Powiększ czcionkę:

Drukuj

Jak wybrać dobrego stomatologa?

Wizyty w gabinecie stomatologicznym zawsze napawają lękiem...

Wizyta o dentysty często kojarzy się z bolesnymi zabiegami, stąd wiele osób tak niechętnie zasiada na fotelu u stomatologa. To jednak błąd, ponieważ - jak mówi powiedzenie „lepiej zapobiegać niż leczyć". Trzeba tylko znaleźć godnego zaufania dentystę i regularnie go odwiedzać.
dobry stomatolog
Zastanawiając się, jak wybrać dobrego stomatologa, trzeba zwrócić uwagę na szereg kwestii. Wbrew pozorom, wcale cena nie jest czynnikiem determinującym. Lepiej bowiem zapłacić nieco więcej za wizytę, by mieć pewność, że trafiliśmy do prawdziwego specjalisty, który dysponuje fachową wiedza, umiejętnościami oraz posiada nowoczesny sprzęt. Na co więc zwracać uwagę przede wszystkim?


Wybierz odpowiednią specjalizację

Jeśli zadajesz sobie pytanie dotyczące tego, jak wybrać dobrego stomatologa, musisz w pierwszej kolejności skoncentrować się na możliwych specjalizacjach. Wiedz, że nie znajdziesz takiego dentysty, który wszystkie problemy rozwiązuje kompleksowo.

Wybierz się do dentysty:

  • pedodonty - jeśli twoje dziecko ma problem z uzębieniem,
  • endodonty - jeśli zmagasz się z zaawansowaną próchnicą i potrzebne będzie leczenie kanałowe,
  • periodonty - jeśli twoje dziąsła wymagają profesjonalnego leczenia,
  • ortodonty - jeśli chcesz wyeliminować wady zgryzu,
  • protetyka - jeśli zamierzasz założyć protezę.

Pamiętaj też, że niekiedy stomatolog może uznać, iż leczenie problemu przekracza jego zakres wiedzy - wówczas skieruje cię do innego specjalisty.

Dentysta z ludzkim podejściem

Stomatolog musi być dobrym specjalistą, ale też prezentować „ludzkie podejście". Nie ma nic gorszego niż dentysta, który zamiast poratować dobrym słowem i pocieszyć zlęknionego pacjenta, krzyczy. Takie zachowanie jest nie do pomyślenia i wzbudza jeszcze większy strach, skutecznie zniechęcając do regularnych wizyt.

Dobry dentysta powinien mieć cierpliwość do swoich pacjentów, troszcząc się o ich samopoczucie. Jeśli będzie nastawiony przyjaźnie, wówczas siadanie na fotelu stomatologicznym nie będzie już dla nikogo koszmarem.

Umiejętności mają znaczenie

Wybór stomatologa z wieloletnim doświadczeniem może być gwarancją profesjonalnych usług. Nie oznacza to jednak, że „świeżo upieczonym" dentystom nie można dać szansy. Wręcz przeciwnie - „świeża krew" to patrzenie na choroby uzębienia z nieco innej perspektywy, nie podchodząc rutynowo do każdego problemu.

Sprawdź rekomendacje

Dobrego stomatologa najłatwiej wybrać „z polecenia". Bardzo możliwe, że twoim znajomi korzystają z usług wybitnego specjalisty, który sprawia, że leczenie zębów przestaje być koszmarem. Zapytaj osoby, które znasz, czy mogą polecić naprawdę dobrego dentystę. Nie ma bowiem nic lepszego niż rekomendacje innych osób.

Kompleksowe zabiegi z zakresu stomatologii wykonasz w LUX MED Stomatologia.


Powiązane kategorie


Dodatkowe akcje


W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności