Powiększ czcionkę:

Drukuj

Stanowisko pracy, które spełnia normy

Ważne jest używanie odpowiednio dopasowanego fotela z możliwością regulacji, a także odpowiedniej wysokości i wielkości biurka, w razie potrzeby także podnóżka oraz wspornika na nadgarstki. Dla utrzymania właściwej postawy i kąta patrzenia istotne jest też zamontowanie regulowanych i stabilnych uchwytów na dokumenty na wysokości wzroku.


Należy pamiętać, że zgodnie z przepisami pracodawca zobowiązany jest także do zapewnienia nam cyklicznych, bezpłatnych badań profilaktycznych, w tym okulistycznych. Jednak - co istotne - jeżeli okulista zdiagnozuje nam wadę wzroku, to pracodawca powinien partycypować w kosztach zakupu okularów, ale tylko u pracowników, którzy ponad połowę swojego czasu pracy poświęcają na pracę przed komputerem. Dotyczy to jedynie okularów przeznaczonych do pracy przy komputerze, nie zaś do użytku codziennego.

Nasze stanowisko pracy powinno być przede wszystkim właściwie zorganizowane. Według przepisów każdy z nas powinien mieć zapewnione 13 m2 pomieszczenia i 2 m2 podłogi, a także właściwy sprzęt komputerowy, w tym monitor z odpowiednimi certyfikatami i możliwością regulacji ostrości.

Bardzo istotne jest również ograniczenie do 4 godzin dziennie czasu pracy przy komputerze dla kobiet w ciąży.


Powiązane kategorie


Dodatkowe akcje


W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności