Powiększ czcionkę:

Drukuj

Szczepienia dzieci

Szczepienia dzieci to najlepsza metoda ochrony przed groźnymi chorobami zakaźnymi, Szczepienia dla dzieciktóre w razie powikłań mogą zakończyć się nawet śmiercią.

Ponieważ układ odpornościowy intensywnie rozwija się w pierwszych miesiącach życia, już wtedy można i należy rozpocząć cykl obowiązkowych szczepień ochronnych dla dzieci. Dzięki nim dziecko będzie miało większe szanse na prawidłowy i zdrowy rozwój.

Szczepienia dzieci wykonywane są zazwyczaj w postaci zastrzyku. W zależności od rodzaju szczepienia preparat wstrzykuje się w przednioboczną część uda lub ramię, domięśniowo albo podskórnie. Aby ograniczyć ból i stres dziecka, warto zdecydować się na szczepienia wykonywane preparatami skojarzonymi, dzięki którym podczas jednej iniekcji możliwe jest uodpornienie dziecka przeciwko kilku chorobom.

Szczepionki skojarzone są dostepne w ofercie Grupy LUX MED w ramach programu Zdrowy Start. Zapoznaj się z ofertą szczepień dla dzieci i niemowląt - kliknij tutaj.


Dodatkowe akcje


W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności