Powiększ czcionkę:

Drukuj

FAQ

 • Personel medyczny oddziału stanowią specjaliści posiadający wieloletnie doświadczenie w swojej dziedzinie: lekarze chirurdzy, ortopedzi, ginekolodzy, w większości związani od lat z placówkami Grupy LUX MED. Zespół został rozszerzony o wybitnych specjalistów z warszawskich klinik i szpitali. Opiekę nad pacjentami sprawuje zespół doświadczonych anestezjologów i pielęgniarek. Wsparciem merytorycznym jest Rada Naukowa Grupy LUX MED, której skład dostępny jest po kliknięciu Tutaj.

  Zobacz specjalistów pracujących w naszym szpitalu

  Zwiń
 • Zabiegi realizowane w Szpitalu LUX MED są wykonywane odpłatnie. Realizujemy również zabiegi na podstawie kontraktu z NFZ.

  Zwiń
 • Pacjenci abonamentowi Grupy LUX MED niemający danej usługi szpitala w pakiecie mogą korzystać z zabiegów i konsultacji w szpitalu LUX MED z rabatem 10%.

  Pacjenci LUX MED mający w ramach pakietu rabat większy niż 10% (pakiety Complex, Premium), mogą skorzystać ze swoich uprawnień przez zgłoszenie się do zespołu hospitalizacyjnego (hosptalizacja@luxmed.pl, tel 723 98 81 18).

  Pacjenci mający ubezpieczenie LMG mogą skorzystać z zakresu ubezpieczenia szpitalnego poprzez zgłoszenie wniosku o likwidację szkody do LMG.

  Zwiń
 • Tak, pacjenci abonamentowi obsługiwani przez Grupę LUX MED mają 10% zniżki na zabiegi operacyjne.

  Zwiń
 • Chirurgia jednego dnia jest sposobem leczenia zabiegowego zapewniającego wykonanie u pacjenta określonego zabiegu chirurgicznego w minimalnym czasie (tzn. pacjenci są przyjmowani i wypisywani w ciągu 24h). Pomysł opieki dziennej powstał ponad 10 lat temu od tamtej pory stała się powszechną alternatywą dla standardowej opieki szpitalnej. W Polsce pacjenci mogą korzystać z takich oddziałów od kilku lat. Przed wykonaniem zabiegu pacjent jest konsultowany przez szereg specjalistów co do jego kwalifikacji do wykonania w tym trybie zabiegu. Chirurgia jednego dnia wymaga bardzo starannego kwalifikowania, w tym wykonania szeregu badań diagnostycznych. Główne korzyści wykonywania zabiegów chirurgicznych w ramach chirurgii jednego dnia polegają na skróceniu czasu oczekiwania na zabieg, zmniejszeniu ryzyka zakażeń i stresu oraz skróceniu pobytu w szpitalu i okresu nieobecności w pracy.
  Zwiń
 • Niestety nie wszyscy pacjenci kwalifikują się do takich zabiegów - przeciwwskazaniem są współistniejące choroby wymagające dłuższego pobytu w szpitalu po wykonaniu zabiegu np. cukrzyca insulino zależna lub tez pobytu w szpitalu pełnoprofilowym np. współistniejąca niewydolność krążenia.

  Zwiń
 • Szpital Grupy LUX MED wykonuje procedury z zakresu: chirurgii ogólnej, plastycznej, urologicznej, onkologicznej, naczyniowej i dziecięcej, a także ortopedii, laryngologii i ginekologii. w warunkach pełnego komfortu i bezpieczeństwa.

  Zwiń
 • Blok operacyjny składa się z dwóch sal operacyjnych wyposażonych zgodnie z najwyższymi wymaganiami technicznymi i sanitarnymi. Sale wyposażone są w sprzęt do laparoskopii, aparaturę do znieczulenia ogólnego, systemy monitorowania, systemy do dezynfekcji i sterylizacji. W skład bloku operacyjnego wchodzi 2-łóżkowa sala wybudzeń z nowoczesnym systemem monitorowania funkcji życiowych. Fachowa opieka i tak nowoczesne wyposażenie zapewniają maksymalne bezpieczeństwo pacjentów.

  Zwiń
 • Aby prawidłowo przygotować się do zabiegu z zakresu chirurgii jednego dnia należy wykonać niżej wymienione czynności.

  1. Podstawowe badania: grupa krwi i czynnik RH, morfologia, badania biochemiczne sód potas, glukoza, wskaźnik krwawienia, krzepnięcia, EKG, RTG klatki piersiowej.

  2. Konsultacja lekarza anestezjologa - odbywa się na kilka dni przed zabiegiem, na polecenie lekarza prowadzącego lub jeśli nie ma takiej potrzeby, w dniu zabiegu po przyjęciu do szpitala. Rozmowa ma na celu ocenę ryzyka znieczulenia, ocenę aktualnego stanu chorego, analizę wyników badań oraz ewentualne zlecenie kolejnych badań.

  3. Wszyscy pacjenci przed zabiegami planowanymi powinni pojawić się w szpitalu na czczo, tzn. powstrzymać się od jedzenia i picia na minimum 6-8 godzin przed zabiegiem.

  4. Konieczne jest posiadanie aktualnych szczepień przeciwko żółtaczce zakaźnej typu B.

  5. W dniu zabiegu pacjent powinien zjawić się o wyznaczonej porze, zabierając ze sobą wyniki badań, dokument potwierdzający tożsamość oraz rzeczy osobiste (piżamę, obuwie na zmianę oraz ręcznik).

  Pacjenci operowani w ramach kontraktu z NFZ powinni mieć ze sobą także książeczkę RUM-owską i legitymację ubezpieczeniową lub legitymację emeryta lub rencisty.  Zwiń
 • W przychodni przyszpitalnej udzielane są konsultacje przedoperacyjne, kwalifikujące do zabiegu w tym konsultacja anestezjologa. Możliwe jest również wykonanie badań diagnostycznych (RTG, CT, USG), jak i laboratoryjnych. Zaszczepić się przeciwko żółtaczce zakaźnej można w każdej z przychodni Grupy LUX MED.

  Zwiń
 • Termin zabiegu jest ustalany indywidualnie przez pacjenta i lekarza. Istnieje więc możliwość ustalenia dogodnego terminu w przypadku pacjenta dokonującego opłaty za zabieg. W przypadku zabiegów wykonywanych w ramach kontraktu z NFZ termin zabiegu jest regulowany kolejką.

  Zwiń
 • Aby poddać się zabiegowi w naszym szpitalu należy mieć skierowanie na zabieg od lekarza. Może to być lekarz pracujący w placówkach Grupy LUX MED lub inny lekarz niezwiązany z naszą Grupą. Telefonicznie zapisujemy się na konsultację kwalifikującą do lekarza operatora i nastepnie do kolejki NFZ lub ustalamy z lekarzem termin operacji.

  Zwiń
 • Szpital dysponuje salami jednoosobowymi i dwuosobowymi. Wszystkie sale wyposażone są w indywidualne łazienki. Pacjentom może towarzyszyć rodzina przez cały czas pobytu w szpitalu. W przypadku dzieci rodzic może wejść na sale operacyjną i towarzyszyć dziecku do momentu podania narkozy, tak aby zmniejszyć stres.

  Zwiń
 • W Szpitalu Grupy LUX MED realizujemy usługi z zakresu emergency, endoskopii przewodu pokarmowego, diagnostyki oraz usługi w przychodni. Poniżej znajdują się krótkie informacje o realizowanych usługach.

  Emergency - usługi z zakresu chirurgii i ortopedii obejmują pomoc w stanach nagłych z ww dziedzin w zakresie możliwej w obrębie pomocy ambulatoryjnej. Nie obejmuje stanów określonych jako uszkodzenia wielonarządowe.

  Endoskopia przewodu pokarmowego - gastroskopia oraz kolonoskopia z możliwością znieczulenia ogólnego. Wykonywane są również zabiegi usunięcia polipów przewodu pokarmowego. Oferujemy zarówno kilkugodzinna obserwacje jak i pobyt over-night dla przypadków tego wymagających.

  Diagnostyka - badania RTG i CT, laboratoryjne oraz specjalistyczne USG. Badania wykonywane sa zarówno jako przygotowanie do zabiegu operacyjnego jak i niezależnie. W zakresie USG oferujemy opcje „second opinion".

  Przychodnia - obejmuje usługi w zakresie przygotowania do operacji oraz konsultacje w okresie pooperacyjnym.

  Zwiń
 • Emergency to stany nagłe takie jak: ciało obce w oku, nagły ból ucha, skręcenie/zwichnięcie/złamanie nogi, rozcięcie skóry(rana).

  Zwiń
 • Niestety szpital nie obejmuje swoją opieką tych stanów nagłych, które wymagają zabezpieczenia w postaci stale dostępnej sali operacyjnej, operatorów oraz oddziału intensywnej opieki. Czyli szpital nie zajmuje się urazami wielonarządowymi czy też np. złamaniami wymagającymi natychmiastowej operacji.

  Zwiń
 • Pacjenci z infekcjami czy też z innymi chorobami o charakterze internistycznym są obsługiwani w Dziale Pomocy Doraźnej placówki LUX MED przy ul.Racławickiej 132 B w Warszawie.

  Zwiń
 • W ramach endoskopii przewodu pokarmowego wykonywana jest gastroskopia tzn.: badanie żołądka oraz kolonoskopia czyli badanie jelita grubego. Ponadto wykonywane są zabiegi usunięcia polipów jelita grubego.

  Zwiń
 • W Szpitalu Grupy LUX MED nie będą świadczone tego typu usługi.

  Zwiń
 • Tak, w Szpitalu Grupy LUX MED wykonujemy tego rodzaju zabiegi. Szczegółowe informacje na ten temat można sprawdzić w zakładce poświęconej Centrum Chirurgii Plastycznej.

  Zwiń
 • W Szpitalu Grupy LUX MED realizujemy kontrakty z NFZ w zakresie:

  • badań endoskopii przewodu pokarmowego (kolonoskopia i gastroskopia), tomografii komputerowej oraz porad lekarza ortopedy
  • leczenia szpitalnego w ramach chirurgii jednego dnia - chirurgia ogólna, urologia i ginekologia

  Numer telefonu dla pacjentów NFZ
  - 22 431 20 50 badania endoskopowe, tomografia komputerowa i poradnia ortopedyczno- urazowa
  - 22 431 20 59 leczenie szpitalne  Zwiń
 • W Szpitalu Grupy LUX MED realizujemy kontrakty z NFZ w zakresie:

  • badań endoskopii przewodu pokarmowego (kolonoskopia i gastroskopia) oraz porad lekarza ortopedy
  • leczenia szpitalnego w ramach chirurgii jednego dnia - chirurgia ogólna, urologia i ginekologia

  Numer telefonu dla pacjentów NFZ
  - 22 431 20 50 badania endoskopowe i poradnia ortopedyczno- urazowa
  - 22 431 20 59 leczenie szpitalne  Zwiń
 • W Szpitalu LUX MED stosujemy implanty renomowanych firm: MENTOR oraz ALLERGAN. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na ich temat.

  O firmie Allergan
  O firmie MENTOR, oświadczenie firmy MENTOR

  Zwiń

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności