Powiększ czcionkę:

Drukuj
Dla Pacjentów > Aktualności

Bieżące

2017-03-30

Nowy szpital onkologiczny Grupy LUX MED już otwarty!

otwarcie szpitala29 marca br. odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie nowoczesnego szpitala onkologicznego Magodent na warszawskim Żoliborzu. W placówce znajduje się łącznie 178 łóżek oraz 38 stanowisk chemioterapii dziennej. Nowy szpital Grupy LUX MED zaoferuje pacjentom kompleksową diagnostykę i leczenie chorób onkologicznych w unikanym w Polsce modelu Pielęgniarki Prowadzącej, opartym na Primary Nursing.

Więcej informacji pod numerem telefonu 22 430 87 00 i na www.magodent.pl

Jak pokazują statystyki, choroby onkologiczne to problem, który dotknie co czwartego Polaka. Jednak według badań mamy dużo mniejsze szanse na przeżycie, niż obywatele krajów europejskich. Nowy szpital to ogromna szansa. Magodent, będący częścią Grupy LUX MED, od wielu lat posiada kontrakt z NFZ i będzie kontynuować realizację tych umów. W sumie szpital udzieli pomocy ponad 100 tys. Pacjentów rocznie.

Nasze zaangażowanie w onkologię, w tym wybudowanie nowego szpitala, ma nie tylko charakter biznesowy, związany z rozwojem Grupy LUX MED, ale także wymiar misyjny. Jesteśmy głęboko przekonani, że jako lider prywatnej opieki medycznej w Polsce, powinniśmy wziąć współodpowiedzialność za zdrowie Polaków i w miarę naszych możliwości reagować na największe bolączki polskiego sytemu ochrony zdrowia - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

W środowym otwarciu udział wzięli m.in. Marek Tomabarkiewicz, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia i Jonathan Knott, Ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce. Poświęcenia nowego szpitala dokonał ks. Kard. Kazimierz Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski.

Na uroczystości otwarcia szpitala obecna była również Evelyn Bourke, Prezes Bupa, międzynarodowej grupy ubezpieczeniowo-medycznej, w skład której od 2013 r. wchodzi LUX MED: Jestem szczęśliwa, że dzięki nowemu szpitalowi Grupa LUX MED będzie w stanie pomóc kolejnym tysiącom polskich pacjentów. Trudno sobie wyobrazić lepszy sposób na świętowanie 25 lat historii LUX MED. Historii, która doskonale odzwierciedla wielkie osiągnięcia polskiego społeczeństwa i sukcesy polskiej gospodarki w ostatnich dziesięcioleciach. Chciałabym podziękować wszystkim pracownikom LUX MED za ich zaangażowanie w realizację w Polsce najważniejszego celu Bupa, czyli niesienia pomocy ludziom w tym, aby mogli wieść zdrowsze, dłuższe i szczęśliwsze życie.

Profesjonalną opiekę medyczną w nowym szpitalu sprawuje zespół rozbudowywany wokół doświadczonej kadry szpitali Magodent. W centrum uwagi znajduje się Pacjent, a o jego zdrowie troszczą się doświadczeni lekarze wraz z zespołami asystentów oraz wysoko wykwalifikowany personel. Każdy pacjent nowego szpitala onkologicznego będzie otoczony specjalną opieką w modelu Pielęgniarki Prowadzącej, opartej na Primary Nursing - jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zajrzyj tutaj. Ponadto Pacjent oraz jego najbliżsi uzyskają pomoc psychologiczną w postaci konsultacji z psychoonkologiem i możliwości skorzystaniaz grup wsparcia, prowadzonych przez organizacje zrzeszające pacjentów onkologicznych.

W przyjętym modelu, pacjent będzie miał zapewnioną koordynację i kontynuację opieki, również po opuszczeniu szpitala, tak aby chory nie czuł się pozostawiony sam sobie.

Nowy szpital Grupy LUX MED na Żoliborzu zaoferuje swoim pacjentom pomoc diagnostyczno-terapeutyczną zgodną z najwyższymi standardami opieki onkologicznej na świecie. Magodent wykorzystuje w diagnostyce badania molekularne, dzięki czemu może proponować pacjentom terapie spersonalizowane, z wykorzystaniem wielu innowacyjnych leków onkologicznych. Pacjenci korzystają też z terapii immunologicznych, które w ostatnich latach otwierają nową erę leczenia nowotworów. Lekarze Magodentu, dzięki uczestnictwu w wielu prestiżowych projektach badawczych wraz z partnerami krajowymi i zagranicznymi, stosują nowoczesne metody leczenia, w tym również w ramach badań klinicznych i programów wczesnego dostępu do terapii.

Pacjenci nowego szpitala będą mieli dostęp do zaawansowanych procedur endoskopowych, badań z zakresu tomografii komputerowejz możliwością znacznej redukcji dawki promieniowania. Dzięki oddziałom Chemioterapii Dziennej, Onkologii Klinicznej, Hematoonkologii, Gastroenterologii i Intensywnej Opieki Medycznej, pacjenci będą mieli zagwarantowaną kompleksową pomoc.

Nowy szpital onkologiczny Magodent przy ul. Szamockiej to już ósmy ośrodek hospitalizacyjny Grupy LUX MED i trzeci specjalizujący się w onkologii - więcej informacji na temat szpitala TUTAJ
otwarcie szpitala
powrót

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności