Powiększ czcionkę:

Drukuj
Dla Pacjentów > Niezbędnik

Rektoskopia i Sigmoidoskopia

Jeżeli pacjent miał wcześniej wykonywane badania endoskopowe proszony jest o przyniesienie dostępnej dokumentacji. Na badanie należy zgłosić się 30 minut przed wyznaczonym terminem badania z pisemnym skierowaniem na badanie.
Jeżeli zalecany poniżej sposób przygotowania nie może być zastosowany u danego pacjenta, to o innym rodzaju przygotowania decyduje lekarz kierujący na badanie.
Przygotowanie do badania:

  • W przeddzień badania, późnym wieczorem należy wykonać wlewkę doodbytniczą np. RECTANAL , ENEMA (preparat dostępny bez recepty).
  • W dniu badania, na 3 godziny przed jego rozpoczęciem, należy ponownie wykonać wlewkę doodbytniczą np. RECTANAL, ENEMA. 
  • W dniu badania można pić płyny.

UWAGA - szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B pełny cykl szczepień jest zalecane, ale nie konieczne. Jeśli to możliwe biorąc pod uwagę okres czasu, jaki pozostał do terminu badania, warto się zaszczepić. Jeśli nie jest to już możliwe, to z uwagi na minimalne ryzyko przeniesienia infekcji badanie będzie wykonane.
Nie jest wymagany aktualny wynik badania przeciwciał anty-HBs i anty-HCV.


W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności