Powiększ czcionkę:

Drukuj
Dla Pacjentów > Niezbędnik

RTG jamy brzusznej

  1. Przygotowanie:
  • W dniu poprzedzającym badanie:

a. należy zachować dietę lekkostrawną, bez pokarmów wzdymających, bez napojów gazowanych, mlecznych (np. jogurtów, kefirów)
b. należy zażyć preparat przeczyszczający zakupiony w aptece bez recepty (np. Regulax tabl., Xenna tabl, Forlax saszetki do rozpuszczenia) oraz Espumisan. Preparaty należy zażyć według ulotki dołączonej do opakowania.

  • W dniu badania:

- pacjent pozostaje bez posiłku, na czczo.

Zgłaszając się na badanie RTG pacjent powinien przynieść ze sobą :

  • aktualne skierowanie na badanie
  • poprzednie wyniki badań diagnostycznych (opis + płyty) , laboratoryjnych , wypisy ze szpitala 
  • dowód osobisty
  • osoby niepełnoletnie - książeczkę zdrowia dziecka


UWAGA:
Skierowanie pacjenta na określone badanie z zastosowaniem promieniowania jonizującego wynika z uzasadnionego przekonania lekarza lub innej osoby upoważnionej pokierowania na badanie, że jego wynik dostarczy informacji , które przyczynia się do powstania prawidłowego rozpoznania lub wykluczenia choroby, oceny jej przebiegu i postępów leczenia oraz ,że korzyści z tego tytułu przewyższą możliwe ujemne następstwa dla zdrowia, które mogą być związane z narażeniem na promieniowanie jonizujące. ( ustawa z dnia 29 listoada2000r. Prawo atomowe Art. 33a. ust.4)


W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności