Powiększ czcionkę:

Drukuj

Jak leżeć i spać?

1/3 czasu swojego życia spędzamy w łóżku. Dlatego bardzo istotny jest dobór prawidłowego materaca do spania.

Jak leżeć i spać?

Łóżko: wysokie, z wolną przestrzenią pod brzegiem łóżka - umożliwienie wygodnego wstawania i kładzenia się. Najlepiej „do ścielenia" bez konieczności podnoszenia/schylania tak jak np. w przypadku chowania/wyciągania pościeli do wersalki. Podłoże nie za miękkie i nie za twarde, równe, jednolite (nie np. kilka poduszek).

Materac o takim stopniu miękkości, że po położeniu na boku kręgosłup układa się w linii poziomej, a przy leżeniu na wznak całe ciało jest równo podparte.

Poduszka: plastyczna, równo podpierająca zarówno potylicę jak i kręgosłup szyjny.

Zapraszamy do pobrania aplikacji Zdrowie - Prosta Rzecz, która zawiera:

  • ankietę, dzięki której ocenisz ryzyko zachorowania na choroby układu ruchu,
  • quiz,w którym sprawdzisz swoją wiedzę na temat prawidłowego wykonywania codziennych czynności bez narażania się na ryzyko urazu,
  • porady, dzięki którym sprawdzisz, czy pracujesz, odpoczywasz, uprawiasz sport w sposób pozwalający na zachowanie zdrowia.


Powiązane kategorie


Dodatkowe akcje


W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności