Powiększ czcionkę:

Drukuj

Szczepienie przeciw ospie wietrznej

Ospa wietrzna jest ostrą chorobą zakaźną wywoływaną przez wirus ospy wietrznej, który charakteryzuje się bardzo dużą zaraźliwością.

Szczepienie przeciwko ospie wietrznej

Źródłem zakażenia jest bezpośredni kontakt z chorym. Ospie wietrznej towarzyszy charakterystyczna wysypka na skórze (na początku w postaci plamek, później grudek) i na błonach śluzowych. Ponadto u dziecka może wystąpić gorączka i powiększenie węzłów chłonnych.

Skuteczną metodą ochrony przed chorobą jest szczepienie przeciw ospie wietrznej. Szczepieniu przeciw chorobie powinny być poddane przede wszystkim dzieci, które często chorują oraz przebywają w grupie rówieśniczej np. w żłobku czy przedszkolu.

Coraz większą popularnością cieszą się szczepionki skojarzone, dzięki którym podczas jednego wkłucia można uodpornić dziecko przeciwko kilku chorobom - mniejsza liczba wkłuć to mniejszy ból i stres odczuwany przez dzieci podczas szczepienia. Preparaty te są dostępne w ofercie Grupy LUX MED w ramach programu Zdrowy Start.

Dodatkowe akcje


W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności