Powiększ czcionkę:

Drukuj

Safenektomia, parvektomia

Safenektomia, parvektomia to zabiegi chirurgiczne dużych żylaków kończyn dolnych z zajęciem zmianami żyły odpiszczelowej (safena) i/lub odstrzałkowej (parva). Zabieg polega na strippingu, czyli wprowadzeniu specjalnej sondy do światła naczyń i usunięcia mechanicznego zmienionej chorobowo żyły. Usunięcie nawet dwóch żył: odpiszczelowej i odstrzałkowej nie powoduje żadnych zaburzeń w krążeniu. Poprawia dynamikę układu żylnego, a funkcję usuniętych żył przejmują żyły głębokie.

Zabiegi tego typu przeprowadza się w trybie jednodniowym, w znieczuleniu ogólnym. Po zabiegu powstają na kończynie krwiaki, które stopniowo ulegają samoistnemu wchłonięciu w ciągu 2-3 tygodni. Aby zapewnić lepszy efekt kosmetyczny i nie doprowadzić do nawrotu żylaków konieczne jest noszenie pończoch uciskowych w ciągu dnia przez okres 4-6 tygodni.

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności