Powiększ czcionkę:

Drukuj

Osocze bogatopłytkowe

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe to koncentrat płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Bogate w płytki krwi powoduje uwolnienie czynników wzrostu, które wykazują szerokie spektrum działań:

  • odpowiadają za silne pobudzenie regeneracji tkanek,
  • stymulują produkcję kolagenu i elastyny - włókien białkowych produkowanych przez fibroblasty,
  • wspomagają proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych.


Na czym polega zabieg?

Wykorzystanie osocza bogatopłytkowego rozpoczyna się od pobrania niewielkiej ilości krwi z żyły Pacjenta. Następnie próbka poddawana jest wirowaniu, dzięki któremu możliwe jest wyizolowanie osocza zawierającego płytki krwi. Pozyskany w ten sposób materiał wstrzykiwany jest bezpośrednio w skórę Pacjenta.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego?

osocze bogatopłytkowe ortopediaZabieg zalecany jest osobom chcącym wykorzystać potencjał swojego organizmu do regeneracji. Osocze bogatopłytkowe wykorzystywane jest m.in. w zabiegach z zakresu ortopedii i medycyny estetycznej.

Osocze bogatopłytkowe w ortopedii

Podczas zabiegu osocze bogatopłytkowe podawane jest w postaci zastrzyków dostawowych lub okołostawowych (w razie potrzeby pod kotrolą USG). Osocze wspomaga leczenie uszkodzonych tkanek. Stosowane jest m.in. w podczas leczenia:

  • łokcia tenisisty,
  • łokcia golfisty,
  • kolana skoczka, 
  • zwyrodnienia ścięgna Achillesa.

osocze bogatopłytkowe medycyna estetycznaOsocze bogatopłytkowe w medycynie estetycznej

Postępujący z wiekiem proces starzenia skóry to efekt spowolnionej odnowy komórek ciała i mniejszej zdolności do regeneracji.  Dzięki najnowszym osiągnięciom biotechnologii możliwe jest skuteczne odmłodzenie skóry.

To wszystko gwarantuje osocze bogatopłytkowe pozyskiwane bezpośrednio przed zabiegiem z krwi pacjenta. Dzięki tej technologii efekty kuracji odmładzającej przebiegają znacznie szybciej, ponieważ osocze bogatopłytkowe stymuluje komórki do efektywnej pracy.

Szczególnie polecany jest Pacjentom pragnącym odzyskać atrakcyjny wygląd bez konieczności wstrzykiwania syntetycznych substancji odmładzających.

Osocze bogatopłytkowe jest wykorzystwane m.in. do:

  • rewitalizacji skóry twarzy,
  • redukcji oznak starzenia,
  • walki z łysieniem typu męskiego.

Jakich efektów można się spodziewać?

Rezultaty zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego nie są widoczne od razu w pełni. Efekty pojawiają się stopniowo - wraz z odbudową włókien kolagenowych, warto jednak na nie poczekać. Zabieg daje gwarancję na wyraźne odmłodzenie, poprawę kolorytu skóry oraz przywrócenie jędrności i elastyczności. Osocze zastosowane w ortopedii pozwala pobudzić regenerację uszkodzonych tkanek (ścięgien, mięśni, więzadeł, chrząstki, kości).


Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego są wykonywane w placówkach Grupy LUX MED w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Gdyni, Katowicach i Rzeszowie. Więcej informacji: 22 33 22 844.

Powiązane kategorie


Dodatkowe akcje


W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności