Powiększ czcionkę:

Drukuj

Endoskopia

Zadaj pytanie

22 431 20 56

szpital@luxmed.pl

Endoskopia to nazwa zabiegów diagnostyczno-leczniczych, które polegają na badaniu wnętrza ciała ludzkiego przy wykorzystaniu przyrządu ze światłowodem nazywanego endoskopem. Badania wykonywane są w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Badania endoskopowe dzielimy na górny odcinek przewodu pokarmowego - gastroskopia i dolny odcinek przewodu pokarmowego - kolonoskopia. Endoskopia umożliwia wykrywanie licznych schorzeń przewodu pokarmowego.

W ramach Centrum Endoskopii Przewodu Pokarmowego w Szpitalu LUX MED wykonujemy gastroskopię, kolonoskopię i sigmoidoskopię. W trakcie badania istnieje możliwość wykonania biopsji i usunięcia polipów (polipektomii).
W placówce znajduje się też dwustanowiskowy oddział endoskopii przewodu pokarmowego z wygodnymi pokojami przygotowawczymi i specjalnie przygotowaną, kameralną salą przeznaczoną do odpoczynku po odbytej endoskopii.

Przygotowania do badań endoskopowych:

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności