Powiększ czcionkę:

Drukuj

Szczepienie przeciw WZW B

Wirusowe zapalenie wątroby typu B wywoływane jest przez wirus HBV. Może wystąpić pod dwiema postaciami: przewlekłą, w której stopniowo pojawiają się objawy zaburzenia czynności wątroby, oraz ostrą, objawiającą się nagłym zażółceniem skóry, zaburzeniami układu pokarmowego, brakiem apetytu, ciemnym zabarwienieSzczepienie przeciwko WZW Bm moczu i złym samopoczuciem.

Najskuteczniejszą metodą ochrony przed zapaleniem wątroby wywołanym wirusem HBV jest szczepienie przeciw WZW B. Prawidłowo przeprowadzony cykl szczepień zapewnia ponad 95% skuteczność. Pierwsze szczepienie przeciw WZW B jest wykonywane w ciągu 24 godzin od narodzin dziecka. Druga dawka preparatu zgodnie z programem szczepień podawana jest w 2 miesiącu życia, ostatnia - w 3-4 miesiącu.

Coraz większą popularnością cieszą się szczepionki skojarzone, dzięki którym podczas jednego wkłucia można uodpornić dziecko przeciwko kilku chorobom - mniejsza liczba wkłuć to mniejszy ból i stres odczuwany przez dzieci podczas szczepienia. Preparaty te są dostępne w ofercie Grupy LUX MED w ramach programu Zdrowy Start.

Dodatkowe akcje


W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności