Powiększ czcionkę:

Drukuj

Druga Opinia Medyczna

Czasami słyszy się diagnozę - wyrok. Z ust lekarza pada słowo: nowotwór, Alzheimer, udar. Dobrze w takiej chwili mieć dostęp do absolutnie najlepszych specjalistów, którzy wystawią drugą opinię i zaproponują sposób leczenia. Grupa LUX MED udostępnia tę możliwość swoim Pacjentom.

Po co diagnoza innego lekarza?

Z amerykańskich danych cytowanych przez Wall Street Journal wynika, że zaledwie co drugi Pacjent jest właściwie diagnozowany, a co za tym idzie - dobrze leczony. Dlatego właśnie stworzono Best Doctors, czyli firmę obsługującą drugą opinię medyczną, wystawioną przez najlepszych lekarzy. A raczej - Najlepszych Lekarzy, czyli Best Doctors.

Kim są Best Doctors

Działają od 1989 roku. Ich pomoc dostępna jest w ponad trzydziestu krajach świata m.in. Austrii, Belgii, Francji, Niemczech, Irlandii, Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Wśród Pacjentów korzystających z Best Doctors są także Pacjenci Grupy LUX MED. Best Doctors zaczynają poszukiwania od postawienia lekarzom uznanym za najlepszych w swojej specjalności pytania: do którego lekarza byś poszedł, gdybyś sam zachorował na chorobę, którą leczysz u innych? Najczęściej wymieniani w odpowiedziach lekarze wchodzą do grona elektorów. Każdy może też zaproponować własnych kandydatów i wyrazić opinię o pozostałych elektorach. Odpowiedzi są poufne, dzięki czemu lekarze są wolni od nacisków środowiska, przyjaciół czy przełożonych. W efekcie powstaje super lista specjalistów danej dziedziny. Pozostaje jeszcze tylko sprawdzenie kandydatów, łącznie ze skontrolowaniem, czy nie były wobec nich wszczynane postępowania dyscyplinarne.

Dla kogo druga opinia medyczna

Usługi Best Doctors są przeznaczone dla osób, u których zdiagnozowano stan zdrowia krytyczny, chroniczny, zwyrodnieniowy, w szczególności zaś takie choroby, jak: nowotwór, AIDS, choroba Parkinsona, poważne poparzenia, udar, śpiączka, paraliż, choroba Alzheimera, ślepota, głuchota, choroby serca, stwardnienie rozsiane, niewydolność nerek, utrata mowy, transplantacja organów, choroby neuronu ruchowego. W przypadku, gdy Pacjentowi Grupy LUX MED, objętemu usługą drugiej opinii medycznej, zostanie postawiona taka diagnoza, chory powinien skontaktować się z centralą 800 365 867, która będzie nadzorować cały proces. Dokumentacja medyczna Pacjenta zostanie przetłumaczona na język angielski, przesłana do Bostonu i przekazana najlepszemu specjaliście danej dziedziny, który postawi drugą diagnozę. Druga opinia medyczna - przetłumaczona na język polski - zawierająca nie tylko samą diagnozę, ale także szczegółowe propozycje leczenia, trafi do lekarza Grupy LUX MED, który po zapoznaniu się z nią, przekaże ją Pacjentowi. Lekarz wystawiający opinię, przez cały czas trwania terapii, będzie gotów do kontaktu z polskim lekarzem prowadzącym i do odpowiedzi na szczegółowe pytania - za pośrednictwem Best Doctors. Dzięki możliwości czerpania z doświadczeń doktora z najlepszego ośrodka, lekarz prowadzący może potwierdzić - lub skorygować - swoje postępowanie, a Pacjent zyskać pewność, że jest leczony jak tylko można najlepiej.
Jeżeli Pacjent będzie sobie tego życzył, Best Doctors zorganizują leczenie Pacjenta za granicą i wynegocjują najlepsze ceny. Druga opinia medyczna jest realizowana w ciągu 10 dni roboczych dla przypadków niewymagających powtórnego badania histopatologicznego, bądź 20 dni, kiedy takie badanie jest potrzebne. Pewnie ktoś zapyta nas dlaczego Grupa LUX MED chce poddawać diagnozy lekarzy - także swoich lekarzy - powtórnej ocenie? To proste. Celem Grupy LUX MED jest zdrowie naszych Pacjentów, a druga opinia medyczna znakomicie się w ten cel wpisuje.
W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności