Powiększ czcionkę:

Drukuj

Jak poprawić efekty treningowe?

Sportowcy dążą do uzyskiwania jak najlepszych efektów treningowych. Czasami jednak „zatrzymują się" w miejscu, zamiast osiągać jeszcze lepsze rezultaty. Kluczową rolę odgrywa tutaj wytrzymałość mięśniowa - to właśnie mocniejsze mięśnie są fundamentem spodziewanych efektów treningowych. Jak zatem podnieść efektywność treningu?


Poprawa wydolnościJak poprawić efekty treningowe

Chcąc uzyskiwać lepsze rezultaty, nie może Ci umknąć poprawa wydolności. Dobrym sposobem jest wykonywanie interwałów. Jednak istotne znaczenie ma również psychiczne nastawienie. Jeśli aktywność fizyczną postrzegasz jako przyjemność, wówczas wpływasz korzystnie na poprawę wydolności oraz wytrzymałości organizmu.

Poprawa wytrzymałości mięśni

Jeśli chcesz osiągać świetne efekty ćwiczeń, istotne znaczenie ma poprawa wytrzymałości mięśni. Skoncentruj się na wszystkich partiach mięśniowych, a nie tylko na wybranych. Jeśli do tej pory ćwiczyłeś wyłącznie mięśnie ud, zadbaj o siłę mięśni brzucha czy kręgosłupa.

Lepsze efekty treningowe po kontuzji

Niekiedy jest tak, że pojawienie się kontuzji uniemożliwia osiągnięcie założonych celów. Jednak zastosowanie odpowiedniego programu po powrocie do aktywności treningowego pozwoli Ci uzyskiwać dobre efekty treningowe. Kluczową rolę odgrywać może tutaj poprawa propriocepcji, czyli poprawa zmysłu ułożenia własnego ciała. Poprzez pilates czy naprzemienne podnoszenie rąk i nóg można doprowadzić do poprawy kondycji mięśni głębokich.

Nie widzisz efektów? Za dużo ćwiczeń, za mało odpoczynku

Jeśli sporo ćwiczysz, ale mimo to nie widzisz większych efektów, może być to wynikiem przetrenowania. Zbyt intensywne treningi wcale nie wpływają korzystnie na organizm. Podobnie zresztą jak niedostateczna ilość wypoczynku.Dowiedz się, jak cwiczyć bezpiecznie i efektywnie, wykorzystując indywidualne predyspozycje Twojego organizmu. Weź udział w programie Medycyna dla Sportu i Aktywnych.

Powiązane kategorie


Dodatkowe akcje


W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności