Powiększ czcionkę:

Drukuj

Stomatologia estetyczna, czyli jak przywrócić ładny uśmiech

Każdy marzy o tym, by mieć piękny uśmiech. Niestety zaniedbanie w zakresie pielęgnacji i higieny jamy ustnej oraz predyspozycje genetyczne sprawiają, że zęby szybko się psują czy dochodzi do ich żółknięcia. Z pomocą jednak przychodzi stomatologia estetyczna, dzięki której możliwe jest uzyskanie uśmiechu będącego powodem do dumy.


Na czym polega stomatologia estetyczna?stomatologia estetyczna

Istotą stomatologii estetycznej jest przywrócenie zębom ładnego wyglądu. Obejmuje szereg zabiegów, dzięki którym uśmiech wreszcie przestanie być powodem do wstydu i nie będzie wywoływał zakłopotania.


Stomatologia estetyczna obejmuje:

  • wybielanie zębów,
  • rekonstruowanie braków uzębienia,
  • zakładanie licówek.


By mieć śnieżnobiały uśmiech

Wybielanie zębów w Warszawie oraz innych miastach kraju to jeden z najbardziej popularnych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej. Każdy marzy o śnieżnobiałym uśmiechu, jednak nawyki żywieniowe są skuteczną barierą. Spożywanie w nadmiernych ilościach czarnej herbaty, kawy i czerwonego wina, a także palenie papierosów odpowiada za powstawanie nieestetycznych osadów. Również częste przyjmowanie antybiotyków może być powodem tworzenia się przebarwień.

Profesjonalny gabinet stomatologiczny oferuje wyłącznie najskuteczniejsze metody wybielania zębów: począwszy od nakładania żelu wybielającego, a skończywszy na wykorzystaniu zaawansowanej lampy Beyond. Wszystkie zabieg pozwalają uzyskać zęby jaśniejsze nawet o kilka tonów. Zaś efekty utrzymują się bardzo długo.

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym to gwarancja wysokiej skuteczności oraz precyzji. Nie musisz obawiać się o nadwrażliwość zębów czy powstawanie uszkodzeń. Najlepszy sprzęt wykorzystywany pod kontrolą profesjonalnych stomatologów to gwarancja bezpieczeństwa.


By mieć zęby idealne

Nie każdy może pochwalić się doskonale równymi czy jednobarwnymi zębami. By nadać im ten efekt, stomatologia estetyczna proponuje licówki. Wykonane z cienkiej warstwy materiału cementowanego lub porcelanowego pozwalają na zmianę ustawienia, zmianę kształtu czy koloru uzębienia. A to wszystko przy niewielkiej ingerencji stomatologicznej.

Licówki doskonale sprawdzają się w przypadku:

  • trwale przebarwionych zębów,
  • nierównych zębów,
  • mechanicznych uszkodzeniach zębów,
  • występowania przerw między zębami (tzw. stemy).


By uzupełnić brakujące zęby

Braki w uzębieniu bardzo często wiążą się ze zmianą rysów twarzy, a także przesuwaniem się zębów. By do tego nie dopuścić, warto zdecydować się na korony. Pozwalają one na stałe uzupełnienie brakującego uzębienia, zachowując ich wysoką estetykę. Korony są identyczne jak zęby naturalne, ale - w przeciwieństwie do nich - nie ulegają przebarwieniom.

Dzięki koronom można dokonać odbudowy całkowicie zniszczonych zębów, odbudowy małych i nierozwiniętych zębów, a także poprawy zębów martwych lub przebarwionych.

Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej wykonasz w LUX MED Stomatologia.


Powiązane kategorie


Dodatkowe akcje


W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności