Powiększ czcionkę:

Drukuj

Udar mózgu

Udar mózgu wynika z niewłaściwego krążenia krwi w mózgu, którego przyczyną może być uniemożliwiający przepływ krwi zatorUdar mózgu któregoś z naczyń krwionośnych lub wylew do przestrzeni okołomózgowej bądź do mózgu.


Udar mózgu często występuje u osób starszych, ludzi z cukrzycą, chorobami serca, nadciśnieniem tętniczym, palących papierosy, otyłych, nadużywających alkohol i nieaktywnych fizycznie. Objawy wskazujące na udar mózgu to osłabienie jednej strony ciała, drętwienie kończyn, problemy z widzeniem, mówieniem i rozumieniem mowy, a także trudności w przełykaniu, bóle i zawroty głowy, porażenie połowy twarzy. Udar mózgu jest poważnym stanem zagrożenia życia, dlatego chorzy w jak najkrótszym czasie powinni być poddani leczeniu w warunkach szpitalnych.

Grupa LUX MED we współpracy z ekspertami w dziedzinie kardiologii i neurologii opracowała Profilowany Program Diagnostyczny Zaburzeń Naczyniowych w Ośrodkowym Układzie Nerwowym, który umożliwia określenie stopnia zagrożenia wystąpieniem naczyniopochodnych schorzeń mózgu, m.in. tętniaka i udaru.

Powiązane kategorie


W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności