Powiększ czcionkę:

Drukuj

Szczepienie przeciw rotawirusom

Rotawirusy powodują zapalenie przewodu pokarmowego. Łatwo jest się nimi zarazić - przenoszone są drogą kropelkową oraz przez zakażone przedmioty.Szczepienie przeciw rotawirusom

Po przedostaniu się do organizmu uszkadzają nabłonek kosmków jelitowych, wywołując stan zapalny żołądka i jelit, objawiający się biegunkami, wymiotami i gorączką. Im młodsze dziecko, tym przebieg choroby jest cięższy. Występujące objawy mogą prowadzić do odwodnienia - wtedy zazwyczaj wymagana jest hospitalizacja i nawadnianie dożylne.

Najskuteczniejszą metodą zapobiegania ciężkiemu przebiegowi choroby i hospitalizacji jest zalecane szczepienie przeciwko rotawirusom, które należy wykonać do 24 tygodnia życia dziecka. Szczepienie przeciw rotawirusowm podawane jest doustnie.

Coraz większą popularnością cieszą się szczepionki skojarzone, dzięki którym podczas jednego wkłucia można uodpornić dziecko przeciwko kilku chorobom - mniejsza liczba wkłuć to mniejszy ból i stres odczuwany przez dzieci podczas szczepienia. Preparaty te są dostępne w ofercie Grupy LUX MED w ramach programu Zdrowy Start.

Dodatkowe akcje


W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności