Powiększ czcionkę:

Drukuj
Dla Pacjentów > FAQ

Kto może skorzystać z dyżuru w Carolina Medical Center?

Dyżur przeznaczony jest dla dzieci i dorosłych, którzy doznali nagłego urazu ortopedycznego, takiego jak zwichnięcie lub złamanie. Dyżur pełniony jest 24 godziny 7 dni w tygodniu w warszawskim szpitalu Grupy LUX MED - Carolina Medical Center przy ul. Pory 78.

Dyżur dostępny jest wyłącznie po uprzedniej kwalifikacji przez Konsultanta Medycznego dostępnego dla Państwa 24h poprzez infolinię pod nr tel. 22 33 22 888 (wybór tonowo 5).

Z dyżuru mogą skorzystać osoby, które wymagają pilnej pomocy ortopedów-traumatologów. W razie potrzeby wykonywana jest niezbędna diagnostyka obrazowa oraz zaopatrzenie urazów:

  • unieruchomienie złamań kości kończyn,
  • nastawienie zwichnięć stawów.


W trybie dyżurowym wykonywane są także doraźne zabiegi ortopedyczne, takie jak

  • operacyjne zespolenie złamań kości kończyn,
  • nastawienie zwichnięć, 
  • szycie mięśni i ścięgien.


Uwaga: dyżur nie jest przeznaczony dla osób z ciężkimi urazami (m.in. z utratą przytomności), urazami wielkonarządowymi, ostrymi stanami bólowymi jamy brzusznej, urazami czaszkowo-mózgowymi i podobnymi ciężkimi stanami chorobowymi, które z racji swojej specyfiki wymagają zaopatrzenia w szpitalach wielospecjalistycznych.
LUX MED zapewnia swoim pacjentom całodobową Telefoniczną Informację Medyczną, której konsultanci pomagają w rozwiązaniu nagłych problemów medycznych. Konsultant TIM po wysłuchaniu Pacjenta wskaże miejsce, w którym najskuteczniej i najbezpieczniej zostanie udzielona pomoc medyczna odpowiednia dla danego przypadku.

Pacjenci, którzy w ramach swojego abonamentu mają usługę ostrego dyżuru, w Carolina Medical Center mogą skorzystać z niego bezpłatnie. Pozostali pacjenci abonamentowi otrzymują rabat 10% lub 20% (w zależności od preferowanego miejsca dalszego leczenia).

Szczegółowe informacje: 22 33 22 888


W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności