnymi i 23 przyzakładowymi. Systematycznie poszerzamy też zasięg terytorialny Grupy, własne centra medyczne posiadamy już w 13 dużych miastach Polski (w czterech mniejszych miejscowościach prowadzimy placówki przyzakładowe). Cały czas współpracujemy też z ponad 960 partnerami medycznymi w całym kraju. Dzięki temu nasi pacjenci są pod opieką Grupy podróżując po całej Polsce. Odpowiednia dostępność to, obok kompleksowości usług oraz jak najlepszego dopasowania do potrzeb naszych klientów, jeden z priorytetów w strategii rozwoju Grupy LUX MED i Centrum Medycznego LIM. Temu celowi służyć też będzie wprowadzenie zintegrowanego systemu informatycznego." - powiedziała Anna Rulkiewicz, Prezes Zarządu Grupy LUX MED i Centrum Medycznego LIM.

  W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z:

  Katarzyną Michaliszyn,
  Specjalistą Komunikacji Korporacyjnej
  LUX MED
  tel: (22) 322 70 32,
  fax: (22) 322 76 42,
  mobile: 695 090 397,
  email: katarzyna.michaliszyn@luxmed.pl  Zwiń
 • Warszawa, 20.08.2009 r.

  W ostatnich dniach rozpoczęła działalność nowa poradnia Centrum Medycznego LIM przy ul. Bobrowieckiej w Warszawie. Placówka o powierzchni ok. 1000 m2, dysponująca 22 gabinetami konsultacyjnymi i zabiegowymi - oferuje pełen zakres usług medycznych.

  Pacjenci mogą w niej korzystać z fachowej pomocy lekarzy licznych specjalności m.in. internistów, neurologów, stomatologów, laryngologów, ginekologów, okulistów, lekarzy medycyny rodzinnej oraz medycyny pracy. W placówce wykonywane są też badania audiometryczne, spirometryczne, USG, RTG stomatologiczne, EKG spoczynkowe oraz EEG.
  Dziesiąte w Warszawie Centrum Medyczne LIM mieści się na parterze budynku „Mon Grand Plaisir" przy ul. Bobrowieckiej 1. Czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 20.00 oraz w soboty od 8.00 do 16.00. Pobrania krwi wykonywane są między 8.00 a 10.00. Do dyspozycji pacjentów jest również parking.

  „Otwarcie kolejnego Centrum Medycznego LIM to przejaw konsekwentnego dążenia do zapewniania pacjentom jak najbardziej komfortowych warunków korzystania z naszych usług. W trosce o jak najlepszą dostępność opieki medycznej, Grupa LUX MED i CM LIM systematycznie inwestuje w rozwój sieci placówek. Już jesienią otwarta zostanie kolejna, duża, pełnoprofilowa placówka w Warszawie, tym razem pod marką LUX MED. Nowe centrum medyczne będzie się mieścić w Parku Postępu na Mokotowie. W planach mamy również uruchomienie centrów medycznych LUX MED w Krakowie, Poznaniu, Gdyni i Lublinie oraz rozbudowę istniejących już poradni CM LIM i LUX MED w Poznaniu. Równocześnie pracujemy nad szpitalem chirurgii jednego dnia, który zostanie otwarty w Warszawie w pierwszej połowie przyszłego roku." - informuje Anna Rulkiewicz-Kaczyńska, Prezes Grupy LUX MED i CM LIM.  Zwiń
 • Czerwiec 2015 r.

  Według danych WHO udar mózgu jest drugą najczęstszą przyczyną zgonów na świecie. Szacuje się, że „blisko połowa chorych, którzy przeżyją ostrą fazę udaru mózgu, nie jest w stanie samodzielnie wykonywać czynności dnia codziennego i zależy od pomocy innych osób" . Warunkiem odzyskania sprawności i powrotu do zdrowia jest niezwłoczne rozpoczęcie rehabilitacji neurologicznej. Ośrodek LUX MED Tabita realizuje projekt, który pozwoli m.in. na wdrożenie innowacyjnej formy rehabilitacji - ergoterapii.

  Projekt „Nowa jakość rehabilitacji neurologicznej oraz opieki długoterminowej w Ośrodku Tabita" jest współfinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego w ramach Programu PL 07 „Poprawa i lepsze dostosowanie ochrony zdrowia do trendów demograficzno-epidemiologicznych". Celem projektu jest zwiększenie dostępności do wysokiej jakości rehabilitacji neurologicznej dla osób po udarach mózgu i innych ostrych incydentach mózgowych oraz do świadczeń opieki długoterminowej.

  Efektem realizacji projektu będzie:

  • utworzenie nowoczesnej pracowni ergoterapii,
  • doposażenie istniejących oddziałów i pracowni ośrodka w sprzęt medyczny najnowszej generacji,
  • modernizacja infrastruktury ośrodka,
  • szkolenie personelu medycznego z zakresu innowacyjnych metod rehabilitacji,
  • przeprowadzenie działań informacyjno-szkoleniowych z zakresu opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi.


  Udary mózgu w Polsce

  Z danych epidemiologicznych wynika, że w Polsce na udary mózgu zapada co roku ok. 70 000 osób . Obserwuje się także wysokie wskaźniki umieralności w tym obszarze - roczna liczba zgonów z powodu udarów mózgu wynosi ok. 30 000.

  Niepokojąco wysoka jest w porównaniu z innymi krajami śmiertelność z powodu udaru mózgu. Ta częstość nie ulegała poprawie w latach 2004-2010 zarówno z powodu zatoru mózgu 12,6% w 2010 jak i krwotoku mózgowego (31,4% w 2009). Notuje się nadal stale wysoki odsetek śmiertelności z powodu zatoru nieokreślonego (16,5%) .

  Z przeprowadzonych analiz statystycznych wynika, że od roku 1990 umieralność z powodu chorób mózgowo-naczyniowych zmniejszyła się we wszystkich państwach członkowskich OECD, jednakże w Polsce i na Słowacji jedynie w stopniu marginalnym. Prognozy dotyczące zapadalności na udary mózgu w kolejnych latach także są niekorzystne - zakłada się wzrost liczby zachorowań, m.in. ze względu na starzenie się społeczeństwa.

  Udary mózgu stanowią poważny problem społeczny i ekonomiczny. Eksperci szacują, że roczny koszt związany z leczeniem i rehabilitacją chorych po udarach oraz absencją chorobową i świadczeniami rentowymi wynosi ok. 1,4 mld złotych . Oznacza to, że udary mózgu stanowią ogromne obciążenie zarówno dla systemu opieki zdrowotnej w Polsce, jak i dla budżetów domowych rodzin dotkniętych tym problemem zdrowotnym.


  Ergoterapia, czyli rehabilitacja poprzez pracę

  Osiągnięcie jak największej samodzielności oraz powrót do niezależności w życiu codziennym to marzenie pacjentów po przebytym udarze. Ergoterapia (gr. ergo - czynię, działam, robię) jest formą terapii, która dzięki różnorodności metod i materiałów (między innymi z zastosowaniem technik rzemieślniczych) pozwala chorym i niepełnosprawnym w uzyskaniu niezależności.

  Już wkrótce w ośrodku LUX MED Tabita powstanie unikatowa pracownia ergoterapii. Pracownia ta składać się będzie z „przykładowej" kuchni, łazienki i sypialni, w której pacjenci będą się rehabilitować poprzez pracę. Praca ta dotyczy sfery samodzielności w wykonywaniu czynności dnia codziennego jak prace domowe, higiena osobista. Ergoterapia jest nowatorską metodą rehabilitacji, która jest nastawiona na efekt, pacjent nie tylko ćwiczy niesprawną kończynę, ale przede wszystkim umie wykonać konkretną czynność, jak np. samodzielne ubranie się, przygotowanie posiłku.


  Kompetentny i doświadczony świadczeniodawca

  Ośrodek Opiekuńczo-Rehabilitacyjny LUX MED Tabita posiada wieloletnie doświadczenie w świadczeniu usług medycznych z zakresu rehabilitacji neurologicznej, ogólnoustrojowej i psychosomatycznej, realizowanych w trybie stacjonarnym i dziennym. Świadczenia są realizowane w ramach kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oraz odpłatnie. Ośrodek dysponuje wysoko wykwalifikowaną kadrą obejmującą lekarzy, fizjoterapeutów i personel pomocniczy oraz nowoczesną aparaturą medyczną, która wspiera proces terapeutyczny. W ramach Ośrodka funkcjonuje także Zakład Opiekuńczo-Leczniczy świadczący usługi z zakresu opieki długoterminowej.  Zwiń
 • W placówkach Grupy LUX MED zainstalowano ekrany Digital Dynamic Signage. LUX MED jako pierwsza sieć medyczna w Polsce wykorzystał ten nośnik informacji na tak dużą skalę. Ekrany mają służyć m.in. obsłudze klienta i wsparciu działań marketingowych.

  Ponad 200 ekranów Digital Dynamic Signage (DDS) zamontowano w 71 placówkach Grupy LUX MED na terenie całego kraju. Na ekranach wyświetlane są 12-minutowe materiały wideo o charakterze informacyjno - edukacyjnym. Nagrania dotyczą tematów z zakresu zdrowia, ekologii, turystyki i kultury. Ekrany mają być przede wszystkim nowoczesnym kanałem komunikacji z pacjentami, który umożliwia przekazywanie zawsze aktualnych informacji dotyczących oferty, a także pozwala zrelaksować się odwiedzającym, którzy oczekują na wizytę u specjalisty.

  Montaż ekranów DDS to także wsparcie działań informacyjnych Grupy. Wyświetlane na nich komunikaty ograniczą z czasem konieczność wykorzystywania materiałów drukowanych. Ponadto, zastosowanie tego nośnika informacji pozwala na dużą elastyczność i możliwość szybkiej edycji treści.

  Zwiń
 • 09.04.2016

  10 maja obchodzimy Europejski Dzień Profilaktyki Udarowej. Warto przy tej okazji przypomnieć na co zwrócić uwagę w codziennych czynnościach, aby zadbać o swoje zdrowie i naszych najbliższych będących w grupie ryzyka. Razem z ekspertami ośrodka opiekuńczo-rehabilitacyjnego Tabita Grupy LUX MED podpowiadamy złote zasady profilaktyki udarowej.
  Udar - kto jest w grupie ryzyka?

  Udar mózgu zazwyczaj dotyka osoby starsze. Ryzyko udaru zwiększa się znacznie
  po przekroczeniu 55. roku życia. Im człowiek starszy tym niestety ryzyko jest coraz większe. W grupie ryzyka są również osoby:
  • z predyspozycją genetyczną, gdzie był już przypadek udarowy
  • z nadwagą lub otyłością, co wynika najczęściej z nieprawidłowego żywienia i braku ruchu; nierzadko otyłość również towarzyszy innym schorzeniom,
  • z nadciśnieniem tętniczym,
  • osoby chorujące na serce tj. migotanie przedsionków lub mające wady zastawek serca,
  • osoby chorujące na cukrzycę
  • osoby palące tytoń.

  Jeśli w naszej rodzinie występowały przypadki udaru powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę na monitorowanie ciśnienia krwi. Częste podwyższone ciśnienie tętnicze jest sygnałem,
  że musimy zadbać o swój układ krwionośny i zastosować profilaktykę udarową. Zmiana diety, rzucenie palenia, odstawienie alkoholu, a przede wszystkim zwiększona aktywność fizyczna to obowiązkowe czynniki, które nie tylko zmniejszą ryzyko udaru, ale korzystnie wpłyną na jakość naszego życia i minimalizację ryzyka innych chorób np. cukrzycy typu
  2. czy chorób serca - podkreśla dr n med. Mirosław Wróbel, Członek Zarządu Ośrodka
  LUX MED Tabita.

  Jak zapobiegać udarom?

  Podstawowe zasady profilaktyki udarowej:

  1. Badaj regularnie ciśnienie sobie i bliskim

  Prawidłowe ciśnienie skurczowe, tak zwane górne, powinno wynosić maksymalnie
  140 mmHg, a rozkurczowe, dolne, 90 mmHg. Nadciśnienie, które degraduje nasz układ krążenia można stwierdzić, gdy co najmniej dwa razy zaobserwujemy przekroczenie granicy 140/90. Gdy nasze pomiary stale nie mieszczą się w obrębie dopuszczalnej normy powinniśmy zastanowić się nad zmianą trybu życia i skonsultować wyniki ciśnienia
  z lekarzem.

  2. Uzupełnij dietę o witaminę B i czekoladę!

  Witamina B niweluje szkodliwe aminokwasy odpowiedzialne za zwiększenie ryzyka udarowego. Czekolada również ma pozytywny wpływ na zdrowie i jej jedzenie można rozgrzeszyć pod warunkiem, że jest spożywana w małych ilościach. 1 kostka bogatej
  w polifenole ciemnej czekolady dziennie może znacząco obniżyć ciśnienie oraz ryzyko udaru.

  3. Eliminuj stres poprzez ruch

  Stres jest jednym z głównych czynników przyczyniających się do powstawania nadciśnienia a zatem i udarów. Wypróbuj medytację, jogę, pilates, nordic walking albo Qi Gong, starożytną chińską sztukę ćwiczeń, która pozwala zapanować nad stresem i obniża ciśnienie i ogromnie zmniejsza ryzyko udaru.

  4. Utrzymaj prawidłową masę ciała

  Sprawdź swój wskaźnik BMI względem wagi i wzrostu i staraj się go utrzymać
  na prawidłowym poziomie. Jeśli potrzebujesz skonsultuj zmiany w diecie z dietetykiem
  i ćwicz min. 30 minut dziennie. To niezastąpiony klucz do sukcesu, aby utrzymać swe zdrowie i zmniejszyć ryzyko wszelkich schorzeń, w tym także udarowych.

  Osoby w grupie ryzyka udarowego powinny zwrócić uwagę na dietę i ruch wspomagający układ krążenia. Zmniejszone spożycie czerwonego mięsa oraz tłuszczów zwierzęcych znacznie wpływa na krzepliwość krwi i kondycję naczyń krwionośnych, które są tak ważne w przeciwdziałaniu chorobom naczyniowo-mózgowym. Na dobre ukrwienie mózgu i całego organizmu korzystnie wpływa częste uprawianie sportu i rezygnacja z siedzącego trybu życia - zaznacza dr n med. Mirosław Wróbel, Członek Zarządu Ośrodka LUX MED Tabita.

  Mój bliski jest po udarze - jak mogę mu pomóc?

  Pamiętajmy, że udar mózgu nie jest równoznaczny z wyrokiem, a wczesne rozpoznanie
  i podjęcie leczenia oraz nowoczesnej rehabilitacji poudarowej znacznie zwiększa możliwość powrotu do samodzielności. W Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjny Tabita w Konstancinie pod Warszawą otwarta została pierwsza w Polsce pracownia ergoterapii pomagająca pacjentom, również w ramach NFZ, powrócić do większej sprawności. Nowoczesna pracownia ergoterapii odtwarza wyposażenie standardowej kuchni, łazienki i sypialni,
  w której pacjenci wykonują czynności dnia codziennego tj.: podstawowe prace domowe, higiena osobista, poruszanie się w przestrzeni domowej. Terapia musi być procesem skoordynowanej opieki wielu specjalistów, takich jak: lekarze, rehabilitanci, psychologowie, neurologopedzi, dietetycy - dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie znacznej poprawy stanu pacjenta zarówno pod względem psychicznym, jak i fizycznym.
  W Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym Tabita zostanie również uruchomiony specjalny cykl spotkań specjalistów rehabilitacji z rodzinami opiekującymi się osobami starszymi
  i niesamodzielnymi zorganizowany w formie Dni Otwartych i dostępnych dla każdego.
  „Chcemy nie tylko prowadzić terapię naszych pacjentów, ale również pomagać ich rodzinom. Wsparcie i zrozumienie najbliższych jest kluczowe. Pozwala chorym nie tylko uwierzyć
  w siebie, szybciej przywrócić sprawność, ale jest też elementem kompleksowej rehabilitacji. Nasi specjaliści m.in.: fizjoterapeuta, psycholog, pielęgniarka będą mogli udzielić zainteresowanym wszelkich porad, jak pracować z pacjentem na co dzień i jak właściwie pomagać mu w powrocie do zdrowia i życia w społeczeństwie"- dodaje dr n med. Mirosław Wróbel, Członek Zarządu Ośrodka LUX MED Tabita.

  Więcej informacji na: www.tabita.waw.pl


  Zwiń
 • Lider prywatnych usług medycznych w Polsce - Grupa LUX MED zakończyła kolejny etap kształtowania struktury organizacyjnej diagnostyki obrazowej. FADO Centrum Usług Medycznych, oferujące diagnostykę mobilną, zostało włączone do LUX MED Diagnostyka Sp. z o.o.

  Spółka ta zarządza siecią placówek diagnostyki obrazowej działających w różnych regionach kraju. Zajmuje się obsługą diagnostyczną pacjentów indywidualnych i partnerów biznesowych (np. szpitali, sieci publicznych i prywatnych zakładów opieki zdrowotnej). Jej oferta obejmuje m.in. usługi teleradiologii i outsourcingu diagnostyki obrazowej (zarówno przejęcie lub dzierżawa funkcjonujących pracowni przy szpitalach i placówkach medycznych, jak i tworzenie nowych pracowni), a także diagnostykę mobilną. LUX MED Diagnostyka Sp. z o.o. rozpoczęła działalność pod koniec 2010 r. Pierwszymi ośrodkami prowadzonymi w jej ramach były pracownie tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego działające pod marką Med-Sport. Na początku 2011 r. do Spółki włączone zostało również Centrum Diagnostyki Obrazowej AVI, a 1 lipca 2011 r. FADO Centrum Usług Medycznych, oferujące diagnostykę mobilną. Centra diagnostyczne działające obecnie w ramach LUX MED Diagnostyka w 2010 r. wykonały w sumie blisko pół miliona badań, w tym ponad 200 tysięcy RTG, ponad 165 tysięcy badań mammograficznych, blisko 30 tysięcy badań rezonansu magnetycznego i ponad 55 tysięcy badań tomografii komputerowej. LUX MED Diagnostyka ściśle współpracuje z placówkami Grupy LUX MED. Jej zadaniem jest organizacja i koordynacja usług diagnostyki obrazowej rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, mammografii, RTG i innych, w tym teleradiologii.

  „Grupa LUX MED od lat jest aktywnym uczestnikiem rynku diagnostyki obrazowej w Polsce. LUX MED Diagnostyka Sp. z o.o. w swojej działalności ma możliwość korzystania z najlepszych i sprawdzonych rozwiązań Grupy. W przyszłości chcemy położyć szczególny nacisk na dalszy, dynamiczny rozwój LUX MED Diagnostyka, zarówno w sektorze diagnostyki stacjonarnej, jak i mobilnej. Jeszcze w tym roku uruchomione zostaną też nowe usługi z zakresu teleradiologii." - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes LUX MED Diagnostyka Sp. z o.o. a zarazem Prezes Grupy
  LUX MED.

  Wchodzące obecnie w skład LUX MED Diagnostyka FADO Centrum Usług Medycznych w 2010 r. wykonało ponad 165 tysięcy badań i opisów mammograficznych, co stanowi 17 proc. ogółu badań profilaktyki raka piersi wykonywanych w Polsce. FADO jest największym w kraju świadczeniodawcą w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. W audycie klinicznym w 2010 roku FADO zajęło 1. miejsce wśród świadczeniodawców realizujących badania w formie mobilnej. Ośrodki diagnostyczne AVI specjalizują się w szerokiej gamie badań radiologicznych, zarówno tomografii komputerowej, jak i rezonansu magnetycznego, wykonywanych przez doświadczony zespół specjalistów przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu. W pracowniach AVI wykonywanych jest miesięcznie ponad 4500 badań - 2000 badań rezonansu magnetycznego i ponad 2500 badań tomografii komputerowej. Równoległym obszarem działalności AVI jest rehabilitacja.
  Med - Sport posiada sieć przyszpitalnych placówek stacjonarnych rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej na Śląsku. Miesięcznie wykonywanych jest w nich ponad 2000 badań.


  Zwiń
 • Grupa LUX MED została Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Największa polska sieć medyczna będzie świadczyć opiekę medyczną sportowcom i działaczom. LUX MED będzie również wspierał cele statutowe PKOl, w tym w szczególności dotyczące rozwoju Polskiego Ruchu Olimpijskiego, propagowania idei olimpijskiej i szerzenia ducha sportu.

  11 lipca br. podpisana została umowa, na mocy której LUX MED stał się Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Grupa LUX MED będzie świadczyć opiekę medyczną olimpijczykom oraz kandydatom na olimpijczyków. LUX MED to największa sieć medyczna w Polsce, która ma pod swoją opieką 1,4 mln pacjentów. Grupa ma 161 placówek medycznych w całym kraju, w tym m.in. 5 szpitali działających pod markami: LUX MED, Carolina Medical Center, Endoterapia i MegaMed. LUX MED rozwija się w skoordynowanym modelu opieki zdrowotnej, która obejmuje ambulatoria, hospitalizację, diagnostykę obrazową i opiekę długoterminową.

  Regularnie angażujemy się w liczne przedsięwzięcia, które mają na celu promocję zdrowego stylu życia, profilaktyki i aktywności fizycznej. Nasze cele są więc pod wieloma względami spójne z założeniami Polskiego Komitetu Olimpijskiego i widzimy tu ogromne pole do współpracy. Cieszymy się, że LUX MED, który coraz bardziej rozwija usługi wysokospecjalistyczne, będzie miał pod swoją opieką najlepszych polskich sportowców. Jesteśmy liderem rynku medycznego i ważne jest dla nas, że mamy okazję współpracować
  z najlepszymi. Z jednej strony współpraca ta jest dowodem uznania dla jakości oferowanych przez nas usług, z drugiej bardzo cieszymy się, że możemy wspierać polskich sportowców w drodze do Olimpijskiego sukcesu
  - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  Andrzej Kraśnicki, Prezes PKOl uzupełnia: Współczesny sport, charakteryzujący się dużymi obciążeniami treningowymi, wymaga wysokiej klasy zabezpieczenia medycznego, i to na każdym etapie procesu szkoleniowego. Współpraca z Grupą LUX MED, dysponującą doskonale przygotowanym zespołem wysokiej klasy specjalistów, na pewno umożliwi nam stworzenie grupie naszych najlepszych sportowców niezwykle fachowej opieki zdrowotnej. Oczywiście, chcielibyśmy by dotyczyła ona przede wszystkim profilaktyki i specjalistycznych badań, a w mniejszym stopniu - leczenia urazów, ale - i one w sporcie mają prawo się zdarzyć.

  LUX MED współpracując z PKOl, wspiera realizację jego działań statutowych, m.in. takich jak udział Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej w Igrzyskach Olimpijskich i Igrzyskach Europejskich, czy też udział Młodzieżowej Reprezentacji Olimpijskiej w Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich oraz Olimpijskich Festiwalach Młodzieży Europy.

  Zwiń
 • 9.01.2018

  Grupa LUX MED ponownie została Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Największa polska sieć medyczna nadal będzie zapewniać kompleksową opiekę medyczną polskim sportowcom. Umowa została podpisana na kolejne cztery i pół roku. Grupa LUX MED już od ponad trzech lat wspiera polskich Olimpijczyków.

  W poniedziałek, 8 stycznia br. podczas uroczystego Noworocznego Spotkania Polskiej Rodziny Olimpijskiej została podpisana umowa, na mocy której Grupa LUX MED pozostaje Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego do 2022 r. Grupa LUX MED będzie nadal otaczać opieką medyczną olimpijczyków oraz kandydatów na olimpijczyków. Na uroczystości był obecny Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej - Pan Andrzej Duda wraz z małżonką - Panią Agatą Kornhauser-Dudą, a także minister sportu i turystyki Witold Bańka, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki oraz prezes Grupy LUX MED Anna Rulkiewicz.

  Ponad trzy lata temu Grupa LUX MED zdecydowała się na współpracę z Polskim Komitetem Olimpijskim i wsparcie polskich sportowców - tych, którzy są w drodze na olimpiadę, jak i tych, którzy dopiero w przyszłości mogą zawalczyć o udział w igrzyskach i olimpijskie laury. Dotychczas Grupa LUX MED pomogła już prawie 1 200 sportowcom, realizując przy tym blisko 10 000 procedur medycznych. Firma zamierza rozwijać partnerstwo z PKOI.

  - Od 2014 roku Grupa LUX MED otacza profesjonalną i kompleksową opieką medyczną polskich Olimpijczyków. Jestem przekonana, że nasza współpraca z Polskim Komitetem Olimpijskim przynosi polskim sportowcom wiele korzyści i bardzo się cieszę, że będziemy ją kontynuować. Zwłaszcza, że wspieramy nie tylko mistrzów, ale także tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją drogę na olimpijskie szczyty. Jesteśmy bardzo dumni, że jako Główny Partner Medyczny PKOl możemy być częścią Polskiej Rodziny Olimpijskiej i tym samym współtworzyć historię polskiego sportu - mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy LUX MED.

  Zwiń
 • Grupa LUX MED została nagrodzona tytułem Lidera Informatyki 2011 w kategorii Opieka Zdrowotna. Wyróżnienie zostało przyznane za szerokie zastosowanie nowoczesnych rozwiązań IT, które przekładają się na efektywność i jakość działalności Grupy.

  System informatyczny w Grupie LUX MED jest obecnie w pełni zintegrowany. Jego ujednolicenie nastąpiło po zakończonej w 2009 roku integracji sieci medycznych wchodzących w skład Grupy. Od tego momentu systematycznie wdrażane są nowe funkcjonalności, które przekładają się na bezpieczeństwo i standard obsługi pacjentów.

  „W tak dużej organizacji niezwykle ważne jest, aby maksymalnie wykorzystać wszelkie dostępne rozwiązania technologiczne, które przekładają się na jeszcze bardziej efektywne funkcjonowanie firmy. Integracja systemu informatycznego w Grupie LUX MED była dla nas dużym wyzwaniem i bardzo nas cieszy, że zakończyła się sukcesem" - mówi Andrzej Osuch, Dyrektor Pionu IT Grupy LUX MED.
  W Pionie IT Grupy pracuje obecnie 53 specjalistów, począwszy od specjalistów zajmujących się analizą, przez programowanie i prace developerskie, aż po bieżące utrzymanie aplikacji i sprzętu technicznego. Jedną z najważniejszych innowacji wdrożonych w ostatnim czasie była elektroniczna dokumentacja medyczna (EHR) wraz z podpisem elektronicznym. Rozwiązania te pozwalają przechowywać dane medyczne wyłącznie w formie elektronicznej na specjalnie zabezpieczonych serwerach.

  „Wdrożenie tego typu funkcjonalności w Grupie, w której rocznie powstaje blisko 7 milionów elektronicznych dokumentów medycznych było znaczącym usprawnieniem m.in. procesu obsługi pacjentów. Jesteśmy pierwszą w Polsce firmą medyczną, której udało się zastosować to rozwiązanie na tak dużą skalę. Obecnie ponad 2 tysiące lekarzy z całej Polski korzysta z podpisu elektronicznego. Należy podkreślić, że tak efektywna realizacja projektów IT nie byłaby możliwa bez wsparcia lekarzy, którzy zgłaszają własne pomysły oraz konsultują praktyczne zastosowanie wdrażanych projektów" - dodaje Andrzej Osuch.

  Zwiń
 • Grupa LUX MED została nagrodzona Godłem „Jakość Obsługi 2011" przyznawanym na podstawie głosów oddanych przez pacjentów z całej Polski. Nagroda już od 4 lat wręczana jest firmom, które kładą szczególny nacisk na standard obsługi swoich klientów.

  Wyróżnienie „Jakość Obsługi 2011" jest potwierdzeniem wysokiego poziomu usług świadczonych przez Grupę, ponieważ o przyznaniu nagrody decydują wyłącznie pacjenci. Na podstawie oddanych głosów tworzona jest lista „TOP 100 Najprzyjaźniejszych Firm w Polsce", które każdego dnia dbają o satysfakcję swoich klientów. W tym roku w głosowaniu wzięło udział 3 miliony klientów z ponad 2 tysięcy polskich miast. Grupa LUX MED otrzymała nagrodę już po raz trzeci.

  Bezpieczeństwo i komfort naszych pacjentów są dla nas absolutnym priorytetem. Cały czas wdrażamy nowe rozwiązania, które przekładają się na standard oferowanych przez nas usług. Cieszymy się, że profesjonalizm i zaangażowanie naszego personelu zostały docenione - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  Zwiń
 • 18 listopada 2011 roku rozpoczęła się I edycja organizowanego przez Grupę LUX MED specjalistycznego kursu „Wykonywanie i interpretacja zapisu EKG". Już od stycznia w sześciu miastach Polski startuje cykl szkoleń „Podnieś swoje kwalifikacje".

  Grupa LUX MED została wpisana do rejestru kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych w Warszawie z kursem „Wykonywanie i interpretacja zapisu EKG", tym samym zdobywając uprawnienia instytucji szkoleniowej. 18 listopada br. rozpoczął się kurs skierowany do pracowników warszawskich placówek Grupy LUX MED. Od stycznia 2012 roku rozpoczyna się cykl szkoleń pielęgniarek i położnych w 6 miastach Polski, w których będą mogły również uczestniczyć osoby spoza firmy. Miasta objęte programem „Podnieś swoje kwalifikacje" to Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Katowice i Gdańsk.

  Oferta obejmuje 5 kursów: „Wykonywanie i interpretacja zapisu EKG", „Szczepienia ochronne", „Wykonanie i ocena testów skórnych", „Wykonywanie badania spirometrycznego" oraz „Podstawy audiometrii dla pielęgniarek". W szkoleniach prowadzonych przede wszystkim przez pracowników Grupy może wziąć udział każda zainteresowana osoba wykonująca zawód pielęgniarki lub położnej.

  Kursy specjalistyczne to forma kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych, która ma na celu zdobycie przez uczestnika szkolenia kwalifikacji do wykonywania określonych czynności zawodowych przy udzielaniu świadczeń pielęgnacyjnych, zapobiegawczych, diagnostycznych, leczniczych lub rehabilitacyjnych.

  W naszej strategii ważne miejsce zajmują inwestycje w rozwój kompetencji zawodowych pracowników medycznych. W tym roku już po raz trzeci zorganizowaliśmy Akademię Pielęgniarek i Położnych, regularnie odbywają się szkolenia w ramach Akademii Medycyny Rodzinnej skierowanej do lekarzy. Od dwóch lat prężnie działa nasza Akademia Ratownictwa. W Szpitalu Grupy LUX MED rozpoczęliśmy właśnie cykl warsztatów szkoleniowych dla lekarzy, którego uczestnicy otrzymują punkty Okręgowej Izby Lekarskiej. Uruchamiane obecnie podyplomowe kształcenie pielęgniarek i położnych to kolejny przykład aktywności na polu edukacji, którą włączamy się w działania na rzecz ogólnego podnoszenia kwalifikacji personelu medycznego i jakości usług medycznych - mówi lek. med. Barbara Gad-Karpierz, Członek Zarządu LUX MED, Dyrektor Pionu Medycznego.

  Zwiń
 • W środę, 29 marca br. odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie nowoczesnego szpitala onkologicznego Magodent na warszawskim Żoliborzu. W placówce znajduje się łącznie 178 łóżek oraz 38 stanowisk chemioterapii dziennej. Nowy szpital Grupy LUX MED zaoferuje pacjentom kompleksową diagnostykę i leczenie chorób onkologicznych w unikanym w Polsce modelu primarynursing. Magodent, będący częścią Grupy LUX MED, od wielu lat posiada kontrakt z NFZ i będzie kontynuować realizację tych umów.

  Choroby onkologiczne to problem, który dotknie co czwartego Polaka, bo tak według statystyk kształtować się będzie zachorowalność na raka w nadchodzących latach. Jednocześnie badania pokazują, że polski pacjent onkologiczny ma dużo mniejsze szanse na przeżycie, niż obywatele innych krajów europejskich. Według prognoz, co piąta osoba w Polsce umrze z powodu nowotworu. W dużej mierze jest to konsekwencją problemów z dostępem do diagnozy i leczenia.

  Nasze zaangażowanie w onkologię, w tym wybudowanie nowego szpitala, ma nie tylko charakter biznesowy, związany z rozwojem Grupy LUX MED, ale także wymiar misyjny. Jesteśmy głęboko przekonani, że jako lider prywatnej opieki medycznej w Polsce, powinniśmy wziąć współodpowiedzialność za zdrowie Polaków i w miarę naszych możliwości reagować na największe bolączki polskiego sytemu ochrony zdrowia - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  Profesjonalną opiekę medyczną w nowym szpitalu sprawuje zespół rozbudowywany wokół doświadczonej kadry szpitali Magodent. W centrum uwagi znajduje się pacjent, a o jego zdrowie troszczą się doświadczeni lekarze wraz z zespołami asystentów oraz wysoko wykwalifikowany personel.

  Każdy pacjent nowego szpitala onkologicznego będzie otoczony specjalną opieką w modelu primarynursing - dedykowanej pacjentowi Pielęgniarki Prowadzącej, która przyjmuje pełną odpowiedzialność za ciągłość opieki nad chorym w trakcie całego pobytu w szpitalu, od przyjęcia, aż do wypisu. Pielęgniarki Prowadzące wraz ze wspierającymi je w opiece nad pacjentem Opiekunami Medycznymi oraz Pielęgniarkami Odcinkowymi, realizują działania wynikające z postawionej diagnozy pielęgniarskiej. Taki sposób pracy pozwala dostosować działania do indywidualnych potrzeb i wymagań chorego.

  Czas, w którym pacjent zmaga się z chorobą jest trudny nie tylko dla niego, ale też dla jego rodziny. Dlatego w nowo powstałym szpitalu chory i jego najbliżsi uzyskają pomoc psychologiczną w postaci konsultacji z psychoonkologiem i możliwości skorzystania z grup wsparcia, prowadzonych przez organizacje zrzeszające pacjentów onkologicznych. W przyjętym modelu, pacjent będzie miał zapewnioną koordynację i kontynuację opieki, również po opuszczeniu szpitala, tak aby chory nie czuł się pozostawiony sam sobie.

  Nowy szpital Grupy LUX MED na Żoliborzu zaoferuje swoim pacjentom pomoc diagnostyczno-terapeutyczną zgodną z najwyższymi standardami opieki onkologicznej na świecie. Magodent wykorzystuje w diagnostyce badania molekularne, dzięki czemu może proponować pacjentom terapie spersonalizowane, z wykorzystaniem wielu innowacyjnych leków onkologicznych. Pacjenci korzystają też z terapii immunologicznych, które w ostatnich latach otwierają nową erę leczenia nowotworów. Lekarze Magodentu, dzięki uczestnictwu w wielu prestiżowych projektach badawczych wraz z partnerami krajowymi i zagranicznymi, stosują nowoczesne metody leczenia, w tym również w ramach badań klinicznych i programów wczesnego dostępu do terapii.

  Pacjenci nowego szpitala będą mieli dostęp do zaawansowanych procedur endoskopowych, badań z zakresu tomografii komputerowejz możliwością znacznej redukcji dawki promieniowania. Dzięki oddziałom Chemioterapii Dziennej, Onkologii Klinicznej, Hematoonkologii, Gastroenterologii i Intensywnej Opieki Medycznej, pacjenci będą mieli zagwarantowaną kompleksową pomoc.

  Na uroczystości otwarcia szpitala obecna była Evelyn Bourke, Prezes Bupa, międzynarodowej grupy ubezpieczeniowo-medycznej, w skład której od 2013 r. wchodzi LUX MED.

  Jestem szczęśliwa, że dzięki nowemu szpitalowi Grupa LUX MED będzie w stanie pomóc kolejnym tysiącom polskich pacjentów. Trudno sobie wyobrazić lepszy sposób na świętowanie 25 lat historii LUX MED. Historii, która doskonale odzwierciedla wielkie osiągnięcia polskiego społeczeństwa i sukcesy polskiej gospodarki w ostatnich dziesięcioleciach. Chciałabym podziękować wszystkim pracownikom LUX MED za ich zaangażowanie w realizację w Polsce najważniejszego celu Bupa, czyli niesienia pomocy ludziom w tym, aby mogli wieść zdrowsze, dłuższe i szczęśliwsze życie.

  W środowym otwarciu udział wzięli m.in. Marek Tomabarkiewicz, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia i Jonathan Knott, Ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce. Poświęcenia nowego szpitala dokonał ks. Kard. Kazimierz Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski.

  Nowy szpital onkologiczny Magodent przy ul. Szamockiej to już ósmy ośrodek hospitalizacyjny Grupy LUX MED i trzeci specjalizujący się w onkologii.

  Zwiń
 • Lider rynku prywatnej opieki medycznej przygotowuje się do rozpoczęcia działalności na rynku ubezpieczeń zdrowotnych. W ofercie znajdą się między innymi ubezpieczenia szpitalne. Grupa nadal będzie intensywnie rozwijać Pracownicze Programy Zdrowotne, oferowane w ramach pakietów medycznych.

  Działalność ubezpieczeniową Grupa będzie prowadzić jako oddział szwedzkiego towarzystwa LMG Försäkrings AB pod nazwą LUX MED Ubezpieczenia. Dyrektorem Zarządzającym Towarzystwa jest Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED, osoba, która łączy wieloletnie doświadczenie pracy na rynku prywatnej opieki medycznej (od 2002 r.) z wcześniejszymi osiągnięciami w sektorze ubezpieczeń.

  „Odpowiadamy na potrzeby rynku. Zamierzamy nadal rozwijać cenione przez naszych klientów korporacyjnych pakiety medyczne, których podstawą jest medycyna pracy. Wprowadzenie do oferty Grupy ubezpieczeń oznacza, że klienci będą mogli do abonamentów obejmujących opiekę ambulatoryjną dołączyć również ubezpieczenia szpitalne. Ponadto z oferty ubezpieczeń będą mogły skorzystać osoby nie mające abonamentów medycznych. Spodziewamy się znacznego zainteresowania z ich strony również dlatego, że ważnym (i oczekiwanym) komponentem naszych ubezpieczeń będzie hospitalizacja.

  Decyzja o wejściu na nowy rynek oznacza, że w praktyce realizujemy popierany przez nas od dawna postulat rozwoju dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych. Są one doskonałym uzupełnieniem rozpowszechnionych obecnie form finansowania opieki zdrowotnej ze środków prywatnych (abonamentowych i tzw. fee for service). Harmonijnie wpisują się w istniejący model prywatnej opieki zdrowotnej i sprzyjają ewolucyjnym przekształceniom w tym sektorze z korzyścią dla pacjentów. Jesteśmy przekonani, że zarówno doświadczenia minionych 20. lat jak i tocząca się ostatnio dyskusja nad kształtem ubezpieczeń zdrowotnych pomogą stworzyć spójny system opieki zdrowotnej w Polsce" - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED. Obecnie trwają przygotowania do podjęcia działalności operacyjnej, co nastąpi w ciągu najbliższych miesięcy.

  Zwiń
 • 3.01.2018 r.

  LUX MED kupił sieć trzech specjalistycznych placówek Prima-Dent zlokalizowanych na terenie Warszawy. Tym samym Grupa LUX MED powiększa liczbę swoich centrów medycznych do 200 i umacnia kompetencje w stomatologii.

  Prima-Dent to jedna z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych sieci stomatologicznych w Warszawie, która działa od początku lat 90-tych. Jej przychodnie mieszczą się w dzielnicach Ochota, Mokotów i Praga-Północ. Firma zatrudnia ponad 70 osób, w tym 40 lekarzy stomatologów. W placówkach wykonywane są profesjonalne usługi stomatologiczne w pełnym zakresie.

  - To kolejne po sieci EURODENTAL ważne dla nas przejęcie. Placówki Prima-Dent umocnią pozycję Grupy LUX MED na terenie Warszawy i pozwolą nam dalej rozwijać infrastrukturę dentystyczną. Do naszego zespołu dołączają doświadczeni profesjonaliści, a nasi Pacjenci będą mogli korzystać z kolejnych usług wysokiej jakości dostępnych w atrakcyjnych lokalizacjach. Transakcja to dowód konsekwencji z jaką realizujemy naszą strategię rozwoju w obszarze stomatologii - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  Przy transakcji Grupę LUX MED wspierała Kancelaria GESSEL, TS Partners oraz Deloitte a sprzedającego CET Polska oraz Kancelaria NOERR.

  Zwiń
 • Do Grupy LUX MED dołącza Centrum Zdrowia Medycyna z Białegostoku, które w swoich czterech placówkach ambulatoryjnych zatrudnia 150 lekarzy wielu specjalności i pod opieką ma ponad 70 tysięcy pacjentów.

  Medycyna działa od 2006 roku. Sieć oferuje szeroki zakres specjalizacji medycznych z dostępem do pełnej diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej oraz usług stomatologicznych. Obecnie LUX MED ma już 153 własne centra medyczne - to najwięcej ze wszystkich prywatnych świadczeniodawców usług zdrowotnych w Polsce.

  Wyróżnikiem LUX MED jest kompleksowa opieka medyczna oferowana w skali ogólnopolskiej. W tym kierunku stale się rozwijamy inwestując w nowe placówki, sprzęt, systemy informatyczne, a także poprzez akwizycje. Nasza sieć placówek ambulatoryjnych jest już bardzo rozwinięta, zwłaszcza w dużych miastach centralnej i zachodniej Polski. Dołączenie Centrum Zdrowia Medycyna oznacza, że teraz pacjenci ze wschodniej części kraju będą mieli już bezpośredni dostęp do naszej sieci. Jest to kolejny krok w realizacji strategii rozwoju nie tylko w największych miastach, ale także w ośrodkach średniej wielkości, do których zalicza się Białystok - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  Dołączenie Centrum Zdrowia Medycyna do Grupy LUX MED to już piąta akwizycja w ciągu minionego półrocza. W grudniu ubiegłego roku do Grupy dołączył szpital Carolina Medical Center w Warszawie oraz spółka diagnostyczna Tomograf w Toruniu. W tym roku - pracownie diagnostyczne Scanlab w Łodzi i Diagnostic-Med w Poznaniu.

  Zwiń
 • Warszawa, 26 października 2009 r.

  22 października br. zostało zawarte porozumienie między LUX MED Sp. z o.o. a Parafią Ewangelicko-Augsburską Świętej Trójcy w Warszawie, określające zasady współpracy przy prowadzeniu domu opieki EOD „Tabita" w Konstancinie-Jeziornej.

  Na mocy zawartego porozumienia, dom opieki „Tabita", którym dotychczas zarządzała Parafia, będzie prowadzić specjalnie w tym celu powołana spółka LUX MED Tabita Sp. z o.o. Po spełnieniu warunków określonych w umowie inwestycyjnej LUX MED Sp. z o.o. nabędzie 88% udziałów w nowej spółce. Pozostałe 12% zachowa Parafia, której przysługiwać będzie także miejsce w Radzie Nadzorczej.

  Wspólne plany Parafii i Grupy LUX MED przewidują w najbliższym czasie uzyskanie pozwolenia na użytkowanie nowego skrzydła budynku, dzięki czemu wzrośnie liczba pokoi gościnnych (z obecnych 61 do 94). Pozwoli to znacząco zwiększyć liczbę podopiecznych, przy jednoczesnym zachowaniu standardu świadczonych usług (do czego zobowiązali się sygnatariusze umowy). Wszyscy obecni pensjonariusze „Tabity" zachowają swój status na podstawie dotychczas podpisanych umów. Parafianom będzie przysługiwać pierwszeństwo do miejsc w „Tabicie", a Parafia będzie dysponować pakietem miejsc z rabatem dla swoich parafian oraz ich współmałżonków.

  W nowo utworzonej spółce pozostaną zatrudnieni wszyscy obecni pracownicy „Tabity". Co istotne, spółka nie przejmie nieruchomości - będzie ją jedynie najmować przez najbliższe 12 lat (z możliwością przedłużenia umowy o następne 3 lata).

  „Dzięki podjęciu współpracy przy prowadzeniu Domu Opieki „Tabita", Grupa LUX MED wkracza na nowy obszar działalności. Jako eksperci w świadczeniu usług ambulatoryjnych i diagnostycznych, w naturalny sposób poszukujemy nowych obszarów rozwoju. Włączając się w prowadzenie domu opieki możemy wykorzystać nasze dotychczasowe doświadczenia i spożytkować je w obszarze niezwykle społecznie ważnym, jakim jest troska o seniorów i ludzi przewlekle chorych. Jestem przekonana, że znacząco przyczynimy się do tego, aby następne lata były dla „Tabity" okresem stabilizacji i rozkwitu. Mimo wielu przedsięwzięć, które zamierzamy zrealizować w bliskiej przyszłości, takich jak otwarcie szpitala chirurgii jednego dnia, podjęliśmy się jeszcze jednego wyzwania. Niewykluczone, że okaże się ono pierwszym krokiem na tym nowym polu naszej działalności. " - mówi Anna Rulkiewicz-Kaczyńska, Prezes Grupy LUX MED.

  „Ewangelicki Ośrodek Diakonii Tabita w Konstancinie-Jeziornej jest jednym z dzieł charytatywnych Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Świętej Trójcy w Warszawie, w którym kontynuujemy wielowiekową, dobrą tradycję służby dla człowieka. Funkcjonujący od ponad 80 lat ośrodek Tabita został w minionych latach rozbudowany i dzisiaj jest jednym z najlepszych obiektów tego typu w Warszawie i okolicy, którego atrakcyjność dodatkowo potęguje piękne położenie. Ośrodek już zapewnia dobrą opiekę medyczną, pielęgnacyjną oraz stwarza pensjonariuszom poczucie bezpieczeństwa w ich „jesieni życia". Zgromadzenie Parafialne - najwyższy organ parafii - z sześciu ofert kandydatów na operatora EOD TABITA, wybrało ofertę Grupy LUX MED. Mam nadzieję, że dynamika, potencjał medyczny oraz know-how Grupy LUX MED połączony z doświadczeniem i tradycją naszego Ewangelickiego Ośrodka Diakonii TABITA będzie znakomitym przykładem dobrego współdziałania w niesieniu pomocy człowiekowi w nie zawsze łatwej i złotej jesieni ludzkiego życia" - stwierdza ks. Piotr Gaś, proboszcz Parafii Świętej Trójcy.
  Zwiń
 • 26.10.2017

  Grupa LUX MED otrzymała prestiżową nagrodę „Złoty Laur Super Biznesu" w kategorii Zdrowie i Medycyna. „Złote Laury" to nagrody, którymi redakcja wyróżnia osoby, firmy i instytucje, których działalność przynosi szczególne korzyści polskiej gospodarce oraz za osiągnięcia sprzyjające rozwojowi rodzimej przedsiębiorczości.

  Wczoraj, 25 października br., podczas uroczystej Gali zorganizowanej przez Super Biznes, ekonomiczny dodatek Super Expressu, wyłoniono zwycięzców tegorocznej edycji. W tym roku Kapituła złożona z przedstawicieli redakcji Super Biznesu przyznała nagrody w 13 kategoriach - w każdej z nich, wyjątkowa osoba bądź instytucja, została uhonorowana statuetką. „Złoty Laur Super Biznesu" przyznawany jest przez grono dziennikarzy, którzy wnikliwie obserwują polski rynek. Laureaci w poszczególnych kategoriach, to firmy, które odnoszą sukcesy, nie unikając ryzyka i wprowadzając śmiałe innowacje. Przy tym działają uczciwie i odpowiedzialnie, niejednokrotnie podejmując inicjatywy na rzecz społeczeństwa czy lokalnych społeczności.

  Grupa LUX MED została wyróżniona za konsekwentne rozszerzanie oferty dla pacjentów oraz za udoskonalanie standardów opieki medycznej, w szczególności za innowacyjny na polskim rynku model skoordynowanej opieki nad pacjentem onkologicznym, stosowany w nowo otwartym szpitalu Grupy LUX MED Magodent.

  - „Nagroda ta, to dla nas powód do dumy, ale też wielkie zobowiązanie wobec prawie 2 milionów naszych pacjentów. Na ich zaufanie pracujemy już 25 lat. W LUX MED bardzo dużą wagę przykładamy do nadzoru nad procesem medycznym, jakości i bezpieczeństwa. Ściśle koordynujemy leczenie pacjenta, aby się nie gubił w naszym systemie opieki " - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Zarządu Grupy LUX MED. - „Jesteśmy też przekonani, że jako lider prywatnej opieki medycznej w Polsce, powinniśmy wziąć współodpowiedzialność za zdrowie Polaków. Chcemy zwiększyć szanse polskich pacjentów onkologicznych na powrót do normalnego życia, a możemy to zrobić poprzez poprawę dostępu do diagnostyki i leczenia. W procesie leczenia ważne są zarówno zaawansowane metody terapii, jak również indywidualna pomoc, w tym wsparcie psychologiczne. Dlatego szpital Magodent działa w modelu wzorowanym na anglosaskim systemie primary nursing, który łączy najlepsze terapie z indywidualną opieką pielęgniarską" - dodaje.

  Nagroda „Złoty Laur Super Biznesu" została powołana w 2014 roku z okazji 25-lecia wolności gospodarczej Polski i 10-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Polskie Towarzystwo Gospodarcze, Business Centre Club, Krajowa Izba Gospodarcza, Pracodawcy RP, Związek Banków Polskich.

  Zwiń
 • Pacjenci Grupy LUX MED mogą kupować usługi za pośrednictwem internetu. Umożliwia to e-Oferta - nowa aplikacja uruchomiona na stronie www.luxmed.pl.

  e-Oferta to sklep internetowy, pozwalający pacjentom nabyć usługi dla siebie oraz bliskich,z których mogą następnie skorzystać w Centrach Medycznych Grupy. Oferta, skierowana przede wszystkim do klientów indywidualnych, pozwala na zakup i dokonanie płatności bez konieczności wychodzenia z domu. Jest to już kolejne, po e-rezerwacji, innowacyjne rozwiązanie wprowadzone na platformie Portal Pacjenta.

  Cały moduł jest bardzo przejrzysty i umożliwia pacjentowi sprawną nawigację po ofercie podzielonej na sekcje produktów: dla dzieci, dorosłych i seniorów. Zakupów można dokonywać bez rejestracji, co jest szczególnie korzystne dla osób chcących szybko nabyć daną usługę. Dla klientów, którzy jednak skorzystają z opcji rejestracji przygotowane zostały dodatkowe funkcjonalności, takie jak np. możliwość stałego podglądu wykupionych pakietów czy oferty specjalne. Na platformie można również pobrać dokumenty czy np. przedłużyć umowę.

  e-Oferta to kolejny etap rozwoju Portalu Pacjenta, który stanowi usprawnienie komunikacyjne pomiędzy Grupą a naszymi klientami. Jest to przykład realizowania strategii, w której szczególny nacisk kładziemy na rozwój innowacyjnych rozwiązań przekładających się na wysoki standard opieki. Niedawno wprowadziliśmy e-podpis, który umożliwia w pełni elektroniczne zarządzanie dokumentacją medyczną pacjentów. Jako pierwsi w Polsce zastosowaliśmy to udoskonalenie organizacyjne na tak dużą skalę - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

  Zwiń

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności