Powiększ czcionkę:

Drukuj
Dla Pacjentów > O zdrowiu

Zapobiegaj, zamiast leczyć

8 liczb, które warto znać

(0.18 MB)

Świadomość naszego zdrowia to to m.in. wiedza na temat podstawowych parametrów pozwalających ocenić, czy nasz organizm funkcjonuje prawidłowo.

Dzień bez alkoholu

(0.13 MB)

Dzień bez Alkoholu to dobry pretekst, aby przyjrzeć się naszym nawykom i porównać je z zasadami dot. picia alkoholu - warto je znać.

Dzień Kultury Fizycznej

(0.13 MB)

Regularna aktywność fizyczna jest ważną częścią zdrowego stylu życia. Osoby prowadzące aktywny tryb życia żyją dłużej i są w mniejszym stopniu narażone na różne choroby

Dzień Walki z Rakiem Piersi

(0.12 MB)

Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi to święto, którego istotą jest przypominanie o tym, jak zapobiegać występowaniu nowotworów piersi.

Zatrzymaj grypę!

(0.10 MB)

Istnieje ponad 200 różnych typów wirusów infekcji oddechowych wywołujących podobne objawy do grypy, jednak nie powodują one tak poważnych powikłań.

Dzień zwalczania cukrzycy

(0.13 MB)

Jeśli sami nie jesteśmy chorzy na cukrzycę, to być może znamy kogoś, kto na tę chorobę cierpi.

Jak przechowywać żywnośc?

(0.06 MB)

Mikroorganizmy znajdujące się w pożywieniu mogą powodować zatrucia pokarmowe.

Szczepienia dla dorosłych

(0.86 MB)

Myślisz, że szczepienia Cię nie dotyczą, bo w dzieciństwie zaszczepiono Cię na wszystkie możliwe choroby?

8 małych rad dla kobiet

(0.60 MB)

Kobiety najczęściej dbają o zdrowie całej rodziny. Nie powinny zapominać o swoim! Dzięki kilku prostym wskazówkom zachowają dobre samopoczucie.

Dzień bez komputera

(0.05 MB)

3 maja obchodzony jest Dzień bez Komputera. Zachęcamy, żeby spędzać czas w świecie offline jak najczęściej - nie tylko od święta!

Dzień Nadciśnienia

(0.06 MB)

17 maja obchodzony jest Światowy Dzień Nadciśnienia Tętniczego. W latach 2013-2018 jego tematem jest hasło „Poznaj swoje liczby”.

Dzień Walki z Depresją

(0.13 MB)

Statystyki Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wskazują, że zaburzenia depresyjne są obecnie czwartym najpoważniejszym problemem zdrowotnym.

Profilaktyka w terenie

(0.09 MB)

Wędrówka po lesie, piknik na polanie, spacer z psem w parku… Wiele osób ceni przyjemność, jaką daje spędzanie czasu na łonie natury.

Pokonaj cukrzycę!

(4.84 MB)

Około 350 milionów ludzi na całym świecie choruje na cukrzycę – w ciągu najbliższych 20 lat prognozuje się ponad dwukrotny wzrost tej liczby.

Kalendarz adwentowy

(0.34 MB)

Jak spędzić okres przedświąteczny, aby zachować dobre samopoczucie i nastrój?

Szczepienia dla dzieci

(0.63 MB)

Każdy rodzic chce jak najlepiej troszczyć się o swoje dziecko i chronić je przed wszelkimi zagrożeniami, w tym także przed chorobami.

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności