Powiększ czcionkę:

Drukuj

Jak sprzątać?

Sprzątanie to doskonała okazja do ruchu, spalamy wtedy znaczne ilości kalorii. Równocześnie pewne nieprawidłowe nawyki mogą powodować, że któryś z wiosennych porządków zakończy się wizytą w szpitalu z bardzo silnym bólem. Najlepsza pozycja podczas odkurzania lub zamiatania to pozycja wyprostowana z unikaniem pochylenia do przodu. Podczas mycia podłogi, gdy musimy się schylić, często zmieniajmy rękę, którą pracujemy, nie klękajmy na jedno kolano, tylko na oba i stosujmy amortyzacyjne podkładki pod kolana, starajmy się też dźwigać jak najmniejsze ciężary - wiadro nie musi być pełne wody, aby umożliwić dokładne sprzątanie.
Mycie okien i wieszanie firanek zawsze wykonujmy w pozycji stojącej, używając stabilnych i wygodnych stopni lub drabinek. Najprostszy do użycia w tej sytuacji parapet nie gwarantuje nam ani stabilności, ani wygody. Dlaczego? Po pierwsze - nie należy unosić rąk powyżej poziomu głowy, po drugie - nie należy pracować z wyciągniętymi rękami - okno czy karnisz powinny być na tyle blisko, aby łokieć był zgięty, po trzecie - unikajmy nadmiernego prostowania i zginania kręgosłupa, zadzierania głowy i skrętów tułowia.

Zapraszamy do pobrania aplikacji Zdrowie - Prosta Rzecz, która zawiera:

  • ankietę, dzięki której ocenisz ryzyko zachorowania na choroby układu ruchu,
  • quiz,w którym sprawdzisz swoją wiedzę na temat prawidłowego wykonywania codziennych czynności bez narażania się na ryzyko urazu,
  • porady, dzięki którym sprawdzisz, czy pracujesz, odpoczywasz, uprawiasz sport w sposób pozwalający na zachowanie zdrowia.


Powiązane kategorie


Dodatkowe akcje


W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności