Powiększ czcionkę:

Drukuj

Jak poprawić efekty na boisku?

Piłka nożna to ulubiony sport wszystkich chłopców. Wielu z nich marzy, aby z nim związać swoją przyszłość, jednak szansę mają tylko najlepsi. Dlatego konieczne jest stałe poprawianie efektywności w każdej z dziedzin warunkujących cechy dobrego piłkarza. Pierwszym krokiem w tym kierunku jest wykonanie odpowiednich badań pozwalających określić technikę, a także pracę układu ruchu oraz jego możliwości.


Jak poprawić efekty na boiskuW piłce nożnej liczy się wiele elementów, jednak podstawą jest poprawa szybkości biegu, decydująca o sukcesie piłkarza. Szybkość wpływa również na wytrzymałość, ponieważ wymaga wytrenowania takich elementów jak: siła, długość kroku i częstotliwość kroków ostatnich na minutę. Połączenie trzech rodzajów treningu, czyli ćwiczeń interwałowych, siłowych i sprinterskich to także poprawa siły uderzenia, decydująca o odległości podań piłki i skuteczności strzałów.

Ważnym elementem, na który powinien zwracać uwagę trenujący piłkarz, jest również celność. Trafianie do bramki czy też podawanie do konkretnego członka drużyny wymaga odpowiednich umiejętności. Poprawa precyzji podania jest możliwa zarówno dzięki odpowiedniemu treningowi, jak i poznaniu najlepszej techniki przystosowanej do możliwości indywidualnej fizjologii i anatomii układu ruchu.

Dzięki pomiarom wykonanym na platformie dynamometrycznej można poprawić również wysokość wyskoku, który odgrywa we współczesnej piłce nożnej coraz ważniejszą rolę. Każdy z tych elementów może mieć decydujące znaczenie na poziom umiejętności. Jeśli ty lub twoje dziecko chcecie związać swoje losy z piłką nożną, poznanie własnego ciała i jego parametrów ruchu może okazać się podstawą skutecznego treningu. Jest to możliwe m.in. dzięki badaniom przeznaczonym dla sportowców. Zapoznaj się z programem Medycyna dla Sportu i Aktywnych.


Powiązane kategorie


Dodatkowe akcje


W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności