Powiększ czcionkę:

Drukuj
Dla Pacjentów > Niezbędnik

Hemoron©

W wybranych Centrach Medycznych LUX MED przeprowadzane są zabiegi leczenia choroby hemoroidalnej metodą HEMORON©.

Leczenie tą metodą opiera się na założeniu, że guzków krwawniczych nie należy usuwać, a wystarczy im jedynie przywrócić pierwotną wielkość. Osiąga się ten stan poprzez zmniejszenie napływu krwi do guzka przy użyciu aparatu HEMORON©. Zabieg tą metodą jest wyjątkowo mało inwazyjny i bezpieczny.

Przed rozpoczęciem kuracji metodą HEMORON© Pacjent przechodzi badanie kwalifikacyjne weryfikujące wstępne rozpoznanie choroby hemoroidalnej i określające stopień jej zaawansowania. Jeżeli w trakcie wstępnego badania chory zostanie zakwalifikowany do leczenia metodą HEMORON©, zabieg jest wykonywany natychmiast. Oszczędza to choremu koniecznosci ponownego przygotowywania się do zabiegu. Przygotowanie polega na oczyszczeniu końcowego odcinka jelita, szczegóły dotyczące wybranej metody oczyszczania otrzymuje Pacjent przy rezerwacji usługi. Cały zabieg trwa nie dłużej niż 30 minut, a koagulacja jednego guzka krwawniczego od 2 do 12 minut. Bezpośrednio po zabiegu chory jest w pełni sprawny.

U 90% chorych na pełny cykl leczniczy składają się trzy zabiegi, wykonywane nie częściej niż co trzy tygodnie i nie rzadziej niż co 5 tygodni. W trakcie trzyletnich doświadczeń nie stwierdzono nawrotu choroby u 600 poddanych kuracji Pacjentów. Ryzyko ewentualnych powikłań jest znikome i wynosi ok. 0.5% . Wynik ten czyni metodę HEMORON© najbezpieczniejszą metodą przyczynowego leczenia choroby hemoroidalnej!

Metoda HEMORON© jest metodą z wyboru w leczeniu choroby hemoroidalnej u chorych z zaburzeniami czynności układu krzepnięcia (na przykład przyjmujących z powodów kardiologicznych leki obniżające krzepnięcie krwi).

Przygotowanie chorego do badania polega na oczyszczeniu końcowego odcinka jelita przy pomocy lewatywy bezpośrednio przed badaniem.
Pacjentom zalecamy gotowy preparat o nazwie ENEMA, dostępny w aptekach. Preparat ten działa natychmiast i jest bardzo skuteczny. Innym sposobem jest doodbytnicze podanie dwóch czopków glicerynowych dla dorosłych na 2 godziny przed badaniem.


W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności