Powiększ czcionkę:

Drukuj

Szczepionki skojarzone

Szczepionki skojarzoneSzczepionki skojarzone to wieloskładnikowe preparaty nowej generacji. Ponieważ w ich składzie zawarte są drobnoustroje pozbawione możliwości wywołania choroby lub antygeny pochodzące z różnych wirusów i/lub bakterii, podczas jednego szczepienia wykonanego przy ich użyciu możliwe jest uodpornienie dziecka przeciwko kilku chorobom zakaźnym (np. przeciwko błonicy, tężcowi, krztuścowi, hemofilusowi, poliomielitis).

Dzięki szczepionkom skojarzonym realizując Program Szczepień Ochronnych, można zredukować liczbę wkłuć. Mniejsza liczba zastrzyków to mniejszy ból i stres odczuwany przez najmłodszych pacjentów. Co ważne, szczepionki skojarzone nie przeciążają układu odpornościowego dziecka.

Szczepionki skojarzone są dostepne w ofercie Grupy LUX MED w ramach programu Zdrowy Start. Jeśli chcesz zapoznać się z ofertą, kliknij tutaj.

Powiązane kategorie


Dodatkowe akcje


W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności