Powiększ czcionkę:

Drukuj

Szczepienia zalecane

Szczepienia zalecane przez Ministerstwo Zdrowia i środowisko lekarskie chronią dzieci przed groźnymi chorobami zakaźnymi, m.in. ospą wietrzną, chorobą pneumokokową i meningokokową oraz biegunkami rotawirusowymi.

Szczepienia zalecane dla dzieci
Choroby te są wyjątkowo niebezpieczne w przypadku niemowląt i małych dzieci, często wymagają hospitalizacji, mogą stanowić bezpośrednie zagrożenie dla życia dziecka, a także zdrowia osób, które przebywają w jego otoczeniu. Szczepienia te są zalecane wszystkim dzieciom.

Coraz większą popularnością cieszą się szczepionki skojarzone, dzięki którym podczas jednego wkłucia można uodpornić dziecko przeciwko kilku chorobom - mniejsza liczba wkłuć to mniejszy ból i stres odczuwany przez dzieci podczas szczepienia. Preparaty te są dostępne w ofercie Grupy LUX MED w ramach programu Zdrowy Start.

Powiązane kategorie


Dodatkowe akcje


W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności