Powiększ czcionkę:

Drukuj

Jak poprawić efektywność treningu i biegać szybciej?

Bieganie, tak jak każda inna forma aktywności, z czasem powinno dawać coraz lepsze rezultaty. Gdy organizm przyzwyczai się już do konkretnych warunków, następuje niejako zahamowanie efektywności. A przecież chodzi o to, by cały czas biec do przodu, pokonując coraz to dłuższe dystanse. Jak zatem powinien wyglądać efektywny trening, by osiągać jeszcze lepsze wyniki w porównaniu z początkiem przygody z bieganiem?


Jak poprawić efektywność treningu i biegać szybciej?Wielu sportowców oczekuje konkretnej recepty, dzięki której możliwa będzie widoczna poprawa wyniku - zarówno w kontekście szybkości, jak i wytrzymałości. Niestety jest to kwestia indywidualna, uzależniona w dużej mierze od predyspozycji. By jednak ułatwić stworzenie odpowiedniego planu treningowego, warto skorzystać ze specjalnej diagnostyki dla biegaczy. Program badań został opracowany przez specjalistów w zakresie medycyny sportowej oraz ortopedów, a jednocześnie uwzględnia konsultacje z trenerem. Analiza kilku parametrów pozwoli określić taki plan biegowy, dzięki któremu możliwe będzie pobicie życiowych rekordów.

Zdaniem Petera Weyanda - człowieka, który ma na swoim koncie ponad 100 000 przebiegniętych kilometrów, poprawa szybkości może nastąpić na skutek generowania znacznie większej siły w krótszym czasie. Chodzi więc o to, by jak najdłużej znajdować się w powietrzu, stykając się z podłożem jak najrzadziej. Warto także pamiętać, że zbyt wolne bieganie może być powodem nadmiernej masy ciała - zrzucenie kilku kilogramów na pewno nie zaszkodzi.Dowiedz się, jak możesz ćwiczyć efektywniej, uwzględniając indywidualne predyspozycje swojego organizmu. Ćwicz bezpiecznie i osiągaj stawiane sobie cele - weź udział w programie Medycyna dla Sportu i Aktywnych.


Powiązane kategorie


Dodatkowe akcje


W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności