Powiększ czcionkę:

Drukuj
Szpital > FAQ

Jak należy przygotować się do zabiegu z zakresu chirurgii jednego dnia?

Aby prawidłowo przygotować się do zabiegu z zakresu chirurgii jednego dnia należy wykonać niżej wymienione czynności.

1. Podstawowe badania: grupa krwi i czynnik RH, morfologia, badania biochemiczne sód potas, glukoza, wskaźnik krwawienia, krzepnięcia, EKG, RTG klatki piersiowej.

2. Konsultacja lekarza anestezjologa - odbywa się na kilka dni przed zabiegiem, na polecenie lekarza prowadzącego lub jeśli nie ma takiej potrzeby, w dniu zabiegu po przyjęciu do szpitala. Rozmowa ma na celu ocenę ryzyka znieczulenia, ocenę aktualnego stanu chorego, analizę wyników badań oraz ewentualne zlecenie kolejnych badań.

3. Wszyscy pacjenci przed zabiegami planowanymi powinni pojawić się w szpitalu na czczo, tzn. powstrzymać się od jedzenia i picia na minimum 6-8 godzin przed zabiegiem.

4. Konieczne jest posiadanie aktualnych szczepień przeciwko żółtaczce zakaźnej typu B.

5. W dniu zabiegu pacjent powinien zjawić się o wyznaczonej porze, zabierając ze sobą wyniki badań, dokument potwierdzający tożsamość oraz rzeczy osobiste (piżamę, obuwie na zmianę oraz ręcznik).

Pacjenci operowani w ramach kontraktu z NFZ powinni mieć ze sobą także książeczkę RUM-owską i legitymację ubezpieczeniową lub legitymację emeryta lub rencisty.W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności