Powiększ czcionkę:

Drukuj

Żylaki nóg

Żylaki nóg

Zadaj pytanie

22 431 20 59

szpital@luxmed.pl

Być może to wynik uwarunkowań genetycznych, ale żylaki mogą być również wynikiem Twojego stylu życia, nadwagi lub przebytej kuracji hormonalnej. Niewykluczone, że ich przyczyną jest ciąża albo płaskostopie. Żylaki nóg mogą również pojawić się, jeśli nadużywasz sauny, za często bierzesz gorące kąpiele i zbyt dużo się opalasz.

Pamiętaj, że jest to schorzenie, które nieleczone, może prowadzić do poważnych konsekwencji. Zwiększa prawdopodobieństwo powstawania zakrzepów, które, oderwane od ściany naczynia krwionośnego mogą dotrzeć do płuc i stać się przyczyną groźnego dla życia zatoru. Żylaki mogą być bardzo różne.

Teleangiektazje, tzw. "pajączki" - to wydłużone i poszerzone sploty żylne o niewielkiej średnicy. Najczęściej występują podskórnie i śródskórnie pod kolanami i na bocznej powierzchni uda. Zobaczysz je pod skórą jako granatowo-czerwone lub fioletowe niteczki naczyń. Żylaki podudzi to z kolei rozszerzone, kręte żyły podudzi. Powstają w wyniku zbyt wysokiego ciśnienia w układzie żylnym, które prowadzi do niewydolności zastawek żylnych. Jeśli notujesz nasilające się w godzinach wieczornych obrzęki nóg lub masz uczucie ich ciężkości, bólu i pieczenia, to znaczy że potrzebujesz porady lekarza.

Tylko wizyta u specjalisty pozwoli dokonać prawidłowej diagnozy Twojego stanu zdrowia. W jaki sposób? Przez wykonanie specjalistycznych badań diagnostycznych, które zobrazują przepływ krwi oraz zaburzenia w układzie żylnym. Będzie to możliwe dzięki nowoczesnemu wyposażeniu naszej placówki umożliwiającemu wykonanie badania USG dopplerowskiego. W zależności od stopnia zaawansowania choroby żylaki leczy się zachowawczo, farmakologicznie lub operacyjnie.

Nasi lekarze zaproponują Ci odpowiednie leczenie, po to, żeby żylaki nóg przestały być dla Ciebie problemem.Sprawdź nasz Pakiet kwalifikujący do leczenia żylaków.

W Szpitalu LUX MED wykonujemy zabiegi:

Jak powstają żylaki?


W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności