Powiększ czcionkę:

Drukuj

Gastroskopia

Zadaj pytanie

22 431 20 56

szpital@luxmed.pl

Gastroskopia to endoskopowe badanie górnego odcinka przewodu pokarmowego, które umożliwia sprawdzenie powierzchni przełyku, żołądka i dwunastnicy oraz obserwację zmian zachodzących w badanych narządach. Podczas gastroskopii u pacjenta stosuje się najczęściej znieczulenie miejscowe gardła, poprzez które wprowadza się endoskop. W efekcie, badanie to, wbrew obiegowej opinii nie jest bolesne, jednak może powodować nieprzyjemne wrażenia objawiające się odruchem wymiotnym. Osoby wrażliwe, źle znoszące interwencję medyczną mogą wykonać to badanie w znieczuleniu z udziałem anestezjologa.

Gastroskopia przeprowadzana jest najczęściej w takich sytuacjach jak: przedłużający się ból górnej części jamy brzusznej, zaburzenia połykania, wymioty, nudności. Badanie to umożliwia wczesne wykrycie nowotworów i zmian zapalnych.

Zobacz jak przygotować się do badania gastroskopii

                                                                     Jak wykonuje się gastroskopię - zobacz film

qUhwtNelw90W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności