Powiększ czcionkę:

Drukuj
Dla Pacjentów > FAQ

Opieka medyczna w placówkach

Udostępnione są tu informacje o świadczeniach medycznych udzielanych w placówkach LUX MED, aktualnie realizowane
programy zdrowotne, informacje o badaniach dodatkowych i Medycynie Pracy.
 • Grafiki pracy lekarzy dostępne są w Portalu Pacjenta oraz na stronie internetowej w module „Na skróty".
  Po wejściu do zakładki należy wybrać odpowiedni region i placówkę, a następnie specjalizację. Grafik dostępny jest również po kliknięciu tutaj.

  Zwiń
 • Informacje o godzinach pracy gabinetów zabiegowych znajdują się na stronach poszczególnych centrów medycznych. W razie wątpliwości prosimy o kontakt z Call Center pod numerem telefonu 22 33 22 888.



  Zwiń
 • W Warszawie dyżur pediatryczny pełni placówka przy ul. 1 Sierpnia 8 przez 24 godziny 7 dni w tygodniu.


  Zwiń
 • Nocna i świąteczna pomoc stomatologiczna świadczona jest w Warszawie w placówce przy ul. 1 Sierpnia 8. Informacje dotyczącą cennika nocnego i świątecznego można uzyskać, dzwoniąc na numer infolinii LUX MED 22 33 22 888.

  Zwiń
 • Tak oczywiście, taka możliwość istnieje w każdej placówce.

  Zwiń
 • Grupa LUX MED prowadzi szkoły rodzenia Nasze Maleństwo. Szkoły znajdują się we Wrocławiu, Poznaniu, Gdańśku Szczecinie i Warszawie (placówka PROFEMED). Spotkania prowadzone są w małych grupach przez doświadczonych specjalistów.

  Zwiń
 • Pobrania krwi u dzieci poniżej 6 roku życia wykonywane są we wszystkich placówkach Medycyny Rodzinnej oraz w placówkach pediatrycznych LUX MED (CM Chmielna, CM Al. Stanów Zjednoczonych, CM Al. KEN) i CM LIM (CM Jana Pawła). Pobrania krwi u dzieci powyżej 6 roku życia obsługiwane są we wszystkich placówkach Grupy LUX MED.

  W wyjątkowych przypadkach pobrania u dzieci poniżej 6 roku życia mogą być wykonywane również w innych placówkach - aby jednak to potwierdzić należy najpierw skontaktować się z Infolinią LUX MED 22 33 22 888.

  Zwiń
 • Grupa ma siedem szpitali: dwa świadczące usługi jednego dnia (Endoterapia w Łodzi i MegaMed w Bełchatowie), oraz szpitale w Warszawie, z których jeden świadczy szeroki zakres usług specjalistycznych (LUX MED), kolejny specjalizuje się w endoskopii i chirurgii (Endoterapia), trzeci jest specjalistycznym ośrodkiem medycyny sportowej i ortopedii (Carolina Medical Center), kolejne dwa specjalizują się w onkologii (Magodent).

  Zwiń
 • Medycyna Rodzinna to sieć prywatnych poradni medycznych, która należy do Grupy LUX MED. Pod marką Medycyny Rodzinnej działa obecnie 24 placówek w największych miastach Polski. Szczegółowa lista wszystkich placówek oraz zakres dostępnych usług znajduje się Tutaj.

  Zwiń
 • Umów się na badania Medycyny Pracy gdzie chcesz i kiedy chcesz!

  Portal Pacjenta daje Ci możliwość umówienia badań Medycyny Pracy online.

  Co zyskujesz?

  • Oszczędność czasu - możesz przystąpić do umawiania badań Medycyny Pracy w dowolnym miejscu i o dowolnej porze dnia. Dodatkowo wszystkie badania umówisz za jednym razem.
  • Kompleksowość - wszystkie badania umawiane przez Portal Pacjenta będą wykonane w jednej placówce, w tym samym dniu.
  • Elastyczność - nikt nie wyznacza Ci terminu. To Ty dopasowujesz umawiane wizyty do swojej dyspozycyjności.

  Umów badania Medycyny Pracy online TUTAJ

  Dodatkowo możesz umówić się:

  • Telefonicznie - 22 33 81 666 (od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-19:00)
  • Przez formularz kontaktowy. Wypełniając formularz prosimy o przesłanie skierowania na badania - brak skierowania na badania uniemożliwi jego umówienie.

  Rezerwacji na badania przez Portal Pacjenta i za pomocą formularza kontaktowego dokonujemy wyłącznie w placówkach własnych Grupy LUX MED. Jeżeli chcesz umówić badanie w placówkach współpracujących, zapoznaj się z wykazem tych placówek na naszej stronie internetowej lub do zadzwoń pod numer 22 33 81 666.

  Zwiń
 • Pacjent obsługiwany jest w tak zwanym Schemacie ,,BLOKOWYM", który polega na umówieniu kompletu badań i konsultacji w ciągu jednego dnia w jednej przychodni. Badania i konsultacje następują bezpośrednio po sobie lub w niedużym rozrzucie czasowym. Umawianie ,,BLOKU" rozpoczynamy od gabinetu pielęgniarki Medycyny Pracy, następnie badania i konsultacje, a na koniec wizyta u Lekarza Medycyny Pracy. Rozbicie wykonywania badań i konsultacji na kilka dni lub więcej niż w jednej przychodni jest realizowane tylko po uzyskaniu zgody Pacjenta. W czasie umawiania upewniamy się, że miejsce i termin badania są akceptowane przez Pacjenta.

  Zwiń
 • Programy profilaktyczne to zestawy badań i konsultacji lekarskich umożliwiające szybkie sprawdzenie stanu zdrowia i w razie potrzeby rozpoczęcie leczenia. Szczegóły oferty dostępne są w e-Markecie LUX MED.

  Zwiń
 • Czas wykonywania badań w ramach programów profilaktycznych jest różny i zależy od rodzaju programu na który Państwo się decydujecie. Dbając zawsze o Państwa komfort, staramy się, by wszystkie badania zostały wykonane w jak najkrótszym terminie. W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 22 339 37 33 lub mailowo: sprzedaz_ind@luxmed.pl.

  Zwiń
 • Szczepienia przeciwko żółtaczce typu A, B - oddzielne i łączone, przeciw Tężcowi, kleszczom, różyczce, Polio, durowi brzusznemu, meningokokom, pneumococom, oraz wiele innych.

  Zwiń
 • Każde szczepienie dziecka poprzedza wizyta u lekarza pediatry w części dla dzieci zdrowych. Przed podaniem szczepionki niezbędne jest wydanie przez lekarza zaświadczenia o braku przeciwwskazań do jej wykonania, dlatego sugerujemy zakup programu w wersji z kwalifikacjami.
  W ofercie posiadamy zestawy szczepień dostępne w wersji z kwalifikacjami lub bez.

  Zwiń
 • Priorytetem dla LUX MED jest otoczenie pacjentów opieką i zapewnienie pełnego dostępu do świadczeń medycznych. Jednocześnie prowadzimy działalność w ramach wytycznych i regulacji obowiązujących w Polsce.
  Zgodnie z art. 39 Ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty, art. 7 Kodeksu Etyki Lekarskiej lekarz posiada prawo do odmowy wykonania świadczenia zdrowotnego niezgodnego z sumieniem, co potwierdził wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dn.07.10.2015.

  W sytuacji kiedy Pacjent nie uzyskał świadczenia medycznego, w związku z powołaniem się lekarza na wolność sumienia, jako odpowiedzialny podmiot leczniczy, prosimy o niezwłoczne poinformowanie o powyższym fakcie Dyrektora lub Kierownika Medycznego placówki LUX MED, ewentualnie wskazanego lekarza dyżurnego. Kierownictwo/lekarz dyżurny placówki udzieli Państwu wszelkiej pomocy w celu uzyskania świadczenia zdrowotnego zgodnie ze wskazaniami.

  Zwiń
 • Informacja na temat przygotowania się do najpopularniejszych badań znajduje się Tutaj.

  Zwiń
 • Wyniki podstawowych badań krwi i moczu są do dyspozycji Pacjenta już następnego dnia. Jeżeli lekarz uzna za konieczne (np. ze względu na stan zdrowia Pacjenta) wykonanie badań w trybie pilnym, wtedy wyniki badań dostępne są w ciągu paru godzin.

  Na posiewy i badania specjalistyczne (rzadko zlecane) czas oczekiwania wynosi kilka dni.

  Czas oczekiwania na wynik cytologii wynosi do 21 dni roboczych.

  Wyniki badań radiologicznych są opisywane w ciągu paru godzin, ale istnieje możliwość natychmiastowej oceny badania na monitorze przez lekarza.

  Wyniki badań Usg oraz ECHO dostępne są od razu po badaniu.


  Zwiń
 • Oryginały badań (regulacja prawna według ustawy o dokumentacji medycznej) należą do placówki medycznej. Wydajemy kopie (mogą być potwierdzone z oryginałem), które są tożsame merytorycznie z oryginałami.

  Zwiń
 • Wynika to z ustawowego obowiązku wykonywania badań radiologicznych tylko na zlecenie lekarza. Wiąże się to z narażeniem na promieniowanie rentgenowskie w czasie badania. Ponadto pacjent nie jest w stanie trafnie ocenić jakie konkretnie i w jakiej projekcji (np. ustawienia kończyny) zdjęcie należy zrobić, by uwidocznić ewentualne nieprawidłowości.

  Zwiń
 • Tak, w dniu wykonania usługi należy zgłosić się ze skierowaniem, które jest wskazówką od lekarza zlecającego dla lekarza wykonującego daną usługę. W recepcji jest natomiast elementem weryfikującym poprawność zarezerwowanej usługi.

  Zwiń
 • Najpierw należy zarejestrować badania w recepcji w/g skierowania od lekarza, następnie ze skierowaniem od lekarza i wydrukiem z recepcji należy zgłosić się do punktu pobrań.

  Zwiń
 • Termin ważności skierowania na wszystkie badania laboratoryjne, diagnostyczne wynosi 3 miesiące (ewentualnie jeżeli lekarz zaleci inaczej oraz zaznaczy informację na skierowaniu). W przypadku rehabilitacji termin wynosi 1 miesiąc.

  Zwiń

powrót

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności