Powiększ czcionkę:

Drukuj
Dla Pacjentów > Aktualności

Bieżące

2018-11-07

Zaszczep się przeciw WZW B podczas Żółtego Tygodnia

Do 16 listopada trwa kolejna edycja akcji Żółty Tydzień - mającej na celu zachęcenie osób nieuodpornionych przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby (WZW) typu B osób do zaszczepienia się przeciwko tej chorobie. Zapraszamy do wykonania szczepień w placówkach Grupy LUX MED.

Żółty TydzieńDlaczego szczepienia są ważne?
Według portalu zoltytydzien.pl na świecie zakażonych wirusem WZW B jest 257 milionów ludzi, a w 2015 roku 887 tysięcy osób zmarło z powodu przewlekłego WZW B.
Wirusem można zakazić się przez naruszenie ciągłości tkanek i kontakt z zakażoną krwią lub inne płyny ustrojowe osoby zakażonej. Może to nastąpić m.in. podczas zabiegów kosmetycznych, w studiach tatuażu, w czasie pobytu w szpitalu czy zabiegów stomatologicznych.
Jedyną i długotrwałą metodą zapobiegania chorobie są szczepienia. Przeciwko WZW B powinny zaszczepić się wszystkie osoby wcześniej nieszczepione.

Jak się zaszczepić?
1. Umów się online na kwalifikację do szczepienia (zaloguj się do Portalu Pacjenta i z listy usług wybierz „Kwalifikacja do szczepienia dorośli") - kliknij tutaj
2. Podczas wizyty lekarz wystawi skierowanie na szczepienie
3. Zarejestruj się w recepcji placówki na szczepienie

powrót

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności