Powiększ czcionkę:

Drukuj

Torbiel Bakera

Torbiel Bakera jest zbiornikiem płynu stawowego w dole podkolanowym. Jej powstawanie powoduje reumatoidalne zapalenie stawów (często na skutek przeciążenia) oraz choroby zwyrodnieniowe. Jest to jeden z przypadków ganglionów (torbieli) - które klasyfikuje się jako nieszkodliwe, nienowotworowe guzki, umiejscowione pod skórą.

Towarzyszy im ból w okolicy wytworzenia się cysty, zaczerwienienie, uwypuklenie jest wyczuwalne pod skórą. Wykrywa się ją poprzez badanie USG, a usuwa - poprzez zabieg artroskopii kolana. W leczeniu najpierw wykorzystuje się fizjoterapię i punkcję, a jeśli zachodzi potrzeba - zabieg operacyjny, podczas którego usuwa się torbiel, zamykając połączenie ze stawem. W przypadku tego zabiegu nawroty występują w około 30% przypadków.

Zabiegi wykonywane są w Szpitalu LUX MED przez dr n. med. Michała Kabacyja.

Więcej informacji 22 431 20 59 lub szpital@luxmed.pl


W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności