Powiększ czcionkę:

Drukuj

Przewodnik Pacjenta

szpital lux medJak wszyscy wiemy, zdrowie jest bezcenne. Niestety w życiu każdego z nas pojawia się moment, kiedy coś zaczyna nam dokuczać...

Dobrze, gdy dolegliwość da się szybko wyleczyć, a kłopoty zdrowotne są przejściowe. Gorzej, gdy nasz organizm nie jest w stanie poradzić sobie z intruzem i wymagana jest operacyjna interwencja lekarza. W takim przypadku zapraszamy do skorzystania z usług Szpitala LUXMED. Jest on zlokalizowany przy ulicy Puławskiej 455 w Warszawie. Do Państwa dyspozycji oddajemy 11 łóżek szpitalnych. W placówce są dwie sale operacyjne oraz nowoczesne zaplecze diagnostyczne z komputerową rezonansem komputerowym i RTG.

Ścieżka nie tak kręta

Bardzo ważnym elementem w ciągłości opieki nad Pacjentem jest sam proces konsultacji i diagnostyki, którego celem jest bezpieczne doprowadzenie Pacjenta do operacji. Aby ułatwić Państwu swobodne przejście tej ścieżki, przedstawiamy mini poradnik „Jak się zapisać na zabieg operacyjny". Nasi Pacjenci mogą skorzystać z dwóch dróg. Pierwsza z nich to ta, w której Pacjent od początku wie, który lekarz będzie wykonywał zabieg. W takim przypadku pozostaje zapisać się na konsultację do wybranego specjalisty, dzwoniąc pod numer Call Center 22 431 20 59. Może się jednak zdarzyć, że dolegliwość została zdiagnozowana i konieczny jest zabieg operacyjny, ale pozostaje wybór lekarza operatora spośród sztabu chirurgów przyjmujących w placówkach Grupy LUX MED. Zdajemy sobie sprawę, że nie znając żadnego z nich, ciężko jest dokonać trafnego wyboru. Także w takim wypadku pomocą służy nasze Call Center, gdzie uzyskają Państwo wszelkie informacje dotyczące nazwiska i specjalności lekarza oraz godzin jego przyjęć. Niezbędne będzie zapisanie się do wybranego przez Państwa chirurga na konsultację kwalifikującą do zabiegu, w czym również pomoże pracownik Call Center.

Konsultacja z chirurgiem

Podczas pierwszej konsultacji będą Państwo mogli bliżej poznać chirurga, który będzie Państwa operował. W trakcie wizyty zostanie ustalony termin i warunki operacji, omówiony plan leczenia, rodzaj zabiegu - specyfika operacji oraz metoda jej wykonania, a także postępowanie pooperacyjne. Lekarz wstępnie zakwalifikuje Państwa do zabiegu, skieruje na dodatkowe, niezbędne do wykonania przed operacją, badania laboratoryjne i diagnostyczne oraz poprosi o zapisanie się na wizytę anestezjologiczną.

Rozmowa z anestezjologiem

Zadaniem lekarza anestezjologa jest przeprowadzenie z Państwem krótkiego wywiadu, na podstawie którego nastąpi kolejna kwalifikacja do zabiegu. Anestezjolog przekaże Państwu dokumenty, które można zabrać do domu. Materiały, które Państwo dostaniecie, zawierają wiele cennych informacji. Można w nich także znaleźć odpowiedzi na często zadawane i nurtujące Pacjentów pytania.

Oczekiwanie

Po przejściu kwalifikacji i dodatkowych badań pozostaje już tylko czekać na dzień operacji, który będzie potwierdzony telefonicznie przez pracownika szpitala. W dniu operacji prosimy naszych Pacjentów, aby zgłosili się o wcześniej umówionej godzinie i pamiętali o ustaleniach z chirurgiem i anestezjologiem (m.in. liczba godzin bez jedzenia i picia, wyniki badań laboratoryjnych zleconych przez anestezjologa, w tym grupa krwi oraz inne zalecenia przekazane podczas konsultacji). Bardzo ważne jest też zabranie ze sobą osobistych rzeczy typu: kapcie, szlafrok, piżama oraz wszystkich wypełnionych w domu formularzy, wcześniej przekazanych przez lekarza.

Zapraszamy

Od momentu wejścia do naszego szpitala oddajecie się Państwo w ręce profesjonalnych pielęgniarek i lekarzy. Każdy pracownik będzie się starał, aby pobyt w szpitalu był dla Państwa jak najbardziej komfortowy. Do Państwa dyspozycji będą Pielęgniarki Opieki nad Pacjentem, lekarz prowadzący i/lub lekarz dyżurny oraz pozostały personel. Naszym celem jest ulżenie Pacjentom w tych cięższych w życiu chwilach. Wierzymy, że mimo wszystko pobyt w Szpitalu LUX MED będą Państwo dobrze wspominać.


Pamiętaj - nasza troska o Pacjenta po zabiegu nie kończy się w momencie, gdy opuszcza on budynek Szpitala LUX MED. Sprawdź, jak  możesz się z nami skontaktować w okresie pooperacyjnym, pobierz plik w formacie .pdf.

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności