Powiększ czcionkę:

Drukuj

Szczepienie przeciw odrze, śwince, różyce

Odra, świnka i różyczka są groźnymi chorobami zakaźnymi, do których najczęściej dochodzi w wyniku kontaktu z osobą chorą.Szczepienie przeciw odrze, śwince i różyczce

Odra objawia się wysoką gorączką oraz charakterystyczną wysypką na skórze, zapaleniem spojówek, suchym kaszlem. U części dzieci mogą wystąpić powikłania - zapalenie płuc oraz zapalenie mózgu.

Objawami świnki są: ból i obrzęk okolic przedusznych, podżuchwowych oraz wysoka gorączka. Chorobie mogą towarzyszyć powikłania, m.in. zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, głuchota.

Różyczka zazwyczaj przebiega łagodnie - towarzyszy jej gorączka i wysypka na skórze. Zakażenie różyczką jest niebezpieczne dla kobiet w ciąży.

Skuteczną metodą ochrony jest szczepienie przeciwko odrze, śwince i różyczce. Zgodnie z programem szczepień u dzieci do lat 2 szczepienie to wykonuje się w 13-14 miesiącu życia dziecka. Skuteczność szczepionek skojarzonych przeciwko odrze, śwince i różyczce jest bardzo wysoka (95-96%).

Coraz większą popularnością cieszą się szczepionki skojarzone, dzięki którym podczas jednego wkłucia można uodpornić dziecko przeciwko kilku chorobom - mniejsza liczba wkłuć to mniejszy ból i stres odczuwany przez dzieci podczas szczepienia. Preparaty te są dostępne w ofercie Grupy LUX MED w ramach programu Zdrowy Start.

Dodatkowe akcje


W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności